Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Jo a ceny kvalitniho nume materiálu rostly dávno před covidem a prostoru i po něm ... ;)
Ale myslím, že jsme to už jednou řešili...
Samozřejmě máš svou hlavu, já ti jí neberu.. :D
Registrovaný uživatel
Dnes je jedno jak dlouho to tahnes, prozkum si muze udelat kazdy zelenac diky internetu 10 let dozadu. Jasne ze ceny rostou a asi i dal rust budou. Ale nikdy nerostli tak skokove aby vec jeden rok stala 50 a druhy rok se prodala za 250. Jestli to nevidis tak to videt nechces
Moderátor
Otravnykomar napsal
Dnes je jedno jak dlouho to tahnes, prozkum si muze udelat kazdy zelenac diky internetu 10 let dozadu. Jasne ze ceny rostou a asi i dal rust budou. Ale nikdy nerostli tak skokove aby vec jeden rok stala 50 a druhy rok se prodala za 250. Jestli to nevidis tak to videt nechces


Ok..Jak jsem psal, máš svou hlavu..
Vše je individuální, určité kusy (zajímavé) lezou více, některé méně, některé vůbec.. Vždy to tak bylo a bude.. V aukcích někde se sejde více zájemců, někde méně... Vše záleží, někdy na období kdy se šetří, třeba i ten covid, nebo naopak utrácí, třeba ten kovid :)..pamatuji se i krizi v letech 2008 s ceny minci se nic zásadního nedělo..
Jedno je jisté za poslední cca 20 let je dostupnost mizernějši a ceny úplně jinde.. Jen Aukce čns mluví za vše, pamatuji se, když jsem dorazil z GB po 13 letech a začal docela často navštěvovat aukce ČNS.. Nabídka materiálu byla mnohem zajímavější, ale postupně horší a horší..Numismatice se věnuje čim dále vic lidi aktivněji, či méně.. V čns je pouze čast sběratelů, Sam mám mnoho kolegu co se numizmatice zajímají, ale nemají čas ani potřebu byt členy.. Já sám jsem se rozhodl, po těch letech se stát členem, v podstatě ve stejný den mých 40 catych narozenin...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 29. 4. 2021, 19:00. »
Registrovaný uživatel
Nejsem blázen abych cokoli kupoval u chlapovice ještě když se tam prodává událost jako sbírka Novák. Čekám již standardně investorskou hysterii a nehorazny ceny za každý běžný prd. Když si člověk počká dají se vhodné kusy za hranicemi pořídit třeba i za 2/3. Trpělivost a přehled růže přináší.
Částečně je to pravda. Na druhou stranu jsou to mince s "rodokmenem" a při prodeji za x let bude jasné, že to nejsou novodobé dokonalé kopie.
Registrovaný uživatel
opal napsal
Nejsem blázen abych cokoli kupoval u chlapovice ještě když se tam prodává událost jako sbírka Novák. Čekám již standardně investorskou hysterii a nehorazny ceny za každý běžný prd. Když si člověk počká dají se vhodné kusy za hranicemi pořídit třeba i za 2/3. Trpělivost a přehled růže přináší.
Částečně je to pravda. Na druhou stranu jsou to mince s "rodokmenem" a při prodeji za x let bude jasné, že to nejsou novodobé dokonalé kopie.

Nedalo Ti to... :)
Neriešme. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
opal napsal
Nejsem blázen abych cokoli kupoval u chlapovice ještě když se tam prodává událost jako sbírka Novák. Čekám již standardně investorskou hysterii a nehorazny ceny za každý běžný prd. Když si člověk počká dají se vhodné kusy za hranicemi pořídit třeba i za 2/3. Trpělivost a přehled růže přináší.
Částečně je to pravda. Na druhou stranu jsou to mince s "rodokmenem" a při prodeji za x let bude jasné, že to nejsou novodobé dokonalé kopie.


Dobry argument ale kolik minci tam koupis kvuli tomu ze maji rodokmen? Pro me to neni uplne podstatna velicina. Zatim se myslim vetsina falz da odhalit a co neda tam je to vlastne jedno. :lol:
Moderátor
Aukce M&Ch se chytnul i blesk..

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/679438/poklad-se-ukryval-v-kufru-pod-plesnivymi-hadry-aukce-vzacnych-minci-vynesla-58-milionu.html
Registrovaný uživatel
Zrejme Covídek je ťažkom ústupe, nakoľko naša numizmatická pobočka ku koncu mesiaca zvoláva členskú schôdzu...
Spočítame koľko nás prežilo a asi ideme ďalej. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Zdravím kolegy a kolegyně..

