Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Vykupminci.cz
Numisargo

Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
...tak som sa pokúšal zistiť čím je práve tento kus výnimočný.


Ideálne, keby si svoje zistenia o počte kusov atď. spolu s otázkou zaslal samotnej aukčnej spoločnosti. Lebo to vyzerá tak, ako píše Evropa1.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Fidzi napsal
...tak som sa pokúšal zistiť čím je práve tento kus výnimočný.


Ideálne, keby si svoje zistenia o počte kusov atď. spolu s otázkou zaslal samotnej aukčnej spoločnosti. Lebo to vyzerá tak, ako píše Evropa1.

Snažím sa ísť najjednoduchšou cestou, takže ako prvé som sa pokúšal zistiť podrobnosti v aukčnej spoločnosti. Ale už si to nepamätajú.
Ako som písal vyššie tých kusov v EF/UNC-UNC/UNC je minimálne 9, takže teória Evropu nie je správna.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Ako som písal vyššie tých kusov v EF/UNC-UNC/UNC je minimálne 9, takže teória Evropu nie je správna.


Proč by ale nebyla moje teorie správná, když na základě vyššího počtu zpochybňuji názor aukčního domu, který označuje minci vzácností "RRR" a udává na trhu pouze 4 kusy? Přeci v obou případech se aukční dům zcela mýlí?

Já jdu právě tou nejjednodušší cestou. Pokud je na trhu více než 10 kusů mincí - a to lze dokázat - pak nelze minci označit "RRR" a pokud jsou nám známy více jak 4 kusy, pak aukční dům pravdu nemá!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
No, v tomto případě je to myslím jasné.

Zmíněný 1/2 tolar pochází z aukce AMS před 8 lety kde nebylo v popisu o vzácnosti ani zmínky-prodáno tehdy za 550 eur.
Po přidání patřičné omáčky o 4 kusech prodáno za 2.400 eur...

Jde jen o marketingový tah firmy-o zvýšení zájmu o některé z jejich položek,kde se zřejmě spoléhají na to že si zájemci a řada potencionálních kupců nebude dané informace ověřovat...což se stalo i v mém případě,jak dále uvedu.

Nevěřím na jejich neinformovanost.
Tento popis o 4 kusech na trhu se u nich nevyskytl poprvé.
Třeba zde u tohoto tolaru Josefa II.1783 A v nepříliš kvalitním stavu:

https://www.sixbid.com/en/macho-and-chlapovic/6720/joseph-ii-wien/5542408/joseph-ii-house-of-habsburg-br?term&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=&sidebarIsSticky=false

Zde jsem se i já plně spolehl na tento údaj a výskyt neověřoval.
Prodal sem tedy své dva kusy a uvedl u nich tento zavádějící údaj,který jsem bral jako fakt...a nyní už s tím nic neudělám.
Zde:

https://aukro.cz/josef-ii-tolar-1783-a-rr-6982857837

Na základě tohoto dotazu na 1/2 tolar,kde mi popis připomněl v podstatě stejný popis u tolaru J.II. jsem se nyní poohlédl a nalezl v archívech dalších 8 kusů...tedy s mými dvěma už 10.

Myslím že bude dobré v budoucnu tuhle bajku o 4 kusech nebrat v potaz.

