Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » Jarná aukcia Majer

Vykupminci.cz
Numisargo

Jarná aukcia Majer

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Prezreli ste už ponuku aukcie, ktorá bude 23.3.2013?
Osobne pre mňa sklamanie. Čo si myslíte o položkách č. 1054, 1055 a 1056 letecké celistvosti? Maché ako hrom, tie listy ani z rýchlika nevideli lietadlo, dokonca podľa mňa ani neopustili Kadaň.......
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Vzhledem ke zkušenostem s Majerem se ani nedívám :-(
Moderátor
R nálepka 531, 532, 533 do třech různých měst a na jedné aukci ....
Registrovaný uživatel
Zdravim,
dalsi amaterske falzum je polozka 239. I kdyz ty znacky Gilbert jsou nejspis prave ...
Registrovaný uživatel
.. a taky me zaujal popis polozky 388: "zn. 2h trojúhelník s černým přetiskem z ruční sazby Herold. Přetisk nesedí na etalon Pofis zk. Gi". Takze odzkousene falzum nebo celkovy padelek (pretisk i znacka) :x
Moderátor
mna uz ta 1CSR ani neberie
_______________
Registrovaný uživatel
smith napsal
Prezreli ste už ponuku aukcie, ktorá bude 23.3.2013?
Osobne pre mňa sklamanie. Čo si myslíte o položkách č. 1054, 1055 a 1056 letecké celistvosti? Maché ako hrom, tie listy ani z rýchlika nevideli lietadlo, dokonca podľa mňa ani neopustili Kadaň.......


otazkou je prichozi razitko,ktere nevidime...ale hodne techto celistvosti bylo dopraveno skutecne rychlikem,kdy se lety pro spatne pocasi nekonaly...
PS mache jich byla drtiva vetsina,musime pouze doufat,ze tyto dopisy alespon
prosly postovnim provozem...
Moderátor
myslis aspon vlakovou postou?
_______________
Moderátor
Myslím si, že keby mali príchodziu pečiatku tak je to uvedené v popise. A po sebe idúce R nálepky + rovnaký rukopis naznačujú, že ide o filatelistický výrobok.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
filatelisticke vyrobky to byly letecke celistvost vsechny az na male vyjimky,14-
28 Korun byly tehdy velike penize,cena u Majera napovida,ze prichozi razitko asi chybi,jak jiste vite,nekolik letu rumunske spolecnosti bylo zruseno a zasilky byly
dopraveny vlakem,dulezite je datum zasilky a razitko prichozi,jinak bylo i dost
celistvosti,ktere orazitkovane znamym postakem putovaly rovnou domu...
Registrovaný uživatel
solmyr napsal
Zdravim,
dalsi amaterske falzum je polozka 239. I kdyz ty znacky Gilbert jsou nejspis prave ...

Proč zrovna padělek????Že by nekdo padělal i deskovou vadu,která je na známce dosti vyditelná a kupón je jen přeložený???A jinak zoubkování C je docela vzácné.
« Poslední úpravu provedl(a) mirek994 v 20. 2. 2013, 10:32. »
Registrovaný uživatel
mirek: V PČ 1919 se nevyznám vůbec, ale přijde mi, že u té 239 je přetisk na kuponu dodělaný. Možná na to solmyr narážel. (Doufám, že ne na to, že kupon může být dolepený. To si nemyslím.)
« Poslední úpravu provedl(a) xxJERRYxx v 20. 2. 2013, 10:39. »
Registrovaný uživatel
xxJERRYxx napsal
mirek: V PČ 1919 se nevyznám vůbec, ale přijde mi, že u té 239 je přetisk na kuponu dodělaný. Možná na to solmyr narážel. (Doufám, že ne na to, že kupon může být dolepený. To si nemyslím.)

Tím by padělatel moc nezískal,jde tak i tak o vzácnější známku,možná že na to mrkne Jaromír a něco nám k tomu řekne. :D
Registrovaný uživatel
239 ma obe dve svisle strany prezoubkovane...
Registrovaný uživatel
VEP: No jo, to je možné, to by vysvětlovalo tu zadní stranu známky a divné razítko informující o rozměru zoubkování...
Registrovaný uživatel
Je to tak stoprocentně. Protože je to ŘZ tak nesedí otvory protilehlých stran, a to dost výrazně, jen mě udivuje, že to Majer vzal do aukce a vystavil, když je to evidentní...
Registrovaný uživatel
Zdravím,
u položky 239 jsem měl na mysli falzum přetisku na kuponu. Porovnal jsem sklon (výrazně odlišný) a sílu obou přetisků. On už na první pohled je přetisk na kuponu takový divný, to mě zarazilo, tak jsem se na to podíval zblízka .. a vida! Obtisk pro vylepšení dojmu je dobrý pro odvedení pozornosti od nedokonalostí, které by mohly vzbuzovat pochyby.

