Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Jste ochotní se mnou spolupracovat_

Vykupminci.cz
Numisargo

Jste ochotní se mnou spolupracovat_

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Již 10 let pracuji na katalogu v počítačové formě,který by navzájem mezi sebou doplnil veškeré poznatky o naších poštovních známkách od roku 1918 do 15.3.1939.To,oč mi jde je doplnění bílých míst katalogů týkající se použitých perfínů na dané známce,v jaké poloze se perfin vyskytl,kolik je do současné doby z uvedeného nákladu zachováno celých PL,jaké jsou největší známé poštovní frankatury dané známky,jaké jsou použité největší pásky a bloky dané známky.Doplnění veškerých známých výrobních vad jak tiskových tak i perforacních,včetně vad výroby papíru jako jsou složky,zvrásnění,přeložky,
ladurnery.Též alespoń přibližná statistika vzácnosti barev a odstínu dané znám-ky včetně barev razítek,jaká byla možná příležitostní razítka a hlavně kde vůbec je známé poštovní použití dané barvy razítka,barvy známky,průsvitky,zoubkování ,tiskové desky a od kdy se vlastně i daná tisková deska začla používat v poštovním provozu.K tomu potřebuji jakákoliv
stará čísla různých aukcívčetně výsledkových listin,literaturu především
náš nejlepší katalog na ČSR I katalog Eckstein nejlépe ročníky 1936,1937,1938,1939 a jeho katalog deskových značek.Před nedávnem se mi povedly zakoupit deskové značky na TGM a nalezl jsem 3 značky,který nezná pan Novotný v jeho příručce pro sběratele poštovních známek.
Sitace je pro mne o to horší,že jsem byl nedávno vykraden a mnoho materiálu
nesmírné historické ceny bylo přesunuto neznámo kam.Známky kromě značek našich předních znalců mělo i značku Skrblík.Přepracovávám rekonstrukce
Hradčan a zejména kresba B t.j. 100,200 a 400 H,kde jsem dokládal různé
odchylky zakončení spirály za slovem Slovenská jsou zatím nenávratně pryč.To samé platí i o předběžných a souběžných známkách Protektorátu Čechy a Morava a perfínech na známkách ocelotisku a neotypie.
V dalším příspěvku pak dám k dispozici upravený zjednodušený katalog pefínů,
aby jsme mohli společnými silami dopřesnit skutečnou vzácnost perfínu na konkrétní poštovní známce včetně polohy perfínu.Chvíli mi to bude trvat,nebotˇ teoretickymůže vzniknout tabulka o cca 330000 položkách.
Sbírkové věci dokládám s celým datem použití,neboť to sbírám dle sazeb :shock: Skrblík
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 21. 1. 2008, 11:14. »
Moderátor
Dle časových možností pomůžu. ČSR I není můj obor, ale třeba perfiny sbírám. Ekstein katalog na příležitostná razítka a deskové značky mám z roku 1938 (III. ročník) - končí známkami B.I.T., tj. 326-328.
« Poslední úpravu provedl(a) dejvy v 21. 1. 2008, 16:13. »
Administrátor
Jsem ochotný se podílet na přípravě, udělat si čas a zajistit třeba i samotné vydání.
Z. Jindra www.infofila.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 21. 1. 2008, 21:11. »
Registrovaný uživatel
To je přímo super.Jste schopný mi to poslat na můj email a nebo mi ho můžete okopírovat na papír?Cenu akceptuju.pokud to bude posláno klasickou poštou,zkuste mi poslat 10Kč Schengen s deskovým číslem a nebo číslem archu.Odpověď vám pošlu doporučeně vyfrankované nějakou známkou z námětu Umění.jinak já ČR už nesbírám.Pouze v roce 1993 jsem vytvořil
Chebské přetisky k rozpadu republiky.Ještě mi pár kusů obálek zbylo,zby :) tek jsem vyměnil s Chebským předsedou filatelistů panem Kolářem.Též sbírá perfíny.Další velký perfínář je pan Milota z Kynšperku nad Ohří,pan materna z Aše,Martin Heinstein z Hazlova u Aše.
