Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Jiří Zelinka - Generální sbírka leteckých motivů

Vykupminci.cz
Numisargo

Jiří Zelinka - Generální sbírka leteckých motivů

Moderátoři: Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jak jsem před nějakou dobou avizoval, tak jsem budu postupně vkládat svoje letecké motivy. Průběžně si dělám v AutoCADu albové listy (mám jich zatím asi 40) a "zasklívám" je. Jde to ale děsně pomalu, takže neočekávejte přírustky každý den. Vkládat budu vždy minimálně jeden kompletní státní útvar, aby v to byl trochu řád.

Jedná se o generální sbírku emisí obsahujících známku s leteckým motivem, přičemž sbírka je řazena podle států dle geografické a časové vzdálenosti od české Republiky. Vychází z katalogů Michel. Co se týče materiálu tak příliš neřeším stav čisté/ražené a od každého katalogového čísla mi stačí jedna (většinou ta nejlevnější nebo nejdostupnější) známka. To znamená, že neřeším různá zoubkování, papíry, průsvitky a podobně. Vím, že sbírka má řadu formálních nedostatků, ale sbírám pro radost, tak mi je snad odpustíte.
Registrovaný uživatel
Tak a začneme hezky Českou Republikou. V ní mám zrovna zatím jedno "bílé místo", jelikož vyděračskou cenu jistého obchodníka jsem se rozhodl neakceptovat...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A hned pokračujeme Československou první republikou. Její emise definitivních leteckých známek patří k mým nejoblíbenějším.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A pro dnešek poslední příspěvek v podobě jedné "popelky" vydané v době Česko-slovenské Republiky obecně známé jako Druhá Republika.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezké. Ale proč jsi tam zařadil i tu Plzeň? To, že je na nebi asi milimetrové něco, co je nejspíš letadlo, z toho pro mě nedělá letecký motiv. Třeba je to orel :D Ale jinak hezky zpracováno, líbí se mi to ;)
Moderátor
Nechcem nikoho uraziť, ale raje ak si si nevšimol tak jednotlivé téma sú pre jednu zbierku konkrétneho človeka. Samozrejme ukážky je možné komentovať, ale asi by bolo lepšie nevkladať vlastné, ale založiť si svoju tému s menom. Ďakujem za pochopenie, a naozaj dúfam, že som sa nikoho nedotkol....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith, ok - to mi "nedošlo", pokud můžeš tak mi to smaž, děkuji.
Moderátor
Vymazané. Nech je toto téma pre Yrjo, na prezentáciu svojej tematickej zbierky.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
pokud se dívám dobře, jsme v exponátech
bylo by dobré toto téma přesunout do obyčejné chlubírny...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
pokud se dívám dobře, jsme v exponátech
bylo by dobré toto téma přesunout do obyčejné chlubírny...


Při zakládání této rubriky bylo řečeno, že je určena i pro sbírky na albových listech. Toho se tedy držím.

Co se týče té Plzně, tak to "něco" má při dostatečném zvětšení dvě křídla nad sebou, takže to pták nebude. Navíc známka prezentuje průmyslovou výrobu v Plzni a v dané době fungovalo ve Škodových závodech letecké oddělení. Jsem prostě detailista a do mých kritérií tedy tato známka zapadá (a později se ještě objeví znovu s přetisky...)
Registrovaný uživatel
Yrjo: Dobře, to beru :) A těším se na další ukázky ;) Sám jsem taky detailista, i když jinak.
Registrovaný uživatel
ta "popelka" je zajímavá.. v dubnu 1939 druhá republika opravdu ještě existovala?
Registrovaný uživatel
Tady je to hodně problematické. Druhá Republika existovala od 29.9.1938 (zabrání Sudet) do 15.3.1939 (vznik Protektorátu). Michel ale známku Mi 407 uvádí u Československa s poznámkou, že vyšla už v době Protektorátu a nikdy neplatila na Slovensku. První přetisková emise Protektorátu pak vyšla až 15.7.1939, tudíž k časovému překryvu zde nedochází.

Jelikož se (jak jsem psal v prvním příspěvku) držím katalogu Michel, tak jsem se rozhodl známku zařadit do Druhé Republiky, a to i z toho důvodu, že označení státu na ní odpovídá oficiálnímu názvu Druhé Republiky (Česko-Slovenská Republika). Ono ostatně mít to v Protektorátu by vypadalo "divně" i když známka platila pouze a jen na jeho území a v době jeho trvání (konkrétně do 15.12.1939).