Jinak značení R,RR..nebo chcete-li"Sehr selten in dieser Erhaltung" je u špičkových kusů jinak poměrně běžnější mince naprosto v pořádku a běžně se používá,přesně jak píše Evropa1
Registrovaný uživatel
Pozdravujem,
Vedel by mi prosím niekto pomôcť nájsť nejaký aukčný výsledok tohto 3 grajciaru Karola? Je v peknom stave, no nedarí sa mi ho nikde dohladať. Za prípadnú pomoc vopred ďakujem :)
PS: dúfam, že mincovňu Viedeň som určil správne :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1/2 toliar 1735 KB aukcia ČNS Praha #82 (01/2021) a ČNS Praha #85 (12/2021) :shock:
To je hnus velebnosti! Kam sme to dojeli?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
A čo to urobili s perlovcom na averze na 9.hodine?
Registrovaný uživatel
Asi ho dodělali.Původně to vypadá , že mince mohla být zasazena v rámečku .Mince by mě s touto historií asi nebavila , ale práce jako taková ...dobrá :- ) .Holt člověk se musí pořád učit :-)
Registrovaný uživatel
Celkom pekný bratislavský Wodrodyho 3 grajciar. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sigur, ty máš takú zvláštnu schopnosť. Každého nasr...diť. :) Ale inak gratulujem k peknému kusu. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ďakujem. K tomuto som prišiel ako slepé kura k zrnu. :)
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Ďakujem. K tomuto som prišiel ako slepé kura k zrnu. :)

Poraď aj mne, kde sa dá k takému zrnu prísť...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Robil som poriadok v záložkach a keď som mazal jednu, kde som nikdy nič nekúpil, tak zrazu na mňa vykukol tento.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Robil som poriadok v záložkach a keď som mazal jednu, kde som nikdy nič nekúpil, tak zrazu na mňa vykukol tento.

Práve robím poriadok v telefónnych číslach. Mažem čisla žien, ktoré som nepomiloval. Tak to idem ešte raz skúsiť ... :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Moje číslo nemaž. :lol: :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Fidžiho nepravidelný numizmatický quiz je späť! Nebuď labuť a nájdi aspoň 3 rozdiely! 🤔

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 17. 3. 2022, 19:29. »
Registrovaný uživatel
Řekl bych že tolar byl vyjmut z původního holderu,patinací zakryty stopy po čištění a opět pod jiným číslem nově certifikován...

Ale jak tě znám,tak to tak jednoduché nebude,a vězí za tím něco jiného :D
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Řekl bych že tolar byl vyjmut z původního holderu,patinací zakryty stopy po čištění a opět pod jiným číslem nově certifikován...
Ale jak tě znám,tak to tak jednoduché nebude,a vězí za tím něco jiného :D

A to sa ti zdá jednoduché? Incredible job!!!
Áno, finta je v tom, že tam žiadne rozdiely nemôžeš nájsť, pretože sa jedná stále o tú istú mincu, s ktorou sa hrá najnovší typ hry tzv. NGC kolotoč.
Prvýkrát nebola číselne hodnotená, len slovne (UNC details, cleaned) a v aukcii skončila 400€. Tak sa vyčistila, repatinovala a voila - MS61 s vyvolávacou cenou 1.000€! :shock: Je to pekná demonštrácia odbornej práce v NGC a ich určovania (ne)kvality. Stačí mať len trpezlivosť a požadovaný výsledok sa dostaví. To je hnus velebnosti!
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Alebo vybrany z holderu a odstranena patina...
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Alebo vybrany z holderu a odstranena patina...

Minca bola a je stále predávaná v holderi. Tá horná sa predala pred rokom za 400€ a tá spodná fotka je z teraz pripravovanej aukcie s vyvolávacou cenou 1.000€. Bola vytiahnutá, upravená a opätovne zakrabičkovaná s vyšším hodnotením kvality.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Keď dvaja fotia to isté, tak výsledok nie je ten istý... V Gut-Lynt (prvá fotografia) pravdepodobne zamestnali umeleckého fotografa, ktorý na mince používa vyhladzovacie filtre určené pre modelky. Na fotke nie je vidieť ani škrabanček tejto brutálne poškriabanej minci. :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zle si si to nasvietil :P
Registrovaný uživatel
1/4 Toliar 1736 Nagybánya
Liate falzum v súčasnosti predávané na aukro.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Pro oprášeni tohoto vlákna se svolením vložím fotografie číslovaného tolaru 1737 s číslem 1 pěkné zachovalosti mincovny Hall..
Pro statistiku se některá razidla číslovala...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To vidím poprvé a kdybych na to bez této informace narazil , tak bych to asi považoval za muzeální kopii :- ))

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1