vesely.skrblik@centrum.cz,nebo seznam.cz
:D Skrblik
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 5. 2. 2008, 19:17. »
Registrovaný uživatel
Ahoj Zdenku!Kamarádi mi sice říkají Skrblík,ale není to o lakomosti,ale o schopnosti vidět a dokázat zvednout poklady.Nevím,jaké jsou tvé momentální možnosti,já teď šetřím peníze na 32 Gb neprůstřelnou,nehořlavou a vodotěsnou kartu,abych mohl v klidu přenášet obrázky do fora.Líbila se mi i tvá nabídka na redaktora Filatelistického časopisu,toto téma jsme s klukama rozebírali taky.Já hlavně sbírám cenné informace,neboť známky nikdy žádnou sbírku nikdo kompletně dohromady nedá,i kdyby měl možnosti v řádech miliard korun.Je to blbost,ale za známku,která stojí jen 1 kč dle katalogu dávám ve skutečnosti několit set až tísíc korun.Vše souvisí se vším a pokud člověk není ve správný čas se správným materiálem mezi těmi pravými lidmi,tak i ty miliardy jsou mu nanic.Člověk není jen on sám,ale jeho rodina,jeho práce a také jeho odpočinek.já abzch stíhal,tak mám rozdělený den na 36 hodin a rok na 13 měsíců.Bohužel přesto se mi některé akce neplánovaně posunou a já nejsem ani při nejlepší vůli to stihnout.Nevím,jaké máš ty osobní zkušenosti,ale já byl zvyklý pracovat do splnění úkolu.Jen přepsat rekonstrukce
TD byl úkol zabírající několik měsíců práce,kde pad už i okolí mi nadává,že se jiím nevěnuju.Telefonní spojení se neosvědčilo,jen jsem vydělával na kredity.
Pak jsem se dostal do míst kde spojení nefungovalo a byl jsem v kýblu.
ProŽáchranný sistém te´d jsem zjišťoval pokrytí operátorů.Bohužel nepomohlo ani spojení se zahraničními operátory.
Koníčků mám opravdu mnoho,ale to neznamená,že bych je nestíhal.Jen každý má svůj čas.To mi pomáhá určovat numerologie.Díky ní jsem si dělal například
výklad Hradčan,životnost telefonních oprátorů a další srandy.Jinak nejlepší
metoda na zjištění čehokoliv je I-Ting ´=Kniha proměn.Používají to národy východu .Dokonce snad bez toho vůbec nic nerozhodujou.Já jinak většinou
používám minci,kdy Panna je Ano a Orel je Ne.Výborná je i kostka,kde 6 je Ano,5 je překážky a pak Ano,4 je štěstí,3 je nepřátelství,2 je agrese a 1 je Ne.
člověk se totiž musí naučit žít především sám se sebou,a když se mu v datu narození objeví 2 a více číslic 6,pak si má nalézt konstruktivního koníčka,aby neotravoval své okolí.Já osobně jsem narozený v rybách a v draku a o těchto znameních se říká,že mají klíče ke všem pokladům.proto jsem v sekci hledačů pokladů a úspěchy se dostavují skoro každý den.

Hlavně je nutné zdraví.K tomu patří humor ,a tak ti teď napíšu něco na zasmání.
Plazí se člověk pouští a uprostřed pouště narazí na člověka,který se plazí opačným směrem.
"Máš vodu ?"ptá se první."Nemám,ale mám kravatu!"odpovídá druhý.
"Kravatu nechci"odpovídá první.Tak se rozloučí a každý se plazí svým směrem.
Druhý den se první doplazí do oázy a hned na kraji jej upoutá nápis:
Lidem bez kravaty vodu nenaléváme!!!
Čou Skrblik :)
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 5. 2. 2008, 20:01. »
Administrátor
Skrbliku, skrbliku. Ja mohu jen dodat. Zase jeden blazen na nasem diskuznim foru :-).
