Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Katalogizace sbírky

Vykupminci.cz
Numisargo

Katalogizace sbírky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
turtleoverhead napsal
" Jsem mladý začínající numismatik a nemám peníze...."
Kolikrát jsme tohle už slyšeli?
O numismatice se říká že je to Záliba Královská, proč asi?
Když na to nemáš, sbírej nálepky nebo knoflíky.
Mně se třeba velice líbí zlaté mince starého Řecka ale vím že to je nad
moje možnosti a tak po nich ani nepokukuju.
Mimo to si osobně myslim že "mladý začínající" by měl kupovat
POUZE KNIHY.
;)


Ano, z toho plyne, ze by si kazdy mel sbirat co chce a na co ma. Pricemz to jakym zpusobem to dela (stazene programy z netu, pdf knihy, atd) by melo byt na osobe samotne. A to ze tady bude vetsina diskuze postavena na pripominkach a narazkach, ktere by mohli nekterym mladym sberatelum sebrat chut, neni podle me zrovna vhodne. Dost lidi si stezuje, ze se ke sberatelstvi nemaj mlady lidi. Napr na CNS Praha, kde je 90% lidi v duchodovem veku (Dracek ty ne :) ) a po mladych ani pamatka. Ale proste s takovym pristupem se kterym se tu obcas na sberateli clovek setka to opravdu moc nepujde. At si Waluigi nebo kdokoli jiny stahuje z netu pdf kdyz tam jsou nebo dalsi veci. Vsichni vi, ze dnes mlady nectou knihy tak proc si neprecist alespon pdf, nebo clanky na netu.

Je to pouze muj nazor a predpokladam, ze semnou vetsina zdejsich matadoru nebude souhlasit.
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
turtleoverhead napsal
" Jsem mladý začínající numismatik a nemám peníze...."
Kolikrát jsme tohle už slyšeli?
O numismatice se říká že je to Záliba Královská, proč asi?
Když na to nemáš, sbírej nálepky nebo knoflíky.
Mně se třeba velice líbí zlaté mince starého Řecka ale vím že to je nad
moje možnosti a tak po nich ani nepokukuju.
Mimo to si osobně myslim že "mladý začínající" by měl kupovat
POUZE KNIHY.
;)


Ano, z toho plyne, ze by si kazdy mel sbirat co chce a na co ma. Pricemz to jakym zpusobem to dela (stazene programy z netu, pdf knihy, atd) by melo byt na osobe samotne. A to ze tady bude vetsina diskuze postavena na pripominkach a narazkach, ktere by mohli nekterym mladym sberatelum sebrat chut, neni podle me zrovna vhodne. Dost lidi si stezuje, ze se ke sberatelstvi nemaj mlady lidi. Napr na CNS Praha, kde je 90% lidi v duchodovem veku (Dracek ty ne :) ) a po mladych ani pamatka. Ale proste s takovym pristupem se kterym se tu obcas na sberateli clovek setka to opravdu moc nepujde. At si Waluigi nebo kdokoli jiny stahuje z netu pdf kdyz tam jsou nebo dalsi veci. Vsichni vi, ze dnes mlady nectou knihy tak proc si neprecist alespon pdf, nebo clanky na netu.

Je to pouze muj nazor a predpokladam, ze semnou vetsina zdejsich matadoru nebude souhlasit.


PDF knihy mám jen fakt vážně staré (tím myslím starší než jsem já), jako je třeba J.Smolík Pražské groše a jejich díly atd. Moderní nové knihy si zapůjčuju v knihovně nebo kupuju
Registrovaný uživatel
WaluigiCZ napsal
xstancl1 napsal
Chtěl bych poděkovat všem zkušenějším numismatikům, že mi nedávno mnou poptávanou knihu v PDF (Šmerda, Denáry...) neposlali!!! Tu knihu jsem úplně náhodou sehnal a koupil a moje první věta byla: "To je krásná kniha"

Toť můj příspěvek k tématu o autorských právech a publikacím!!!

PS: Mou tabulku ve wordu jsem si opravdu dělal sám!!!!!!!!


