Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Kamil lhoták

Vykupminci.cz
Numisargo

Kamil lhoták

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Budu se zde ozývat sporadicky a jen pokud bude důvod, toto je jeden z nich. Potřebuji poradit, protože si nejsem jistý pravostí. Pokud by nebyl, tak ten který ho stvořil nebyl určitě mazal . Takže jde o akvarel s jistotou a nejde o tisk, protože pod lupou je vidět přesah barvy přes kontury, takže akvarelem jsem si jistý. Rámování a podklad obrázku odpovídá 70 tým letům a vlastně celý obrázek bych do těchto let zařadil i kdyby šlo o někoho jiného a jiný námět. Vím, že se z foto těžko odhaduje jestli to je falzum, nebo originál ale předběžně prosím o Váš názor, než bych v budoucnosti platil znalci za znalecký posudek. Kupoval jsem se svým rizikem, že jde možná o falzum i prodávající neví zda jde o originál a s tímto i on prodával. Bylo to vystaveno na výstavě KL a v průběhu výstavy byla některá díla odstraněna z důvodu nejistoty originality a tento obrázek tam zůstal až do konce výstavy , sice to nemusí nic dokazovat (originalitu) , ale třeba ano. Zkuste mi znalci říci co by třeba KL na svém obraze nikdy nenamaloval, co jeho stylu na obraze neodpovídá, nebo tak podobně, abych spíše pochyboval o jeho originalitě Děkuji za názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
už jen to, že prodávající měl obraz na výstavě KL a přesto prodává dílo jako neověřené, mi příjde dost podivné. Z logiky věci bych očekával, že v obou případech (prodej falsa i prodej originalu), by vam mel pokazde tvrdit, ze jde o original a dokladat to pritomnosti dila na vystave. Takto to vypada, ze prodejce zil v domneni, ze ma original, proto jej i vystavoval a az pote se zjistilo, ze jde o falsum. A protoze nechce uplne prodelat, nebo neni dostatecne drzy, tak to nabizi jako neoverene. Pokud by to byl podvodnik, tak vam bude tvrdit, ze jde o 100% original vystaveny na vystave.
Registrovaný uživatel
jinak obecne, cim vice Lhotakovych atributu na jednom obrazku, tim vice bych byl obezretny.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
už jen to, že prodávající měl obraz na výstavě KL a přesto prodává dílo jako neověřené, mi příjde dost podivné. Z logiky věci bych očekával, že v obou případech (prodej falsa i prodej originalu), by vam mel pokazde tvrdit, ze jde o original a dokladat to pritomnosti dila na vystave. Takto to vypada, ze prodejce zil v domneni, ze ma original, proto jej i vystavoval a az pote se zjistilo, ze jde o falsum. A protoze nechce uplne prodelat, nebo neni dostatecne drzy, tak to nabizi jako neoverene. Pokud by to byl podvodnik, tak vam bude tvrdit, ze jde o 100% original vystaveny na vystave.
Ono to bylo tak, já vím že na výstavě byl a je to v mém okolí. V průběhu výstavy několik lidí pochybovalo o pravosti některých děl a kontaktovalo Společnost přátel Kamila Lhotáka v Praze a ti asi zasáhli do připravované výstavy. Potvrdilo se, nebo vznikla pochybnost a některá díla byla radši odstraněna. Ten od kterého jsem to kupoval měl na výstavě dvě věci z nichž jedna byla použita na pozvánce k výstavě (nejde o můj obraz) a o tom právě ta pochybnost vznikla. No a prodejce říká, že si nikdy nemyslel, že by to bylo falzum a stejně to nebylo zatím prokázáno . Říká, že tedy ten kdo to namaloval byl opravdu dobrý malíř a ještě nikdo zatím nepotvrdil, že to je falzum na 100 %. Ten druhý obraz (mnou koupený) na výstavě vydržel do konce a nikdo ho nezpochybnil. Takže já ho koupil , jako možné falzum a on už byl tak rozhozený (majitel) a nešťastný, že mi ho jako možné falzum prodal .... Takže je docela možné, že tento obraz je originál ....
Registrovaný uživatel
mimochodem u vaseho obrazu, stejne tak jako napr. tady:

https://eaukce.antiques-auctions.eu/cz/archivDetail/33/1/4037-rolls-royce-kamil-lhotak/

mi vadi strasne spatna perspektiva. Auto sedi de fakto na rovine a louka za nim vypada strasne neprirozene. Jo a ten druhy obrazek jsem uvedl schvalne, je to takove pekne dvojcatko...
Registrovaný uživatel
No já narazil i na třetí podobný námět na netu. Takže jsou už tři podobné ... jen malý detail ... balonek (dětský) je jinde umístěn na zemi u auta a na mém obrázku chybí rezervní kolo na boku auta, což váš odkaz a ten, co jsem viděl na netu ... tam rezerva je. Možná varianty originálu, nebo varianty falz.
Registrovaný uživatel
Přeposílám text ze stránek Přátel Kamila Lhotáka na který jsem dnes narazil při různých pokusech zjistit pravost atd. Já vím, že to podporuje fakt, že jde o falzum, ale fakt je, že tento obrázek zůstal na výstavě do konce, tedy po oddělení zrna od plev .... 9.7.2016

