Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tohle bych nekoupil. A už vůbec ne za tu cenu, ale pro prodejce dobrý. Barbar jede opět svou, ale aspoň je konzistentní v názore.
Moderátor
Ano vím, pokoušel jsem se také tak podobny detail, ale je hodně rozmazaný..
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
Tohle bych nekoupil. A už vůbec ne za tu cenu, ale pro prodejce dobrý. Barbar jede opět svou, ale aspoň je konzistentní v názore.


Já reagoval na otázku Evropy k vložení fotky ;)..
Moderátor
Evropa1 napsal
A ten aukční původ je podle vás tak rozhodující, aby bylo možno utvořit seriózní závěr?

Je v pořádku, že tuto minci přešli sběratelé bez odezvy?

Názor jednoho z našich největších odborníků na mince FJI, že by tuto minci nedražil, je pro vás nedůležitý?

Tyto mince neupravují pouze nezruční jednotlivci, ale i odborně zdatní zlatníci a pak nebudete mít šanci zaregistrovat předělávku ani při osobní prohlídce. Pak musíte mít tyto mince nakoukané, musíte mít zaručené originály v ruce a věnovat dané problematice stovky hodin.



Aukční původ samozřejmě není tak rozhodující....
Bez odezvy s velkou pravděpodobností jen dík stavu mince, či neúčast potenciálních zájemců ..Jinak názory jak známo jsou odlišné a to každého sběratele s ohledem na stav mince a také pokud se jedná o pochybnosti..
Pokud se sejdou takoví odborníci a lámou hůl nad vzacnějšim mrzákem, bývá to zpravidla všude stejné.. Jeden uznávaný s dlouholetou zkušenosti a razitky nejistě zareaguje , druhý se přidá a kývne , třetí nebude proti nim jako kolega a máme většinu a zbytek průměrných sběratelů se sveze a taková mince, ikdyž je originál a jen občas se objevi, ale bohužel v mizerném stavu je takýmto mizerným posudkem pošramocena a jde logicky mezi průměrnými sběrately do kelu a neštěkne po ní ani pes.Panové znalci se zaraduji jelikož se záměrně zbavili mrzáka a doma v šuplicich mají elitu(pěkné stavy) , která jim rok od roku cenou roste a to nemluvě o posílení znalecké reputace...
Pane kolego ani stovky hodin vám nepomůžou pokud se nejedná pouze o sběratelství a čistě sběratelského ducha.Pokud ve vzduchu smrdí ego, strategie a politika mezi sběrately nezmůže nikdo nic.
Dále pane kolego, vy si opravdu myslíte, že zlatnik o průměru 29mm s čislem(značkou mincovny o velikosti 1mm se dá tak snadno zvalšovat :). Ani ti nejlepší zlatnici světa vám neudělají tak dokonalou kopii jako máme v tomto případě,tohle není tolar...
Registrovaný uživatel
..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Paul napsal
..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Paule hoď sem velké foto celé mince toho detailu pokud můžeš, díky.
Moderátor
Paul: to B vlevo je ze zlatniku 1857 B? Vypada to na jinou minci nez zlatnik.
Moderátor
numismat napsal
Paul: to B vlevo je ze zlatniku 1857 B? Vypada to na jinou minci nez zlatnik.

Právě proto jsem mu psal, že chci vidět foto
Moderátor
Tady je vlevo ten zminovany z aukce Nudelman, urcite rozdily tam jsou, ale porad jsou to jen fotky, takze z porovnani bych zadne zavery nedelal. Vic mi vadi ta poskozena plocha uvnitr B vpravo, to z obehu byt podle me nemuze.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To je lepší foto diky, osobně si to vysvětlují úhozy, kterých je v tomto stavu na minci plno (stříbro je měkči) a deformuje čísla a písmena,je to stejně úměrně znát i na ostatních písmenech v opisu..
Moderátor
Pánové asi takhle vypadá můj průzkum v pracovně... Také proto má nehnutelna jistota.. Na minci vidím naprosto vše z 29mmzvetšeno a ostře na 45cm velkou mincí.. Doporučují úroveň úsudku se zvedne výš... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
barbar napsal
To je lepší foto diky, osobně si to vysvětlují úhozy, kterých je v tomto stavu na minci plno (stříbro je měkči) a deformuje čísla a písmena,je to stejně úměrně znát i na ostatních písmenech v opisu..


