Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dnes je skutočne pekné počasie.
Vôbec ma nenapadla myšlienka , že ako "svetoobčanovi" recept na lieky vypíše OSN...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Altmann mohl bych znovu poprosit o zdroj a podrobnosti o zvěrstvech, které páchali Maďaři u Stalingradu?. (Bez ironie mě to zajímá, jako cokoliv o WW2). Já na to nikde nenarazil.

Už se ptám podruhé, doufám že to neskončí jako tehdá, když jste tvrdil, že Francouzi po nás budou chtít reparace, protože Němci používali naše kořistní tanky... tam jste rovněž neodpověděl, když jsem chtěl zdroj. (Sama informace mi přišla hodná Aeronetu).
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
ferovyobchodnik napsal
Altmane, sorry, ale prosazovat si budu co uznám za vhodné. Relativismus? Proč ne, dle mého přesně takový je život. Stát a národnost jsou přeci 2 různé entity! A na vaše radikální řešení když člověk není se vším spokojen vám odpovím tak, že já to mám přesně naopak, žijí tady, ale občanství nemám :-D nevidím důvod... a to je horší, než se odstěhovat ;-) tedy aspoň pro vás...


Možná, že Vám trochu rozumím, ale pracujete zde, volíte, platíte daně, jednou budete brát penzi, máte lékařskou péči tak co jste? Já se na Vás nezlobím, jen snad by jste neměl své názory prosazovat jako bolševik z filmu. To jak mluvíte a dáváte povely není vhodné pro ostatní. Rusko nemá potřebu válčit. Němci to moc dobře vědí a tak snižuji armádní rozpočet. Problém Krymu s tím na mně vždy jako čertík někdo vyskočí, a budovat Ukrajinu jako nárazník proti Rusku je fakt hloupé. No, ale my si ještě připlatíme za každého vojáčka. Trochu mi to připomínal Velkou Británii kdy nás Ti, kteří zradili si nechali proplatit i pohřeb padlého letce. Je opravdu hloupé být tak silně protiruský, není důvod, jen zblbnete lidi. Chybí fakta.


Fakta chybí, ale to asi nám všem tady. Já se snažím vycházet z historické zkušenosti a současného stavu (kde to bude asi horší).
Btw já tady nevolíme, jak asi? ;-)
Ale abych se opakoval, myšlením jsem světoobčan, to jaký mám pas je důležité max. když někam letím na dovolenou. Jinak se také cítím jako moravak, no na Moravě moc fajne :-P
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Dnes je skutočne pekné počasie.
Vôbec ma nenapadla myšlienka , že ako "svetoobčanovi" recept na lieky vypíše OSN...


Dnes je nádherně. O víkendu má být ještě lépe. A jak to souvisí s OSN? Mimo ovlivňování počasí a posypem obyvatel z usa?
Moderátor
Paul napsal
barbar napsal
Paul napsal
barbar seš na omylu. Kvitovou zná jen pár tenisovej nadšenců..Však se podívej na ten pořad "jak nás vidí cizinci" nebo jak se to jmenuje..Kvitovou nikdo nepoznal...

Je to jen takovej mýtus. I toho Jágra zná sice hodně lidí, ale odkud je, kde ta země leží atd. To je každýmu u prdele.




Hoši já už nevím a musím se smát :) osobně to mám potvrzeno z USA..
A už se uklidněte vy průkopníci ;)


Celá Amerika zná Kvitovou a díky ní Českou Republiku! :mrgreen:

Nebo názor několika lidí se dá aplikovat na většinu? :shock:



Paule u tebe si všímám klasika s extrému do extrémů.. je evidentní,že podobně extrémní je i tvůj názor na východní státy... nevíš co znamená vyváženost..
Registrovaný uživatel
barbar ani ne, Poláky celkem beru, Slováky taky (jako zlobivýho bratra :D).

A carský Rusko je mi sympatický. Vždy když čtu o tažení Napoleona, fandim podvědomě Rusům. Ale Rusko po r. 1917 do teď fakt ne. (vyjma režimem ničenejch lidí jako Šalamov, ty čtu rád)--
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 21. 3. 2019, 12:02. »
Moderátor
Chlapci pokud mi dovolíte rád bych to ukončil,nikam to nevede a nejspíš nepovede....
Registrovaný uživatel
Vede, je tu živo na chvíli. :D
Registrovaný uživatel
Diskusia ako v parlamente, koalícia & opozícia... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 21. 3. 2019, 12:19. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Chlapci pokud mi dovolíte rád bych to ukončil,nikam to nevede a nejspíš nepovede....


Drž slovo chlapa a už se nezapojuj ;-) a nic nám s dovolením neukončuj, nejsme malé děti...
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Diskusia ako vparlamente, koalicia&opozicia...