V uplynulém týdnu se na nás obrátilo hned několik příznivců tvorby Kamila Lhotáka s dotazem, týkajícím se originality některých vystavených prací na výstavě ve Vlastivědném muzeu v Šumperku. Zde byla 23.6. zahájena výstava prací Kamila Lhotáka pod názvem Grafika-malba-kresba. Část exponátů zapůjčily jednak Muzeum umění Olomouc, Východočeská galerie v Pardubicích, Galerie moderního umění v Hradci Králové a Moravská galerie v Brně, zbývající práce pocházejí ze sbírek soukromých majitelů. Po krátkém prohlédnutí přiložených fotografií a shlédnutí zaslaných odkazů na internetu bylo velmi brzy jasné, že hned několik vystavených prací, většinou akvarelů, rozhodně není dílem Kamila Lhotáka. Příslušné muzeum bylo v tomto směru informováno a byla přislíbena náprava včetně vyhotovení nové pozvánky, neboť i přímo na ní se nacházela reprodukce jednoho z padělků. Výstava samotná potrvá do 28.8.2016.
Registrovaný uživatel
na ty stranky jsem take narazil...tim je vase verze potvrzena. Me by nicmene napr. zajimalo, zda prodavajici ziskal oba akvarely od stejneho zdroje, nebo je kupoval samostatne. Navic, pokud se pravost resila podle fotek, tak se vzaly pouze ty jasna falsa a zbytek, ktery byl s otaznikem, tam zustal.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
na ty stranky jsem take narazil...tim je vase verze potvrzena. Me by nicmene napr. zajimalo, zda prodavajici ziskal oba akvarely od stejneho zdroje, nebo je kupoval samostatne. Navic, pokud se pravost resila podle fotek, tak se vzaly pouze ty jasna falsa a zbytek, ktery byl s otaznikem, tam zustal.
No já nevím, pravda je že procházím stránky bazarů a pokud mne zaujme nabídka věcí v mém okolí, abych si je mohl osobně ochytat obrazně, tak je koupím. To je případ této věci a prodávající vůbec nezastíral, že si není jistý originalitou , ani neoriginalitou. Původ věcí (obou), tedy jak to získal jsem zatím detailně nezkoumal a nevím, jak k tomu přišel. Je to můj profesor (věk cca 60 plus) ze školy a vím o něm od mládí, že sbírá obrazy a poznal mne při osobním setkání i po letech, proto mi na rovinu řekl, že už si ani není jistý s tím obrazem, který prošel sítem v průběhu výstavy a proto mi ho radši prodá, jako neurčený !!! Pokud jsem koupil kvalitní falzum, tak jsem prodělal (peníze neřeším) , pokud jsem koupil originál , tak ani on peníze neřeší a je rád, že to zůstane u člověka, který má rád umění. Byl nešťastný z možnosti, že kdysi, jako sběratel v 80 tých letech možná koupil falzum. Což se mi , ale nezdá, protože v těch letech by každý falzifikátor šel do komunistického lágru, asi by si to nikdo nelajzl řečeno obrazně .... ale kdo ví ...
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 29. 9. 2016, 15:16. »
Registrovaný uživatel
pokud koupil v 80. letech, tak se pravdepodobnost falsa snizuje docela vyrazne.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
pokud koupil v 80. letech, tak se pravdepodobnost falsa snizuje docela vyrazne.
Možná a nebo ne ... Nejde mi o to nalákat tady hejla diskuzí o obrazu a prodat, peníze až tak neřeším. Prodej neřeším zatím v dohledné době, ale pokud bych ho někdy řešil, nebo moji příbuzní po mé smrti, tak nechci abych já nebo oni někdy prodávali vědomě falzum.
Registrovaný uživatel
FOODLAND takže první poznatek, že by to mohlo být falzum je dle vás PERSPEKTIVA... má někdo jiný další připomínku ? Děkuji
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
FOODLAND takže první poznatek, že by to mohlo být falzum je dle vás PERSPEKTIVA... má někdo jiný další připomínku ? Děkuji
Jde mi o to a neurazím se !!! Aby jste mi řekli, co je na obrázku špatně ... já z toho budu vycházet ... Fooodland :perspektiva ... pokuste se o další poznatky směrem k falzu a bude to pro mne přínosné ... takže si na tyto markanty dám pozor a můžu z něčeho vycházet. Nerad bych odsoudil věc, jako fake a přitom to bude originál zas takové znalosti nemám. Já se na chyby zaměřím a budu si více jistý v určení a opakuji spíše mne přesvědčujte o kopii, budu radši ... V tomto případě bych poprosil o názor spíše znalce, nebo kované sběratele , než rádoby neznalé plácaly na zdejším foru . Samozřejmě jsou zde lidé, které znám a na jejich názor dám a pokud budou mít pochybnosti , tak jejich názor zahrnu do svých pochybností ... rozumíme si určitě.
Moderátor
Podle mě je to originál.
Pokud se dá věřit tomu vašemu staroškovi učiteli a má to již od 80tých let.
Jinak tematicky to sedí, kresba auta je provedena precizně a lhotákovsky - padělatelé se obvykle pouštějí do jednodušších motivů. Signatura je přesná, úplná a navíc s datací, což padělatelé také neradi dělají. Navíc je to akvarel s tuší a nikoliv olej, který by byl mnohem dražší a o který by se zřejmě padělatel spíše pokusil, když už si dal takovou práci s perfektní kresbou auta...
Měl jsem kdysi Lhotákovo Péefko s podobným motivem, pouze místo balónu tam byla vzducholoď...
Ale asi bych doporučil znalecký posudek, případně se obrátit na Lhotáka Jr., který, tuším, vytváří a spravuje soupis Lhotákových děl.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Podle mě je to originál.
Pokud se dá věřit tomu vašemu staroškovi učiteli a má to již od 80tých let.
Jinak tematicky to sedí, kresba auta je provedena precizně a lhotákovsky - padělatelé se obvykle pouštějí do jednodušších motivů. Signatura je přesná, úplná a navíc s datací, což padělatelé také neradi dělají. Navíc je to akvarel s tuší a nikoliv olej, který by byl mnohem dražší a o který by se zřejmě padělatel spíše pokusil, když už si dal takovou práci s perfektní kresbou auta...
Měl jsem kdysi Lhotákovo Péefko s podobným motivem, pouze místo balónu tam byla vzducholoď...
Ale asi bych doporučil znalecký posudek, případně se obrátit na Lhotáka Jr., který, tuším, vytváří a spravuje soupis Lhotákových děl.
Jste jeden z tohoto fora, kterému názoru přihlížím s respektem. Prosím pokud máte sebemenší pochybnost v čemkoliv ... UPOZORNĚTE MNE NA NI !!! Budu rád ...
Registrovaný uživatel
Ta perspektiva je ale strašná.
Registrovaný uživatel
Artman napsal
Ta perspektiva je ale strašná.
No Lhoták byl tuším amatér, je možné že ji úplně nezvládal ... nedokáži posoudit nemám na to oko a znalosti, na věci když je koupím jdu spíše podvědomě a pocitově a většinou mne podvědomí nezklame, ale to není zákon. Perspektiva ... to už víme, něco jiného co by ukazovalo na falzum a neslučitelném ve stylu LK ?
Registrovaný uživatel
Pokud bych dlouho nereagoval, tak jsem dva dny v práci až do večera, takže možná budu reagovat se zpožděním na vaše názory. Zatím prosím diskutujte i třeba ve smyslu ... padělek... , hlavně diskutujte, moc děkuji a zdravím vás srdečně, váš Kmotr :D
Registrovaný uživatel
Podle mne 110% padělek. Na Aukru se podobných prodaly desítky a vždy dosáhly cenu 10-15 tisíc Kč. Lhoták se se s kresbou tolik nepiplal, takhle by to kreslil Švabinský.
Moderátor
jazzdr napsal
Podle mne 110% padělek. Na Aukru se podobných prodaly desítky a vždy dosáhly cenu 10-15 tisíc Kč. Lhoták se se s kresbou tolik nepiplal, takhle by to kreslil Švabinský.


