Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Katalogizace sbírky

Vykupminci.cz
Numisargo

Katalogizace sbírky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Kucera napsal
jsem jeste ze stare skoly, takze ke kazde minci ve sbirce jsem vytvoril jeji katalogovou kartu:
http://www.ulozto.cz/4947783/sbirka-mkc.761a.doc


Takto se mi to libi. Mozna se pokusim o neco podobneho.

Btw. to mate ty karty u minci nejak nebo nekde vedle v kartotece?
Moderátor
Karty maji velikost A4, pro rychle hledani a porovnavani je mam i vytistene a ulozene v takovych knihach-poradacich. Na aukce s sebou vetsinou vozim maly notebook. U minci mam obdobne male popisky bez foto jeste s udaji o miste a datu ziskani a prip.porizovaci cene.
Registrovaný uživatel
Brutální!!!!! Ale na mou korunovou měnu FJI: příliš pracné! Používám excel a pastelky... Ale jestli někdy začnu s Moravskými denárky tak to asi zkusím taky...
Moderátor
No jo kdyz vetsina minci je v bance tak se musim mazlit alespon s temi kartami :D
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
No jo kdyz vetsina minci je v bance tak se musim mazlit alespon s temi kartami :D


Když už jsme u toho, jaké jsou poplatky za schránku??? Vždycky když jsem v bance, tak se zapomenu zeptat... Jen pro představu???
Moderátor
To je individualni, cena zavisi na velikosti schranky, typu banky a asi i zajmu. Na letosni rok jsem zaplatil pronajem 2428,-Kc za schranku cca 22x30x12cm.
Registrovaný uživatel
záleželo také hodně na městě - vím, že kamarád platil stejnou v Kutné Hoře u stejné banky jen asi 30% ceny toho co já v Praze(několik let nazpět)... větší problém ale bývá nějakou sehnat bez ohledu na velikost a cenu, zejména větší prý nejsou dlouhodobě...
Registrovaný uživatel
Dík za odpověď!!! Vůbec jsem neměl představu, kolim si tak můžou říct... Čekal jsem i víc...
Registrovaný uživatel
raz kacuro spominal ze plati 200 kc :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
jestli tam prisel s katanou tak proc ne
Moderátor
Bohužel, to je důvod, proč nešířím svůj program.

Každej vyhazuje stovky za mince, ale nikdo není ochotnej dát pár stovek za původní českej softvér.

Všichni jenom koukáte, jak co urvat zadarmo. Ale nenapadlo Vás, co za takovým programem stojí práce??? Ano, Excelovská tabulka je supr ( kolik z Vás si ji ale vytvořilo samo pro sebe, a kolik si stáhlo již vytvořenou z webu Např. pro ČR-ČSR)??? Měli jste na to oprávnění ??? A můžete ji opravdu legálně používat???

Trošičku bych tady možná položil můj náhled na věc :

Asi před dvěma lety jsem vyvinul obecný program pro sběratele. Zdeněk Jindra mi pomohl svými připomínkami jej doladit do použitelné verze. Zde odvedl výbornou práci ( bohužel z jeho pohledu zcela zbytečně ), ale bohužel se mezi tím změnily licenční podmínky v USA ( a tím i pro Evropu ), a tím pádem šel celej projekt do kytek. Nikdo mu jeho čas nezaplatil, a dělal to vše pouze pro Vás. Bohužel zbytečně. Mrzí mně to, a zde mu ještě hodně dlužím. Snad mu to časem vynahradím.


Tedy ne, že by se nedal používat, ale proto, že žádnej ze sběratelů V ČR není ochoten zaplatit určitou částku za licenční poplatky.

Přitom program je asi 1/5 celkové ceny( z jedné licence na mě připadne necelých 70 korun ). Ostatní cenu tvoří poplatky za využívání databázového stroje, které bohužel odcházejí do USA.

Škoda. Už pár let bojuju s cenou. I když cena programu nedosahuje ani ceny dvouch pěkně vyraženech penízků se lvem. Nikdo si ho nekoupí. Asi se to nevyplatí nikomu koupit. :x

Každej chce vše zdarma. Např. mezi námi kolik hodin budete muset věnovat na sepsání obsahů NL( přepočtěte si to na svoji hodinovou mzdu) ve kterém můžete fulltextově vyhledávat???. ( Jen tak pro představu jednalo se asi o 70 hodin )*80 = 3500,-Kč mých nákladů.( Zveřejnili by jste něco takového zdarma?) A já trubka to zdarma nabízím.

