Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » KDO TO JE ?

Vykupminci.cz
Numisargo

KDO TO JE ?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Lachtane, nebuďte nerudný a s nadhledem se nadýchněte. Nikdo nikoho nešmíruje a přehled o inzerovaných obrazech někdy přinese i zajímavé postřehy. Vždyť včera právě vám byly trochu otevřené oči pomocí inzerovaného obrazu. A že tam máte telefon? No a co, stejně vám nikdo volat ze zdejších nebude. Floodland dělá záslužnou práci a jistě i jiní, kteří to sledují. Vyšší princip spočívá v podělení se o získané informace, které jsou prospěšné všem včetně vás.
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Lachtane, nebuďte nerudný a s nadhledem se nadýchněte. Nikdo nikoho nešmíruje a přehled o inzerovaných obrazech někdy přinese i zajímavé postřehy. Vždyť včera právě vám byly trochu otevřené oči pomocí inzerovaného obrazu. A že tam máte telefon? No a co, stejně vám nikdo volat ze zdejších nebude. Floodland dělá záslužnou práci a jistě i jiní, kteří to sledují. Vyšší princip spočívá v podělení se o získané informace, které jsou prospěšné všem včetně vás.
Stepe můžeme si tykat? Je to pro mne přirozenější pokud to nevadí. Já vím, že jsem včera dost pochybil a omluvil se za to. Víš já mám alergii na dotazy tohoto typu a mám k tomu své důvody, protože už jsem se jednou setkal s smskami, které mne otravovaly a byly posílány přes sms bránu. Už jsem uvažoval o tom , že se obrátím na orgány činné v tr. řízení, pak to ustalo a já se na to vybodl. Ano ten telefon mi vadí a vadí mi ten skrytý podtext dotazu Fodlandta, umím totiž číst mezi řádky a jeho dotaz má skrytý podtext. Tak pokud je jeho dotaz nevinný a je jen trošku hloupě zvědavý, tak ať toho zavčasu nechá, protože já se umím hodně účinně bránit a jsem celkem dobře právně znalý, to není výhrůžka, ale holý fakt.Nelíbí se mi to a nepřeji si to a z toho ať vychází !!! Protože pokud mne bude někdo otravovat, tak si to spojím s ním a už to nenechám tak. Po tom co dělám je mu kulový, já zákon neporušuji ani ve smyslu finančním, nebo živnostenském a stejně tak ve smyslu trestního zákoníku. Fakt neví s kým tančí a jak mne znervózní, tak ač v tom bude možná nevinně a jen je zvědavý, tak bude problém, ale ne mou vinou. Takže Foo... nestarej se o druhé, jen dobrá rada. Na Bazoši inzerát ruším, jen kvůli jednomu ...
Registrovaný uživatel
Ještě dodám, že jsem absolvoval první den z nalejvárny nových právních norem a jsem možná nerudný, protože mne čekají ještě 4 dny stresu a mám hlavu nafouklou , jak pátrací balón :D V podstatě jsem mu odpovídal v průběhu této nalejvárny a teď už odpovídám ze soukromí, ale ať mne nikdo fakt ne...e s blbými dotazy... Fo ... je ti po tom kulový, tak se nestarej... Po určité době budu zase ready, ale teď mne ne..r.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 3. 11. 2017, 18:12. »
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Lachtane, nebuďte nerudný a s nadhledem se nadýchněte. Nikdo nikoho nešmíruje a přehled o inzerovaných obrazech někdy přinese i zajímavé postřehy. Vždyť včera právě vám byly trochu otevřené oči pomocí inzerovaného obrazu. A že tam máte telefon? No a co, stejně vám nikdo volat ze zdejších nebude. Floodland dělá záslužnou práci a jistě i jiní, kteří to sledují. Vyšší princip spočívá v podělení se o získané informace, které jsou prospěšné všem včetně vás.
