Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, má prosím pěkně někdo zkušenost s dopravou (literatura a trocha mincí) z Británie v současném chaosu covid-brexit?
PS: nikoho kdo by mi to poslal natož dovezl nemam, to rikam predem

díky za radu
Moderátor
https://coinweek.com/auctions-news/two-ngc-cert-us-vintage-coins-from-paramount-collection-to-top-1-million-each-in-upcoming-heritage-sale/
Registrovaný uživatel
Moc krásná mince. Za mě osobně lepší, než ten dublon, který se vydražil za 9mil dolarů. Navíc grade 68 se u sto let staré mince jen tak nevidí. Podívám se na bankovní účet, jestli tam náhodou nemám volných 30milionů :-)
Moderátor
Jeden z tradičních způsobu ražby mincí v dnešní době v našich končinách.
Šikovný mincmistr.. Akurát mi běhá mráz po zádech,při pomyšlení jeho zneužití..

https://youtu.be/kCZeekCORsw

https://youtu.be/3H-HOjWJtjg
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 23. 2. 2021, 18:37. »
Registrovaný uživatel
jak snadno by šikovný kovář vyrobil 'legitimní' dukátky a tolárky, při použití pravého materiálu z rozbitých mincí, takže i rozborem byste zjistili celkem prd?

jakože beztak takoví jsou...
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
jak snadno by šikovný kovář vyrobil 'legitimní' dukátky a tolárky, při použití pravého materiálu z rozbitých mincí, takže i rozborem byste zjistili celkem prd?

jakože beztak takoví jsou...


Né chraň pánbůh..
Koukal jsem, jen tak z plezýru dnešní dostupnost a výroby raznic pozitiv negativ na zakázku.. Cena od jednoduchých 5000 Kč po složité 28000..dnes už leiserovou metodou vám cnc stroj vyrobí i podkovu pro blechu a vypálí tam značku zpřatelenych zemi.. :lol: :lol:
Moderátor
Naštěstí některé zejména novodobé ražby, jsou chráněny autorskými pravý a výroba takových minci a prodej pod záminkou původní originální ražby je trestný .

Ale už se dají koupit i autorské práva pro ražbu některých minci, však prodávají se jako novoražby, čož se například děje u pomileniovych sv.vaclavskych dukátů v podstatě se jedná o soukromé ražby..
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
jak snadno by šikovný kovář vyrobil 'legitimní' dukátky a tolárky, při použití pravého materiálu z rozbitých mincí, takže i rozborem byste zjistili celkem prd?

jakože beztak takoví jsou...


Možné to je aj prakticky, ale ten šikovný kováč by musel mať vynikajúci prehľad o použitom materiály v danom roku vrátane dodávok miesta drahého kovu...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Stačí běžnější rozbite (jak píše drakul) kusy s daného roku a je to.... ;)
Samozřejmě se dá odhalit i takový padělek, ale je to mnohem složitější a technicky náročnější. V podstatě pro běžné smrtelniky prakticky nemožné.. A na to dnešní padělatele sází.Dnes už nestačí jen posudky složení kovu a standartni metrologie.. Potřeba posouzení povrchu mincí. Každá origo raznice má své specifické mikromarkery a ty je třeba znát..
Registrovaný uživatel
A je ta origo raznice rozpoznatelná i u antických mincí? I ty se dají koupit rozbité, napodobit celý tehdejší výrobní postup a máš origo tetradrachmu, na kterou opatrně namlátíš zub času :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
A je ta origo raznice rozpoznatelná i u antických mincí? I ty se dají koupit rozbité, napodobit celý tehdejší výrobní postup a máš origo tetradrachmu, na kterou opatrně namlátíš zub času :D



Naštěstí antika a středověk jdou mimo mne :)
Mimochodem zub času u zlata je docela problém..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 23. 2. 2021, 22:21. »
Registrovaný uživatel
Jak už jsem psal, padělek k nerozeznání od originálu (třeba pro 95% sběratelů/dalších 5% se neshodne viz diskuze tady) = originál. V minulosti se falšovala plátna měna, dnes historická :-D
Moderátor
Jsem si všiml až dnes... Free Britain,no Euro.. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Otravnýkomar...

Dalsim faktorem je likvidita, rad bych si poridil nejaky zajimavy exoticky kus v perfektnim stavu ale cast prostredku vkladam do minci s investicnim zamerem, pro sve deti a dany prostredky bych radsi vlozil treba do nejake habsburske vladni razby u ktere v nasem rybnicku bude mnohem vetsi likvidni sance v budoucnu ji zhodnotit svymi detmi. To je tak nejak muj pohled na danou problematiku.

V rámci investic, za mne doporučuji krásné a historicky zajímavé tolarové ražby waldštejna,nebo tradičně sběratelsky nejpopulárnější mince, ražby panovníků Leopolda, či Franz Josefa..
U Leopolda nějaký krásný pražský, či kutnohorsky tolar..
U Franz Jozefa.. Třeba zkušební krejcary pražské mincovny ročníku 1851.mimochodem pojedou teď na M&Ch, aukčním výskytem jsou minimální, tak jsem docela zvědav na výsledek.
Pokud seš na zlato, určitě ony často diskutované sv.vaclavské
Dukáty...Samozřejmě je mnoho možností, často i v oblasti kterému se hodlaš zabývat, pár oněch tvz.trumfových kusů finančně náročnější,ale hlavně časově (myslím výskytem) samozřejmě to hlavní je aukční štěstí...
Pokud by si měl zájem o něco,, světoběžnyho,,velmi populární na britských ostrovech a nejkrásnější minci světa (vítěz v mnoha soutěžích) victoria gothic crown 1847.. Kde se tak též soutěži o nejzajímavější patinu, která včetně zachovalosti výrazně ovlivňuje cenu..
Moderátor
barbar napsal
Jsem si všiml až dnes... Free Britain,no Euro.. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

K čemu je to dobrý? Nějaká Národní pokladnice?
Registrovaný uživatel
barbar napsal
U Franz Jozefa.. Třeba zkušební krejcary pražské mincovny ročníku 1851.mimochodem pojedou teď na M&Ch, aukčním výskytem jsou minimální, tak jsem docela zvědav na výsledek.