Mám otázku..
Jak postupovat, pokud bych se rozhodl zaškatulkovat některé mince do NGC obalu. Jaké máte zkušenosti,samozřejmě zajímala by mne i cena procesu..
Děkuji za případné reakce.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Zrejme Covídek je ťažkom ústupe, nakoľko naša numizmatická pobočka ku koncu mesiaca zvoláva členskú schôdzu...
Spočítame koľko nás prežilo a asi ideme ďalej. :D

Počekaj, fiačkam..
-s-
Moderátor
barbar napsal
Zdravím kolegy a kolegyně..

Mám otázku..
Jak postupovat, pokud bych se rozhodl zaškatulkovat některé mince do NGC obalu. Jaké máte zkušenosti,samozřejmě zajímala by mne i cena procesu..
Děkuji za případné reakce.


Nikdo nic...?
Mám nějaké dukátové ražby na prodej (pro plánovanou zimní aukci na aukru) a rád bych je nechal zaškatulkovat..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
barbar napsal
Zdravím kolegy a kolegyně..

Mám otázku..
Jak postupovat, pokud bych se rozhodl zaškatulkovat některé mince do NGC obalu. Jaké máte zkušenosti,samozřejmě zajímala by mne i cena procesu..
Děkuji za případné reakce.


Nikdo nic...?
Mám nějaké dukátové ražby na prodej (pro plánovanou zimní aukci na aukru) a rád bych je nechal zaškatulkovat..


Prečo chceš ísť na Aukro, nebude lepšia aukčná sieň? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
barbar napsal
barbar napsal
Zdravím kolegy a kolegyně..

Mám otázku..
Jak postupovat, pokud bych se rozhodl zaškatulkovat některé mince do NGC obalu. Jaké máte zkušenosti,samozřejmě zajímala by mne i cena procesu..
Děkuji za případné reakce.


Nikdo nic...?
Mám nějaké dukátové ražby na prodej (pro plánovanou zimní aukci na aukru) a rád bych je nechal zaškatulkovat..


Prečo chceš ísť na Aukro, nebude lepšia aukčná sieň? :roll:


Prodávám už nějaký čas, ročně jednou někdy dvakrát záleží..
Aukro je mnohem výhodnější
Registrovaný uživatel
Hele barbare, škatulky z plastu nejsou moje doména, ale.... tak jsem se poptal a dozvěděl... :
- škatulkuje se v Mnichově
- minci tam musíš poslat
- za minci v ceně cca 30 000,- se za škatulkování a certifikaci platí cca 25 -30 euro
- připlatíš si + poštovné a pojištění zísilky, odhaduji si dalších ccxa 30euro
- a máš to ...
hele možná někdo doplní, možná někdo řekně něco jiného... přeber si to už pak sám ... ;)
Připojuji scan článku z jednoho časopisu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Miky díky.... Uvažuji zamknout některé svatováclaváky(zajímavější ročníky) při jedné cestě s dukáty, které mám do chystané zimní aukro aukce...
Moderátor
Možná jsem přehlédl, ale zřejmě zde nepadla zmínka k 140 výročí Otakara Španiela....

Článek Pavla Moravce v numismatické časopise nám připomíná jeho významné výročí...

ŠPANIEL OTAKAR (* 13. 6. 1881 JAROMĚŘ, + 15. 2. 1955 PRAHA) - ČESKÝ SOCHAŘ, ŘEZBÁŘ A MEDAILÉR
Otakar španiel se učil na odborné škole rytecké v Jablonci nad Nisou, v letech 1899-1901 na medailérské škole vídeňské akademie u profesora Josefa Tautenhayna. V letech 1902-04 byl žákem pražské Akademie výtvarných umění (u J. V. Myslbeka) a studia zakončil v Paříži u Alexandre Charpentiera (1904-12), kde studoval i Josef Mařatka. Tento pařížský pobyt měl rozhodující vliv na formování stylu jeho tvorby, zvláště zásluhou osobního poznání Antoine Bourdella. Roku 1917 byl jmenován profesorem Uměleckoprůmyslové školy v Praze, roku 1919 pak profesorem AVU v Praze. Od roku 1927 byl členem České akademie věd a umění. Za nacistické okupace byl vězněn v koncentračním táboře; jeho bratr, československý generál Oldřich Španiel, odešel po okupaci do zahraničí a v letech 1944-46 byl přednostou vojenské kanceláře presidenta Beneše.

