Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
tomi napsal
Altmane....a to ši išča nebul na vichodze... :) :)


Ale byl a mám rád Slovensko v celé, kompletně, jsou to vzpomínky na příjemné lidi.Vždy mi na Slovensku bylo příjemně!
Registrovaný uživatel
My v mladších rokoch narodení sme cestovali hodne po celej ČSSR ,
dokonca bolo pravidlo Čech na Slovensko a Slovák do Čiech na vojnu rukoval .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Deň po manželskej hádke.
Muž: Čo bude dnes na obed?
Žena: Nič!
Muž: Ani včera sme nič nemali!
Žena: Ja viem, spravila som na dva dni.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Také ve mně koluje slovenská krev ( no už jen trochu) a mám to tam moc ráda. Dědečkův popel je vysypaný z Klaku nad rodným Fačkovem. Tam je vám krásně.......
Moderátor
Trochu rozvětvim debatu o krajích a původu tvz.bližšich kořenů....
Slezsko:
Jablunkovsko ( průsmyk ) Goralé....
Nikde jinde bych nechtěl žít a jednou zemřít. Jsem hrdý na své zdejší kořeny, které se nám (rodině) prozatím podařilo vystopovat do začátku 18 stl.
V publikaci osídlení Těšínska (Dr.Vaclav Davídek...studie podle urbářů panství z let 1577,1621,1692 a1755) se mé příjmení vyskytuje mezi prvními usedlíky horských a podhorských
oblasti Jablunkovska. Samozřejmě jedná se o pouhou dedukci, vcelku velmi reálnou..

https://youtu.be/Otx1KAQvb4U

https://youtu.be/OXtiMyAfRK8
Registrovaný uživatel
opal napsal
K těm zimomravkám se hodí pytka.

opal napsal
Pitka není pytka :mrgreen:
Pytka je od slovesa pytáť sa.
Třeba Julda Fulda to zažil.

opal napsal
Co je na tom pojmenování špatného?

Těžko ti může někdo říct co je na pojmenování špatného, pokud neví co to pojmenování pojmenovává a v jakém je to jazyce :mrgreen:
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Ander napsal
opal napsal
K těm zimomravkám se hodí pytka.

opal napsal
Pitka není pytka :mrgreen:
Pytka je od slovesa pytáť sa.
Třeba Julda Fulda to zažil.

opal napsal
Co je na tom pojmenování špatného?

Těžko ti může někdo říct co je na pojmenování špatného, pokud neví co to pojmenování pojmenovává a v jakém je to jazyce :mrgreen:


A je si zase myslím, že jsou tady tací, co by to zvládli :-P
Moderátor
Jak jsem již dříve uvedl, Slovensko mám rád. Přesto jsem utrpěl estetický čichový šok,když nám v I, ročníku na večeři podali specialitu:? Halušky s Bryndzou a velitel čety, kpt. Roganský se ptal, jak nám chutnalo. I když jsem po návratu z Dubné skály(vinárna) zvracel, taková sestava "blitků" se mi nikdy nezdařila. :mrgreen: :mrgreen: :lol: :twisted:
Registrovaný uživatel
tak toto som počul od viacerých ne-slovákov, ale osobne nedám na halušky dopustiť :)

a ešte pre barbara - interpals je stránka určená na učenie sa jazykov, takže s tými východními holkami môžeš kľudne kecať anglicky, aj tak je tam väčšina kvôli angličtine, ale či ang. alebo rusky, aj tak sú zaujímavé ich pohľady na život a na to čo mi vnímame voči rusku prostredníctvom západu
Registrovaný uživatel
páni a ešte by som mal na vás jednu prosbu - dostala sa mi do rúk šabľa s požiadavkou na vytvorenie novej rukoväte ale ja o týchto veciach nič neviem, takže web a už niekoľko večerov a stále som na začiatku. Najviac sa podobá rakúskej šabli pre dôstojníkov pechoty vz. 1837, ale tá má celkovú dĺžku 985 mm a tá moja iba 630. Neviete poradiť nejaké fórum, ktoré sa týmto zaoberá?
Registrovaný uživatel
Ač původem ze severních Čech nedám na halušky s brynzou dopustit. Jet k našim sousedům a nedat si je, bych považoval za hrubý stravovací prohřešek. Plněné taštičky s brynzou taky můžu.
Registrovaný uživatel
taho napsal
... nedám na halušky s brynzou dopustit