Jako, že by bylo lepší jedná strana, jeden názor a vše je ok?
Registrovaný uživatel
Vec názoru jednej aj druhej strany ...

Naša názorová skupina to má podložené aj faktografiou...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Vojna nie je nič príjemné a hľadať len pekných na jednej strane je veľmi ťažko , ale svinstvo na Rusoch začala robiť žiaľ Európa .

Nedá sa pľuť len na jednu stranu .

Paul

Upravit | Smazat | Citovat

#30678 21. 3. 2019, 11:44

Registrovaný uživatel


Registrován: čec 2010

Příspěvky: 2487


Altmann mohl bych znovu poprosit o zdroj a podrobnosti o zvěrstvech, které páchali Maďaři u Stalingradu?. (Bez ironie mě to zajímá, jako cokoliv o WW2). Já na to nikde nenarazil.

Podľa internetového zdroja http://szovjet-katona.ucoz.hu

Svedectvá o zverstvách
Pravda o bojoch 2. maďarskej armády na východnom fronte je však ponižujúca a krutá. Nie pre katastrofálnu porážku či zbabelosť zle vyzbrojených jednotiek, ale pre zverstvá, ktorých sa maďarskí vojaci dopúšťali podľa vzoru svojich nemeckých druhov.

Podľa internetového zdroja http://szovjet-katona.ucoz.hu sa Maďari správali k civilnému obyvateľstvu beštiálne. Anna Grigorjevna Kočetkova mala 12 rokov, keď do Boldurovky dorazili maďarskí vojaci, celú dedinu vyhnali pred ich predné línie. „Kto bol starý alebo chorý a nevedel chodiť, zastrelili ho."

Jej sestra Klavdija Girgorjevna Artmanova dodáva: „Jeden slabomyseľný muž sa pred nimi skryl v raži. Maďari ho ani nehľadali, dovtedy strieľali do raže, kým ho nezabili.

V jeden deň, ešte kým nezačal platiť zákaz vychádzania, išiel po vodu mladý, nedospelý chlapec. Maďari ho chytili a zastrelili. Keďže sa dlho nevracal, jeho matka ho išla hľadať, zabili aj ju a potom zastrelili aj jej manžela - teda celú rodinu."

O tom, že na fronte nešlo o ojedinelý prípad vojnových zločinov maďarskej armády, svedčí materiál Správa a fakty o nezvratných zverstvách nemeckých okupantov a maďarských prisluhovačov na civilnom obyvateľstve a vojnových zajatcoch. V archívoch sa nachádzajú stovky zápisov potvrdzujúcich zločiny maďarskej armády.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 21. 3. 2019, 12:28. »
Registrovaný uživatel
No, takže klasický chování armády, který předváděli jak Němci tak Sověti..Nic výjimečnýho.

Já ale chtěl ty zvěrstva při ústupu od Stalingradu..

cituju p Altmana

Měli by jste znát, jaká zvěrstva v ohybu Donu provedli ustupující maďarští vojáci. Byl to útěk od Stalingradu.

Tak je chci znát...jak jsem psal, četl jsem o rozkladu a totálním zničení 2. armády, co ta minimální část co utekla mohla napáchat tak výjimečnýho, že to pan Altman vyzdvihuje...
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 21. 3. 2019, 12:35. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Chlapci pokud mi dovolíte rád bych to ukončil,nikam to nevede a nejspíš nepovede....


Já jen občas nakouknu a dobře se bavím, zapojovat se ale už rozhodně nemám v úmyslu :lol: Ale docela by mě zajímalo, KAM že to mělo vést ta debata ... jako že by už konečně někdo změnil názor a rozsvítilo se mu? I Altmann se pořád chce něčeho dobrat, jak psal někde výš, ale čeho pořád??? :shock: :mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
barbar napsal
ferovyobchodnik napsal
Jestli myslíte všeslovanskou vzájemnosti pojídání boršče, pití vodky a veselí na chorovod, tak dosyta. Jestli myslíte zváni na dovolenou, úroveň života a státní zřízení, tak člověk nemusí být velký myslitel, aby si vybral západ...


Netušil jsem, že někteří češi se dají tak snadno prodat. ..
Řiká se tomu.. lidé,kteří mají psí krev. ....prodají pro svůj blahobyt i svou kulturu, kterou dědili po staleti..Fuj hanba :evil:


... nepracoval on náhodou barbar roky v Anglii? ;) ... proč proboha zrovna tam, takový hrdý slovan :shock: :shock:
_______________
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
barbar napsal
ferovyobchodnik napsal
Jestli myslíte všeslovanskou vzájemnosti pojídání boršče, pití vodky a veselí na chorovod, tak dosyta. Jestli myslíte zváni na dovolenou, úroveň života a státní zřízení, tak člověk nemusí být velký myslitel, aby si vybral západ...


