Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Josef II. (*13.3.1741 +20.2.1790)

Vykupminci.cz
Numisargo

Josef II. (*13.3.1741 +20.2.1790)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pokud je to orginál, tak je doposud neznámá ražba - viz scan z Polívky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji, tak to mě těší.
Moderátor
Mě ten Královský Bělehrad nesedí kvůli roku, ale jelikož 1790 zase razila, je možný, že razila i 1789. K němu ale moc informací nemám.
Registrovaný uživatel
lepší foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pavelgregor napsal
Mě ten Královský Bělehrad nesedí kvůli roku, ale jelikož 1790 zase razila, je možný, že razila i 1789. K němu ale moc informací nemám.

Jak to, jsou přece známé dukáty, dvacetníky a desetníky 1789 E
Moderátor
V těchhle novodobých mincovnách už mám značný mezery. :oops:

Zatím jsem na to v těch knížkách, co mám zpracovaný nenarazil. Ale ono je toho ještě fůra přede mnou. Dík za info. Doplním si to.
Registrovaný uživatel
Prosím o radu:
Jaký kov (procento Ag) má 20 krejcar Josef II. 1783 B ?
Katalog Nume je až od Leopold II. 1790 a jiný katalog on-line nemohu najít.
Děkuji moc.
Registrovaný uživatel
Ag 0.583
Registrovaný uživatel
Díky moc.
Registrovaný uživatel
Filozof, staci ak "20 krejcar Josef II. 1783 B" hodis do googlu, mne hned ako prvy odkaz vyhodilo on-line katalog lovecpokladu, to len ako pomoc do buducna, mas to rychlejsie ako cakat na odpoved :)
Registrovaný uživatel
online katalog lovce pokladů je sprostě ukradenej a opsanej katalog Novotnýho, i fota měli stejný než na ně asi Novotný šlápl a dali tam ty svoje. :|
Registrovaný uživatel
To som nevedel :-(
Registrovaný uživatel
Zaujímalo by ma, či sa dá zohnať (alebo či niekto z návštevníkov fóra má) kremnický dvadsiatnik 1786 v lepšom stave, než je ten na snímke.

(Fotka nič moc, ale fotenie tohto zrkadielka mi dalo zabrať ... na tejto fotke, z tých čo som urobil, najlepšie vidieť detaily tváre jeho osvietenosti klobúkového kráľa, ktoré sú voľným okom ešte detailnejšie ... na druhej strane jemné škrabance sa zvýraznili).

Reliéf razby je ale vcelku vysoký, malé opotrebovanie vidieť na ríšskom jablku na konci meča, zobákoch orla a na koncoch lístkov (?) - chcel by som vidieť, ako majú vyzerať tie časti, o ktorých si myslím, že na tejto minci sú zošúchané.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dnes se mi dostala do ruky taková zajímavá věc ..... mosazný 20 krejcar Josefa II., ročník 1761 ....... dobové falzum nebo nějaký dobový jeton ..... přijde mi, že na falzum je tam těch chyb v opise až moc, jako by byly dělány záměrně .... neviděl jste to někdo už ?? .. díky za názory

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To kekule: videl bych to na "normalni" falzum ke skode obehu. Padelatel byl evidentne kompletne negramotny, coz by dobove jeste odpovidalo (rekneme na hranici zavedeni povinne skolni dochazky). Kdyby to mel byt zeton, tak jedine satiricky, ale pak bych ocekaval spis nejake "smysluplně" zkomolene opisy.
Registrovaný uživatel
Zaujimava mincička
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
kazdopadne,
po remeselnej stranke pekne zvladnute falzum,
aj ked autor bol fakt zrejme len pologramotny.
_______________
Registrovaný uživatel
Nebo to dělal podle dvou hodně otřelých mincí, kde nečitelná písmenka jen odhadoval. Krásná věc.
Registrovaný uživatel
:shock: Parádní kousek.Kdyby tak byl k mání.Tomu by se u mně líbilo. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:-) .... já to vůbec nesbírám ...... tak třeba kdyby bylo něco na výměnu nebo tak, stačí napsat na mail ....
Registrovaný uživatel
to kekule
zajímavý 20 krejcar-mám již podbné křížence.Vznikl kombinací pražského 20 krejcaru 1761 M.Terezie a nějakého jiného 20 krejcaru Josefa II..Blahopřeji
Registrovaný uživatel
Zdravím, chtěl bych se zkušenějších zeptat, kde bych měl hledat aukce, v nichž se nabízejí měděné mince. Stříbrných se objevuje docela dost i na aukcích ČNS ( i když často dost otřesné kvality), ale ty měděné není skoro vidět, kromě občasných slušných kusů na eBay. Díky.
_______________
Sbírám produkci budějovické firmy L. & C. Hardtmuth
http://www.cbhardtmuth.cz
Registrovaný uživatel
Myslim že žiadna aukčna sien neponuka majoritne medene mince,može sa to stat vtedy ak im niekto ponukne nejaku velku zbierku medenych minci.Cielene ale určite nie.
_______________
Registrovaný uživatel
To Humphrey: pravidlo byva jednoduche - v salovych aukcich se objevuji medene mince jen pokud jsou opravdu vzacne nebo v peknych stavech (pripadne oboji). Jinak jedine v konvolutu.
Registrovaný uživatel
Ahoj,
mám tu takový nanicovatý oběhový stav ze spoluvlády s MT a tohle není moje parketa, mohl bych poprosit o plné znění titulů (od německého krále dál – po sem tomu rozumím) a český překlad u tohoto 20 krejcaru Josefa II.? předpokládám nějaké Alsasko-Lotrinsko, ale nevím, pak nějaká městská hromadná doprava...či co ? :).

av: IOSEPH.II.D.G.R.I.S.A.GE.REX.A.A.LO.&M.H.D.
rev: VIRTUTE ET EXEMPLO. tady mi google někde radí překlad „pravda vás vysvobodí“, naopak překladač praví „ctnost a příklad“ Tak kde je spíš ta pravda?

A mincovna F je co? Hall, Vídeň? Je známý nějaký mincmistr či autor? Nic k tomu nemám.
Předem moc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) martinvangelis v 7. 3. 2017, 10:06. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Josef II. (*13.3.1741 +20.2.1790)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1