Registrovaný uživatel
:lol: Zdravím. To vyzvedávání pokladů se Skrblíkem,zní docela zajímavě. ;)
Registrovaný uživatel
Zrejme preto si môže dovoliť investovať do urýchľovača častíc.však čo nejaké 3-4 miliardy dolárov plus súhlas asi tak polovice sveta žiaden problém. :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Michaela napsal
:lol: Zdravím. To vyzvedávání pokladů se Skrblíkem,zní docela zajímavě. ;)
Registrovaný uživatel
Já osobně to vše nefinancuju.Jen pomáhám se svými možnostmi na vytvoření něčeho,co může pomoci
lidstvu jako celku.Jsem chemik a veškeré poznatky o nových částicích mi zajímají.Pokud i Vás to nenechává
lhostejné,stačí jen odevzdat měď do sběrných surovin.skrblík
Registrovaný uživatel
no jasně -sběratel mědi
_______________
"Tohle je rudej prapor mýho táty... a proti tomu já nemůžu nikdy jít!"
http://www.pitbull.webz.cz/
Moderátor
a ten kdo medene mince nema odevzda stribrne pripadne zlate.... :lol:
Registrovaný uživatel
To už záleží na Vás.Dobrovolnosti se meze nekladou.
jinak jsem byl předevčírem opět hledat poklady,povedly se mi nalézt 4 lahve s lisovanými nápisy,starožitné 5Kg závaží ,1 kalamář a kolega nalezl 1 minci a 1 medaili.
Dnes ráno jsemdokončoval měření tlouštky papíruu 1000 H hradčany.
Mám 2 ks výrobní vady papíru Ladurner a to lks na tl 0,055 mm a 1 ks na tl.
0,065 mm.Navíc proti katalogu se mi objevilo i 3ks známek na žlutém papíru.
Z barevných odstínů jsem do svých poznámek doplnil barvu živě fialová a namodralečervenofialová.Z celkového počtu 139 ks se mi celkem pět ks vyskytuje v tloušce 0,070-2 ks a 0,075 mm 3ks.U kolegy jsme navíc narazili před rokem i na tloušťku 0,080 mm což už je kartonový papír.Tím doplnji secializovaný katalog Hradčan ,který vzšel kdysi jako příloha časopisu Filatelie.
Jen je mi záhaou,proč autoři kaalogu nepřevzali údaj od katalogu Eckstein 1934,1935,kde kartonový papír byl již v té době oceňován na 50Kč.
Pro kolegu,který sbírá Hradčany 500 H hlásím,že z celkového počtu 238 ks se i ve sbírce vyskytl ladurner.Je to zatím nejvzácnjší ladurner v mé sbírce.Na 2 místě se umistuje 1 ks ladurer u hodnoty 300 H s poměrem 1 ku 350 ks. :shock: Skrblík
Registrovaný uživatel
Dělal jsem teď statistiku tloušťky papíru u 50 H Hradčany kresba b.
Z celkového počtu 597 měřených známek se mi vzskytli tlouštky 0,040
až 0,075 mm.Tenký papír 0,050 je celkem běžný,silný papír 0,070 a 0,075
jsou méně běžné.Existuje u ní i ladurner,Kartonový papír 0,080 a výše se mi
v souboru nevyskytl.Průsek Prahy 17 a další soukromá zoubkování se všechny
vzskytli na tloušce 0,055 mm.Statisticky jsou u mne zastoupeny celkem 17
ks.Modré razítko se mi vyskytlo 2 x,fialové 25 x.Červené razítko zatím doloženo nemám.Strukturu papíru se chystám zkoumat tento týden.