Ja zasa nedám dopustiť na moravského vrabca a vymením kedykoľvek za halušky. :) Jedného z najlepších som mal v Mikulove v jednej reštike na námestí blízko Dietrichsteinskej hrobky. Mňam, mňam...
Registrovaný uživatel
taho napsal
Ač původem ze severních Čech nedám na halušky s brynzou dopustit. Jet k našim sousedům a nedat si je, bych považoval za hrubý stravovací prohřešek. Plněné taštičky s brynzou taky můžu.

Ač původem ze SVK, nikdy som to nejedol, ani nebudem. Nezvládol by som skoro ani sedieť pri stole, kde to niekto konzumuje...Smrdí to. Ale to je skôr asi o vzťahu k mliečnym výrobkom, z mojej strany.. ;)
A moravský brabčák? Kocky veproviny a niečo k tomu..Ako to kto zvládne pripraviť, je vec druhá.
A pytka, to skutočne nemáme a počul som už všeličo...
Bitka, pitka, pytačky... :)
-s-
Registrovaný uživatel
A ty jaký si nabrúsený... :lol:
Šak povedz, čo tebe chutí...
Registrovaný uživatel
Nie som nabrúsený.. ;) V prípade brabčáka nechápem, prečo sa to tak volá.
A bryndza.....No for me. Ani náhodou.
-s-
Registrovaný uživatel
A teda čo tebe chutí, bratm?
Moderátor
sigur napsal
taho napsal
... nedám na halušky s brynzou dopustit


Ja zasa nedám dopustiť na moravského vrabca a vymením kedykoľvek za halušky. :) Jedného z najlepších som mal v Mikulove v jednej reštike na námestí blízko Dietrichsteinskej hrobky. Mňam, mňam...


Halušky se zelím a slaninou tak to naopak byla vždy moje oblíbená vojenská večeře. Moje žena nikdy této kvality vojenských kuchařů nedosáhla. Mimochodem v Čechách tomu říkáme "chlupaté" knedlíky
Moderátor
Já myslím,bobr a kozy......Alespoň mě chutí nejvíc a každej pořádnej chlap si na těchto zvířátkách přirozeně pochutná.... :lol: :lol:
Moderátor
barbar napsal
Já myslím,bobr a kozy......Alespoň mě chutí nejvíc a každej pořádnej chlap si na těchto zvířátkách přirozeně pochutná.... :lol: :lol:


ano a na omak musí být tuhé a voňavé, bobři jdou opět do mody......... :mrgreen:
Moderátor
Ale no tak!!! Už jsem to tu jednou dala- "Co se stane s blondýnou, když ji otočíte vzhůru nohama? Je z ní bruneta a smrdí jí z huby..." Tak a včil mudrujte ;)
Moderátor
pavlinka napsal
Ale no tak!!! Už jsem to tu jednou dala- "Co se stane s blondýnou, když ji otočíte vzhůru nohama? Je z ní bruneta a smrdí jí z huby..." Tak a včil mudrujte ;)


Nevadí.... :lol:
Pavlínko ,za normálních okolností jsem vcelku slušný horal.. ;)
Registrovaný uživatel
A čo Chuck...? Najlepší, čo som počul:
"Chuck Norris sa zjavil Panne Márii..." :D
Registrovaný uživatel
Ženy dokážu udržať len jedno tajomstvo - svoj vek.
Voltaire .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
taho napsal
Ač původem ze severních Čech nedám na halušky s brynzou dopustit. Jet k našim sousedům a nedat si je, bych považoval za hrubý stravovací prohřešek. Plněné taštičky s brynzou taky můžu.


Súhlasím halušky nemajú chybu , musíš si objednať na Liptove, B. Bystrici , na Spiši , ešte aj okolie Lučenca je jedlé, ale nie v Bratislave . ;)

Inak odporúčam v okolí Bardejova , Svidníka hríbovú omáčku najlepšie v lete , keď rastú dubáky , mimoriadne dobrá pochúťka.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Na Slovensku..Stara Lubovna...u Franka...to je jedna z naj naj naj...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1