Ostatni pismena ale nejsou poskozena UVNITR! Je tu jeste jedna moznost krome zmeny mincovny - uvnitr B byla nevzhledna cerna necistota jako je u pismene R ve slove FRANC - a nekdo se snazil ji neodborne vycistit ostrym kovovym predmetem, coz ovsem bylo krajne nestastne, jak je videt...
Moderátor
Ano to je možné a docela i více pravděpodobne vysvětlení , všeobecně značky mincovny a okolí něj jsou častěji středem pozornosti a čištěny, kolikrát i neodboně.. Osobně se mi podařilo takto poškodit vcelku zajímavý měďak v opisu,při odstraňování měďenky..
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Ostatni pismena ale nejsou poskozena UVNITR! Je tu jeste jedna moznost krome zmeny mincovny - uvnitr B byla nevzhledna cerna necistota jako je u pismene R ve slove FRANC - a nekdo se snazil ji neodborne vycistit ostrym kovovym predmetem, coz ovsem bylo krajne nestastne, jak je videt...

A na tú nečistotu si hlupáčik zobral kladivo a sekáčik... a pri tom návale čistenia zabudol na špinu na druhej strane mince. Alebo mu došiel CIF ? :D
Minca je selektívne poškodená - značka mincovne. To najmenšie a najdôležitejšie písmenko schytalo najviac tvrdých úderov. Ostatné B v opise na omnoho väčšej ploche nevykazujú poškodenie obehom. Ja tomu hovorím lunárny syndróm - meteority/údery padajú len na jednu stranu mince. Tá druhá je relatívne v pohode.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Paul: to B vlevo je ze zlatniku 1857 B? Vypada to na jinou minci nez zlatnik.


nn z novějšího/mladšího florinu. Bezpředmětný. Dobrý oko máš.
Moderátor
Fidzi opravdu zvětši si minci na obrazovce a koukni, prostuduj ji pečlivě celou než začneš s usudky kladiva a sekačika, dokonce na ve spodní části B značky jsou nepatrné černé skvrnky, to co tvrdí numismat je velmi pravděpodobné..
Registrovaný uživatel
Proč to řešíte ze špatný fotky. Stačila by taková..a bylo by to jiný kafe. Než ten rozpixelovanej shit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Proč to řešíte ze špatný fotky. Stačila by taková..a bylo by to jiný kafe. Než ten rozpixelovanej shit.

Fotky sú v pohode, len monitory máme malé. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Při těch úpravách fotek totiž dochází k nežádoucím efektům.. To jsem chtěl demonstrovat na tý fotce vejš, leč stupidně nevložil text.

Tady třeba jiná úprava a zase to vypadá jinak..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes jsem si všiml, že se mi na tolarech (cca 10ks) udělala duhová patina...Mám je asi deset let v platu, ale po uložení do zasklený skříně i s platem se patina vytvořila (ne na ploše, která je ve styku s platem)...

Nějaká reakce s "okolním" dřevem (resp. je něčím ošetřené co reaguje ve vzduchu se stříbrem)???

Váhám jestli mince "otočit" aby byla patina z obou stran nebo uzavřít do kapslí (ty v kapslích zůstaly bez patiny)..

Moc se mi to nelíbí..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zasklená skříň, padá ti tam sluneční záře, světlo?
Registrovaný uživatel
Ne, vůbec.
Moderátor
Celkem rychle beze světla spatinovali. Skřín záleží jaká.. Starší skříně dřevotřískové dýhované mají své typické formaldehydove (agresivní lepidlo) aroma, možná to . Vlhkost a střidavou teplotu zřejmě nemaš, že

Pěkná patina není na škodu, tvá je poněkud zvláštní v opisu vypadá uměle lesklá možná foto .. dej lepší foto..
Registrovaný uživatel
Ne, skříň je nová. Vše šlo dolů naštěstí hadříkem a vodou, opravdu tenkej filtr.
Kovově modrá patina..Nerovnoměrná..Nevypadalo to vůbec dobře.
Moderátor
Paul napsal
Ne, skříň je nová. Vše šlo dolů naštěstí hadříkem a vodou, opravdu tenkej filtr.
Kovově modrá patina..Nerovnoměrná..Nevypadalo to vůbec dobře.


Jakým hadříkem :shock:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1