:) Skrblík
Registrovaný uživatel
Milí přátelé známek a Internetu.Díky používání Internetu Vám mohu oznámit v diskuzi,že při zkoumání
15 H známek s obrazem Hradčan jsem narazil na závitové typy u kresby E.Závitem se dle rekonstrukce
od Františka Hamra myslí ta stočenína nad nápisem Slovenská,vedle které jsou pak rámečkové a a teď i obloukové typy.Měl jsem dnes v zámyslu vám to vše ukázat na internetu,bohužel si budete muset počkat.Jsou
tam pravidelně se vyskytující vyskytující typy přerušená a neprerušená čára spojující vázání s vlnovkou a pak
pod touto čárou i rozdílně provedené prorytí plochy.Zatím jsem na spojené typy narazil na 5H,10H,15H,20H ,25H a je možné,že budou i u 50H,75H,120 H a 500H.Bohužel u posledně jmenovaných hodnot nemám dostatek pásek či bloků jako srovnávacího materiálu.Nascanuji to,ale potřebuji u 5 H 1-8 TD,15H 3-7TD a 5OH 1-2 TD pomoci s určením znánkových polí a pak kdo má rekonstrukce TD přímo ze známek,aby byl ochotný se mnou spolupracovat a poskytl na internet rekonstrukci TD ne ve výřezech,ale v obrázcích.Navíc
to potřebuji i pro mou osobou pracovně nazvané dělové typy,které se vyskytují u všech známek kresby e a vytvářejí i typy spojené.Oznámil bych to dříve,ale teprve před měsícem mi byl vrácen můj známkový materiál od mého přítele pana Dušana Karvaje z Aše,který byl tak hodný a sehrál nevděčnou roli zprostředkovatele
mezi mnou a pachately trestného činu,a po smrti 2 ze 4 pachatelů vstoupil i do jednání s pozůstalými těchto
pachatelů.Tímto mu děkuji a těším se na další části odcizených sbírek.Ing.Jiří Veselý-Skrblik
Osobní žák pana Dr.Františka Kubáta v Plzni v letech 1979-1983 a žák pana profesora Gilberta v roce 1980.
Registrovaný uživatel
Pri zkoumání závitových typů jsem na levé části nad příčkou narazil na 4 různé způsoby provedení spodního trojuhelníku tak zvaného háčku.Vytváří to též spojené typy.Od té doby nedělám nic jiného než postupně určuju známková pole i známek,která jsem nepovažoval za důležitá a vydělávám penize na pásky a bloky Hradčan 5 kresby.Minulý týden jsem opět získal něco pěkného do sbírky.3O h žlutoolivová v průseku Aussig 1.Tato hodnota V novotného příručce uvedena není. :) Skrblík
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 4. 6. 2008, 11:42. »
Registrovaný uživatel
Aby nebylo všem legráckám konec,tak si do katalogu dopište,že 25 H fialová v zoubkování Hz 11 3\4 existuje tež v II typu spirály .Tato známka mi byla před 3 roky odcizena,ale díky panu Dušanovi Karvaiovi z Aše jsem jí též mezi vráceným materiálem našel.Až se dohádám s tchýní,tak jí uvidíte na internetu.
I a II TD by mohlo být tak do 4OOO ks.Pokud se mohu spolehnout na čísla v rekonstrukci TD25H fialová 3 a 4 TD :) Skrblik
Registrovaný uživatel
Ahoj Skrblíku ! Na stará kolena rád sleduji sběratele. Sám sbírám známky ale už vlastně končím ) od r. 1947 a obdivuji Tebe za nadšení a Tvoji rodinu za tolerantnost. Mám prosbu: našel jsem cca 20 perfinů z různých zemí. ČSR, Slovensko, Německo, Rakousko, Turecko, Belgie, Horní Slezsko, Anglie. Samotné známky mají nějakou cenu, jak je cena s perfiny?.
Prosím o radu, kdo by to dokázal ocenit, případně odkoupit. Poslal bych to poštou. At se Vám všem daří. Vodárek
Registrovaný uživatel
Nazdárek Vodárku!Perfiny ČSR I a Slovenského štátu jsem ochotný odkoupit osobně.Na ostatní věci katalogy nemám.U perfinu záleží na vzácnosti.PerfinyČSR I se cenově pohybují od 10 Kč za kus a výše v nejběžnější vzácnosti.T.j.pokud byly použity v době používání konkrétní sazby na nominálu odpovídajícímu sazbě dopisu do 50 gramů a nebo pohlednici.Jakékoliv nižší a nebo vyšší nominály mají dle nominálu cenu
přiměřeně vyšší v závislosti na takzvaném přínosu perfínu. :D Skrblík
Registrovaný uživatel
Ahoj kluci.Pokračuji se zveřejňováním dalších legrácek na Hradčanech.
Tentokráte se jedná o typy u I kresby t.j.hodnoty 3,5,10,20 ,30 a 40 H.
U všech těchto hodnot jsou typy v nápisu SLOVENSKÁ a to přerušená a nepřerušená linka pod písmenem K.I typ je linka přerušená.II typ je linka nepřerušená.Oba typy u všech hodnot vytváří spojené typy.Známková pole mám zatím určená jen u hodnoty 3 H v I a II TD.Od ostatních hodnot nemám k dispozici archový materiál a ani rekonstrukce TD.Přeju příjemnou zábavu.