Na své tabulce mincích MT, taky právě makám sám, už asi 2 dny s velkýýýma přestávkama :lol:


Měl by ses opravdu začít věnovat studiu numismatiky jako takové!!! Je rozdíl, když se tady najde nějaký amatér s otázkou našel jsem minci, co to je??? a tvými dotazy!!!

Ani se již nedivím zdejším lidem, že neodpovídají!!! Nemělo by to smysl a stejně by ses nic nenaučil!!! Musíš si uvědomit, že numismatika se dá chápat jako samostatný sdudijní obor a nemůžeš očekávat, že ti tady vysokoškolsky vzdělní lidé všechno řeknou jen tak!!! To by pak vysoká škola a studium postrádala smysl!!! Stačilo by se zeptat jak se staví dům a pak by sis hned založil firmu??? Blbost!!! Buď sbíráš pro radost a detaily na mincích tě nezajímají a nebo musíš dostat rozum a začít informace shánět sám a ptát se pouze kde by se takovéhle informace daly sehnat.S tím si myslím že ti tady všichni rádi poradí!!!!!!

Samozřejmě že tady ale zdejší skupina lidí nemůže očekávat od žáka 8. třídy mentální vyspělost např. 25 letého mladíka...
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
turtleoverhead napsal
" Jsem mladý začínající numismatik a nemám peníze...."
Kolikrát jsme tohle už slyšeli?
O numismatice se říká že je to Záliba Královská, proč asi?
Když na to nemáš, sbírej nálepky nebo knoflíky.
Mně se třeba velice líbí zlaté mince starého Řecka ale vím že to je nad
moje možnosti a tak po nich ani nepokukuju.
Mimo to si osobně myslim že "mladý začínající" by měl kupovat
POUZE KNIHY.
;)


Ano, z toho plyne, ze by si kazdy mel sbirat co chce a na co ma. Pricemz to jakym zpusobem to dela (stazene programy z netu, pdf knihy, atd) by melo byt na osobe samotne. A to ze tady bude vetsina diskuze postavena na pripominkach a narazkach, ktere by mohli nekterym mladym sberatelum sebrat chut, neni podle me zrovna vhodne. Dost lidi si stezuje, ze se ke sberatelstvi nemaj mlady lidi. Napr na CNS Praha, kde je 90% lidi v duchodovem veku (Dracek ty ne :) ) a po mladych ani pamatka. Ale proste s takovym pristupem se kterym se tu obcas na sberateli clovek setka to opravdu moc nepujde. At si Waluigi nebo kdokoli jiny stahuje z netu pdf kdyz tam jsou nebo dalsi veci. Vsichni vi, ze dnes mlady nectou knihy tak proc si neprecist alespon pdf, nebo clanky na netu.

Je to pouze muj nazor a predpokladam, ze semnou vetsina zdejsich matadoru nebude souhlasit.


Nesouhlasím!!! Dle mého názoru se zdejší snaží opravdu jen a pouze poradit!!!
Ne urážet!!! Všichni noví sběratelé můžete být jen a jen rádi, že jste se dostali do této skupiny lidí a ne do skupiny aukro... atd... (tím nemám nic proti aukru, ale zdá se mi, po nějakých zkušenost, že aukro se pomalu stává samostatně fungujícím trhem, který má ovšem s realitou pramálo společného... :mrgreen: )
Moderátor
WaluigiCZ napsal
Takhle katalogizuju já:
WORD: přebytečný inofrmace o minci (obr. 2)
EXCEL: tabulka nominálů, letopočtů, které mi ve sbírce chybí (obr. 1)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Ten dokument Word smazat a udelat znovu a spravne!
Registrovaný uživatel
Díky za upozornění! R neznamená Regina, ale Romanorum. Já jsem ale id**t :lol: :lol: :lol:
Moderátor
xstancl1: s obsahem vety "Vsichni novi sberatele.." se sice da souhlasit, ale stejne jako predchozi je to napsano takovym stylem, ze clovek musi souhlasit i s Misakem (a to uz davno nejsem student)...
Numismatika dnes uz je pristupna pro kazdeho a je jeho vec co bude sbirat. O verejne dostupnych informacich plati to same.
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
WaluigiCZ napsal
Takhle katalogizuju já:
WORD: přebytečný inofrmace o minci (obr. 2)
EXCEL: tabulka nominálů, letopočtů, které mi ve sbírce chybí (obr. 1)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Ten dokument Word smazat a udelat znovu a spravne!