Kolik hodin Vám zabere napsat všechny mince ve sbírce do excelu??? ( Vynásobte hodiny 80* a jste na ceně za softvér bez jakýkoliv funkčnosti)

Všichni tady říkáte, jak je to drahý, ale uvědomte si, že pokud berete 80,-Kč na hodinu ( nechci někoho urazit, cenu jsem vzal orientačně z platu švadleny na vysočině ) , je to cena za pouhých 20 hodin Vaši práce. Vaše příspěvky na líné občany za měsíc dělají podstatně víc. To opravdu nejste nikdo ochotni pro Váš koníček obětovat???

Kdo z Vás bude prohledávat stránky a hledat informace o mincmistrech a mincovnách, škemrat u prodejců, aby Vám poskytli fotografie značek, atd., dohledávat informace o panovnících, reformách atd. Budete psát tomu a tomu, jak vypadá značka atd. ??? Stejně se na Vás každej vy.... :'( . Z deseti oslovených Vám většinou dopovědí tak dva a ty ještě většinou ani nejsou schopni poslat fotky).

Je trošku smutné, že na moji výzvu na fotografie značek mincoven zareagovali pouze kolegové od klokanů( kterým jsem ani nestačil, a tímto bych chtěl , poděkovat). Z Čech ( až na Kučeru ) nikdo!!! :| Trošku to taky o něčem svědčí. Všichni chtěj asi jenom brát, a dávat se moc nechce. :'(

Nechápu, co tady řešíte. Cena 35 dolarů za program, který se zde konzultoval je za hubičku. Bohužel právě pro tento přístup sběratelů zde nejsou kvalitní programy, které by jste si přáli, protože aby se program mohl rozvíjet, musí se nejprv zaplatit( ten můj jsem připravoval několik let a ještě pár let zabere jeho vývoj). Pokud ho každej ukradne, je to sice dobrý, ale autory to znechutí a přestanou něco takovýho vyvíjet. Uvědomte si, že sběratelské programy nevyvíjí firmy, které maj stovky zaměstnanců a silného mecenáše za sebou a nedělá jim problém, pár let vývoje oželit. Takový softwér většinou vyvíjejí nadšenci, kteří tomu daj spoustu volného času a pokud ho ukradnete, může to být pro ně likvidační. Tedy s každou krádeží, protože jinak zkopírování nazvat nejde, nejsou peníze na vývoj, a proto jsou programy tak slabé. Např. ( pokud prodám 5 licencí, můžu si dovolit koupit jednu fotografii mince z muzea Při 2500 značek, které mám v ecidenci bych musel prodat 12500 licencí, abych mohl ke každé značce pořídit odpovídající fotografii. Stupidita že? Tolik numismatiků snad ani v ČR není.)

Teď se mi asi většina bude smát, ale o tom to je. Pokud vím, že každý legální uživatel zaplatí za program, přibližně 300Kč. je to pro mnohého rejžo. Pokud ale musím předpokládat, že dvě třetiny uživatelů ( pardon, ne uživatelů ale zlodějů ) si ho ukradnou zdarma, tak musím program prodávat za 900. Abych se dostal na to, aby se mi program vyplatilo vyvíjet. Vzhledem k tomu, že v naší krásné zemičce se krade 90% software, jsem na 1200,- ( a to jsem ani nezaplatil licenční poplatky ) :lol: Jen tak dál.

Uvědomte si , že se zde pořád mluví o přibližně ceně za jeden Váš pracovní den!!! To opravdu nejste ochotni pro numismatiku obětovat víc???

Programy mám hotovy víc, jak dva roky, ale cena je asi pro ČR příliš vysoká ( asi se pořád vyplatí evidovat sbírku v ceně několika set tisíc v excelu). Přitom blbej bílej groš z Jáchymova Vás vyjde asi na 800,-Kč. To se opravdu nevyplatí???


Nevím, nechápu.

Pak se nedivte, že nikdo takové programy nevyvíjí. A že není nic podobného zdarma.

Komunismus je doufám alespoň na další 4 roky pryč, tak se probuďte. Každej chce jenom těžit, ale uvědomte si tu práci.

Pokud zde nejsou kvalitní sběratelské programy, je to pouze tím, že se nevyplatěj vzhledem k velkému procentu kráděží vůbec vyvíjet.

Začněte trošku myslet.

No nic, konec moralizování. Je to můj názor, jak se s ním potkávám pravidelně.. Tak se s ním poperte.