Uznávám ale že můj původní příspěvek je svou formulací lehce zavádějící.
Registrovaný uživatel
aha, hledal jsem někde chybu, protože jsem nevěděl že tato známka opravdu vyšla a platila (bez přetisku) až za protektorátu. děkuji za objasnění.
Registrovaný uživatel
Po nějaké době tu mám pokračování. Jde o známky z našeho území z rozmezí let 1945-1960. Fakticky vzato se jedná o období dvou států a to třetí Československé republiky (1945-1948) a Československé lidově demokratické republiky (1948-1960). Oba státy ale měly kromě územní rozlohy i stejný oficiální název (Československá Republika) a také stejné státní symboly, proto jsem je na albové listy nedělil (což by ostatně u mnou použité grafiky šlo dost ztuha a znamenalo by to jen začít po roce 1948 číslovat listy zase od jedničky).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Co má partyzánský aršík společného s motivem letadla? Totéž ta série válečných hrdinů nad ním? Nehledě na Obnovu průmyslu... Když motivová sbírka, tak motiv letadla by měl být velmi dominantní... Samozřejmě, každý si může sbírat co chce, ale chlubit se něčím podobným...????
Registrovaný uživatel
wjeme,wjeme,oproti tomu co nam lide ukazuji v kolone obrazu je toto vcelku
obstojna "generalni sbirka"ll.republiky,mel bych sice vyhrady k trosku smutecnimu zpracovani,ale stale lepsi nez nektere prisernosti ,ktere jsou k
videni v sekci obrazu,proti gustu,zadny disputat... :lol:
Moderátor
Maxi, Maxi, samozřejmě si maximálně vedle :D Drtivá většina tazatelů či nabídníků v sekci Umění nemá o svých "exponátech" ani to nejmenší hrdé mínění a je ochotná tyto dědictví po chudácích dědečcích či babičkách kdykoliv a jakkoliv prodat za jidášský groš vzhledem k nějakým rodinným tradicím.
Naopak, Yrjo se ke své sbírce hrdě hlásí, ba se jí přímo chlubí, byť tato v žádném případě neprojde kritérii na motivovou sbírku, ba ani na tématickou, kde by absence letadýlka ve vizuálu známky v logicky odůvodněných případech nevadila... OK, nechť si jí zde Yrjo klíďo chlubivě vystavuje, ale nechť pak za své "chlubilství: snáší i oprávněnou kritiku...
Registrovaný uživatel
ne vsichni maliri maji stejnou kvalitu,tak i filateliste jsou na ruzne urovni,ale jak
rikal coubertin:neni dulezite vyhrat,ale zucastnit se...joo lide jsou potvory ruzne..
:shock:
Moderátor
Maxmilian napsal
ne vsichni maliri maji stejnou kvalitu,tak i filateliste jsou na ruzne urovni,ale jak
rikal coubertin:neni dulezite vyhrat,ale zucastnit se...joo lide jsou potvory ruzne..
:shock:




Máš částečně pravdu, ale rozhodně bych se nechlubil tím, že uběhnu 100 metrů za 30 sekund. Ledaže, by mi bylo 104 let jako např. Siru Nicholasu Wintonovi...
Moderátor
Tak mezi válečnými hrdiny je pilot i s letadýlky a na Partyzánském aršíku je silueta letadla taky. Otázka je jestli by tam měla být celá série, na druhou stranu, série je série. :)
Pro exponát by tam určitě měla být spíše známka + její použití, že?;)
Osobně bych měl spíš výhrady k termínu "dva různé státy", to je samozřejmě nesmysl.
Moderátor
Maxmilian napsal
wjeme,wjeme,oproti tomu co nam lide ukazuji v kolone obrazu je toto vcelku
obstojna "generalni sbirka"ll.republiky,mel bych sice vyhrady k trosku smutecnimu zpracovani,ale stale lepsi nez nektere prisernosti ,ktere jsou k
videni v sekci obrazu,proti gustu,zadny disputat... :lol:


tych obrazov si myslel na mna?
_______________
Moderátor
Myslel sekci obrazy a ne tvé obrazy v chlubírně :-)
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
Moderátor
regula_jan napsal
Myslel sekci obrazy a ne tvé obrazy v chlubírně :-)


aha :mrgreen:
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Jiří Zelinka - Generální sbírka leteckých motivů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1