Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Vykupminci.cz
Numisargo

Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ozaj nikto nevie približnú cenu? :shock:
Registrovaný uživatel
Cca 20-30 eur. Ale asi sa bude dať dohľadať nejaký predaj na internete.
Registrovaný uživatel
Dula ďakujem,hľadal som ale tento ročník som nenašiel.
Registrovaný uživatel
tento ročník sa prelína s ražbou Jozefa I., tak teoreticky by mala byť o niečo zaujímavejšia. Ale na to odpovie len ten čo to viac sleduje.
Registrovaný uživatel
Nemám na to knihu,ale možno ho niekde nájdem ďakujem.
Registrovaný uživatel
zuzi napsal
Poprosím ,vie niekto približnú cenu tejto poltury,ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


cena 2/2= 6 € , 1/1= 20€ , 0/0 = 50€
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofik ďakujem za upresnenie.
Registrovaný uživatel
Mal som čas , tak som jukol do mudrej knihy. :roll: ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
byl by k mání?
Registrovaný uživatel
To som dostal darček od kamaráta a to sa nepredáva.
Registrovaný uživatel
to chápu.
Registrovaný uživatel
Zdravim, nasel jsem podivny rocnik tolaru 1721. Vsechny co jsem doposud videl byli jako na prvni fotce, pri dalekosahlem hledani jsem nasel druhy stejne podivny kus. cislice 2 v letopoctu je bezne mensi nez ostatni cislice a na onech 2.a 3. foto je cely ten opis takovy nejaky neplasticky az strojove presny i perute orlice jsou divne bez takovich tech chmiricek mezi. Bohuzel v Halackovi Hall nenajdu a pro srovnani mam jen Novotneho ktery tuto variantu take nezna. Nevite zdali se jedna o nejakou novorazbu? nebo jde o falzum? ci jen o variantu kterou neznam. Jen pro info Ten z prvni fotky nabizi prodejce za 365e ten z druhe foto za 891e a ten z posledni za 195e :shock: :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Důležitá je váha a rozměr,
U Tolarů 1721 jsou velmi časté padělky tvz.cikanske tolar často s cinu,ale i postříbřené nebo plátováne vyskytují se nejčastěji u trochu vzácnějších vídeňských ražeb.
Ale tyhle kousky vypadají ok ,u hallu existují různé varianty v kresbě a tohle je tento případ.
Ale vždy musíte znát váhu mezi 28,5a 28,8g a průměr 41,8-42,3.mm. cikánské s cinu jsou s pravidla mezi 24-25g.
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Zdravim, nasel jsem podivny rocnik tolaru 1721. Vsechny co jsem doposud videl byli jako na prvni fotce, pri dalekosahlem hledani jsem nasel druhy stejne podivny kus. cislice 2 v letopoctu je bezne mensi nez ostatni cislice a na onech 2.a 3. foto je cely ten opis takovy nejaky neplasticky az strojove presny i perute orlice jsou divne bez takovich tech chmiricek mezi. Bohuzel v Halackovi Hall nenajdu a pro srovnani mam jen Novotneho ktery tuto variantu take nezna. Nevite zdali se jedna o nejakou novorazbu? nebo jde o falzum? ci jen o variantu kterou neznam. Jen pro info Ten z prvni fotky nabizi prodejce za 365e ten z druhe foto za 891e a ten z posledni za 195e :shock: :?

Cit pre mince vás neoklamal. Je to replika z roku 1971. (priemer 51 mm, cena 10-15€)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zdravím...................co je to za medaile? Je cínova a snad by to mela býti k založení Kriegsmarine RU z r 1725,ale nevím to jistě. Poradíte ?? :( :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Snad lepší fota :|

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nový prírastok do zbierky Karola VI. - 3.grajciar 1712 Bratislava - varianta s opisom na stuhe (Huszár neuvádza). Opis na stuhe na averze, tak ako sa používal na minciach Jozefa I., sa používal len počas prvého roka razby - 1712. Neskôr sa už stuha a ani perlovec nepoužívali. Takže taká malá filatelistická zaujímavosť a veľké zberateľské potešenie :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
FIDZI.Krásný málo vidany kousek s Bratislavy,
Na aukci u pana schimandla v Těšíně,je nyní taky jeden s Bratislavy v nabídce tolar Josefa,ale vypadá jako po oušku.
Ale není to až tak výrazné, asi se pojedu na něj mrknout. :shock:
Pokud to není sběratelske tajemství, kde jste k němu přišel.
Moderátor
barbar napsal
FIDZI.Krásný málo vidany kousek s Bratislavy,
Na aukci u pana schimandla v Těšíně,je nyní taky jeden s Bratislavy v nabídce tolar Josefa,ale vypadá jako po oušku.
Ale není to až tak výrazné, asi se pojedu na něj mrknout. :shock:
Pokud to není sběratelske tajemství, kde jste k němu přišel.

Spletl jsem se v je to tolar Karla VI,nevím pro mi leží v hlavě pořád Josef, asi s posledni aukce nudelmana.
Registrovaný uživatel
Moc pěkný grosik. Ten by se mi taky líbil :-D
Registrovaný uživatel
Posledná minca, ktorú som kúpil v minulom roku a zároveň prvá minca, ktorá mi pricestovala v tomto roku. Myslím, že celkom pekná, tak sa pochválim. :)
Polgrajciar, 1714, Kutná Hora.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mooc pekna 1714 .Blahopreji
Moderátor
Odkud ti přicestovala, že jsem tak smělý... :)
S nad né, až s Kutné Hory :)
Pěkna, škoda jen, že není bez značky 6....
Registrovaný uživatel
Mám takú otázku. Českých mincí nemám veľa a až na tento polgrajciar je to všetko stredovek. Preto ich mám v katalógu pod jednou hlavičkou - BOHEMIKA. Vždy som si toto označenie spájal so stredovekom, teda k minci z 18.storočia mi to akosi nepasuje. Tak ako to je s tou bohemikou? :)
Na druhú stranu vo mne práve táto minca (jednostranná razba, jednoduchý mincový obrazu - lev a strohé opisy) evokuje viac stredovek ako 18.storočie. ;)
Registrovaný uživatel
Vedel by mi niekto vysvetliť, prečo má táto minca/šperk záves dole a nie hore? Mám dojem, že niekedy dávno pradávno sme to tu na fóre už riešili, ale na tom šperku bola myslím madona. Takže ten, kto ju mal takto zavesenú dole hlavou na krku a chcel sa k nej napr. pomodliť, tak si ju vlastne pred oči otočil hore hlavou. To by mi dávalo zmysel. Ale pri škaredom Karolovi na averze a dvojhlavému vtákovi na reverze mi to hlava neberie... :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1