Netušil jsem, že někteří češi se dají tak snadno prodat. ..
Řiká se tomu.. lidé,kteří mají psí krev. ....prodají pro svůj blahobyt i svou kulturu, kterou dědili po staleti..Fuj hanba :evil:


... nepracoval on náhodou barbar roky v Anglii? ;) ... proč proboha zrovna tam, takový hrdý slovan :shock: :shock:


To máš těžký. Ti co kolaborovali a pak procitli tak museli ukázat, že tohle se již tolerovat nesmí...
Registrovaný uživatel
Paul napsal
No, takže klasický chování armády, který předváděli jak Němci tak Sověti..Nic výjimečnýho.

Já ale chtěl ty zvěrstva při ústupu od Stalingradu..

cituju p Altmana

Měli by jste znát, jaká zvěrstva v ohybu Donu provedli ustupující maďarští vojáci. Byl to útěk od Stalingradu.

Tak je chci znát...jak jsem psal, četl jsem o rozkladu a totálním zničení 2. armády, co ta minimální část co utekla mohla napáchat tak výjimečnýho, že to pan Altman vyzdvihuje...


Momentálne podľa mňa špatne hodnotíš históriu , niekto iný ako prvý začal páchať zverstva .

Neviem ČS légie a ich pôsobenie v Rusku nemám dobre preštudované , ale určite sa správali ako vojaci a zúčastňovali sa vojenských operácií po Rusku a nie bezhlavej genocídy .

Bojovať a bezhlavo likvidovať všetko živé sú dve rozdielne veci .

Uzemia sa menia vojnami to je pravda , škoda Rusi majú najviac surovín vo svete vrátane obrovského územia a kolonialistov to stále láka ...

Nech sa klbčia , ale nech nevyužívajú nás na ich cieľ....
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
A nebo tam možná šířil povědomí o ČR vlastním příkladem. Vždyť je to hezké
Registrovaný uživatel
grofík mě jen zajímá odpověď na mojí otázku. P. Altman psal, že by to měli všichni vědět, já se o ww2 zajímám dost, proto jsem to chtěl vědět. Konkrétně o tom, co se dělo při ústupu od Stalingradu.

Nehodlám tu nikoho obhajovat, Maďaři byli stejnej dobytek jako Němci, nebo Sověti.

Takže to necháme na p. Altmanovi. ;)
Registrovaný uživatel
Altmann ohľadne bojov pri Stalingrade má pravdu v tom, najviac vojakov bolo Nemcov , Talianov a Maďarov . Pokiaľ vezmeme v úvahu fakt , to mesto je dnes Volgograd tak môj príspevok má svoje opodstatnenie , to nerobím advokáta pre kolegu Altmanna ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
jezevec napsal
barbar napsal
ferovyobchodnik napsal
Jestli myslíte všeslovanskou vzájemnosti pojídání boršče, pití vodky a veselí na chorovod, tak dosyta. Jestli myslíte zváni na dovolenou, úroveň života a státní zřízení, tak člověk nemusí být velký myslitel, aby si vybral západ...


Netušil jsem, že někteří češi se dají tak snadno prodat. ..
Řiká se tomu.. lidé,kteří mají psí krev. ....prodají pro svůj blahobyt i svou kulturu, kterou dědili po staleti..Fuj hanba :evil:


... nepracoval on náhodou barbar roky v Anglii? ;) ... proč proboha zrovna tam, takový hrdý slovan :shock: :shock:

V Anglii je plno hrdých Slovanů včetně mě.A vždycky jsem věděl jako mnozi kde patřím a na nic jsem si nemusel hrát,nebo dokonce jako někteří zdejší, lézt do prdele a taky jsem viděl co doopravdy jsou Britové...Krásně to popsal Grofik, jen naivky si myslí.že Britům záleží..... :lol: naivní hlupáci. .
Vykořistit a s vydělkem zpět domu, tak jak to umi oni,ale v jiných strukturách ekonomiky. .
Jezevče v minulých diskusích jsem popsal o GB,plno a nehodlám znovu vypisovat. ..
Momentalně mě netahejte do debaty, možná později. ..díky.
Registrovaný uživatel
Jesteze máme hrdé Slovany co nevykoristuji a přerozdělují mezi proletáře. Někteří by se celý rozdali a dělají např. I nejvyšší státní funkce.
Registrovaný uživatel
:D Pěkná glosa:
Petr Bošnakov:
Jestliže bratři Slováci vybrali mezi desítku největších osobností historie svého národa jednoho loupežníka a dva generální tajemníky ÚV KSČ, považuji volbu paní Čaputové za prezidentku jako logické vyústění jejich vnímání světa.
;)
Registrovaný uživatel
Vyberáme na existujúcu historickú istotu . ;) Sme realisti . :D

Hmmm horšie pri výbere to bolo u Vás , tam ste vsadili na neexistujúce mýty... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 21. 3. 2019, 19:03. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1