Vyšší princip spočívá v podělení se o získané informace, které jsou prospěšné všem včetně vás....... Stepe v čem je prospěšná informace zde v tomto foru o tom, že někde prodávám SVŮJ akvarel, který není kradený, je mým majetkem a popis není v žádném případě matoucí? Mimo toho záměru Fo o kterém jsem psal a jsem o tom přesvědčený, můžeš mi to tedy říct ? Jeho záměr je mi zcela jasný a už jednou jsem mu psal ještě jako Kmotr, že mu po tom nic není pokud neporušuji zákon a pokud prodávám, tak moje důvody jsou zcela moje záležitost. Pokud upozorní na podvod, tak jsem s ním za jedno, ale takto je u mně šmírák a nepřeji si to !
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 3. 11. 2017, 19:03. »
Registrovaný uživatel
Lachtane, moc nerozumím vašim posledním čtyřem (?) příspěvkům. Domnívala jsem se, že smyslem inzerce je inzerovat - tudíž představit věc k prodeji co největšímu okruhu zájemců. Jen těžko se budete s někým soudit, že dal na onu inzertní stránku někam odkaz. Vždyť vám přece pomohl ten okruh návštěvníků rozšířit. A už vůbec nechápu, proč jste na základě toho ten inzerát zrušil.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
stepe napsal
Lachtane, nebuďte nerudný a s nadhledem se nadýchněte. Nikdo nikoho nešmíruje a přehled o inzerovaných obrazech někdy přinese i zajímavé postřehy. Vždyť včera právě vám byly trochu otevřené oči pomocí inzerovaného obrazu. A že tam máte telefon? No a co, stejně vám nikdo volat ze zdejších nebude. Floodland dělá záslužnou práci a jistě i jiní, kteří to sledují. Vyšší princip spočívá v podělení se o získané informace, které jsou prospěšné všem včetně vás.
Stepe můžeme si tykat? Je to pro mne přirozenější pokud to nevadí. Já vím, že jsem včera dost pochybil a omluvil se za to. Víš já mám alergii na dotazy tohoto typu a mám k tomu své důvody, protože už jsem se jednou setkal s smskami, které mne otravovaly a byly posílány přes sms bránu. Už jsem uvažoval o tom , že se obrátím na orgány činné v tr. řízení, pak to ustalo a já se na to vybodl. Ano ten telefon mi vadí a vadí mi ten skrytý podtext dotazu Fodlandta, umím totiž číst mezi řádky a jeho dotaz má skrytý podtext. Tak pokud je jeho dotaz nevinný a je jen trošku hloupě zvědavý, tak ať toho zavčasu nechá, protože já se umím hodně účinně bránit a jsem celkem dobře právně znalý, to není výhrůžka, ale holý fakt.Nelíbí se mi to a nepřeji si to a z toho ať vychází !!! Protože pokud mne bude někdo otravovat, tak si to spojím s ním a už to nenechám tak. Po tom co dělám je mu kulový, já zákon neporušuji ani ve smyslu finančním, nebo živnostenském a stejně tak ve smyslu trestního zákoníku. Fakt neví s kým tančí a jak mne znervózní, tak ač v tom bude možná nevinně a jen je zvědavý, tak bude problém, ale ne mou vinou. Takže Foo... nestarej se o druhé, jen dobrá rada. Na Bazoši inzerát ruším, jen kvůli jednomu ...


koukam, ze lachtan je pri patku nejaky neklidny. Vubec nechapu, o cem to tady pisete a z ceho mate strach. Ja jsem se jenom pozastavil nad tim, ze se pomerne rychle zbavujete akvarelu, z ktereho jste mel na zacatku docela radost. Ale tim zastrasovanim jste me tedy hodne pobavil, to se zase musi nechat. Proc bych vam vy citlivko asi mel volat? Nikdo tady nikoho nesmiruje, tak se uklidnete.