Nějaký odkaz na alespoň 2 či 3 z těch desítek aukcí na Aukro by nebyl???
Registrovaný uživatel
To je auto, nebo vznášedlo? Připomnělo mi levitující postavu malíře na známém autoportrétu "celníka" Rousseau, o jehož pravosti nikdo nepochybuje. Možná Lhoták jen nebyl ve formě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ono by to chtělo pořádně vyfotit. Z větší dálky a se zoomem, aby tam nebylo zkreslení. A také, aby tam nebyly ty odlesky...
Registrovaný uživatel
bolt napsal
To je auto, nebo vznášedlo? Připomnělo mi levitující postavu malíře na známém autoportrétu "celníka" Rousseau, o jehož pravosti nikdo nepochybuje. Možná Lhoták jen nebyl ve formě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem




Jsem stejného názoru. To auto nestojí, ale levituje.
Registrovaný uživatel
Porovnejte např. s tímto:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Ono by to chtělo pořádně vyfotit. Z větší dálky a se zoomem, aby tam nebylo zkreslení. A také, aby tam nebyly ty odlesky...


Předpokládám, že lepší foto jen zdůrazní problém - viz ono "dvojče" z odkazu Floodlanda. Tam se to auto také vznáší
https://eaukce.antiques-auctions.eu/cz/archivDetail/33/1/4037-rolls-royce-kamil-lhotak/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Kamil lhoták

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1