Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Jste ochotní se mnou spolupracovat_

Vykupminci.cz
Numisargo

Jste ochotní se mnou spolupracovat_

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A´t se mi zvedne návštěvnost i u mne.Takže jsem včera po 3 týdnech dohnal pana Maternu.Předal mi kopii článku pana Františka Beneše z Filatelie č.5.1998,kde je srovnánozbarvení známek v denním světle,UV záření 366 nmmodrá trubice a 254 nm čirá trubice.
Barva norm světlo Barva 366 nm Barva 254 nm
Bledě červená světle fialovánebo hnědofialová světle fialová
Světle červená hnědofialová světle až tmavě olivově hnědá
Oranžověčervená zářivá světle červená karmínová
Cihlověčervená tmavěčervená hnědofialová a nebo karmínová
Červená světle až tmavě fialová světle až tmavě fialová
Tmavěčervená tmavěfialová černofialová
Kaminová karminová Fialová
Registrovaný uživatel
Tak nám vyšlo pod UV 366 nm 9 barev,pod 254 nm10 barev.Nevím,zda pan Beneš ještě žije,t.j.zda to psal mladší a nebo starší pan Beneš.Rád mu předám k přezkoušení i další barvy,které dokladuji ve své sbírce.Jen je potřeba si uvědomit,že karmínová z 1 a 2 TD je několkrát více vzácnější než karmínová z 5 a 6 TD.O kolik
Vám sdělím po dalších výzkumech materiálu.Jinak cihlově červená se ve vorníku od Michelu překládá jako hellbraunrot,ziegelrot pak je anglicky.Jinak tam byl proveden odkaz,že se podobá barvě 20 H karminová,30 H světle nebo tmavěfialová,25 H černofialová a 25 h fialová.Toto stejně přesně neurčíte,pokud nemáte po ruce originál vzorník barev.Dokončení má být ve filatelii č.6\1998

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Pokec o známkách » Jste ochotní se mnou spolupracovat_

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1