Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Paul napsal
barbar ne..vždyť Slováci chtěli samostatnou polici, televizi, armádu...a touhu po samostatnosti ukázali v r. 1939...

Jsou silně nacionální..vždyť i pohádky v Češtině jsou zakázaný....
"Slovenský zákon o státním jazyce stanovuje, že dílo určené dětem do 12 let musí být povinně dabované do státního jazyka."

Což je celkem masakr...Já bych byl třeba naopak rád, kdyby děcka koukala i na Slovenský věci, aspoň se naučej další jazyk.


No ... po rozdělení československa národní uvědomění bylo a je důležitý faktor a docela to chápu ..Dělo se to u každého nově vznikajícího státu, postupem však upádávalo.

39rok ,,zrada,, byl strategicky krok tehdejších politiku hlavně díky samotným politickým vývojem tehdejší hektické doby. ..
Povalečny vyvoj a samotné slovenské národní povstání mluví za vše. ..
Paule .. uvědom si co vše se v předvalečnem období odehrávalo v evropskych a našich politických kruzích,tlaky s nacistů,Poláků, Maďarů. ..

Mám na to svůj názor a pohled myslím ,že v prvé řadě to byla chybna politika a politické vedení,které vše zneužilo pro svůj politicky prospěch....Naopak Havel neměl dopustit,aby vláda takto provokovala a navaděla lid k rozdělení republiky. ..
Registrovaný uživatel
Prší!!! A hezky :-)
Registrovaný uživatel
stani napsal
grofik napsal
Jazero dnes...

Jazero... :roll: Ja som myslel, že dlažba...Ale môže tam byť pekne. :)
-s-

Bez okuliarov si rad, ze fotis... :mrgreen:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
barbar ne..vždyť Slováci chtěli samostatnou polici, televizi, armádu...a touhu po samostatnosti ukázali v r. 1939...

Jsou silně nacionální..vždyť i pohádky v Češtině jsou zakázaný....
"Slovenský zákon o státním jazyce stanovuje, že dílo určené dětem do 12 let musí být povinně dabované do státního jazyka."

Což je celkem masakr...Já bych byl třeba naopak rád, kdyby děcka koukala i na Slovenský věci, aspoň se naučej další jazyk.


Prepac, ale tolko demagogie som davno necital v tak malom prispevku...
No co vsetci sme dietky Bozie...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik - demagogie? Vše je podložená pravda. :shock:
Registrovaný uživatel
39rok ,,zrada,, byl strategicky krok tehdejších politiku hlavně díky samotným politickým vývojem tehdejší hektické doby. ..

Daleko nejhorší bylo, že Slováci, začli ihned napadat Čechy...
"Česi peši do Prahy."

Si dovolím zkopírovat "Spomienky na pohnuté chvíle patria Josefovi Jiráskovi, profesorovi slovenčiny na bratislavskom reálnom gymnáziu."


Je jedným z tisícov vyhnaných Čechov, ktorí sú dôkazom toho, že vojnový slovenský štát sa nespája len s holokaustom. Ešte pred perzekúciou Židov a Rómov prišli na rad českí občania.
Národnostné čistky boli veľmi vulgárne a dotkli sa ľudí, ktorí kedysi prišli na zaostalé Slovensko a pomáhali budovať štát, školstvo, kultúru.
Citlivá téma sa dodnes taktne obchádza mlčaním.
Podrezávať Čechov
„Ulicami pochodovala ľudácka mládež, rozbíjala okná a výklady, hulákajúc pri tom v skandovanom rytme: Čech, Maďar, Žid, všetko treba biť...

dál třeba tady:
https://www.rusyn.sk/cesi-pesi-do-prahy-ako-slovaci-vyhanali-cesku-inteligenciu/

Doporučuju pročíst, celkem síla!

Ale..čo bolo, to bolo..
Ta nenávist byla nepochopitelná..Nebo pramenící právě ze silnýho nacionalismu...kterej zatemnil tehdá Slovákům mozek.
Registrovaný uživatel
Ale asi bude lepší řešit houby. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
https://www.echo24.cz/a/S3dHD/temna-skvrna-povalecneho-ceskoslovenska-masakr-na-svedskych-sancich
Registrovaný uživatel
Jo, hnusná prasečina.. Za tyhle vraždy se za nás Čechy stydím..a je dobře, že už se to netají.
Moderátor
Jak jsem napsal hekticka a emoční doba, kdy se projevují radikální skupiny, zejména mladých poblázněncu..
Vzpomeň si u nás na mnohé rádoby sudeťaky,němce co měli daleko k onem Němcům...byla to doba zralá pro pomstychtivce, zavistive a jinak pohnuté osoby včetně politiku,kteří to vše využivali a podněcovali pro svůj prospěch. ..
Značna většina čechoslovaku to jen tiše odsuzovala a bohužel nemohla jinak ...
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
https://www.echo24.cz/a/S3dHD/temna-skvrna-povalecneho-ceskoslovenska-masakr-na-svedskych-sancich

Viděl jsem dokument..souhlasím svinstvo. .
Viník psychopat velitel Pazur....


