Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Kde nakupovat

Vykupminci.cz
Numisargo

Kde nakupovat

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kde se dá nakupovat, abych se vyhnul ,,internetovým cenám´´?
ideálně někde na trase praha-liberec.
mam na mysli, spíš běžné bankovky, které i když se náhodou podaří koupit levně, tak s tim stejně pohne poštovné :?
Moderátor
Máš možnost buďto se stát členem klubu sběratelů papírových platidel (zaplatíš normálně klubové poštovné a pak máš právo se účastnit schůzek, kde se dá nakoupit či vyměnit celkem v pohodě) nebo obcházet antikvariáty a bazary (takto se mi podařilo v Ústí nad Labem získat v jednom antiku celkem slušné bankovky po jednotné ceně 50 Kč/ks, bohužel už tento antik asi 2 roky nefunguje)
Moderátor
ale běžné bankovky bych (právě proto, že jsou běžné, dostupné a je široký výběr v nabídce) asi nakupoval právě na internetu, pokud nechceš využít výše uvedených možností - jsou někteří prodavači (jinak se tomu na aukro nedá říct), kteří prodávají celé sady v UNC kvalitě - z ČS jsou to komplet emise 1953 (ruský a český tisk), pak bankovky až do revoluce a ve specimenu až po první republiku (téměř). Jak sleduji některé numismatické obchody, tak tam mají naopak ceny mnohem vyšší (např. zmíněná emise 1953, ruský tisk - v obchodě za 800 Kč, na Aukru jsem sehnal za 350 Kč.)
Registrovaný uživatel
zdravím, já mám třeba dobrou zkušenost s bleším trhem v Ostravě. Chodí tam nakupovat hodně sběratelů, což drží cenu v rozumných mezích. Zdá se mi to tam levnější než na aukru. A mají každou bankovku v jakékoliv kvalitě a obrovský výběr.
Moderátor
jak píše malymrk, je to otázkou, z jakého jsi regionu a jaké budeš mít štěstí - pro mě, jako středočecha je Ostrava vyloučenou lokací :-(
Moderátor
Jak říká acme, staň se členem čns papírových platidel a choď na jejich burzy. Případně, kdyby jsi do toho Liberce chtěl zajet přes Děčín nebo Ústí nad Labem, tak bych ti doporučil numismatickou prodejnu Moneta právě v Děčíně, kde jsou velice slušný ceny, nebo je dost dobrej antik v Teplicích (nedávno jsem tam sehnal 50 z 1948 se Štefánikem za 120 Kč neperforovanou v UNC), tady je ale ta nevýhoda, že by ses musel s pánem domluvit předem, aby bankovky přines do prodejny, což je v tvým případě asi drobnej problém, protože to jde jedině osobně.

Jinak acme to, že jsi nakupoval u Marjanka se dost divim. Jako nic proti, ale mě to jeho šmírování při tom, když sis prohlížel bankovky nebo knížky pěkně štvalo a to už vůbec nemluvě o ne zrovna lidových cenách a slabý nabídce.
Ale kdyby někdo přeci jen chtěl něco od Marjanka, tak v Litoměřicích má antik jeho příbuzná, kde se s tou ženskou určitě jde domluvit a nebo, když budeš mít štěstí, tak ho tam jde občas zastihnout jak jí zastupuje (jako tradičně s kafem a dva dny starejma novinama, který si pročítá od rána do večera). :)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 7. 8. 2008, 17:03. »
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
Máš možnost buďto se stát členem klubu sběratelů papírových platidel (zaplatíš normálně klubové poštovné a pak máš právo se účastnit schůzek, kde se dá nakoupit či vyměnit celkem v pohodě) nebo obcházet antikvariáty a bazary (takto se mi podařilo v Ústí nad Labem získat v jednom antiku celkem slušné bankovky po jednotné ceně 50 Kč/ks, bohužel už tento antik asi 2 roky nefunguje)


Jak se clovek muze stat clenem klubu sberatelu papirovych platidel? Muzete poskytnout na ne nejaky kontakt? Nejak se mi to nedari na internetu najit.

