Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » kašmírský safír

Vykupminci.cz
Numisargo

kašmírský safír

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
prosim info o cenach zhruba,)at vim co mam diky
Registrovaný uživatel
Skoda , perla má peknú farbu len špatný tvar, ten opál vypadá na lokalitu Wello.?

Pokiaľ je hodnoverný certifikát dovolím si určiť cenové rozpatie ,ale nepoznám nákupcu (jeho odborné kvality)čiže neviem podla fotky na100% povedať či je kamen prírodný. :'(
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Kameny jsou prirodni ale certifikat nemaji bohuzel:( kupoval jsem je ja mam to jenom jako konicek na cestach:)
Registrovaný uživatel
Pokiaľ nemáte dostatočné skúsenosti tak je to ťažko mne posúdiť na dialku či sú všetky prírodné. :?
Nedávno jeden fanda priviezol s Kábulu prírodné safíry pri testoch sa ukázali ako korundová syntetika ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
rubin ja bych rekl Mongshu :) nebo?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
grofik: já slyšel, že třeba u rubínů, pokud jsou kvalitní, není možné žádným způsobem rozeznat jestli jsou přírodní nebo umělé. Že se z toho důvodu dokonalé rubíny odmítají a berou se jen ty s vadami, inkusemi apod., protože tam je větší pravděpodobnost, že jsou přírodní.
Je to pravda?
Registrovaný uživatel
mifell napsal
rubin ja bych rekl Mongshu :) nebo?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Dobrá zväčšenina ,pekne možno pozorovať tepelnú úpravu tie tzv. pierka sú typické pre Vietnam,Myanmarsko.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
grofik: já slyšel, že třeba u rubínů, pokud jsou kvalitní, není možné žádným způsobem rozeznat jestli jsou přírodní nebo umělé. Že se z toho důvodu dokonalé rubíny odmítají a berou se jen ty s vadami, inkusemi apod., protože tam je větší pravděpodobnost, že jsou přírodní.
Je to pravda?


to tenzor; vôbec to nie je pravda ,len sú tak neskutočne drahé nakoľko je to stále nedostatkové zbožie.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Dobře a jakým způsobem se poznají, pokud mají stejné složení, stejnou krystalickou strukturu a ten kámen je bez vady?
Nebo přírodní kameny nikdy nejsou dokonalé (dejme tomu na mikroskopické úrovni) ?
Registrovaný uživatel
Na rozpoznávanie je viacero metod; napr. index lomu, mikroskopicky určite zvačšenie min. 40x. pre zabehnutú syntetiku sú tzv. porovnávacie filtre refraktometr atd.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik: Nemáš ve své nabídce levnějších kamenů nějaký barmský spinel asi v barvě jako na fotce?(cca červeněkarmínový odstín o trochu světlejší než je Český granát) většinou se setkávám v nabídkách buď s téměř černými nebo naopak do růžova, ale hledám jen přibližně tuto barvu. Velikost cca 0,6 až 2ct a tvary klasické brusy mimo čtvercový. No kdyby náhodou, dej mi vědět. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracku je podmienka len Myanmar spinel,alebo môže byť aj iná lokalita?
Samozrejme pri dodržaní požadovanej farby.
Pokiaľ to nesúri priveziem z Afriky prípadne ti pošlem na adresu po nejakom človeku. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik: omlouvám se za mé laické dotazy, ale pokud jsou složení a struktura stejné, pak musí být i silný index lomu, ne? Ohledně té rozeznatelnosti to nemám ze své hlavy, ale od dvou lidí, co se tím zabývali, sice možná spíš amatérsky, ale jeden z nich měl šutry za pár miliónů a jezdil na nákupy do Barmy apod. a samozřejmě si nosil sebou příruční mikroskop a říkal, že v případě neobjevení žádné vady kameny radši nekupoval, protože nebylo jak zjistit, jestli jde o uměle vyrobené nebo pravé kameny. A mám pocit, že se to týkalo zrovna těch rubínů.
Tak možná ze mě jen oba dělali vola, i když nevím proč :)
Registrovaný uživatel
to Tenzor; štandartná klasifikácia zatriedenia drahého kamena sa posudzuje pri gem. lupe 10x zväčšenie, to sú triedy čistoty,IF. nie je vidieť žiadnu ani malú inkluziu, VVS1pripúšta sa malá inkluzia krajom brusu, VVS2 malá inkluzia jemne zasiahuje ku pavrilonu, VS1 drobné inkluzie aj cez korunu, VS2 viac inkluzii cez korunu,ale nesmú byť stopy čierne, SI1,2,3. povolené aj na rundiskách aj na korunke, ˇI.1, I2. I3 , viditelné inkluzie aj volným okom. to už môže byť od SI 2.

Samozrejme kto chodí na nákup určite jeho vybavenie musí byť pri nákupe mobilný mikroskop min zvačšenie 40 až 60X až potom môže zodpovedne povedať po kontrole ,že sú stopercentne prírodné upravované ,neupravované atd. samozrejme chce to prax.
Preto odpoved na Tvoju otázku ,ohľadne inkluzií súhlasim ,pokiaľ ani mikroskopom nenájdeš žiadnu inkluziu prípadne stopu rastového kryštálu vôbec nekupovať ,Tvoj priateľ hovoril pravdu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofik: Nespěchám a raději bych tu Barmu, ale pokud bude zajímavá cena z Afriky, možná bych se nechal přemluvit, tak mi dej vědět, až to bude aktualní.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Pri takej práci sa niečo dá pohľadať. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
treba toto.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
19.88 karátov brus kušion zafír s Kašmiru sa predal v Ženeve na akcii Christie za 3.483.017 USD. , nie je čo dodať.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Já jen napíšu něco k těm původním dvěma kamenům, kvůli kterým vzniklo vlákno - ty ceny, které tu byly uváděné, jsou vzhledem ke kvalitě brusu a daným kamenům (t. úprava, certifikát kterým bych si tak jistý nebyl,...) nereálné. Osobně vidím cenu o řád níže, než zde bylo uváděno - ale to v případě přebroušení.
Registrovaný uživatel
Ahojte :) mam taku otazocku. Zaujimala by ma pravdepodobna cena zafíru na fotke.
Jedna sa o pravy kašmírsky zafír ktorý som osobne kúpil v Kašmíri v oblasti Sonamarg od miestnych obyvatelov ktory ziju blizko vytazenej bane.
Kupil som dva rovnake kusy a v Srinagare som si z nich dal miestnemu zlatnikovi urobit manzetove gombiky. Predat ich nechcem, maju pre mna sentimentalnu hodnotu aj ked niesu na uplne profi remeselnej urovni :) tazko sa mi odhaduje vaha nakolko su zasadene, neviem ich ani lepsie odfotit. Velkost na dlzku je 8mm, sirka 5mm, a hrubka kamena moze byt cca 3mm. Dakujem pekne vopred za kazdu spravu :) pekny den

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Váha zafíru pri uvádzanom rozmere cca. 1 karát max 1.1 karátu spolu = 2 max.2.20 karátu.

Podľa fotky kvalita nič moc , kov neuvádzate , striebro , zlato, zmes ....?

Cena max 60 €.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Po dlhom čase mám konečne niečo zaujímavé na úpravu korundu... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
To sa už dá niečo robiť aj na penzii.👍😊

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zafír,Srí Lanka 3,1ct prírodný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekný len škoda inkluzie priamo stredom.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Minerály » kašmírský safír

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1