Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Smelik my piseme o mase a nie separatoch.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
barbar napsal
opal napsal
K rybě se moc přirovnat nedá. Je to savec. Od ostatních druhů červeného masa se liší vysokým obsahem červeného barviva myoglobinu. Myoglobin váže kyslík a prodlužuje výdrž pod vodou.


Vidíš taková blbost a mě to v tu chvíli nenapadlo...
Tak tedy k jakému známému masu se dá přirovnat..


Pane kolego (Opál) a jedl jste velrybí maso? K rybě se přirovnat moc nelze, ale vzpomínám na ty bifteky neb moje babička byla školená zdravotní sestra se zaměřením na správnou výživu, diety atd. Kdo jednou jedl velrybí maso- nezapomene!

V Brně kdys byla restaurace, kde nejlevnější jídlo byl opět steik z tuňáka s hranolky a tatarkou. To se také nezapomene a to by někdo z Brna či student mohl i pamatovat. Tehdy to bylo levné jídlo vhodné právě pro studenty!
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Smelik my piseme o mase a nie separatoch.


měsíčku, běž si to hodit, ať nemusíš žít v tak strašné době...
Registrovaný uživatel
Nejakého veku som sa dožil, nevidím dôvod na mašľu šmelík, ja si to užívam a pozerám s prvej rady hľadiska.

Čoho sa dožiješ Ty a tebe podobní "záchrancovia civilizácie"??? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Nejakého veku som sa dožil, nevidím dôvod na mašľu šmelík, ja si to užívam a pozerám s prvej rady hľadiska.

Čoho sa dožiješ Ty a tebe podobní "záchrancovia civilizácie"??? :roll:


Vo mě se neboj :-D
Registrovaný uživatel
Jediné , čo sa ľudstvo môže dozvedieť z histórie je , že ľudstvo sa nikdy nepoučí z histórie... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Veľrybie mäso je potravina pre Japoncov vrátane kazeínu v domnení zvýšenia priemernej výšky.

Kazeínu sa pomaličky vzdávajú, ešte veria na veľryby .

Výška mi nevadí, ale ich technické myslenie a precíznosť im ticho závidím...

Tak toto by som nejedol. To je nejaký "kvašák.."
Z toho sa rastie tak do mínusu, resp. do hĺbky cca 180 cm. :'(
Alebo veľmi dobre tepelne upraviť. ;)
https://tv.blesk.cz/video/1885776/to-je-sila-brutalni-exploze-mrtveho-vorvane.html
-s-
Moderátor
Měl štěstí malý pitaval z velkého města, s těch metanových střev, by ho jen tak nevymotali.. :lol:
Moderátor
Paul napsal
https://www.vitalia.cz/clanky/olomoucke-tvaruzky-proc-uz-syrecky-nesmrdi/

našel jsem ještě tohle..tak nevim.

Velké množství práce je zde zautomatizováno, proto se tu vyrobí ročně až dva tisíce tun tvarůžků. Zatímco dříve hrálo významnou roli dřevo, dnes je to v A.W. samý plast a nerez. Ono se totiž dřevo moc nelíbilo Evropské unii, tak už před lety nařídila jeho výměnu. A to je jeden z důvodů, proč už olomoucké tvarůžky nejsou cítit až za roh, zrání na dřevě prostě mělo pádný důvod… Nicméně onu vůni, kterou pamatujeme z lednic 90. let, už dnes nezažijeme i kvůli kvalitě tvarohu, která je dnes jiná, než bývávala kdysi.

Možná sami zavedli jinej postup a jako berlička posloužila EU.

Myslím, že to bude ten podstatný důvod.
Skotská, víno a jiné sýry taky zrají ve dřevě (nebo třeba v popelu) a nikdo se nad tím nepozastavuje.
Registrovaný uživatel
Po 2. světové válce bylo u nás jídla poskrovnu a skoro všechno bylo na přídělové lístky stejně jako za války. Velrybí maso bylo v prodeji volně. Ve výlohách řeznictví byly reklamní nápisy: JEZTE MASO Z RYBY - VELRYBY. Učitelé přírodopisu se z toho mohli vzteky p----t.
Dováželo se tenkrát až z Argentiny, stejně jako kvalitní hovězí, ke kterému se často přirovnává, ale i když je velryba savec její maso je cítit úplně stejně jako rybina.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Adalbert napsal
, velryba savec její maso je cítit úplně stejně jako rybina.
Adalbert

Když v osmdesátých letech krmili krávy rybí moučkou, hovězí rovněž smrdělo rybinou :x
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
grofik napsal
My v mladších rokoch narodení Altmanne ešte poznáme chuť poctivého mäsa, salámu, párok a nie ochutenú soju ako dnes..., o chlebe, zelenine a ovocí ani nehovorím.