Za denního světla a bez Plzně bych toto asi nedal do kupy. Ale odráží to můj náhled na problém. :P
Moderátor
Pre pavelgragor:
Myslím si, že to čo si napísal aj bez toho Plzňa by bola pravdou, a smutnou realitou.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
S timto nazorem se naprosto ztotoznuji, stejne je to u nas i co se tyce numismaticke literatury. Zde take je malokdo (hlavne zacinajici sberatele) ochoten investovat do nakupu bezne dostupne a cenove nijak vyrazne drahe publikace nebo katalogu a neuvedomuje si ze pokud se bude vse kopirovat a krast tak jiz nic noveho vychazet nebude.
Jinak za sebe musim rict ze do sberatelskeho programu ktery by splnoval moje pozadavky, byl v cestine, a hlavne by byl dobre srozumitelny i naprostemu pocitacovemu laikovi jako jsem ja, by investice do nej nijak nevadila.
Moderátor
Jo ommluvte ty součiny. Tam si plzeňka zařádila. :oops:
Moderátor
S tvym vycerpavajicicm nazorem se da castecne i souhlasit. Ale zapomel si na sberatele, kteri nemaji treba prijem ani tech 80kc na hodinu. Tou skupinou jsou napr studenti at uz ZS, SS nebo i jako ja VS. Brigady se v soucasnosti tezko hledaj a zkloubit to dohromady se skolou taky neni zadna slava. Nekdy ti vyjde na mesic treba 1000kc pro tvoji potrebu, pricemz musis jeste zaplatit pausal na mobil, sem tam nejake pivko atd. A ted mas jeste setrit na nejakou mincicku. V mem pripade kdy sbiram antiku je to s cenama minci jeste o trochu horsi, ale to je u muj problem. Nicmene ja osobne dam rozhodne radsi penize za peknou minci, nez za program. Asi bych se dlouho prevaloval v posteli kdybych dal za blbej program cca 1000kc. Ale to je porad o tech penezich. Treba az bude nekdy nejaky trvalejsi prijem, tak k tomu budu pristupovat jinak. Toto je zase muj nazor trochu z jineho pohledu, ktery neni myslen spatne, jen poukazuje trochu na neco jineho.
Registrovaný uživatel
Pavle naprosty souhlas, bohuzel.

Ja mince nesbiram, ale spravna a radna evidence je podle me podstatnou soucasti kazdeho sbirani, svou sbirku si eviduju takovym uplne silenym zpusobem (ted jsem narazil na hrozne zajimavou sluzbu http://www.blurb.com/ - malonakladovy tisk knizek, treba s prirustky do sbirky :) ), ale za program na evidenci splnujici moje pozadavky, bych nemel problem zaplatit..

A to uplne nejpodstatnejsi je literatura - docela me desi, kolik se tu objevuje prispevku s textem "kde se da stahnout to a to" hlavne od mladsich sberatelu. Zejmena ze zacatku, kdyz tech penez jeste neni moc, tak to, co bych kupoval uplne nejvic jsou prave knizky, a verte, ze se vam to vrati - viz. napriklad skvele napsany clanek od jednoho prispevovatele z filatelisticke casti tohoto fora http://www.infofila.cz/raritni-obalka-se-znamkou-kralovstvi-kabul-r-2-c-3586 Navic je to tak, jak pise Kucera, docela dost zajimavych knizek vydavaji soukromi amatersti badatele a pokud se nebudou prodavat a budou se krast, co se asi tak stane.. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 29. 5. 2010, 8:07. »
Moderátor
Zkus si koupit vsechny vydani RIC + Sear. :D
Moderátor
Lze si je vypujcit v knihovne CNS v Praze
Registrovaný uživatel
Súhlasím aj s Pavlom aj s Kucerom. Investícia do kvalitného programu a literatúry sa mnohokrát vráti. Som zástancom kúpy a nie plagiátorstva a nelegálnych stiahnutí z netu. Alebo ked už nie knihu, tak si kúpim originál CD-ROM. A to práve preto, lebo viem, že koľko námahy si s tým dali autori. A to niekedy ani nepokryje ani ich náklady. Chcú sa s nami o to podeliť a nie vždy to robia pre zisk (ako nemenovaný tvorca katalogov) a ľudia to radšej stiahnu z netu, ako by si kúpili výtlačok...Ale o tom je doba...S tým sa nič nespraví...
Moderátor
Kucera napsal
Lze si je vypujcit v knihovne CNS v Praze


A muzu si je pujcit na cca 10 let?
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Bohužel, to je důvod, proč nešířím svůj program.