Co se týče zoubkování, nedokážu říct, zda je pravé nebo ne. Známka má podle mě standardní okraje, stejné jako např. 240 nebo 236. Je pravda, že svislé zoubkování na sebe nesedí, což by správně mělo. Zase nikde nejsou vidět vykousané původní perforační otvory. Jedině snad, že by to byla svisle neperforovaná páska známek s kupony, kde by se snadno dodělalo svislé zoubkování jiného rozměru ... ale nechám spekulací :P
Registrovaný uživatel
Poslal jsem mail Majerovi, uvidíme, jestli položku 239 stáhne ...
Registrovaný uživatel
Nestáhne,o to se klidně vsadím,položek na stažení tam je bohužel více!!
Registrovaný uživatel
Další evidentní padělky podle mě (legionářské, všechny přezoubkované):
156, 158, 159, 162... dál už nemám sílu ani chuť to procházet.
Registrovaný uživatel
VEP: mohu se zeptat,na základě čeho soudíte takto kategoricky? Za sebe (dělám Legionářské specializovaně, nicméně vím,že mé znalosti neumožňují identifikaci opravdu dobrých padělků ani u nich) musím říci, že bez podrobného zkoumání těchto známek z obou stran alespoň u některých uvedených evidenci přezoubkování postrádám...
Např. z čeho by byla přezoubkovaná ta 29D? Jedině, že by šlo ocelkový padělek udělaný z nezoubkované známky, ale kam až mohu soudit ze scanu přední strany, zrovna ta 29D je podle mne OK. Neříkám,že je to krásná známka, neříkám, že bych jikoupil, ale evidentní padělek nevidím...
Ta 31F je zas vcelku dobře zkoušená,ale u všech lepších ŘZ 111/2 i v kombinaci je podle mne na místě výjimečně velká opatrnost, čili u této perforace doporučuji opatrnost celkově.
U té 31D nevím, nelíbí se mi spodní zoubky levé svislé perforace,ale už jsem takovéto anomálie viděl i u prokazatelně pravých kusů, bez dalšího prozkoumání si nemyslím,že lze mluvit o evidentním přezoubkování.
Naopak u položky 27J se svislou perforací přes známku (odhlédněme od toho,že zde nejde o 27J, protože svislá perforace je 101/2) bych byl extrémně opatrný, vlastním podobný exemplář z jiného ZP a osobně se přikláním k tomu, že jde o falsum,hodně jsem zvědavý na to odzkoušení, všechny tyto známky, které se dosud objevily, byly zkoušené Stupkou a perforace 10 a 1/2 byla chybně označena jako 11 1/2.

Před padělky perforací u Legionářských jsem tu varoval opakovaně a budu první, kdo to udělá znovu, ale možná bych byl opatrnější při použití slov jako evidentní padělek na základě jedné fotografie, navíc dosti pravděpodobně projeté grafickým editorem, kdy hrany a tvar zoubků mohou být trošku zkreslené.
Registrovaný uživatel
Zdenek Prachar: první obrázek (černé pozadí) je 29D od Majera, druhý je zaručeně pravá 29D, rozdíl je jasný. Nevím, jestli budou vidět tenké čáry, kdyžtak si to zvětšete.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ještě dodám, že známka je srovnaná, tj. na fotce od Majera je trochu nakrivo, v mé vložené je již vyrovnána tak, aby svislý a vodorovný okraj čar byl na sebe kolmý (tj. ne jen natačená).
Registrovaný uživatel
VEP: moc se omlouvám, zdá se, že u mne předpokládáte znalosti, které nemám... Chápu-li správně, tak pointa tkví v tom, že perforace nesedí proti sobě? To je ovšem u Legionářských zcela běžné, určitý poskok směrem do jedné strany je patrný u většiny perforací této emise.
Naopak - pokud jsem správně vyčetl z Vašeho obrázku (za který moc děkuji, protože to muselo dát spoustu práce), tak posun perforace 10 1/2 je zcela pravidelný (přesněji řečeno stejný) u všech zoubků...
Abychom si rozuměli, já vůbec nechci tvrdit, že ta známka je či není pravá, jen prostě nemám tu evidenci, že se jedná o falsum či naopak pravou známku, podle mne to takhle jednoduše nelze určit...
Obzvláště vzhledemk tomu, že všem padělkům, které jsem měl v ruce a před nimiž jsem varoval, sedí perforace perfektně, zatímco spoustě známek zaručeně pravých nikoli...
Registrovaný uživatel
Pointa je v tom, ze i kdyby byl odskok o zub na kazdou stranu, tak ty otvory na sebe proste nesedi (sice ne o moc, ale na zvetsenine je to videt). Nize jsem dal detail v pripade odskoku o zub doprava, doleva a nakonec svisle strany, kde to sedi jak "prdel na hrnec".

Ja netvrdim, ze je to padelek, psal jsem, ze podle me je to padelek, ale nejsem zadny odbornik. V kazdem pripade bych si ji ale nekoupil, i kdyby mela 5 atestu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Filatelie aukce » Jarná aukcia Majer

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1