Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Myslím že za tak krátkou dobu jeho existence se toho moc nestihlo.
Pavel_III napsal
Existují mince Lajtabánságu?
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Moderátor
Umělá inteligence cosi tvrdila o tom, že se mince a medaile razily v Kremnici, ale dost o tom pochybuju.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Umělá inteligence cosi tvrdila o tom, že se mince a medaile razily v Kremnici, ale dost o tom pochybuju.


Možno nejaká pamätná medaila, ale aj to z veľkým otáznikom? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
V r. 2019 byl u Kuenkera dražená medaile v erratu určená jako „Prónay-Medaille“ in Bronze des ungarischen Separatstaates „Lajtabánság“.
Ale medaile byla zřízená Prónayem až v r.1929 k 8. výročí povstání. Autorem návrhu byl Hugó Kevíczky. Byla číslovaná, číslované 1-30 ražené ze stříbra, vyšší z bronzu. Uděloval se k ní certifikát a údajně i "miniatura".
Zde jeden exemplář z jedné hu aukce :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Lajtabánság je z num. hlediska zajímavý jinak : jedním z hybatelů povstání byl u nás známy Dr.Meszáros. Výnosy z padělání naší měny byly jedním ze zdrojů financování povstání :evil:
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Dostala se mi do rukou mince se starým podložním lístkem, ale bez data tehdejšího prodeje. Dalo by se to zhruba určit podle následujících údajů? Je to z "Münzhandlung D. Kallai, Wien, Lobkowitzplatz 3" pak je určení mince a nakonec cena "K25,-". Ta měna je předpokládám Rakousko-Uherská nebo Rakouská Krona, která platila do roku 1925 do přijetí Schillingu. Ale jak jsem si přečet tak ve 20.letech Rakousko zažívalo rychlou inflaci. Takže hádám, že takový cenový údaj by mohl být při prodeji v průběhu nebo těsně po 1.světové válce? Za jakýkoli poznatek děkuji.
Registrovaný uživatel
rektor napsal
Dostala se mi do rukou mince se starým podložním lístkem, ale bez data tehdejšího prodeje. Dalo by se to zhruba určit podle následujících údajů? Je to z "Münzhandlung D. Kallai, Wien, Lobkowitzplatz 3" pak je určení mince a nakonec cena "K25,-". Ta měna je předpokládám Rakousko-Uherská nebo Rakouská Krona, která platila do roku 1925 do přijetí Schillingu. Ale jak jsem si přečet tak ve 20.letech Rakousko zažívalo rychlou inflaci. Takže hádám, že takový cenový údaj by mohl být při prodeji v průběhu nebo těsně po 1.světové válce? Za jakýkoli poznatek děkuji.


Zkratkou "K" se v letech 1939-1945 označovala i protektorátní koruna.
Moderátor
edef322 napsal
Zkratkou "K" se v letech 1939-1945 označovala i protektorátní koruna.

Ve Vidni ale neplatila protektoratni koruna.

rektor:
Reforma byla v roce 1924, 1 silink=10 000 K.
Clanek o inflaci a cenach:
https://www.proge.at/cms/P01/P01_0.a/1342666126853/home/eine-kurze-geschichte-der-inflation
Registrovaný uživatel
https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/investicni-zlato-ostrava-platba202304.html
Není unikát jako unikát. Chlapík si půl reportáže dělá promo a věští z křišťálové koule aby přilákal víc klientů a je mu jedno co říká. Jak nějaký středověký šejdíř. Celý je to takový lowcost. Propo, možná se zeptám jako blbec, pořád mi nedochází, když je to víc jak půl kila zlata, proč nese nominální hodnotu 2000e neměla by nést cca nominál hodnoty kovu? To mi nikdy nešlo na rozum ani u českých mincí z ušlechtilých kovů...
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
To je síce pekne, dávať sem zamknutý článok... 🤷‍♂️
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
To je síce pekne, dávať sem zamknutý článok... 🤷‍♂️

Máš u toho videoreportaz.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
OtravnyKomar napsal
Propo, možná se zeptám jako blbec, pořád mi nedochází, když je to víc jak půl kila zlata, proč nese nominální hodnotu 2000e neměla by nést cca nominál hodnoty kovu? To mi nikdy nešlo na rozum ani u českých mincí z ušlechtilých kovů...