Ty vole to jsou zase pixoviny... Hlavně, že jsem tady dával nedávno odkaz, kolik masa bylo za Komančů a kolik dnes...
Fakt se divím, že když je dnes tak všechno v prdeli oproti vašemu mladí, že si nevidíte mašli... Fakt.


My starší jsme tu dobu prožívali na rozdíl od Vás, kteří o ní jen čtete. Tím chci říci, že dokážeme rozeznat kvalitu masa. Jiná věc je zpracování (česky nacpání do střev) to je mnohdy něco jiného. Pravda není v novinách, ale v životě.
Moderátor
Adalbert napsal
Po 2. světové válce bylo u nás jídla poskrovnu a skoro všechno bylo na přídělové lístky stejně jako za války. Velrybí maso bylo v prodeji volně. Ve výlohách řeznictví byly reklamní nápisy: JEZTE MASO Z RYBY - VELRYBY. Učitelé přírodopisu se z toho mohli vzteky p----t.
Dováželo se tenkrát až z Argentiny, stejně jako kvalitní hovězí, ke kterému se často přirovnává, ale i když je velryba savec její maso je cítit úplně stejně jako rybina.
Adalbert


Moje babička s pomocí koření a úpravy a grilu z toho dokázala udělat mňamku.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Adalbert napsal
, velryba savec její maso je cítit úplně stejně jako rybina.
Adalbert

Když v osmdesátých letech krmili krávy rybí moučkou, hovězí rovněž smrdělo rybinou :x


Co tady očerňuješ?! Takové věci se nikdy za vašeho mladí nedělali! Jasně jsme se dopracovali přeci k tomu, že vše bylo krásné a opravdové, maso bylo z masa, ryby nesmrděli a hovna voněli!
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
ferovyobchodnik napsal
grofik napsal
My v mladších rokoch narodení Altmanne ešte poznáme chuť poctivého mäsa, salámu, párok a nie ochutenú soju ako dnes..., o chlebe, zelenine a ovocí ani nehovorím.


Ty vole to jsou zase pixoviny... Hlavně, že jsem tady dával nedávno odkaz, kolik masa bylo za Komančů a kolik dnes...
Fakt se divím, že když je dnes tak všechno v prdeli oproti vašemu mladí, že si nevidíte mašli... Fakt.


My starší jsme tu dobu prožívali na rozdíl od Vás, kteří o ní jen čtete. Tím chci říci, že dokážeme rozeznat kvalitu masa. Jiná věc je zpracování (česky nacpání do střev) to je mnohdy něco jiného. Pravda není v novinách, ale v životě.


A došlo vám, že narozdíl ode dneška kdy už jenom vzpomínáte a tělo je v rozkladu tak, tak tehdá vám chutě a smysly ještě sloužili? Že spoléhat na zkušenost a vzpomínky je ošidné, protože nefungují na základě faktů?
Už za svého mládí jsem si o lidech co "argumentovali" z pozice věku myslel své a myslím si to dodnes.
Souhlasím s poslední větou, žádná pravda o sobě neexistuje. Je pak jen v životě, potažmo ale i v novinách...
Moderátor
1. také zestárnete a bojím se, že budete moudrý stařec :roll:

2. Nebylo tak zle jak Vám vykládají "lepšolodé", my jsme budovali své sbírky, stavěli si chaty. domy i vily. Jistě, nebyl výběr tak jako dnes, ale žili jsme dobře a byli mezi nám spokojeni doktoři, a další inteligence. Mimochodem co máte stále s tím vzděláním? Kdyby naše generace o to stála a dopsali si své tituly před i za jméno asi by jste to prohlásil za propagandu. Já, tedy starší generace Vám tento život přeji ale Vy jste divný, neb na nás stále něco vidíte. Prostě žijte si svůj život a nechte nás vzpomínat v klid. :lol: :P :mrgreen:
Moderátor
Toto je origo recept na vlašský salát, přiznám jsem z toho dosti v šoku.