Každej vyhazuje stovky za mince, ale nikdo není ochotnej dát pár stovek za původní českej softvér.

Všichni jenom koukáte, jak co urvat zadarmo. Ale nenapadlo Vás, co za takovým programem stojí práce??? Ano, Excelovská tabulka je supr ( kolik z Vás si ji ale vytvořilo samo pro sebe, a kolik si stáhlo již vytvořenou z webu Např. pro ČR-ČSR)??? Měli jste na to oprávnění ??? A můžete ji opravdu legálně používat???

Trošičku bych tady možná položil můj náhled na věc :

Asi před dvěma lety jsem vyvinul obecný program pro sběratele. Zdeněk Jindra mi pomohl svými připomínkami jej doladit do použitelné verze. Zde odvedl výbornou práci ( bohužel z jeho pohledu zcela zbytečně ), ale bohužel se mezi tím změnily licenční podmínky v USA ( a tím i pro Evropu ), a tím pádem šel celej projekt do kytek. Nikdo mu jeho čas nezaplatil, a dělal to vše pouze pro Vás. Bohužel zbytečně. Mrzí mně to, a zde mu ještě hodně dlužím. Snad mu to časem vynahradím.


Tedy ne, že by se nedal používat, ale proto, že žádnej ze sběratelů V ČR není ochoten zaplatit určitou částku za licenční poplatky.

Přitom program je asi 1/5 celkové ceny( z jedné licence na mě připadne necelých 70 korun ). Ostatní cenu tvoří poplatky za využívání databázového stroje, které bohužel odcházejí do USA.

Škoda. Už pár let bojuju s cenou. I když cena programu nedosahuje ani ceny dvouch pěkně vyraženech penízků se lvem. Nikdo si ho nekoupí. Asi se to nevyplatí nikomu koupit. :x

Každej chce vše zdarma. Např. mezi námi kolik hodin budete muset věnovat na sepsání obsahů NL( přepočtěte si to na svoji hodinovou mzdu) ve kterém můžete fulltextově vyhledávat???. ( Jen tak pro představu jednalo se asi o 70 hodin )*80 = 3500,-Kč mých nákladů.( Zveřejnili by jste něco takového zdarma?) A já trubka to zdarma nabízím.

Kolik hodin Vám zabere napsat všechny mince ve sbírce do excelu??? ( Vynásobte hodiny 80* a jste na ceně za softvér bez jakýkoliv funkčnosti)

Všichni tady říkáte, jak je to drahý, ale uvědomte si, že pokud berete 80,-Kč na hodinu ( nechci někoho urazit, cenu jsem vzal orientačně z platu švadleny na vysočině ) , je to cena za pouhých 20 hodin Vaši práce. Vaše příspěvky na líné občany za měsíc dělají podstatně víc. To opravdu nejste nikdo ochotni pro Váš koníček obětovat???

Kdo z Vás bude prohledávat stránky a hledat informace o mincmistrech a mincovnách, škemrat u prodejců, aby Vám poskytli fotografie značek, atd., dohledávat informace o panovnících, reformách atd. Budete psát tomu a tomu, jak vypadá značka atd. ??? Stejně se na Vás každej vy.... :'( . Z deseti oslovených Vám většinou dopovědí tak dva a ty ještě většinou ani nejsou schopni poslat fotky).

Je trošku smutné, že na moji výzvu na fotografie značek mincoven zareagovali pouze kolegové od klokanů( kterým jsem ani nestačil, a tímto bych chtěl , poděkovat). Z Čech ( až na Kučeru ) nikdo!!! :| Trošku to taky o něčem svědčí. Všichni chtěj asi jenom brát, a dávat se moc nechce. :'(

Nechápu, co tady řešíte. Cena 35 dolarů za program, který se zde konzultoval je za hubičku. Bohužel právě pro tento přístup sběratelů zde nejsou kvalitní programy, které by jste si přáli, protože aby se program mohl rozvíjet, musí se nejprv zaplatit( ten můj jsem připravoval několik let a ještě pár let zabere jeho vývoj). Pokud ho každej ukradne, je to sice dobrý, ale autory to znechutí a přestanou něco takovýho vyvíjet. Uvědomte si, že sběratelské programy nevyvíjí firmy, které maj stovky zaměstnanců a silného mecenáše za sebou a nedělá jim problém, pár let vývoje oželit. Takový softwér většinou vyvíjejí nadšenci, kteří tomu daj spoustu volného času a pokud ho ukradnete, může to být pro ně likvidační. Tedy s každou krádeží, protože jinak zkopírování nazvat nejde, nejsou peníze na vývoj, a proto jsou programy tak slabé. Např. ( pokud prodám 5 licencí, můžu si dovolit koupit jednu fotografii mince z muzea Při 2500 značek, které mám v ecidenci bych musel prodat 12500 licencí, abych mohl ke každé značce pořídit odpovídající fotografii. Stupidita že? Tolik numismatiků snad ani v ČR není.)

