Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Já vinařství vůbec nežeru,takže mě by ani nikdo nedokázal naštvat.Jenom jsem reagoval na to,že normální burčák z hroznů ještě být nemůže.
Mnohem radši mám pivo,vína vypiju za rok tak dva litry a to jenom proto,aby nechytilo všechny nectnosti.
Moderátor
Arsen napsal
Já vinařství vůbec nežeru,takže mě by ani nikdo nedokázal naštvat.Jenom jsem reagoval na to,že normální burčák z hroznů ještě být nemůže.
Mnohem radši mám pivo,vína vypiju za rok tak dva litry a to jenom proto,aby nechytilo všechny nectnosti.

A což tedy zlikvidovat vinici a pořídit si místo toho chmelnici? ;) Takové vlastní vařené domácí pivko, to by byla tedy "marketingová šleha" ve vinařském kraji ;) ;) ;)
Registrovaný uživatel
No to jo,už tak tady u nás vypadám dost divně.Chlastám radši pivo než víno,v kroji jsem byl akorát u sv. příjmání,nesnáším dechovku,prostě vyvrhel.
Ale vážně,uvažuju,že to zlikviduju a budou tam trnky a merunky,je to daleko méně náročné na práci a gořala jde taky pěkně na odbyt.Jenom ukecat tatíka.
Moderátor
Arsen napsal
Vy jste mi odborníci,dělá někdo z Vás vůbec víno?Mám nasazených mimo jiné 25 hlav iršaje pouze na burčák,poněvadž víno z něj je nepitelné.Podle Vás ho tam mám nechat sežrat špačkům jen proto,abych ho neměl moc brzy?
30 litrů si obvykle rozebere rodina a co zbude,tak radši ve sklípku se spoluopilcema dorazíme.Nebudu ho přece vylévat do koleje.Jako že bych se na něj těšil,to ne,ale jednou za rok se obětuju.
Víno dělám hlavně proto,že na mě zbylo 800 hlav a je mi líto je vykučovat,protože jsou relativně ještě mladé.

Víno nedělám, ale mám pár kamarádů, co vinaři jsou. A jeden má iršaj nejen na burčák, ale i na víno a jednou jsem ochutnával a bylo víc než pitelné.. zajímavé je, že v pondělí říkal, že burčák z iršaje bude mít až tenhle víkend, čím to asi bude?
Registrovaný uživatel
nechcem tu spamovat, ale keby niekto chcel..neviem ci je este aktualis

http://ostatne.bazos.sk/inzerat/18068195/Knihy-a-katalogy-filatelie.php
Moderátor
Ty meruňky a trnky zas můžou pomrznout... Já bych se té vlastní chmelnice nebál...chmel neumrzne a navíc ve vašem kraji tedy žádné pivní zázraky nejsou - pamatuji si akorát na nějaký znojemský patok :'( Naopak kdybys měl vlastní, dobře a s láskou ošetřované pívečko, tak bys byl rozhodně místní širokodaleko proslavený originál ;)
Registrovaný uživatel

Víno nedělám, ale mám pár kamarádů, co vinaři jsou. A jeden má iršaj nejen na burčák, ale i na víno a jednou jsem ochutnával a bylo víc než pitelné.. zajímavé je, že v pondělí říkal, že burčák z iršaje bude mít až tenhle víkend, čím to asi bude?