Napada me napr. tento duvod: U investicnich minci prodavanych lehce nad cenou kovu by se mohlo stat, ze pri poklesu ceny zlata bude nominalni hodnota vyssi nez obsah zlata, takze by se vyplatilo mince vymenit za hotovost a koupit si vic levnejsiho zlata v jine podobe. V takovem pripade asi nebude centralni banka nadsena, ze nakupuje zlato nad cenou kovu. Proto je nominal radeji hluboko pod cenou kovu.
Registrovaný uživatel
Myslím že při takový úvaze by stačilo mít o cca 30% nižší nominál. Během pár desitek let by i sebevetsi výkyvy pokryla inflace. Zdůvodňoval jsem si to třeba u 200kc že jde třeba o hmotnost/nominál který se standardizovali dřív když byla cena jinde a prostě už zůstal parametrický standard až do dneška. Nevím no.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
OtravnyKomar napsal
jano7B9 napsal
To je síce pekne, dávať sem zamknutý článok... 🤷‍♂️

Máš u toho videoreportaz.
prepáč. Moja chyba 🤣👍
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Napr 1oz philharmoniker bol 1000 silingov a jak došlo euro, prepočítali na 100 evri
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
jano7B9 napsal
Napr 1oz philharmoniker bol 1000 silingov a jak došlo euro, prepočítali na 100 evri

1oz philharmoniker byl 2000 S
Registrovaný uživatel
Samozrejme. Kaslem na to už dneska.
Mám klbáskové prsty 😅 🤦‍♂️
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
numismat napsal
OtravnyKomar napsal
Propo, možná se zeptám jako blbec, pořád mi nedochází, když je to víc jak půl kila zlata, proč nese nominální hodnotu 2000e neměla by nést cca nominál hodnoty kovu? To mi nikdy nešlo na rozum ani u českých mincí z ušlechtilých kovů...

Napada me napr. tento duvod: U investicnich minci prodavanych lehce nad cenou kovu by se mohlo stat, ze pri poklesu ceny zlata bude nominalni hodnota vyssi nez obsah zlata, takze by se vyplatilo mince vymenit za hotovost a koupit si vic levnejsiho zlata v jine podobe. V takovem pripade asi nebude centralni banka nadsena, ze nakupuje zlato nad cenou kovu. Proto je nominal radeji hluboko pod cenou kovu.

O tom jsem taky kdysi dumal a ten důvod je kombinace náhody a historické kontinuity. Např. české zlaté uncovky v 90. letech dostaly nominál 10tis Kč, protože to tehdy byla zhruba cena zlata a od té doby se to táhne - používá se to kvůli kontinuitě. V USA novodobé American double Eagly dostaly v roce 1986 nominál 50dollarů (i když byla cena zlata asi 400, tak kdoví proč, asi aby to nevypadalo tak blbě ve srovnání se starými 20dollary) a od té doby se to táhne, i nově Buffalo... Philharmonie to samé, jen kulaté číslo. Nemá dnes žádný smysl. I proto ty buillony nebudou mít nikdy sběratelskou hodnotu, na rozdíl třeba od starých 20dollarů zlatého standardu.
Registrovaný uživatel
Aby to byla mince, musí mít nominální hodnotu a je jedno jestli to zlato nebo stříbro. Jinak je to medaile. Více méně jde o následné právní důsledky.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Aby to byla mince, musí mít nominální hodnotu a je jedno jestli to zlato nebo stříbro. Jinak je to medaile. Více méně jde o následné právní důsledky.

Jsi to asi nejak minul, o tom se tady vubec nebavime
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Je ouplně jedno jak vysoká je nominální hodnota. Důležité je, aby byla. Což jsi nějak minula ty.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Registrovaný uživatel
tak úplně jedno to není, protože tím můžeš platit...
Registrovaný uživatel
rektor napsal
Dostala se mi do rukou mince se starým podložním lístkem, ale bez data tehdejšího prodeje. Dalo by se to zhruba určit podle následujících údajů? Je to z "Münzhandlung D. Kallai, Wien, Lobkowitzplatz 3" pak je určení mince a nakonec cena "K25,-". Ta měna je předpokládám Rakousko-Uherská nebo Rakouská Krona, která platila do roku 1925 do přijetí Schillingu. Ale jak jsem si přečet tak ve 20.letech Rakousko zažívalo rychlou inflaci. Takže hádám, že takový cenový údaj by mohl být při prodeji v průběhu nebo těsně po 1.světové válce? Za jakýkoli poznatek děkuji.

Na netu lze dohledat, že obchodník D. Kallai se stal řádným členem Numismatické společnosti ve Vídni už v roce 1891. Inzerci měl v Rukojeti trhu s uměním pro Německo, Danzig a Rakousko ještě v roce 1926. Záznam ceny v rakouských korunách zužuje interval mezi léta 1892-1925, ale už v r. 1923 představovala hodnota 100 korun jen 1 groš budoucí šilingové měny. Nevidíme o jakou minci se jedná, ale odhadoval bych, že půjde spíš o cenu ještě před válkou. Pro porovnání podobné štítky s jinými mincemi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, to je přesně ono, díky. Tolik podložních lístků z té doby jsem neviděl, ale vzhledem ke kvalitě lístku bych to taky odhadoval někdy do desátých let, nebo k závěru toho období.
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
tak úplně jedno to není, protože tím můžeš platit...

Presne z toho duvodu me to zajimalo.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1