Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 953 954 955 956 957 958 959 960 961 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Wjem a máš samozřejmě pravdu, koukal jsem pro zajímavost do knihy od Boyna ohledně ztrát. V práci jsem měl jen wiki, ta je na hovno. Moje chyba.

Ale i tak jsou to ztráty 10%, při milionu mrtvejch by 100% dělalo deset milionů....Nesmysl.
Moderátor
Barack Obama navštíví Hirošimu. Za svržení atomové bomby se Japoncům neomluví
Toto je v novinách jako titulek a já s tím souhlasím.
Jako mladý vojáček z povolání jsem na jednom školení vystoupil s tím, že tyto města nebyla plná nemocnic a skladů, ale dokázal jsem jejich důležitost pro obranu Japonska atd.atd. No měl jsem průser, ale byl jsem mladý nadějný vojáček a soudruzi byli více přátelé než soudruhy a tak jsem to ustál. Ponaučení? Nevím, je to můj názor i dnes!
Registrovaný uživatel
Nevidím dôvod prečo by sa mal ospravedlňovať Obama Japoncom , bola vojna kto mal lepšiu zbraň použil ju na zničenie nepriateľa.
Vojna nebol džentlmenský súboj ,ale boj o moc a teritórium , žiaľ ani nikdy nebudú vojny džentlmenské duely .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Filozof: ano, řeč byla o Němcích, takže mírně nechápu reakci..

Paul: Celkově padlo 20 tisíc američanů jen na Ivodžimě a Okinawě, přičemž měli převahu 2:1, tady by bojovali proti většímu množství nepřátel, bránících přímo svou zemi. Že by měli oproti tomu jen 5x větší ztráty při dobývání Japonska, mi přijde velmi optimistické a představa, že jen každý desátý japonský voják měl zbraň, velmi zábavné. Jak jsem psal, ani ty 2 milióny mužů by asi na dobytí a obsazení celého Japonska nestačily.

Wjem: no s tím čajem mě to přijde také jako nesmysl, pochybuju že by třeba tohle byl čínský padělek (a to je "obyčejný" čaj, žádná drahá specialita, kterou dnes není žádný problém si objednat):
http://www.cestacaje.cz/eshop/index.php?id_product=1075&controller=product
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 10. 5. 2016, 23:42. »
Registrovaný uživatel
Japonci měli na ostrově už jen podřadný mužstvo, pracovní jednotky, zelený jednotky, statický..vše nejlepší od pilotů po pěšáky sebrala válka. Početní převaha je k ničemu, američani by měli ostřílený vojáky podporovaný těžkou technikou a letectvem. Fanatismem tank, letadlo zkušenosti v boji ani dělo nahradit nelze a v aglomeracích se bojuje jinak než v džungli.
Ale já bych to ukončil, prostě mám jinej názor, zbytečný už se o tom dohadovat.

bw s tou zbraní to možná je zábavný, nicméně jsem někde četl že neměli už ani dostatek pěchotní munice a prázdná puška..není zbraň.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 11. 5. 2016, 6:01. »
Registrovaný uživatel
Japonci v roce 1905 mohli změnit dějiny ale Auroru nepotopili
https://cs.wikipedia.org/wiki/Aurora_(k%C5%99i%C5%BEn%C3%ADk)#/media/File:Avrora1905Manila.jpg
Registrovaný uživatel
pro zajímavost

http://www.upa.pdx.edu/IMS/currentprojects/TAHv3/Content/PDFs/Operation_Downfall.pdf

vše zdrojovaný, odhady od MacArthura až po různý úředníky.

od 120 000 co odhadoval McArthurův štáb (ve 120dnech) až po zaměstnance ministra války, kterej odhadoval 400-800 tisíc mrtvejch.Truman and Stimson půl milionu až milion.

Tak si můžete všichni vybrat komu tam věřit. (ještě je potřeba tam rozlišovat ztráty a fatální ztráty)
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 11. 5. 2016, 6:41. »
Registrovaný uživatel
A je tam zmíněný co jsem tu psal - naprostej nedostatek vybavení Japonskejch vojáků..munice jen pro 30 divizí.. vybavení pro 40 a pro zbytek asi ty kyje a palice.

x milionů vojáků co tu zmínil Wjem by asi bojovalo holejma rukama.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 11. 5. 2016, 6:59. »
Registrovaný uživatel
Trochu z jiného soudku:
http://www.novinky.cz/krimi/403109-delnik-z-galvanovny-zasoboval-klenotniky-kradenym-stribrem.html

A firmě asi nychybělo....
Registrovaný uživatel
Paul napsal
A je tam zmíněný co jsem tu psal - naprostej nedostatek vybavení Japonskejch vojáků..munice jen pro 30 divizí.. vybavení pro 40 a pro zbytek asi ty kyje a palice.

x milionů vojáků co tu zmínil Wjem by asi bojovalo holejma rukama.