Registrovaný uživatel
Už jsem vám jednou psal jako Kmotr, že po mých záměrech s mými věcmi je vám prd a je to zcela má záležitost, už jednou jste kdysi upozornil na můj inzerát a nepřeji si to. Jestli mám strach, nebo ne také nechte na mě. Znovu vám říkám , že pokud necháte na pokoji mé inzeráty, tak to bude z vaší strany jen dobrá volba. Dalších slov netřeba.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 3. 11. 2017, 19:22. »
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Lachtane, moc nerozumím vašim posledním čtyřem (?) příspěvkům. Domnívala jsem se, že smyslem inzerce je inzerovat - tudíž představit věc k prodeji co největšímu okruhu zájemců. Jen těžko se budete s někým soudit, že dal na onu inzertní stránku někam odkaz. Vždyť vám přece pomohl ten okruh návštěvníků rozšířit. A už vůbec nechápu, proč jste na základě toho ten inzerát zrušil.
Zkuste si to znovu přečíst a možná pochopíte o co mi jde. Já to opravdu nebudu psát dopodrobna , ale věřte že mám své důvody a o takové propagování mého inzerátu nestojím. A soudit se nehodlám, také špatně pochopeno ...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 3. 11. 2017, 19:29. »
Registrovaný uživatel
Já to tedy řeknu jinak. Viděli jste někdy , že bych tady uvedl svůj mail, nebo tel. číslo ? Neviděli, alespoň nevím, že bych ho tady dával a mám k tomu své vážné důvody, které jsem zhruba popsal výše. Fodland tím, že shání informace po netu zjistil, že obrázek prodávám jinde a dal ten inzerát sem... byl zvědavý proč ho prodávám, ale to je má soukromá věc. Pokud by se mne zeptal proč ho prodávám bez uvedení odkazu na inzerát tady, tak bych mu odpověděl slušně, že je to moje věc ... Jak jsem říkal už jednou jsem mu v minulosti řekl, že si to nepřeji a on to nerespektuje. Takže to beru, jako schválnost z jeho strany. To telefonní číslo mi vadí, to patřilo do inzerátu a ne sem. Pokud bych ho chtěl uvést, tak bych ho tady dal už, když jsem akvarel nabízel tady na foru za 2500 Kč. A už se víc k tomu nechci vyjadřovat, pokud to nechápete ani teď, tak je další vysvětlování zbytečné.
Registrovaný uživatel
mimochodem lachtane, můžete mi tady dat odkaz na tu diskuzi, kde jste mel se mnou nejaky konflikt?
Registrovaný uživatel
Lachtane, už se nezlob, zřejmě jsi dnes neměl až tak dobrý den. Když jsi právník, tak jistě víš, že z hlediska zákonu poukázáním na zveřejněný inzerát se nic nestalo. Na druhé straně trochu chápu, že máš divný pocit, když pomocí telefonu tě lze ztotožnit včetně jména, bydliště i zaměstnání. Ale vždyť jsi nic podezřelého nenabízel a tedy jde jen o chvilkový subjektivní pocit, že bylo prolomeno soukromí. Být tebou, už to neřeším a dej sem nějakou pěknou fotku obrazu a rychle zapomeň.
Registrovaný uživatel
Něco podobného se mě stalo Jirko také. Dám příklad:Mám zájem o určitou věc a moc se mi líbí(např.na aukru).Zeptám se zde na tu prodávanou položku(třeba že si nejsem jistý signaturou)a nějaký chytrák sem hodí odkaz té prodávané věci a tím pádem celý obchod zkazí.(přibudou zájemci).Samozřejmně,že si za to trochu můžu sám,ale není to zrovna moc férové a já bych tohle nikdy neudělal...