OPRAVA DOKUMENTU:
(kdybyste ještě našli nějákou tu chybu, tak se mi ozvěte 8) )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Doba vlady: 1740-1780
BURGundiae
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Doba vlady: 1740-1780
BURGundiae


jj, dík
Nestačím se divit co tam píšu za hovadiny :lol: :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
xstancl1: s obsahem vety "Vsichni novi sberatele.." se sice da souhlasit, ale stejne jako predchozi je to napsano takovym stylem, ze clovek musi souhlasit i s Misakem (a to uz davno nejsem student)...
Numismatika dnes uz je pristupna pro kazdeho a je jeho vec co bude sbirat. O verejne dostupnych informacich plati to same.


Já sem strašnej konzervativec!!! (a student ještě nějakou dobu taky (VŠ)) a ať si každej sbírá co chce, ale nevím, co potom dělá takovej člověk tady, na tomhle také konzervativně pojatém fóru... Už i já jsem pochopil, že informace (o kterých je tady řeč) nejsou zadarmo ani v oboru, který má člověk vlastně jako koníčka a ne zdroj obživy...

Problém s malým počtem začínajících sběratelů bych neřešil. Na aukru je jich zdá se dost a i kdyby ne, tak alespoň zůstanou kvalitní mince ve správných rukou :mrgreen:

Dále si myslím, že tady už dávno není řeč o veřejně dostupných informacích...
Numismatika (namysli sbírání mincí) zůstane Královským koníčkem (řečeno někým přede mnou) jen pokud zůstane zahalena alespoň nějakým tajemstvím
a uzavřeným okruhem lidí, kteří se mu opravdu věnují celý život...

Já sbírám cca. 2 roky (od emise 2008 české mincovny cca.) a chytlo mě to tak moc, že pomalu začínám chápat zdejší zkušenější sběratele... Mimo to, nakupuji pouze poslední půl rok a do té doby jsem pouze studoval a rozhlížel se co, kde a za kolik... a po této době si připadám stále jako úplný amatér ;)
Registrovaný uživatel
xstancl1 napsal
Já sem strašnej konzervativec!!! (a student ještě nějakou dobu taky (VŠ)) a ať si každej sbírá co chce, ale nevím, co potom dělá takovej člověk tady, na tomhle také konzervativně pojatém fóru... Už i já jsem pochopil, že informace (o kterých je tady řeč) nejsou zadarmo ani v oboru, který má člověk vlastně jako koníčka a ne zdroj obživy...

Problém s malým počtem začínajících sběratelů bych neřešil. Na aukru je jich zdá se dost a i kdyby ne, tak alespoň zůstanou kvalitní mince ve správných rukou :mrgreen:

Dále si myslím, že tady už dávno není řeč o veřejně dostupných informacích...
Numismatika (namysli sbírání mincí) zůstane Královským koníčkem (řečeno někým přede mnou) jen pokud zůstane zahalena alespoň nějakým tajemstvím a uzavřeným okruhem lidí, kteří se mu opravdu věnují celý život...

Já sbírám cca. 2 roky (od emise 2008 české mincovny cca.) a chytlo mě to tak moc, že pomalu začínám chápat zdejší zkušenější sběratele... Mimo to, nakupuji pouze poslední půl rok a do té doby jsem pouze studoval a rozhlížel se co, kde a za kolik... a po této době si připadám stále jako úplný amatér ;)


Velmi pěkně řečeno, děkuji... ;)
Moderátor
xstancl1 napsal
tenzor napsal
xstancl1: s obsahem vety "Vsichni novi sberatele.." se sice da souhlasit, ale stejne jako predchozi je to napsano takovym stylem, ze clovek musi souhlasit i s Misakem (a to uz davno nejsem student)...
Numismatika dnes uz je pristupna pro kazdeho a je jeho vec co bude sbirat. O verejne dostupnych informacich plati to same.