Hlinkove gardy většinou skončili zastřeleni ,nebo na Sibiři ...
Registrovaný uživatel
Dnesok na prechadzke v lese. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Dal bych si řízečky, mám je rád a paní Altmannová je dobře připraví, dnes bych jim dal přednost i před biftekem.
Mimochodem, jedli jste biftek z koňské svíčkové?
Moderátor
Já před malou chvíli snědl opražené houby na másle a na cibulce jen tak s chlebem a vysočinou. ... ;)
Koukám,že grofik má letos dobře nášlaplou houbařskou sezónu..
Napadá mě otázka co s tím množstvím maš v plánu a jak sleduji tvou aktivitu, nejspíš celou sezónu budeš pravidelně nosit plné koše z lesa. ... :)
Moderátor
nen, bude to sušit a posílat mně, mně, již jsem se domluvil ! :lol:
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Já před malou chvíli snědl opražené houby na másle a na cibulce jen tak s chlebem a vysočinou. ... ;)
Koukám,že grofik má letos dobře nášlaplou houbařskou sezónu..
Napadá mě otázka co s tím množstvím maš v plánu a jak sleduji tvou aktivitu, nejspíš celou sezónu budeš pravidelně nosit plné koše z lesa. ... :)


Ako dôchodca mám viac času a do najbližšieho lesa kde sa dajú očakávať hríby čo zaujímajú mňa mám cca. 12 km potom už narastajú kilometrické vzdialenosti až do 200 km, žiaľ mám aj povinnosti. :roll:

Včerajšie hríby som daroval priateľovi on mne na oplátku višne a tak si žijeme .
U nás sa zhruba 70% hríbov porozdáva buď v čerstvom, alebo sušenom stave.

Zbieranie hríbov je môj koníček od malého chlapca čiže 61 rokov... :D

to Altmanne pokiaľ by ste býval bližšie nevidím problém v dodávkach.

Apropo len košík naľavo je môj, ale aj tak je toho hodne na spracovanie ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Grofiku ..myslel jsem si to,klobouk dolů pěkně si tam žijete.. ;)
Moderátor
ano, to je to co zde mnohdy nedokážeme, klid a pohoda, to vidím v diskuzích, jsme zbytečně vzteklí a protivní. Já jsem rád tomu, jak nás houbaření spojilo.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Grofiku ..myslel jsem si to,klobouk dolů pěkně si tam žijete.. ;)


Slovensko je nadherná krajina, žial len ešte zmenit tak 90% myslenia u ľudí, kua to by bolo sveta žit...
Strašná doba, nezávidím...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 20. 6. 2019, 13:33. »
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Mimochodem, jedli jste biftek z koňské svíčkové?

Měl jsem koňský guláš a sekanou, oboje vynikající ;)
Moderátor
Lidé na koňským masem ohrnuji nos, ale kůň je velmi čistotné zvíře. Jsem rád, že alespoň jeden pán má toto maso rád. Mimochodem, toto maso můžeme jíst i když máme DNA. Dnes se kvalitní "konina" těžko shání. Ale rozumím lidem co to nemusí, já například nejím měkké sýry a žádné ryby či ty hnusné mořské "plody", ale to je moje chyba, neb teoreticky vím, že je to kvalita a velmi zdravé. :roll:
Registrovaný uživatel
grofik napsal
barbar napsal
Grofiku ..myslel jsem si to,klobouk dolů pěkně si tam žijete.. ;)


Slovensko je nadherná krajina, žial len ešte zmenit tak 90% myslenia u ľudí, kua to by bolo sveta žit...
Strašná doba, nezávidím...


a byla někdy jiná než strašná?
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Lidé na koňským masem ohrnuji nos, ale kůň je velmi čistotné zvíře. Jsem rád, že alespoň jeden pán má toto maso rád. Mimochodem, toto maso můžeme jíst i když máme DNA. Dnes se kvalitní "konina" těžko shání. Ale rozumím lidem co to nemusí, já například nejím měkké sýry a žádné ryby či ty hnusné mořské "plody", ale to je moje chyba, neb teoreticky vím, že je to kvalita a velmi zdravé. :roll:


tak samozřejmě je to o zvyku a taky o možnostech. uvědomme si, že jen kuřat chovaných pro lidi je 3x tolik než všeho volně žijícího ptactva...
ryby mám rád, hlavně u moře, u nás je to horší.
taky mám rád jehněčí, ale obdobný problém...
na druhou stranu, v brně, praze a pod. se dá sehnat vše. i kvalitní, i drahý
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
ryby mám rád, hlavně u moře, u nás je to horší.

Ja mám rád ryby v zmysle:
Dobré to bolo, vôbec som tam tú rybacinu necítil... :)
Toto nespĺňa ani losos, preto ho nejem. Deckám to chutí.
A @-jedine to biele mäso a cibuľu. Ak sa tam prilepí kúsok kože, už to letí...
Takže zjem tak 30% tej potvory, zbytok putuje do odpadu.
Tuniak mi chutí. Má takú neutrálnu/nijakú chuť. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
@stani navstiv toto miesto a zjes toho pstruha celeho :lol:
https://www.kulhan.sk/rybniky-a-ryby/nasa-ponuka-a-cennik.html
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1