« Poslední úpravu provedl(a) jardelll v 3. 11. 2017, 22:14. »
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Něco podobného se mě stalo Jirko také. Dám příklad:Mám zájem o určitou věc a moc se mi líbí(např.na aukru).Zeptám se zde na tu prodávanou položku(třeba že si nejsem jistý signaturou)a nějaký chytrák sem hodí odkaz té prodávané věci a tím pádem celý obchod zkazí.(přibudou zájemci).Samozřejmně,že si za to trochu můžu sám,ale není to zrovna moc férové a já bych tohle nikdy neudělal...


no... já to vidím tak, že člověk by měl vydělávat (tedy lacino koupit něco jinými nerozpoznaného) na základě svých (!) znalostí. A pokud ty znalosti nemá a musí se ptát veřejně, no, tak riskuje, že to někdo vyplácne a on ten výhodný kšeft halt neudělá. Já se obchodem nezabývám, ale mně to naopak přijde docela fér. Obchodníky/sběratele by to mělo nutit se samovzdělávat- investovat vlastní krev a pot (a netýt pohodlně se znalostí jiných, kterých se mu zde dostává jaksi zcela zdarma)...
Protože tohle by mělo být primárně fórum sběratelů a ne obchodníkůú překupníků. Aspoň soudím dle názvu ;)
Registrovaný uživatel
Tak něco na tom je,ale začátečníci sběratelé ještě nejsou tak fundovaně zralý jako např.vy,aby hned měli jasno o autorovy,či jiném uměleckém díle.Nevidím na tom nic špatného,když se zeptaji.Pokud dozraji za x let do nějakých výšin,tak budu mít radost se z někým ,kdo bude mít zájem o to podělit.(Tím nemyslím překupníky.)
Moderátor
Kolemjdouci napsal
jardelll napsal
Něco podobného se mě stalo Jirko také. Dám příklad:Mám zájem o určitou věc a moc se mi líbí(např.na aukru).Zeptám se zde na tu prodávanou položku(třeba že si nejsem jistý signaturou)a nějaký chytrák sem hodí odkaz té prodávané věci a tím pádem celý obchod zkazí.(přibudou zájemci).Samozřejmně,že si za to trochu můžu sám,ale není to zrovna moc férové a já bych tohle nikdy neudělal...



no... já to vidím tak, že člověk by měl vydělávat (tedy lacino koupit něco jinými nerozpoznaného) na základě svých (!) znalostí. A pokud ty znalosti nemá a musí se ptát veřejně, no, tak riskuje, že to někdo vyplácne a on ten výhodný kšeft halt neudělá. Já se obchodem nezabývám, ale mně to naopak přijde docela fér. Obchodníky/sběratele by to mělo nutit se samovzdělávat- investovat vlastní krev a pot (a netýt pohodlně se znalostí jiných, kterých se mu zde dostává jaksi zcela zdarma)...
Protože tohle by mělo být primárně fórum sběratelů a ne obchodníkůú překupníků. Aspoň soudím dle názvu ;)


Ano, tohle prohlášení klidně a s naprostým souhlasem podepisuji.
I kvůli tomu už většinu zdejších poptávek na určování autorství výtvarných děl neřeším. Stačí, že tak činí nezištná a obětavá paní Filomena ;)
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
[Protože tohle by mělo být primárně fórum sběratelů a ne obchodníkůú překupníků. Aspoň soudím dle názvu ;)


Kolemjdoucí je jako vždy poněkud přísná, ale nelze říci, že nemá většinou pravdu.
Lachtan do toho dává srdíčko a rozhodně je poslední, koho bychom zde měli nařknout, že je překupník. Ale hlavní a podstatné je, že všichni účastnici tohoto příspěvku jsou fajn a vždy se snaží aspoň vzájemně si pomoci.