:shock: Skrblík
Registrovaný uživatel
Ahoj Skrblíku, díky za odpověď ( známky s perfiny). Pošlu, ale nevím kam. Vod. UH.
Registrovaný uživatel
Adresa na písemný kontak je Ing.Jiří Veselý,PO BOX 137,35201 Aš 1
Skrblík
Registrovaný uživatel
Díky, dám dohromady zásilku, pošlu. Zdravím a přeji dobré odpoledne. Vod. UH.
Registrovaný uživatel
Předem děkuji,za každou maličkost ve sbírce jsem vděčný,protože až zjistíte,že podle katalogu to má sice jen jednu korunu,ale aby jste to mohli koupit tak kvůli tomu projedete celou republiku než to vůbec sezenete,a to nepočítám jídlo ,pití a čas.A nejhorší je,když máte s někým něco domluveno a pak si s váma zahraje lidskej faktor.Nepomáhá internet,nepomáhá telefon.Důvod je zcela jednoduchej.Mušíte znát svoje takzvaný kosmický číslo.To získáte sečtením jména a příjmení,přezdívky a datumu narození.Tím získáte svou oběžnou dráhu a když vám jí řekne i protějšek,pak máte šanci
se i sním setkat.Bohužel například u mne jsem svoje vlatní děti neviděl již od roku 1994.A je to proto,že momentálně jsem jako pilot sondy,která cestuje mimo naší galaxii.Má to jednu výhodu,člověk nestárne.Ale je horší,že si nemá s kým popovídat.Ještě že existuje alespoň Internet.Tak moc je složitej lidskej mozek,který má sám větší kapacitu,než všechny počítače světa dohromady.
Je to týden,kdy mi můj 78 letý kamarád dal meteorit,který sem spadnul v roce 1904.Doufám,že se nám díky jeho složení povede odvrátit meteorit,který s pravděpodobností 1ku 5OO do nás má praštit 13 dubna 2028.Sposta z nás tady už nebude,ale svou přítomností ovlivňujeme naší budoucnost. :shock: Skrblík
Registrovaný uživatel
Skrblíkovi : pěkná rozvaha, úvaha, prognóza, opravdu. Minulé pondělí jsem Vám poslal zásilku, nemám potvrzení.
Zdraví Vod. UH.
Registrovaný uživatel
Zásilka přišla od pošty dost poničená,ale obsahu se nestalo nic.Dostal jsem se na poštu teprve po mém působení na internetu.Perfiny se mi líbí,jen skoda že nemám ty své předcházející z ocelotisku.Co jsem prohlížel známky v malém pytlíčku,tak ty s přetiskem porto oceňoval Novotný cca na 1O Kč,ty by se mi též líbyli ve sbírce.To Rakousko bych pracovně označil jako dvojitý protichůdný
přetisk.Nemám teď k dispozici speciál na Rakousko,ale pokud to nebude popsáno,pak by se mohlo jednat o světový unikát.Ještě to zkusím nascanovat a prohlídnout pod UV lampou.K označení pravosti nemám k dispozici přístoj na lom světla.Měli jsme ho na vejšce,též jsem s ním několikrát pracoval.Uvidím co bude dělat histogram,až ho budu blíže zkoumat pod 50 násobným zvětšením.
Pokud to bude pravý,pak bych to jako unikát navrhoval buď si to nechat a nebo dát do aukce s vyvolávačkou 100 tisic korun.Nemám teď ve svém okolí člověka,který by dělal specializovaně Rakousko,ale možná by o to mohl projevit zájem Olda Fridrich z Františkových Lázní.Ty další nabízené věci týkající se razítkovaných známek ČSR I by se mi líbily na statistiku.Vaší chyběnku předám panu Milotovi z Kynšperka nad Ohří,já osobně čisté známky ČSSR,ČR ani ČSR II nesbírám a tak je nemám anive svých sbírkách.Stačí,že si hraju s ČSR I a Německem do 1.1.1924.Též vše razítkované. :) Skrblík

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Jste ochotní se mnou spolupracovat_

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1