Né že bych se chtěla míchat do účené debaty, ale nezapomínáš na civilní obyvatelstvo? Opravdu by jsi chtěl dobývat město kde by ti civil při nejbližší příležitosti podříz krk kuchyňským nožem?
Registrovaný uživatel
Hlavně jste zapomněli na tajnou zbraň ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
gorila zahrajeme si takovou hru, já dostanu kulomet s vycvičenou obsluhou, dělo a pár vojáků s automatickou zbraní a ty 100 civilistů s nožema(ženy děti muže, mix.) usaďte se v baráku.

výsledek budou jatka :|
Moderátor
Paul napsal
gorila zahrajeme si takovou hru, já dostanu kulomet s vycvičenou obsluhou, dělo a pár vojáků s automatickou zbraní a ty 100 civilistů s nožema(ženy děti muže, mix.) usaďte se v baráku.

výsledek budou jatka :|


Zatímco to budeš v tom baráku masakrovat, zezadu na tebe vpadne ze tří sousedních baráků dalších pár set Japončíků a prostě tě utlučou.
Resumé: skóre 150-200 mrtvých Japonců versus 10 utlučených Amíků
Japončíkům to vadit nebude - jich je mnoho a jsou na to psychicky připraveni a odhodláni.
Moderátor
Paul napsal
A je tam zmíněný co jsem tu psal - naprostej nedostatek vybavení Japonskejch vojáků..munice jen pro 30 divizí.. vybavení pro 40 a pro zbytek asi ty kyje a palice.

x milionů vojáků co tu zmínil Wjem by asi bojovalo holejma rukama.


Vyrazili by klidně proti tobě ve velkém počtu a zbraně by měli jen přední linie. Ti za nima by si je brali od padlých a raněných. Takhle to třeba dělali i Rusáci v některých fázích války, když neměli dost zbraní. Sice strašné ztráty, ale často taktický úspěch. Dost tím Němce "znervózňovali"...
Registrovaný uživatel
Paul napsal
gorila zahrajeme si takovou hru, já dostanu kulomet s vycvičenou obsluhou, dělo a pár vojáků s automatickou zbraní a ty 100 civilistů s nožema(ženy děti muže, mix.) usaďte se v baráku.

výsledek budou jatka :|

Zvláště dnes v době politické korektnosti, kdy armáda má zakázáno střílet na civilisty a za každého zabitého Japončíka by demonstrovali dobrosráči po celém světě :D
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Paul napsal
A je tam zmíněný co jsem tu psal - naprostej nedostatek vybavení Japonskejch vojáků..munice jen pro 30 divizí.. vybavení pro 40 a pro zbytek asi ty kyje a palice.

x milionů vojáků co tu zmínil Wjem by asi bojovalo holejma rukama.


Vyrazili by klidně proti tobě ve velkém počtu a zbraně by měli jen přední linie. Ti za nima by si je brali od padlých a raněných. Takhle to třeba dělali i Rusáci v některých fázích války, když neměli dost zbraní. Sice strašné ztráty, ale často taktický úspěch. Dost tím Němce "znervózňovali"...



O tom jsem četl. Ale bylo to jen v začátcích Barbarossa, kdy Rus potřeboval Němce zpomalit za každou cenu. Četl jsem i reakce Němců, spíš než nervozita byl údiv, nad naprostou neschopností Sovětskýho velení, kdy nesmyslně vrhali vlnu za vlnou proti silnejm pozicím a některý vlny šly beze zbraní.

Taktickej úspěch to nebyl, ale strategickej už ano, protože se opravdu podařilo Němce zpomalit, ty lidi museli postřílet a stálo to čas.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Paul napsal
gorila zahrajeme si takovou hru, já dostanu kulomet s vycvičenou obsluhou, dělo a pár vojáků s automatickou zbraní a ty 100 civilistů s nožema(ženy děti muže, mix.) usaďte se v baráku.

výsledek budou jatka :|


Zatímco to budeš v tom baráku masakrovat, zezadu na tebe vpadne ze tří sousedních baráků dalších pár set Japončíků a prostě tě utlučou.
Resumé: skóre 150-200 mrtvých Japonců versus 10 utlučených Amíků
Japončíkům to vadit nebude - jich je mnoho a jsou na to psychicky připraveni a odhodláni.