Lachtane, buď v pohodě, VŠICHNI to s Tebou myslí dobře a já osobně si Tvé příspěvky vždy se zájmem přečtu ! :D
Registrovaný uživatel
Jj,jsou tu"sběratelé",co hodí deset obrazů pod sebe a čekají na to,až jim někdo vygoogluje autora.Za sebe chci říct,že ač jsem nováček,tak každý nový příspěvek o určení autora zkouším vyluštiť.:-)A že těch kombinací občas je.:-)
Registrovaný uživatel
Je nové ráno a to je moudřejší večera, trošku jsem se vyspal a jdu do dalšího dne nalejvárny, Právník nejsem ač mne právní normy víceméně živí už cca 26 let. Jsem trošku chytlavý a chytám , jak motorka na první našlápnutí :D Sbíráním se neživím, protože nemusím a jde o celoživotní koníček , jelikož mám rád staré a krásné věci, kterými se obklopuji. Pokud se mi namane něco lepšího do sbírky, tak to koupím a použiji občas peněz z prodeje věci, kterou chci méně. Nezatěžuji rodinný rozpočet , protože peníze ze zaměstnání patří rodině a to je má zásada. Je fakt, že mne Fodland zastihl zrovna ve chvíli, kdy startuji na první našlápnutí a tak trošku se moc přiblížil k mému osobnímu ochrannému kruhu a trošku ho i přestoupil, jsou věci které nestrpím a někdy to řeším s úsměvem a někdy prostě vyletím. F se trefil zrovna do mého blbého období a schytal to, teď snad bude obezřetný a bude vědět, že některé věci prostě nesnesu.Nebudu vyhledávat příspěvek starý několik let, abych mu to připomněl, protože to tuším byl jeden, nebo dva příspěvky ve vlákně. Je to dávno, ale já mám fakt pamatováka... F nechme to už být a nechci se k tomu vracet, jen nedělej co se mi nelíbí a respektuj to, děkuji. Co se týče mého srdíčka, nesnáším když se někomu ubližuje a nesnáším povýšenost buď podloženou majetkem, vzděláním , nebo arogancí moci. To se ozvu i když jsem třeba i sám proti přesile a slabšího podpořím, to je dáno možná geny a původu mé rodiny , nebudu se tady rozepisovat o původu mé rodiny v žádném případě. Jen o heslu : Před nikým se nepovyšuj a neponižuj, slabým vždy pomáhej .... já s tím nic neudělám je to ve mně zakódováno. Je fakt, že se občas zmýlím v lidech a to je ten případ s tou charitou pro nemocného malíře ... ale sami vidíte, že se dokáži rychle změnit z laskavého a chápajícího člověka v saň, pokud mne a moje soucítění s druhými někdo zneužije :'( Takže rád poradím pokud vím a nestydím se přiznat, že něco nevím. Klidně se skloním i před o hodně mladším kolegou, který toho ví víc než já a klidně to přiznám, protože nebojuji se svým egem staršího sběratele a tento mladší kolega mne obohatí o další cenné informace. Tak to je fakt psáno narychlo, jdu si nechat zase další den nafouknout hlavu přemírou informací a nebude asi čas reagovat během dne. Mějte se zatím úplně všichni i ti co mne nemusí, nebo i ti co třeba můžou moc fajn a ať zase dnes svítí sluníčko, když se včera přehnala ta blbá bouřka a bylo tak škaredě ;) :D :lol:
Registrovaný uživatel
vy jste fakt blazen. Takze tim, ze jsem zverejnil link na vas inzerat jsem prekrocil vas osobni kruh, tak to potom jo. Ono staci, jak tu menite identitu, to taky leccos naznacuje. Nic, budu se prispevkum s vasi ucasti vyhybat, nestojite mi za to.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
vy jste fakt blazen. Takze tim, ze jsem zverejnil link na vas inzerat jsem prekrocil vas osobni kruh, tak to potom jo. Ono staci, jak tu menite identitu, to taky leccos naznacuje. Nic, budu se prispevkum s vasi ucasti vyhybat, nestojite mi za to.
Dobrá volba .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » KDO TO JE ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1