Raná Španielova tvorba byla spjata se secesí, ale vlivem Myslbeka si osvojil sochařskou objemovost; námětem mu byly sportovní výkony (Fotbalista, Skokan, 1908), ale i intimní akty (Myjící se žena, 1906; Ženy v lázni, 1908). Vliv Bourdella se výrazněji prosadil po skončení pařížského pobytu (Tanečnice, 1915; Dívka s rukávníkem, 1916), ale před koncem 1. světové války se obrátil spíše k neoklasicismu (Sedící žena, 1917; Hlava dívky). V nové Československé republice se stal Španiel takřka oficiálním sochařem. Vynikl hlavně svými reliéfy, které modeloval již od roku 1903 (portrétní plaketa J. Vrchlického, 1903; Ernesta Denise, 1907 a další), ale i portrétními bustami (například J. E. Purkyně, M. Švabinský, J. Mánes, J. Suk, B. Smetana a další). Vytvářel pomníky, provedl reliéfní výzdobu západních dveří chrámu sv. Víta (1928-1929), navrhoval rovněž československé mince (nejznámější a nejhodnotnější je jednokorunová mince z roku 1921) a medaile (například University Karlovy) i vojenská vyznamenání.

Mezi mince a medaile realizované dle jeho návrhu patří :

1928 Desáté výročí vzniku Československé republiky 1918 - 1928
1937 Úmrtí prezidenta T. G. Masaryka
1948 Třetí výročí pražského povstání
1949 Sedmdesáté výročí narození Josefa Visarijonoviče Stalina
1949 Sedmdesáté výročí narození Josefa Visarijonoviče Stalina 100 Kč
Milénium Sv. Václava 929 - 1929 - Československá medaile 1929
V letech 1921 až 1923 se podle jeho návrhů začaly razit mince v hodnotě
2, 5, 10, 20 a 50 haléřů a 1 koruna. Nejvzácnější naší mincí je právě pětihaléř s datací 1924. Na počátku toho roku se ještě používalo razidlo z roku 1923 a v průběhu ražby razidlo s letopočtem 1924 prasklo a začalo se používat razidlo 1925. Počet mincí s letopočtem 1924 není znám..
V roce 1932 začala republika ještě razit pětadvacetihaléř, také od Španiela.

Další jeho ceněnou mincí je Svatováclavský dukát (oficiálně československý dukát), obchodní mince (bez oficiální hodnoty), na jejíž podobě se Španiel podílel s už zmíněným Jaroslavem Bendou (1882 v Praze – 1970 tamtéž). Kremnická ražba v letech 1923 až 1939 zahrnovala tři typy mince – jubilejní dukát, dukát a pamětní dvoudukát.

Prameny :
Štech V. V.-Nerad J. L.: Otakar Španiel, Praha 1954; Wittlich P.: České sochařství ve XX. století (1890-1945), Praha 1978
Registrovaný uživatel
https://www.youtube.com/watch?v=O6VItlL-csQ

Zná někdo tohohle týpka? Už před lety rozdával rozumy i v České televizi.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
https://www.youtube.com/watch?v=O6VItlL-csQ

Zná někdo tohohle týpka? Už před lety rozdával rozumy i v České televizi.

Veľmi slabé a hodne povrchné, žiadne rozumy som tam nenašiel. Po 30 minútach som to stopol. Nie som masochista, aby som takú hlúposť pozeral 2,5 hodiny. :evil:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tady rozdává rozumy 2014

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10435049455-dobre-rano/314292320020108/obsah/364613-numismatika

Je to rozhodně podezřelý charakter, co opakovaně žvaní v televizi i na YT, a jeho s.r.o. s nic neříkající činností má sídlo v paneláku.

Tipuju si tenhle ksicht jako zakladatele kšeftů typu Český mincovní obchod a Mojemincovna...
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
...já to stopnul po x tý minutě.....nedobrej člověk,dlouho kecající a nic neříkající 8) ;)
Registrovaný uživatel
Já mám pocit že ze začátku tohohle webu tady byl aktivní pod Nickem Robbie s ikonou lva. Znám ho z fb jako Robbie kurutz, ale je fakt že ten podcast je Desná nuda.
Registrovaný uživatel
https://www.youtube.com/watch?v=GNrRI755cQU

Jak jemně vymlátit minci z amerického pouzdra :)
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
https://www.youtube.com/watch?v=O6VItlL-csQ

Zná někdo tohohle týpka? Už před lety rozdával rozumy i v České televizi.


Od 1:34:10 začínají mince a bankovky - Rašín, 2000 Kč E, 0 Euro Gott aj. Vcelku zdravé názory...
Moderátor
Koukám nový katalog 2022 M@Ch je tady..
Tak jsem zvědav jak se postavili k cenám, některých mincí..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Koukám nový katalog 2022 M@Ch je tady..
Tak jsem zvědav jak se postavili k cenám, některých mincí..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

B-mene jsou tam i ceny? Možná bych si ho tak pro objektivnost pořídil, 200 je lidovka.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1