Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Josef I. (*26.7.1678 +17.4.1711)

Vykupminci.cz
Numisargo

Josef I. (*26.7.1678 +17.4.1711)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak pridám aj ja dnešný prírastok :)
Celkom pekný 3 grajciar 1711 FN.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

neznáte někdo jen tak ze vědavosti aktuální cenu XV krejcaru 1708 HA (Hall), z dob panování Josefa I.??? , jestli teda tato mince existuje - v Novotném je totiž uvedeno "mince neznámá"
Moderátor
Dle Corpus Nummorum Austriacorum (V.dil) je znamo pouze razidlo, pokud vubec doslo k razbe tak dochovany exemplar neni znam.
Registrovaný uživatel
Kdyby se ta mince náhodou objevila na trhu, bude cena na 6 platných číslic.
:twisted: :twisted: :twisted:
Kucera napsal
Dle Corpus Nummorum Austriacorum (V.dil) je znamo pouze razidlo, pokud vubec doslo k razbe tak dochovany exemplar neni znam.
Registrovaný uživatel
Nedávno sa dražil jeden Xv grajciar Leopolda I. , novo objavený ročník, bolo známe len prerobené razidlo, a cena bola +- 100 000 Kč. Dražil sa v ČR.
Registrovaný uživatel
Nejdražší XV krejcar co jsem viděl byla sedmihradská ražba Leopolda I. a šlo to za 3000 €. Nepodařilo se mi to dohledat, tak sem dám aspoň tohle

http://www.pannoniaterra.hu/tetel/20/235

dosažená cena 1800 €
Moderátor
a co tento patnactnik Leopolda, a zdaleka to neni unikat (5400€)
http://www.mcsearch.info/record.html?id=489446
Registrovaný uživatel
bežné dukáty dosahujú trojnásobok ceny menej často sa vyskytujúcich a vzácnejších strieborných mincí a to len preto, že ich z obehu sťahujú a znovu dávajú investori, obchodníci a im podobný.
Registrovaný uživatel
Teď něco menšího.Skromnějšího .I to potěší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
bežné dukáty dosahujú trojnásobok ceny menej často sa vyskytujúcich a vzácnejších strieborných mincí a to len preto, že ich z obehu sťahujú a znovu dávajú investori, obchodníci a im podobný.

a sami si na to radi aj prihadzuju, aby mali relevantny argument:
aha, kuknite. toto su realne aukcne ceny.
osobne nepochybujem ani sekundu ze praktiky z aukra su uplne bezne aj na svetovych aukciach
_______________
Registrovaný uživatel
tady dávám odkaz na 2 sedmihradske razby XV krejcaru Leopolda I. a jejich dosazenou cenu, co jsem nemohl dohledat

http://transylvanian-numismatics.com/portal/modules/myalbum/photo.php?lid=1758&cid=24

http://transylvanian-numismatics.com/portal/modules/myalbum/photo.php?lid=1757&cid=24
Registrovaný uživatel
3000 euro bežne atakuje aj kremnický XV grajciar 1661 s "viedenským " opisom okolo madony.
Registrovaný uživatel
chtěl jsem se zeptat na tuhle polturu který chybí vyražený rok.Je to normální nebo je to chyboražba.Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Běžná poltura 1707 KB v horším stavu. Žádná chyboražba. To poslední číslo je zdeformováno korozí.
Registrovaný uživatel
aha tak to jsem pěknej slepec dík
Registrovaný uživatel
Dobrý den,nevíte někdo cenu teto medaile?Korunovace na římského krále 1690,bronz , 58mm, sign. HMA1914. DÍKY.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak som si kúpil tento "prestrelený" korunovačný žetón. žetón ku korunovácii Jozefa I za uhorského kráľa v roku 1687 v Bratislave.Váha 3,2 g.

Ak by niekto mal niečo podobné prípadne ku korunovácii Leopolda I. skúste mi ponúknuť. Kľudne aj s dierkou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A já přidám tento 3 krejcar z roku 1710.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
grošík zo Sliezka, mincovňa Břeh - CB tu ešte nebola, nato že je to nálezovka celkom ujde až na tú prasklinu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pěkný 3 krejcárek 1705 FN

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jen jsem se chtěl zeptat jestli se jedná o mincovnu Wroclav
Registrovaný uživatel
Ano, Wrocław, moc hezký groš.
Registrovaný uživatel
ještě otázku ?jen v roce 1705 razil Nowak ve Wroclavi.
Moderátor
Já u něj mám zmínku, že byl ve Vratislavi vardajnem okolo roku 1698 a pak 1704-1732. Ale jestli v této době používal i svoji značku netuším.
Moderátor
Halačka i Marco uvádějí působení F.Nowaka ve Vratislavi v letech 1704-1723.
Tento typ 3 krejcaru uvádí Halačka s ročníky 1705, 1706 a 1707.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Josef I. (*26.7.1678 +17.4.1711)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1