Teď se mi asi většina bude smát, ale o tom to je. Pokud vím, že každý legální uživatel zaplatí za program, přibližně 300Kč. je to pro mnohého rejžo. Pokud ale musím předpokládat, že dvě třetiny uživatelů ( pardon, ne uživatelů ale zlodějů ) si ho ukradnou zdarma, tak musím program prodávat za 900. Abych se dostal na to, aby se mi program vyplatilo vyvíjet. Vzhledem k tomu, že v naší krásné zemičce se krade 90% software, jsem na 1200,- ( a to jsem ani nezaplatil licenční poplatky ) :lol: Jen tak dál.

Uvědomte si , že se zde pořád mluví o přibližně ceně za jeden Váš pracovní den!!! To opravdu nejste ochotni pro numismatiku obětovat víc???

Programy mám hotovy víc, jak dva roky, ale cena je asi pro ČR příliš vysoká ( asi se pořád vyplatí evidovat sbírku v ceně několika set tisíc v excelu). Přitom blbej bílej groš z Jáchymova Vás vyjde asi na 800,-Kč. To se opravdu nevyplatí???


Nevím, nechápu.

Pak se nedivte, že nikdo takové programy nevyvíjí. A že není nic podobného zdarma.

Komunismus je doufám alespoň na další 4 roky pryč, tak se probuďte. Každej chce jenom těžit, ale uvědomte si tu práci.

Pokud zde nejsou kvalitní sběratelské programy, je to pouze tím, že se nevyplatěj vzhledem k velkému procentu kráděží vůbec vyvíjet.

Začněte trošku myslet.

No nic, konec moralizování. Je to můj názor, jak se s ním potkávám pravidelně.. Tak se s ním poperte.

Za denního světla a bez Plzně bych toto asi nedal do kupy. Ale odráží to můj náhled na problém. :P


Pěkná slohová práce, ale já spíše nesouhlasím... Proč platit 35 dolarů, když na googlu o pár stránek dál jse stejný program zdarma? Katalogizuju v excelu, tabulku jsem dělal sám a klidně to rád někomu přepošlu zdarma :D Když to někomu pomůže proč ne.......... Jo a chtěl bych vidět program co jeho tvorba trvá 80 hodin. Licence k 80*70kč je dost drahá :shock:
Registrovaný uživatel
A to nemluvím o tom, že si jeden program koupí více lidí.
80*70*1člověk ------- 80*70*10lidí :lol: :lol: :lol:
Za takovou lincenci bych si představoval hodně luxusní prográmek, když vidím jak ty programy vypadají!!!Programátoři chtějí troch více, než to cenu má.
Příklad:

Cena: $62.00 US
Demo zde: http://www.freedownloadmanager.org/downloads/VisualNumis_58868_p/

Cena:$29.99 US
Shareware zde: http://www.freedownloadmanager.org/downloads/The_numismatist_s_safe_numismatic_software_55019_p/

Cena: $24.95 US
Shareware zde: http://www.freedownloadmanager.org/downloads/Coin_Tracker_7236_p/


Takoví ošizený programy a takoví prachy do toho. To abych si naprogramoval program sám :( :'( :lol:
Registrovaný uživatel
Práve o takých ľudoch ako si ty Waluigi písal Pavel...No comment....
Registrovaný uživatel
NumizmatSR napsal
Práve o takých ľudoch ako si ty Waluigi písal Pavel...No comment....


No já jako začínající numismatik radši koupím nějáký ten krejcárek než software, o kterým ani nevím jak vypadá :roll: :roll: :roll: :lol:
Moderátor
NumizmatSR napsal
Práve o takých ľudoch ako si ty Waluigi písal Pavel...No comment....


To je spis to o cem jsem mluvil ja. Zkuste si predstavit sebe v letech napr. Waluigiho. Je pochopitelne, ze da radsi penize jak rika na pekny peniz, nez na takovyto sofware. A ja osobne se mu vubec nedivim.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Katalogizace sbírky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1