Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Je to FDC, nebo není?

Vykupminci.cz
Numisargo

Je to FDC, nebo není?

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mám tu obálku, na které je sice napsáno, že je to FDC, ale v monografii ji nemohu najít. Jedná se vůbec o FDC? Děkuji všem za cenné informace.:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Svým charakterem jde o FDC, ale nejedná se o FDC vydané poštou.
Registrovaný uživatel
Aha, a dá se dohledat, kdo je vydával a jestli se vydávaly jen k té dvouletce, nebo i potom?
Moderátor
Katalog na to není. Pátral bych podle jména v adrese, která je vytištěná na obálce; může jít o vydavatele FDC.
Moderátor
podla mna to vydala sukromna osoba v USA, ale nie cs. posta
braun viktor napsal
Tato obálka FDC se prodává jako ministerská. http://garet6.rajce.idnes.cz/01/#PICT239097.jpg

Nicméně ministerská není.
Registrovaný uživatel
Také to nevím, ale v katalogu píšou že modrá kresba je ministerská,a ještě je zelená kresba. Ale tam kde ji prodávají tak nepíšou že by měla na zadní straně označení Ministr pošt a pořadové číslo. Tak bych také řek že to není. Těchto obálek jsem už viděl dost a byly tam tyto známky s kuponama.
Moderátor
Ano, modrá kresba je ministerská, ale je stejná jako červená na běžném FDC.
Moderátor
toto nie je ministerska FDC, nema klasicky podlhovasty format!!!!! vydal to sukromnik, alebo nadsenec... pochybujem ze by sa v CSR na obalkach vydanych a schvalenych postou pouzival anglicky napis!!!

Já si nepamatuji ani na český nápis "První den vydání" :mrgreen: .
Moderátor
no dejvy mas recht :-), vidis toto som uz nepostrehol :-)
no ... ja si myslim, ze je to FDC v pravem slova smyslu. FDC = obalka ( zasilka ) prvniho dne vydani. Nikde neni napsane, ze to musi byt vydane postou. to je jen "vymysl" ( v dobrem ) novodobych post, pac se na to ryzovalo.
Dle mne, je to hodnotove vyse nez FDC vydany postou.

... ( muj laicky = soukromy, nazor / a 100% presvedceni /)
Registrovaný uživatel
Děkuji za informace, mně šlo o to, kam si ji zařadit.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Je to FDC, nebo není?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1