Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Karol I. Róbert z Anjou (1307–1342)

Vykupminci.cz
Numisargo

Karol I. Róbert z Anjou (1307–1342)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
masina napsal
Predčasom som na Pannonia Terra vydražil denár Karola Róberta H449 váha 0,39 g.
Na foto v aukčnom katalógu vyzeral takto (viz. 1. obr.).
V reále sa mi javí až veľmi pekný, myslel som, že je tak vyčistený, ale po detailnejšej obhliadke vyzerá ako novodobo postriebrený, alebo niečo také (viď ďalšie fotky).
Stretol sa už niekto s tým. (podobne je na to aj druhý vydražený denár Ľudovíta I. H535 s tej istej aukcie.)

Bohužiaľ áno. Najmä v poslednej dobe sa najmä v Maďarsku mince horšej zachovalosti vylepšujú postriebrením, aby mali lesk ako blesk alebo patinovaním, aby žiarili všetkými farbami dúhy a v neposlednej rade aj klamlivým určením kvality. Sám som pár vecí z aukcie vracal. :(
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Aj mne pribudlo po dlhej dobe jedno falzum (Oliver ma ukrižuje, lebo to asi bude skorej napodobenina). Stano, nevymeníš za ten VX grajciar? :P

Nie nevymením. Ak by som začal zbierať ešte Karola Róberta, tak už si hodím mašľu. :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
tento denár Karola Róberta H497 zo štyrmi ľaliami, mincovňa Smolník, vyzerá prirodzenejšie :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
sigur napsal
Aj mne pribudlo po dlhej dobe jedno falzum (Oliver ma ukrižuje, lebo to asi bude skorej napodobenina)...


to sem uplne prehledl, sorry :oops:

vypada to slusne a stribrne, tady bych klidne uveril vic napodobenine (ale vime, jaky je vlastne chaos v tom, co je falzum a co napodobenina...)
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Vrátim sa pri tomto type k značke, ktorá tu už bola viackrát diskutovaná (mravec, pipík, vianočná ozdoba...). Mal by to byť budzogáň, palcát alebo žezlo. Dám tu moju postupku (2 a 3 na denároch a 4 na obole)...

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/karol-i-robert-z-anjou-1307-8211-1342-_post_-481764#post481764

Ak dovolíte, rád by som sa s odstupom času opýtal, či už presne vieme o akú značku (konkrétne na denári H 495) ide?
_______________
Registrovaný uživatel
Vraj palcát, za mňa falus, follis. :lol:
Registrovaný uživatel
Je to (palcát) domnienka alebo to máme niečim odborne podložené?
_______________
Registrovaný uživatel
Vyzerá to na konsenzus. Tak som to viackrát videl v maďarských popisoch (budzogáň). Odborne si to viem predstaviť len tak, že by sa v záznamoch mincovne našiel obrázok s popisom a to sa, myslím, zatiaľ nenašlo.
Registrovaný uživatel
Ďakujem za vysvetlenie. Dá sa ten "budzogáň" ako značka priradiť ku nejakej konkrétnej mincovni?
_______________
Registrovaný uživatel
Pre chýbajúce infromácie sa to bohužiaľ nedá.
Registrovaný uživatel
Rozumiem, a záverom ešte raz vďaka za info.
_______________
Moderátor
sigur napsal
Pre chýbajúce infromácie sa to bohužiaľ nedá.


nejsou alespon s ohledem na nalezy nejake naznaky co se lokality tyce?
Registrovaný uživatel
Nemám o tom prehľad.
Registrovaný uživatel
Z toho čo mám odpozorované podľa výskytu na trhu, mohla by to byť razba z okruhu Sirmium (Sriem)-Banãt.
Oboly s touto značkou neboli v klasických katalógoch vôbec zahrnuté, v poslednej dobe sa vidia častejšie.
Ale to je len taký môj skromný tip. Inak táto značka nemã obdobu pri žiadnom inom type.
Registrovaný uživatel
Tie 4 budzogane ti zavidim, ja si hyckam svoje jedine dva karolove denare s minc. znackou na oboch stranach a ty tu vytiahnes nieco taketo.... Sigur maj prosim trochu zlutovania

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Ako spieva Tomáš Hafner:
"Rolnica zvoní v chotári,
bim bam bim bam bem,
Ježiško pusti korunku,
bo ce pobijem!" :D

A Ježiško pustil... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A Ježiško pustil žilou :D
Gratulujem. Mal som ho v sledovačke. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Pěknej kousek. Gratuluju. :lol:
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
A Ježiško pustil žilou :D


Veď to, Ježiško ešte stále krváca. Ale asi to poznáš, skrátka nevedel odolať. :D Spýtam sa lupoly, či existuje taká diagnóza. ;)
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Pěknej kousek. Gratuluju. :lol:


Ja už jeden taký mám, ale na tomto má Karol komplet xicht a hlavne extra dlhý krčisko... :D

0:22
https://www.youtube.com/watch?v=7cijdOG4KiI
Registrovaný uživatel
Paradni kousek, ten by se mi take libil :-)
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Tak to je ozaj paradny kusok, gratulujem.
Registrovaný uživatel
2 varianty jedného typu ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim vas, som tu novy, chcem vas poprosit o radu, ohladom tejto sady minci vraj bola kupena kedisi na aukciji o com pochybujem ked neni doklad, na internete som si dohladal , ze je to Karol Robert, dalej som si dal v zalozni overit ze je to striebro,dalej mi bolo znamim povedane ze je to asi skusobna razba, rozmery minci od najvecsej: 26mm,21mm, 15mm, 9mm,vaha: 3,40/ 3,52/ 0,58/ 0,27g. Takze neviem o jake mince sa jedna ci su oficialne alebo nejaky ulet a aku to ma asi cenu foto prikladam, dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
urcite novota. Kdo to kde a proc delal nevim, mozna nejaka upominkova sada. Ale o originaly se urcite nejedna
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 >

Sběratel.com » Uherské mince » Karol I. Róbert z Anjou (1307–1342)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1