Diky.
Moderátor
> iquana > http://www.bankovky.cz/ - tam je pak odkaz na pravidla klubu atd. Zavolejte si tam (kontakt je tam uveden), určitě Vám poradí
Registrovaný uživatel
Ja zase chodím do Olomouca ku svokrovcom.Viete mi tam poradiť nejaký dobrý obchodík?Ďakujem
Registrovaný uživatel
prodáváte někdo na sběratelských burzách v Praze?
Registrovaný uživatel
Neviem, kam to presne umiestniť, tak skúšam tu. 2. marca sa chystám do Londýna. Viete mi tam niekto poradiť nejakú dobrú numizmatiku? Určite ich tam je viacej. Len ich nepoznám... Pomohli by mi aj nejaké linky. Ďakujem. :D
Registrovaný uživatel
Miciko napsal
Neviem, kam to presne umiestniť, tak skúšam tu. 2. marca sa chystám do Londýna. Viete mi tam niekto poradiť nejakú dobrú numizmatiku? Určite ich tam je viacej. Len ich nepoznám... Pomohli by mi aj nejaké linky. Ďakujem. :D


http://www.allinlondon.co.uk/directory/1088/10188.php

skúste aj gúgl, heslá numismatic, london, shop apod.
Registrovaný uživatel
Miciko napsal
Neviem, kam to presne umiestniť, tak skúšam tu. 2. marca sa chystám do Londýna. Viete mi tam niekto poradiť nejakú dobrú numizmatiku? Určite ich tam je viacej. Len ich nepoznám... Pomohli by mi aj nejaké linky. Ďakujem. :D


zajdi si v sobotu na Portobello Market..
tam je vsetko.. to je taky blsak, ja som tam videl aj mince rozne,
hlavne ale tam kupis striebro za neuveritelne ceny (myslim sperky, prstene,atd.. tie ceny neuveris..)
_______________
Registrovaný uživatel
Ďakujem Vám všetkým. Na začiatok hľadania poteší.
Registrovaný uživatel
Toto navštívim určite. Potrebuje niekto niečo doplniť?...

The British Museum has one of the largest collections of money in the world, almost one million objects. This includes coins and banknotes as well as other objects that have served as money in different times and different places.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jsem z Olomouce a vůbec nevím kde sehnat pěkné bankovky. Nevíte někde něco v olomouci ?
Registrovaný uživatel
už jsem se ptal jinde, ale zeptám se i tady. nevíte někdo, jestli se dají sehnat bankovky na burze sběratelů pohlednic zítra v menze ČVUT?
Registrovaný uživatel
Může někdo doporučit dobrý obchůdek s bankovkami v Praze? Hlavně shánim modernější bankovky z celého světa.
_______________
Moderátor
dnewman napsal
Může někdo doporučit dobrý obchůdek s bankovkami v Praze? Hlavně shánim modernější bankovky z celého světa.


určitě si počkej na sběratele, tam jsou toho mraky
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
určitě si počkej na sběratele, tam jsou toho mraky


Šenfi, díky za tip. Na Sběratele jsem nakonec jel a byl jsem docela překvapen množstvím lidí... Koupil jsem si tam Libyi - 5 a 10 dinárů a taky vyšší nominály z Malawi, nějakou Gruzii a Turkmenistán... Výběr byl docela pestrý, překvapily mě ceny v Eurech, ve kterých se mi docela blbě počítalo.
Taky mě zarazilo, že jsem tam viděl bankovku Uganda 50.000 šilinků za 22 Eur a o kousek dál byla za 40 Eur. Docela citelný rozdíl.
_______________
Registrovaný uživatel
naopak eura se počítaly pohodově 4€ za 100Kč...
docela mne rozesmálo, když si u jednoho stánku brala slečna kalkulačku při platbě 8€ :mrgreen: :twisted:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dráčku, asi jsem se špatně vyjádřil. Nepočítalo se to vzhledem ke kurzu zase tak špatně, ale pro mě to byl v Eurech docela nezvyk.
Jinak dobrá příhoda :-) Asi si slečna chtěla být 100% jistá, že neudělala chybu.
_______________
Registrovaný uživatel
v civilizovanom svete sa plati len eurami :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
jano7B9 napsal
v civilizovanom svete sa plati len eurami :D

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tohle zkus prezentovat třeba v USA. Tam minimálně 95% lidí neví, co to vůbec euro je.
Moderátor
nic nove :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Kde nakupovat

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1