Vychladlé rohlíčkové brambory a celer rozkrájejí se na tenké lupenky a k tomu přidá se něco vařených bílých fazolí, jemně rozsekaná cibulka, kousky rusů, marin. ouhoře a na malé kostičky rozkrájené jablko.

Na sýtě prolisované mlíčí ze slanečka, 2—3 na tvrdo vařené žloutky, drobet francouzké hořčice, hojně jemného oleje tabulového a několik lžic vinného octa utře se pilně a tím se salát polije a dobře promíchá.

Text jsem převzal i s chybkami a co jsou to kousky rusů jsem nezjistil
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
turtleoverhead napsal
Adalbert napsal
, velryba savec její maso je cítit úplně stejně jako rybina.
Adalbert

Když v osmdesátých letech krmili krávy rybí moučkou, hovězí rovněž smrdělo rybinou :x


Co tady očerňuješ?! Takové věci se nikdy za vašeho mladí nedělali! Jasně jsme se dopracovali přeci k tomu, že vše bylo krásné a opravdové, maso bylo z masa, ryby nesmrděli a hovna voněli!


Máš pravdu robilo sa, ale iba v "starej civilizácii" u nás by zavreli aj vrátnika v chovateľskom priemysle o výrobniach ani nediskutujem .
Hnoj síce v peknom obale prišiel zo západu...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
1. také zestárnete a bojím se, že budete moudrý stařec :roll:

2. Nebylo tak zle jak Vám vykládají "lepšolodé", my jsme budovali své sbírky, stavěli si chaty. domy i vily. Jistě, nebyl výběr tak jako dnes, ale žili jsme dobře a byli mezi nám spokojeni doktoři, a další inteligence. Mimochodem co máte stále s tím vzděláním? Kdyby naše generace o to stála a dopsali si své tituly před i za jméno asi by jste to prohlásil za propagandu. Já, tedy starší generace Vám tento život přeji ale Vy jste divný, neb na nás stále něco vidíte. Prostě žijte si svůj život a nechte nás vzpomínat v klid. :lol: :P :mrgreen:



zrovna od vás bych čekal ten nadhled. to nebyl žádný osobní útok. ano, všichni co neumřou dřív, tak zestárnou...

nebylo tak zle, ale tady se tvrdí, že bylo lépe... možná v tom, že jsme byli mladší...
mimochodem kde vidíte, že bych řešil vzdělání a tituly? zrovna já :D jedna z mála věcí co mě u lidí nezajímá, ani když je přijímám do práce...

divný možná jsem. ale nemůžu za to, že lidi nedokážou/nechcou odpovídat na otázky, která já jen pokládám.
v klidu si vzpomínejte, já bych jen nerad, aby mé děti a děti jejich a osoby, na kterých mi záleží byli vystavené blbostem typu jak bylo za komančů skvěle a jak by se to mohlo vrátit. jak bylo vše lepší, zelená barva byla zelenější a podobné nesmysly.

btw kousky rusů - já bych řekl, že rus je entita, která když jde na dovolenou do ciziny, tak se zapomíná vracet... ale třeba mysleli něco jiného...
Registrovaný uživatel
grofik napsal
ferovyobchodnik napsal
turtleoverhead napsal
Adalbert napsal
, velryba savec její maso je cítit úplně stejně jako rybina.
Adalbert

Když v osmdesátých letech krmili krávy rybí moučkou, hovězí rovněž smrdělo rybinou :x


Co tady očerňuješ?! Takové věci se nikdy za vašeho mladí nedělali! Jasně jsme se dopracovali přeci k tomu, že vše bylo krásné a opravdové, maso bylo z masa, ryby nesmrděli a hovna voněli!


Máš pravdu robilo sa, ale iba v "starej civilizácii" u nás by zavreli aj vrátnika v chovateľskom priemysle o výrobniach ani nediskutujem .
Hnoj síce v peknom obale prišiel zo západu...


svatá sprostoto.. to už fakt nemá cenu :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Toto je origo recept na vlašský salát, přiznám jsem z toho dosti v šoku.