Já sem strašnej konzervativec!!! (a student ještě nějakou dobu taky (VŠ)) a ať si každej sbírá co chce, ale nevím, co potom dělá takovej člověk tady, na tomhle také konzervativně pojatém fóru...


V tom pripade bych skoro rekl, ze zde nemam co delat.
Registrovaný uživatel
Začal jsem používat program THE NUMISMATIST'S SAFE, V1.5, zdá se mi úplně úžasnej, ani ho nedokážu využít naplno. Cena toho programu vzhledem k ceně mincí a ostatních pomůcek je zanedbatelná. Odkaz na něj http://www.cz.hobbykeeper.com/
Registrovaný uživatel
Ahoj, rád bych tatínkovi udělal takový katalog všech mincí, které vlastní. Existují nějaké stránky, kde zadám název mince a vyjede mi nominál, rok ražby, mincovna, atd.? Pokud možno aby to bylo v češtině. Díky moc.
Registrovaný uživatel
NE
ale zní to lákavě :P
Moderátor
Jo to by bylo super, ale kdyz to zadate s kvalitnimi fotografiemi na zdejsi forum tak vam to od nekoho znaleho taky mozna vyjede ;)
Registrovaný uživatel
muisa – Někdy právě to určování, hledání a pátrání po historických souvislostech je to pěkné na numismatice. Jindy je to naopak k uzoufaní, ne a ne s problémem pohnou, instituce neodpovídají na emaily a literatura není k sehnání.
O to větší radost pak mám z dosaženého výsledku a vyřešeného problému. Právě proto, že takové stránky které hledáš neexistují, fórum jako je toto funguje.
;)
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Jo to by bylo super, ale kdyz to zadate s kvalitnimi fotografiemi na zdejsi forum tak vam to od nekoho znaleho taky mozna vyjede ;)


A když to bude nějaká pěkná a zajímavá mince, tak se dokonce ihned vygeneruje i několik nabídek nezávisle na sobě ;)
Moderátor
Muisa: s určením mincoven ( tedy pokud se nejedná o rozsypaný čaj atd. ) bych možná mohl pomoc ( pouze by mi to chvilku trvalo ). Otázkou je o jaké mince se jedná. Jestli naše, nebo svět. Přibližné období.

Na nějaké velké dohledávání nemám bohužel čas ( to málo, co mám, věnuji své sbírce )

Mohl bych pomoci i s vytvořením podkladů pro tisk katalogu. Program na to mám a můžu si ho upravit podle svých potřeb.
Registrovaný uživatel
Pokud by si někdo chtěl umístit svou sbírku na webu a je líný nebo tupý se obsírat s vlastní website (jako třeba já),
toto je docela dobré řešení:
http://omnicoin.com/
Není to ideální ale zdarma a velice jednoduché.
;)
Moderátor
Máš to pěkné,Turtle...
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Registrovaný uživatel
Dík, pomááálu to tam posílám :roll: má to několik výhod. Předně mám přístup ke své sbírce kdekoli na světě, nepřijdu o záznamy když se mi pokaká počítač a navíc jsem si teprve dnes všiml že je tam možnost zakliknout kolonku “Mince je na prodej” i když moc nabídek odtud nečekám ;)
Moderátor
Tak jsem to chtel vyzkouset ale ani bohovi mi tam nejdou ulozit obrazky i kdyz vsechny pozadavky byly splneny :?
Registrovaný uživatel
:shock:
To není možné, někde děláš chybu.
Předpokládám že jsi se zaregistroval a máš otevřeno “My collection”.
Klikneš "Add new coin”
Po pravé straně si napíšeš všechno povídání, úplně vlevo klikneš “This coin is for sale” YES nebo NO.
Pak klikneš první “Browse” a vybereš si obrázek aversu, potom klikneš to druhé “Browse” a vybereš si obrázek reversu.
Poté klikneš “Upload Images” a obrázky se nahrajou, musí být .jpg a nesmí být větší než 1 MB.
Úplně nakonec klikneš vpravo dole “Add coin to my collection” a je to.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Katalogizace sbírky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1