Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » KALVODA ALOIS???

Vykupminci.cz
Numisargo

KALVODA ALOIS???

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
stani napsal
Tie rámy sú rovnaké?
-s-


Ano, je v tom rámu od samého začátku. Nemáme doma víc třímetrových rámů :D
Registrovaný uživatel
OK. Ja som zle "pochopil" ten rám s podpisom. Myslel som si, že je úzky, užší ako rám na stene.
-s-
Registrovaný uživatel
Vytvarnik napsal
Až budu doma, mohu to vyfotit i lépe.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


To je Pan Obraz :D
Registrovaný uživatel
Moc nechápu umístění obrazu za křeslem a ty věci opřené přímo o malbu.
Ale takovéhle majitele mám ráda, protože kvůli nim budeme my restaurátoři vždycky mít co žrát ;)
Registrovaný uživatel
Takový formát umístit v bytě je problém, obraz vychází od podlahy až po strop. Riziko poškození je vždy. Sice dno Macochy není vidět, ale obraz za pohovkou alespoň nikdo neprokopne. Podle Tomana byl obraz Macocha malován pro Brněnskou techniku.
Moderátor
Máte nízký stropy. To je celé. Chtělo by to zvýšit světlou výšku! :D
Anebo dát na strop nad postel a kochat se z postele.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Máte nízký stropy. To je celé. Chtělo by to zvýšit světlou výšku! :D
Anebo dát na strop nad postel a kochat se z postele.


Máme stropy 3,05 m :-)
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Moc nechápu umístění obrazu za křeslem a ty věci opřené přímo o malbu.
Ale takovéhle majitele mám ráda, protože kvůli nim budeme my restaurátoři vždycky mít co žrát ;)


Jak už jsem psal, máme v rodině cca 40 obrazů od Kalvody. Je to smutné, ale nikdo v rodině včetně tchýně (jeho dcery) k nim nemá odpovídající vztah. Tchýně občas obrazy bezhlavě prodává (aniž by to musela z jakéhokoliv důvodu dělat) Naposledy to byly dva pěkné kousky do muzea ve Šlapanicích......
Registrovaný uživatel
Další větší kousek. Cca 2 x 2.5 m.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Také máme pejska (resp. fenu) se vztahem k obrazům, ale pro jistotu jsou mimo její akční rádius.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jen to pejsci hlídejte.....mně to hlídá či..hahá ale i elektronika......a sousedky..
Registrovaný uživatel
Já mám velké pejsky, kteří umějí žít doslova mezi obrazy, jako správní psi restaurátorští. Tam problém nevidím. Ale v zájmu toho obrazu bych odstranila věci, co se přímo opírají o malbu. Ale je to Vás majetek, tak co mi je do toho...
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Já mám velké pejsky, kteří umějí žít doslova mezi obrazy, jako správní psi restaurátorští. Tam problém nevidím. Ale v zájmu toho obrazu bych odstranila věci, co se přímo opírají o malbu. Ale je to Vás majetek, tak co mi je do toho...


Včetmě té ĺampičky, za pár let tam budete mít nehezké kolečko :D
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
Kolemjdouci napsal
Já mám velké pejsky, kteří umějí žít doslova mezi obrazy, jako správní psi restaurátorští. Tam problém nevidím. Ale v zájmu toho obrazu bych odstranila věci, co se přímo opírají o malbu. Ale je to Vás majetek, tak co mi je do toho...


Včetmě té ĺampičky, za pár let tam budete mít nehezké kolečko :D


Ty lampičky tam jsou od roku 1975, takže tam už asi nějaká kolečka budou :D
Registrovaný uživatel
Dnes jsme čistili koberce, tak byl na pár desítek minut obraz osvobozen ze zajetí nábytku :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a porovnani...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
floodland napsal
a porovnani...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Předloni jsme byli s manželkou na dovolené v okolí Brna a při návštěvě Macochy jsme si také na tomto místě udělali několik fotek. Dnes je celá propast mnohem více zarostlá, než byla v době vzniku obrazu. Jinak to ale pratchán trefil pěkně ;)
Registrovaný uživatel
Líbí se mi moc!
Registrovaný uživatel
Krasny obraz. Diky za nafoceni.

Vytvarnik napsal
Dnes jsme čistili koberce, tak byl na pár desítek minut obraz osvobozen ze zajetí nábytku :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak to je nádhera!
Registrovaný uživatel
Trochu mi to připomíná sekvenci z filmu "Cesta do středu Země"
Registrovaný uživatel
Krásný obraz, jen by to chtělo aby byl bez sedačky napořád... Pokud byste měli od mistra na prodej nějaký motiv ze Slovácka, budu rád za nabídku. Můj mail: marek.mi@email.cz Děkuji, mějte se fajn.
Registrovaný uživatel
Jsem narazil na Vaši diskuzi o dílech A.Kalvody a ten ohromný obraz je moc hezký, tak velký obraz jsem od tohoto autora nikdy neviděl. Z mařákovců se mi jeví, že Kalvoda vyniká především svojí barevností. Vždycky jsem si přál alespoň jeden menší obraz od tohoto autora pořídit. Tak pokud by pan Výtvarník někdy zvažoval o prodeji něčeho menšího, byl by obraz v dobrých rukou. Já mám vztah spíše k šumavě :)
Zdraví a vše dobré do Nového roku všem sběratelům a obdivovatelům umění přeje Jirka
jiri234@post.cz
Registrovaný uživatel
Vytvarnik napsal
Dobrý den. Alois Kalvoda byl můj pratchán (otec tchýně Taťány Kalvodové) Prošlo mi rukou cca 150 jeho obrazů a vůbec bych nezoufal. Vývoj jeho techniky malby byl hodně výrazný. Chtělo by to vidět ten obraz osobně. Myslím si, že já i tchýně to můžeme posoudit.



Dobrý den,

máme v rodině obraz od pana Kalvody, v galerii nám řekli, že se jedná o velmi ranou tvorbu, ale že nedokážou na 100% potvrdit pravost. Šlo by s vámi zkonzultovat? (mail: Tomasso6@seznam.cz), děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
Ten velký Kalvoda je úžasný. Zasloužil by být publikovaný v monografii a třeba zapůjčen na výstavu aby se mohlo pokochat více milovníků umění.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » KALVODA ALOIS???

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1