Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1778 1779 1780 1781 1782 1783 1784 1785 1786 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
Otravnykomar napsal
Proc ne, jak se mluvi o arabasich, skoro vzdycky jde o nejaky negativni zpravy, je dobre ze si lidi taky uvedomi ze ne kazdy z arabskeho polostrova ma pod trikem bombu a za pasem kudlu.


Tobě nevadí když někdo argumentuje falešným Skotem?

Jak falesny skot? Vzdyt to byl JODA! :lol:
Registrovaný uživatel
stani napsal
maros napsal
aktuálne rastie hliva a celkom dosť, pôvabnice (mrte :)), stále ešte bedle a šampióny a trocha uši, rýdziky a sivonky a na záhorí suchohríby - tí čo tam boli tento víkend hovoria že sa dajú kosiť (videl som čo doniesli)

Hlivu som pestoval, v teréne však našiel len raz. Celé to obrastené poleno som doviezol k svokrovcom na dvor, nič z toho nebolo... :roll:
Mrte.. :) Sivonky, uši, to ani neviem, čo to je. Uši mi už roky rokúce nerastú.. :) Ja som takto neskoro na huby už nechodil, aj keď sa mi dalo. Pamätám si, že aj po mrazoch sa ešte dali nájsť jelienky. Poprehýbaná, tzv "divé" kuriatko a škridlicová. Toho som si našiel vždy dosť, lebo to nikto nebral.. :P
Kedysi som jedol nakladané mrte v octovom náleve s tým, že majú takú "zemitú" chuť. Chutilo to ako hlina.
Doteraz si myslím, že to boli pavučinovce a nie pôvabnice. Ale prežil som. :P
Myslel som si, že hory už spia. Aj ja už idem.
-s-


Stando, mrte nie sú pôvabnice - to bolo vyjadrenie množstva - ako hafo, kopa, pok.... a pod. Uši sú Judášove uši (uchovec bazový asi), možno to skôr poznáš z vietnamských reštík, v kung pao sú to také tmavé štráfy ako narezané duše od bicykla a sivonka - nemám tu atlas, ale je to myslím nejaká čírovnica/čírovka. Hríbov poznám hodne ale u veľa z nich poznám iba miestne názvy, alebo ani to nie, ale podstatné je že viem, ktoré idú do hrnca a ktoré nie :D
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
turtleoverhead napsal
Národnost Palestinec neexistuje.

To moravak taky ne :-D

To se hochu mýlíš. Morava tu je od nepaměti a lidé na ní jsou Moravané kdežto Palestinci jsou uměle vymyšlení v rámci ideologického boje proti Israeli. Ve skutečnosti jsou to jen arabové zatoulaní z okolních zemí.
PS
Já nejsem moravák ;)
Registrovaný uživatel
Přesně tak.
MORAVA a její přilehlé periferie(Čechy,Slovensko,Rakousko..)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Otravnykomar napsal
turtleoverhead napsal
Národnost Palestinec neexistuje.

To moravak taky ne :-D

To se hochu mýlíš. Morava tu je od nepaměti a lidé na ní jsou Moravané kdežto Palestinci jsou uměle vymyšlení v rámci ideologického boje proti Israeli. Ve skutečnosti jsou to jen arabové zatoulaní z okolních zemí.
PS
Já nejsem moravák ;)


Ba naopak, ty jsi tu pomyleny. At je tady morava treba od pocatku veku, zadny narod to neni. Zadnej glejt na to nema. Je to dost podobny te palestine. https://cs.wikipedia.org/wiki/Palestina
Registrovaný uživatel
Kušuj.. :D
Už Kopčem s Veverčákem by ti to kyjem vysvětlili.. :D
Registrovaný uživatel
tak-tak (ale Kopčom) alebo česky to bolo čem? - neviem
Registrovaný uživatel
Morava ma svoje prirodzené hranice, teda musia ju obývať Moravaci...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Kopčem..pokud se dobře pamatuji.
KOPnut srnČEteM
Registrovaný uživatel
https://search.seznam.cz/amp/s/www.seznamzpravy.cz/clanek/ze-covid-drti-jen-hospody-nakaza-promori-celou-ekonomiku-127190?h=iDqi2kQGr9zvoKTYX3cR6-8FMGm#utm_content=freshnews&utm_term=covid%20drt%C3%AD%20hospody&utm_medium=hint&utm_source=m.search.seznam.cz
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
turtleoverhead napsal
Otravnykomar napsal
turtleoverhead napsal
Národnost Palestinec neexistuje.

