Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Jiří Zelinka - Generální sbírka leteckých motivů

Vykupminci.cz
Numisargo

Jiří Zelinka - Generální sbírka leteckých motivů

Moderátoři: Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pak by tu byla jedna emise z Rakousko-Uherského Předlitavska

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Za dob Německého rakouska (DeutschÖsterreich) nic pro mě relavantního vydáno nebylo, takže až První Rakouská Republika

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě před Anšlusem se Rakousko transformovalo na Rakouský Stát

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Po Druhé světové válce bylo Rakousko nějakou dobu okupováno spojeneckými silami. V této době také vyšla jedna emise leteckých známek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Teď už Druhá rakouská Republika, která trvá až doposud...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rakousko je tak trochu průkopníkem vlastních známek. Jednu dobu jsem prožíval jakési pomatení smyslů a sbíral jsem je. Pak jsem ovšem celou věc trochu přehodnotil a spokojil se s jednou známkou od každého v Michelu katalogizovaného druhu. Ve výsledku tak mám, přes přehršel známek (proč je ovšem neukázat, když je mám, že), 1 prázdné políčko. Vím totiž že Mi9 s leteckým motivem existuje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A abychom uzavřeli prostor Rakouska, tak zbývá Vídeňská kancelář OSN...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je prozatím vše. Dál budu pokračovat prostorem Německa. Mám toho vcelku dost, ale kdy to dám na listy, to je ve hvězdách...
Moderátor
Tak tudy ano. Krásně zpracované a muselo to dát hromadu práce. Toš pěkné no. ;)
Registrovaný uživatel
Yrjo suhlasim s Pavlinkou toš pekne ale...neber to ako kritiku skor ako iny nazor. 1,ak tam daš dobrocinnu emisiu 1915 kde to splna iba 35+3h,tak mi tam potom chyba Mi.-225_227+7KR. 2,Deutsch-Osterreich chyba mi pretlač Flugpost na Mi.315 aj ked nebola oficialne vydana je vo vsetkych katalogoch. 3,chyba mi letecka seria Mi.425-432 4,Mi.468-487 celkom dostupne veci tak mozno zatraktivnit-nejake viacbloky ,zkuzky tlace,strihane....napr...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
m1234:

tyhle připomínky beru, ale odpověď proč je to tak jak to je je hned v prvním příspěvku:

"Jedná se o generální sbírku emisí obsahujících známku s leteckým motivem, přičemž sbírka je řazena podle států dle geografické a časové vzdálenosti od české Republiky. Vychází z katalogů Michel. Co se týče materiálu tak příliš neřeším stav čisté/ražené a od každého katalogového čísla mi stačí jedna (většinou ta nejlevnější nebo nejdostupnější) známka. To znamená, že neřeším různá zoubkování, papíry, průsvitky a podobně."

Všechny tebou uvedené emise jsou sice pro leteckou poštu, ale v nejlepším případě je na nich vyobrazen sokol (Mi 425 - 428). Prostě jak tam není letadlo/helikoptéra/vzducholoď/balón/padák/... tak to do sbírky nezahrnuji.

Jinak tebou prezentované ukázky jsou opravdu nádherné. Musím ale říct, že já osobně se z finančních a časových důvadů raději posunu vždy o stát dál... Čím se sbírku snažím ozvláštnit jsou nějaké ty celistvosti. Snažím se mít zajímavé kombinace aktuálně platných známek s leteckým motivem na prošlých dopisech. To ale na listy nedávám - tady člověk nikdy neví, co mu přibude.
Registrovaný uživatel
Vidim ze to robiš podla svojho kluča ak si s tym spokojny tak ok.Tu maš ešte nejake pekne lietadielko ak robiš letecke znamky tak tuto klasiku určite poznaš.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
No musím se přiznat, že tuhle konkrétní "známku" jsem ještě neviděl (narozdíl od jiných), ale vzhledem k signatuře autora L.Hesshaimer, vím, o co jde. Mimochodem, jsou někde sepsané všechny jeho počiny? Ne že bych to chtěl sbírat, ale jen tak pro zajímavost.
Registrovaný uživatel
Tam je problem ze on mal široky zaber tvorby ,samozrejme znamky su len mala čast spektra.Navyse robil znamky okrem Rakuska aj pre Island,Liechtenstein.Jeden zaujimavy material poznam...http://www.hummel-buch.de/Maassen-Ludwig-Hesshaimer
_______________
Registrovaný uživatel
Po dlouhé době jsem se dokopal zase dát část své sbírky na listy, takže začnu tím, co mi přibylo v tom, co už jsem zde prezentoval. Takže ČR:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pak současné Rakousko:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pak jsem taky konečně sehnal za rozumný peníz rakouskou vlastní známku Mi 9, která mi jako jediná chyběla...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A teď konečně nové věci. Spolkovou republiku Německo mám čistě z formálních důvodů rozdělenou na část před sjednocením a část po sjednocení, takže nejprve to, co vyšlo před sjednocením:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pak by tu byla trochu obsáhlejší druhá část po sjednocení Německa...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pak by tu byly ještě nějaké Německé specialitky. V roce 2008 německá pošta přišla s konceptem Internetmarke. Michel to nekatalogizuje, ovšem jsou to vcelku zajímavé a především platné a reálně používané známky. Ve sbírce mám dokonce i několik celistvostí vyplacených těmito známkami...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Druhou, opět v Michelu nekatalogizovanou specialitkou jsou vlastní známky zavedené v roce 2009 a v Německu zvané Marke Individuell. Opět mám ve sbírce i nějakou tu celistvost... Mimochodem mi připadá vcelku zajímavé, že rakouské meine marke Michel katalogizuje, zatímco domácí německé marke individuell ne...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A teď přijde něco, na co se možná řada zdejších diskutujících bude dívat skrz prsty a to současné Německé soukromé pošty. Každopádně Michel to katalogizuje a celistvosti existují. Některé soukromé pošty vydaly kvanta známek pro sběratele, ovšem mnohé jiné vydávají známky opravdu za účelem poštovního provozu. Osobně si myslím, že to do mé sbírky stejně jako staroněmecké soukromé městské pošty patří...

Takže nejprve PostModern z Drážďan:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dál následuje Citykurier z Gery

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V Lipsku je soukromých pošt více, takže nejprve LVZ Post

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A konečně PIN Sachsen taktéž z Lipska

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Jiří Zelinka - Generální sbírka leteckých motivů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1