Kdysi jsem se zajímal třeba o Stalingradskou bitvu i některý další až do rámce pohybu jednotlivejch divizí i menších svazků a zajímal mě i boj v aglomeracích. Jednotkám, který maj zkušenosti s bojem ve městě se nestává, že jim někdo vpadne do zad. Rozdělený skupiny postupujou souběžně a každá za podpory děla a plamenometů čistí dům za domem, za nima nezbude nic. Snad jen v případě podzemních chodeb to bylo složitější (díky kterejm šlo pod zemí projít útočníkům do týlu), ale ženisti i tohle nějak řešili. A civilní obyvatelstvo nemá žádnou bojovou hodnotu, necvičenej člověk se sesype už při zvuku děl a jinejch zbraní, natož aby podnikal něco..(já bych se třeba zesral po prvním dopadu dělostřeleckýho granátu) :| Neznám žádnou analogii, kdy by civilní obyvatelstvo zasáhlo s účinkem do bojů ve druhý válce. Snad v Berlíně, díky panzerfaustům, kterej dokázalo ovládnout i dítě.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Paul napsal
gorila zahrajeme si takovou hru, já dostanu kulomet s vycvičenou obsluhou, dělo a pár vojáků s automatickou zbraní a ty 100 civilistů s nožema(ženy děti muže, mix.) usaďte se v baráku.

výsledek budou jatka :|

Zvláště dnes v době politické korektnosti, kdy armáda má zakázáno střílet na civilisty a za každého zabitého Japončíka by demonstrovali dobrosráči po celém světě :D



Dnes si nikdo nechce špinit ruce.

Omlouvám se, že jsem tu zase zaspamoval sekci plkama, který nejsou o mincích. Nějak se to vymklo zase.
Registrovaný uživatel
Stojí blondínka pri stĺpe verejného osvetlenia a klope naň. Ide okolo policajt, pozerá na blondínku a potom sa jej spýta: "Čo tu robíte?"

Ona odpovie: "Ále zháňam nejaký podnájom a tu je inzerát, že prenajmú jednu miestnosť." "Tak klopem, či majú tú miestnosť ešte voľnú."

Policajt sa zamyslí, potom sa pozrie nahor na lampu a hovorí: "Len klopte ďalej, určite sú doma, ešte svieti."
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nemecko a jejich spojenci aka Japonsko byli v ty dobe 100% aresori. Japonci se v asii/v sousednich zemich chovali jak prasata (vrazdy, muceni, znasilneni.), takze nechapu blby, kteri se jich stale zastavaj..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
ELLE, zcela správně. Pozor dnes běhá hodně japonských filmů, kteří popisují utrpení japonského lidu, vojáků. Je to dělané moc pěkně, ale nikde není ani zmínka o zvěrstvech Japonských vojáků. Ono je nutno historii vždy hodnotit z pohledu dané doby. Pokud to budu hodnotit v současnosti, ukápne mi i slza nad ženami a děti, kteří raději skákaje útesu do moře, než aby se vzdali. Fanatismus je to pravé slovo, ještě myslím v roce 1980 se vzdává poslední japonský voják a to ještě museli sehnat jeho velitele, který mu to nařídil.
Registrovaný uživatel
to byl Onoda..vlastně jich bylo obecně víc, ale o tomto vyšla kniha..(ještě jsem jí nečetl)

paranoidní magoři, bez vlastního mozku. Paradoxně oslavovanej doma jako hrdina.
Moderátor
Paul napsal
to byl Onoda..vlastně jich bylo obecně víc, ale o tomto vyšla kniha..(ještě jsem jí nečetl)

paranoidní magoři, bez vlastního mozku. Paradoxně oslavovanej doma jako hrdina.


Mám jí a četl jsem. Docela doporučuji. Paranoidní není správné slovo. Japonci mají již od starověku/středověku ohromný vnitřní smysl pro disciplinu, takže Hiro Onoda prostě plnil vojenský rozkaz, který mu byl udělen, jakožto zpravodajci respektive vojákovi, který měl působit v týlu nepřítele.
Registrovaný uživatel
Už jsme se tu o tý knize bavili myslim někde ve vláknech starších, při příští objednávce v knihách si jí vezmu.
Registrovaný uživatel
Zvěrstva japonských vojáků v čínském Nankingu poděsily dokonce i nacisty, kteří v příštích šesti letech měli prokázat, že jsou v hromadném vyhlazování lidí stejně obeznalí. Na chování japonských vojáků měl významný vliv kodex „bušidó“, podle kterého byla jediným dostatečně čestným jednáním smrt. Japonci, kteří si nevážili ani vlastních životů, nelidsky zacházeli nejen se zajatci, jimiž pohrdali, ale i s obyvateli obsazených území. Počet obětí – přes 200 tisíc – už nebyl nikdy překonán.
Rytíři bušidó - Stručné dějiny japonských válečných zločinů

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 953 954 955 956 957 958 959 960 961 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1