To moravak taky ne :-D

To se hochu mýlíš. Morava tu je od nepaměti a lidé na ní jsou Moravané kdežto Palestinci jsou uměle vymyšlení v rámci ideologického boje proti Israeli. Ve skutečnosti jsou to jen arabové zatoulaní z okolních zemí.
PS
Já nejsem moravák ;)


Ba naopak, ty jsi tu pomyleny. At je tady morava treba od pocatku veku, zadny narod to neni. Zadnej glejt na to nema. Je to dost podobny te palestine. https://cs.wikipedia.org/wiki/Palestina

Ty jsi to evidentně nedočetl do konce :roll:
" Poté, co Římané, v té době vládci nad Erec Jisra'el, potlačili protiřímské povstání Bar Kochby, přejmenoval pohanský císař Hadrián území Izraele (Erec Jisra’el) v protižidovském duchu po úhlavním nepříteli Izraelitů, tj. po Pelištějcích.[13][17] Současní Palestinci tak nejsou přímými potomky Kanaánejců, ani potomky Pelištejců"
Registrovaný uživatel
maros napsal
Stando, mrte nie sú pôvabnice - to bolo vyjadrenie množstva - ako hafo, kopa, pok.... a pod. Uši sú Judášove uši (uchovec bazový asi), možno to skôr poznáš z vietnamských reštík, v kung pao sú to také tmavé štráfy ako narezané duše od bicykla a sivonka - nemám tu atlas, ale je to myslím nejaká čírovnica/čírovka. Hríbov poznám hodne ale u veľa z nich poznám iba miestne názvy, alebo ani to nie, ale podstatné je že viem, ktoré idú do hrnca a ktoré nie :D


Aha. Chápem. Ja som si fakt myslel, že tak niekde volajú pôvabnice. Takže som jedol pokkt v náleve... Octovom. :P
Uši by som asi uhádol, sivonky nie.
-s-
Moderátor
My, Moravané, jsme tu odnepaměti. Že z teho v Práglu mají pupínky je čistě jejich xenofobní problém!
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
My, Moravané, jsme tu odnepaměti. Že z teho v Práglu mají pupínky je čistě jejich xenofobní problém!

Ufff ještě že nejsem z Prahy
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
My, Moravané, jsme tu odnepaměti. Že z teho v Práglu mají pupínky je čistě jejich xenofobní problém!

Já jsem z Prahy ale v tomto jsem na vaší straně ;)
Registrovaný uživatel
Rieka Morava počas storočí menila svoje koryto (vždy keď sa koryto naplaveninami zanieslo, musela si voda nájsť novú cestu). Existuje nezanedbateľná pravdepodobnosť, že cca 1100 rokov späť sa Mikulčice nachádzali na jej ľavom brehu, teda na Záhorí ;). Odkedy sa píše história Moravanov? Od Veľkej Moravy? Zajtra na hraniciach očakávam minimálne lynčovanie keď nie inkvizíciu... :D
Moderátor
Záhorí je odnepaměti moravské! (viz i odborná literatura) Morava zkrátka nebyla hraniční řeka, čehož důkazem je i kostel v Kopčanoch.
Registrovaný uživatel
Škoda, že to nie je naopak (Veľkozáhorácka ríša :P).
Kopčiansky kostolík sv. Margity Antiochijskej je taký malý zázrak (vraj jediná dochovaná stavba z Veľkej Moravy)...veľkomoravský artefakt.
http://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kecaren-len-o-numizmatickej-problematike-_post_-517328#post517328
Moderátor
Slovenský president je prý nějaký unáhlený. Co to tam máte za věštce?
Registrovaný uživatel
Nemyslel si náhodou amerického?
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Slovenský president je prý nějaký unáhlený. Co to tam máte za věštce?


Nemyslel jsi Slovinskýho premiéra? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:roll: ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Me je nejaka morava uplne u ......, stejne jako nejaka palestina. Ja jsem Cech, sudetak ze zapadu a taky je mi to jedno, puvod z nikoho lepsiho cloveka neudela.
Registrovaný uživatel
Komár to máš problém u susedov , https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/%C4%8Dechy-v-n%C4%9Bmeck%C3%A9-restauraci-neobslou%C5%BEili-kv%C5%AFli-hrozb%C4%9B-n%C3%A1kazy/ar-BB1aIcqC?ocid=msedgdhp
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Paul napsal
Pavel_III napsal
Slovenský president je prý nějaký unáhlený. Co to tam máte za věštce?


Nemyslel jsi Slovinskýho premiéra? :mrgreen:

Zjišťuju, že to je možný. To víš, půlnoc... 8)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1778 1779 1780 1781 1782 1783 1784 1785 1786 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1