V tomto případě se bude zájem pohybovat v ceně záliby těžko odhadnutelné. Podle fota samozřejmě nelze určit pravý stav, o kterém rozhoduje spousta marginálií, ale představu jistě jako sběratel mincí FJI. máte a docela by mě zajímala. V jakém cenovém rámci si lze výsledek představovat. Samozřejmě, je to hádání z křišťálové koule.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Pavel_III napsal
barbar napsal
Jsem si všiml až dnes... Free Britain,no Euro.. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

K čemu je to dobrý? Nějaká Národní pokladnice?


K ničemu, jen se tomu směji co už nevymysli... ;)
Moderátor
V tomto případě se bude zájem pohybovat v ceně záliby těžko odhadnutelné. Podle fota samozřejmě nelze určit pravý stav, o kterém rozhoduje spousta marginálií, ale představu jistě jako sběratel mincí FJI. máte a docela by mě zajímala. V jakém cenovém rámci si lze výsledek představovat. Samozřejmě, je to hádání z křišťálové koule.


Ano reálný stav těžko posoudit..
Už dříve jsem je posuzoval s projekce..
Celkově patina né příliš atraktivní, naopak stavem bez požkozeni, ikdyž se vizuálně jeví 3 krejcar a čtvrt krejcar s drobnými rýhy , jedná se o fleky patiny..
Cena je opravdu věštění s koule, velmi zajímavé je, že se jedná o komplet z jedné sbírky v podstatě bez rozdílu v patině, což může nahrávat i výsledné ceně.. Pokud bych si teda typnul, výsledná cena bude přesahovat 10.000eur.. Mezi 10-13t euro bez aukční přirážky..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 29. 4. 2021, 16:27. »
Registrovaný uživatel
Včera zveřejnili na youtube jejich krátkou video prezentaci.

https://www.youtube.com/watch?v=Y6GOG-2Lp8w&list=PLH5AEhd4mzJ5kocuXqrHBJvP7yskpbKxG&index=24
Registrovaný uživatel
Barbare díky za typy, vybrat mince k investicím není těžký, alfa a omega kazdyho investora je vzacnost/zachovalost. Dobře vím do čeho cpát ale dobře koupit je větší umění. Nejsem blázen abych cokoli kupoval u chlapovice ještě když se tam prodává událost jako sbírka Novák. Čekám již standardně investorskou histerii a nehorazny ceny za každý běžný prd. Když si člověk počká dají se vhodné kusy za hranicemi pořídit třeba i za 2/3. Trpělivost a přehled růže přináší. Propo FJI není pro mě, to je bižu pro snoby 😝
Registrovaný uživatel
Některé mince jsou opravdu velmi hezké, pouze nedokážu pochopit způsob prezentace.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Otravnykomar napsal
Barbare díky za typy, vybrat mince k investicím není těžký, alfa a omega kazdyho investora je vzacnost/zachovalost. Dobře vím do čeho cpát ale dobře koupit je větší umění. Nejsem blázen abych cokoli kupoval u chlapovice ještě když se tam prodává událost jako sbírka Novák. Čekám již standardně investorskou histerii a nehorazny ceny za každý běžný prd. Když si člověk počká dají se vhodné kusy za hranicemi pořídit třeba i za 2/3. Trpělivost a přehled růže přináší. Propo FJI není pro mě, to je bižu pro snoby 😝


Kamaráde tohle je už dnes všude včetně ciziny (jen koukni na přehled sixbid) s tím se musíš smířit.. Pamatuj kdo zaváha ten nežere a klidně se může stát, že na zázrak v přijatelné ceně tvých představ můžeš čekat věky a nakonec se ani nedočkaš.. A stáří sběratele, maj dnes perfektní přehled díky webu, tak zapomeň na nějakou cenovou solidarnost.. :D 8)
Jinak zde máme chlubirnu což dobře víš, tak se když tak poděl o nějakou tu zajímavost..
Moderátor
Evropa1 napsal
Některé mince jsou opravdu velmi hezké, pouze nedokážu pochopit způsob prezentace.


Tak mysli, že na you tube to není špatné, pokud člověk nemá možnost osobní prohlídky..
Až na to, že chybí rukavice, což je docela chyba a narušuje to celou prezentaci...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 29. 4. 2021, 18:11. »
Registrovaný uživatel
Na chlubeni moc nejsem. Hele dá se koupit pořád dobře jen tomu musí člověk věnovat čas. I když je fakt že v tyhle covid manii ceny rostou rychleji než to člověk dokáže odhadovat. Teď se do velkých investic nehrnu, jak víš tak stavím a to mi žere i ponožky.
Moderátor
Otravnykomar napsal
Na chlubeni moc nejsem. Hele dá se koupit pořád dobře jen tomu musí člověk věnovat čas. I když je fakt že v tyhle covid manii ceny rostou rychleji než to člověk dokáže odhadovat. Teď se do velkých investic nehrnu, jak víš tak stavím a to mi žere i ponožky.


:)
Počkej, počkej... Já to táhnu všeho všudy pouhých :) aktivně 15- 20 let dříve v GB, začínal jsem na Franz josefovi..
Sam jednou dojdeš k tomu, že mám pravdu.. :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1