Vychladlé rohlíčkové brambory a celer rozkrájejí se na tenké lupenky a k tomu přidá se něco vařených bílých fazolí, jemně rozsekaná cibulka, kousky rusů, marin. ouhoře a na malé kostičky rozkrájené jablko.

Na sýtě prolisované mlíčí ze slanečka, 2—3 na tvrdo vařené žloutky, drobet francouzké hořčice, hojně jemného oleje tabulového a několik lžic vinného octa utře se pilně a tím se salát polije a dobře promíchá.

Text jsem převzal i s chybkami a co jsou to kousky rusů jsem nezjistil


rus - druh švába. Ale fakt těžko říct, co to znamená v tomto kontextu.
Registrovaný uživatel
kousky rusů - kdyby tam bylo velké R, šlo by možná o recept Hannibala Lecktera z Mlčení jehňátek. :D
Ale správně je nakládané okurky.
Moderátor
gorila napsal
Altmann napsal
Toto je origo recept na vlašský salát, přiznám jsem z toho dosti v šoku.

Vychladlé rohlíčkové brambory a celer rozkrájejí se na tenké lupenky a k tomu přidá se něco vařených bílých fazolí, jemně rozsekaná cibulka, kousky rusů, marin. ouhoře a na malé kostičky rozkrájené jablko.

Na sýtě prolisované mlíčí ze slanečka, 2—3 na tvrdo vařené žloutky, drobet francouzké hořčice, hojně jemného oleje tabulového a několik lžic vinného octa utře se pilně a tím se salát polije a dobře promíchá.

Text jsem převzal i s chybkami a co jsou to kousky rusů jsem nezjistil


rus - druh švába. Ale fakt těžko říct, co to znamená v tomto kontextu.


SRANDISTI:
Je to recept z roku 1900, pochopitelně vím, že co to znamená ve slangu, ale co to znamená v receptu by mně zajímalo.Musí to být nějaká rybička, ale takový salát by mně asi nechutnal.
Registrovaný uživatel
Nakládané okurky, je to vysvětleno v poznámce pod receptem. :D
Registrovaný uživatel
"Stejně jako pražská kavárna, sluníčkáři nebo havloidi je pojem „lepšolidi“ novotvarem, který vzniknul díky Miloši Zemanovi skrze jeho pohůnka Jirku Ovčáčka v souvislosti s rozdělením společnosti."

- Lepšolidé nepracují rukama. Všichni dobře víme, že jedině poctivá práce rukama je hodna uznání. Prostě jak člověk nemaká rukama, měl by chodit kanály. Lepšolidé jsou ale na to, že nepracují rukama, bůhvíproč pyšní. Nevytvářejí žádné hodnoty. Vůbec nemakají na směny u pásu.

- Ve svých čistých kancelářích se od počítačů smějí poctivě pracujícím lidem, kteří vytváří hodnoty, a považují je za spodinu. Za někoho podřadného. To lepšolidé jsou natolik privilegovaní a inteligentní, že si nemusí špinit ruce a mají dostatek peněz.

- Lepšolidé nevolí Zemana. Co nevolí, oni ho dokonce pomlouvají. Chtějí, aby nebyl. Neustále mají proti němu nějaké připomínky, a kdykoliv pan prezident, tatíček národa Miloš Zeman nazve věci pravým jménem (například kunda nebo ekonomický zmrd), popřípadě majestátně zavrávorá pod vlivem (virózy) u korunovačních klenotů či se v žertu zmíní, že novináře je třeba postřílet, v ten moment lepšolidé vytahují červené karty, věsí si červené trenýrky na balkony a svolávají demonstrace.

- Lepšolidé nevolí Babiše. To je to samé jako u pana prezidenta Miloše Zemana. Lepšolidé preferují Kalouska a jemu podobné, kteří rozkrádají republiku a bůhvíproč haní trestně stíhaného premiéra pana Andreje Babiše. Nazývají ho ušatým čobolem, pořádají proti němu demonstrace a podobně.

atd.

převzato z reflexu..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1