Tak ono to bude asi tím,že su podvodník a lhář.
Nemůže to být třeba tím,v jaké je to lokalitě,na které straně od kopce a jakou chce mít vinař sladkost?
Moderátor
No, vidím, že to tu začíná být lehce konfrontační.. takže jen ve zkratce: ano, může to být tím.
P.S.: vzhledem k tomu, že iršaj mají vinaři na Moravě většinou v dost omezeném množství, tak opravdu nevěřím tomu, že byť sklizený do půlky srpna by byl burčák z něj ve velkém množství nabízený u silnic..
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Ty meruňky a trnky zas můžou pomrznout... Já bych se té vlastní chmelnice nebál...chmel neumrzne a navíc ve vašem kraji tedy žádné pivní zázraky nejsou - pamatuji si akorát na nějaký znojemský patok :'( Naopak kdybys měl vlastní, dobře a s láskou ošetřované pívečko, tak bys byl rozhodně místní širokodaleko proslavený originál ;)

Na merunky mám dobrou polohu,s trnkama je to horší,ale když si vezmu,že ve vinohradě strávím min. 500hod. bez vinobraní a práci ve sklepě a těch 300 stromků 3-4 krát za rok akorát obseču,tak je to nesrovnatelné.Vinohrad Tě musí bavit,kdežto já když to počítám a uvažuju nad tím,tak je to děs.
Pivo tu opravdu svoje nemáme,ale já zase nejsu nějaký oblastní patriot.Já můžu i české. ;)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
No, vidím, že to tu začíná být lehce konfrontační.. takže jen ve zkratce: ano, může to být tím.
P.S.: vzhledem k tomu, že iršaj mají vinaři na Moravě většinou v dost omezeném množství, tak opravdu nevěřím tomu, že byť sklizený do půlky srpna by byl burčák z něj ve velkém množství nabízený u silnic..

Já se vůbec nechcu dohadovat,jenom vysvětluju,jak je možné mít už ted burčák.Je to 13 dnů.co sme ho sbírali.A iršaj se u nás pěstuje vyloženě jenom na jídlo a na burčák,víno z něj je hnus.Ale je pravda,že každý může mít jinou chut.
A co se týče toho nabízeného brzy u silnic,tak to dá tušit,že je to Ungarn,Chilan nebo jabčák.Ale stejně to moc lidí nepozná.Pokud nemáš zažitý náš burčák z hroznů,tak moc šancí nemáš.
Moderátor
Arsen napsal
Wjem napsal

Na merunky mám dobrou polohu,s trnkama je to horší,ale když si vezmu,že ve vinohradě strávím min. 500hod. bez vinobraní a práci ve sklepě a těch 300 stromků 3-4 krát za rok akorát obseču,tak je to nesrovnatelné.Vinohrad Tě musí bavit,kdežto já když to počítám a uvažuju nad tím,tak je to děs.
Pivo tu opravdu svoje nemáme,ale já zase nejsu nějaký oblastní patriot.Já můžu i české. ;)

Jo, a ještě je na těch vinohradech nezbytné instalovat ty střílecí odháněče zpěvného žravého ptactva :D Když jsem tam byl loni, tak jsem myslel, že jde o nějaký ranní myslivecký hon - a ono to akorát odhánělo špačky :P
Registrovaný uživatel
Jo, a ještě je na těch vinohradech nezbytné instalovat ty střílecí odháněče zpěvného žravého ptactva Když jsem tam byl loni, tak jsem myslel, že jde o nějaký ranní myslivecký hon - a ono to akorát odhánělo špačky

To mají u nás většinou ti větší vinaři,jinak se dělá rozpis hlídek a každý,kdo má vinohrad by měl mít v určitý den hlídku.To pak chodíš a střílíš poplašnákem a říká se jim hotař.
Moderátor
Arsen napsal
Jo, a ještě je na těch vinohradech nezbytné instalovat ty střílecí odháněče zpěvného žravého ptactva Když jsem tam byl loni, tak jsem myslel, že jde o nějaký ranní myslivecký hon - a ono to akorát odhánělo špačky

To mají u nás většinou ti větší vinaři,jinak se dělá rozpis hlídek a každý,kdo má vinohrad by měl mít v určitý den hlídku.To pak chodíš a střílíš poplašnákem a říká se jim hotař.

A není produktivnější a efektivnější vyměnit poplašňák za brokovnici a pro všechny zúčastněné hlídače poté průběžně pořádat veselici u spaččího gulášku? :P A klidně bych z toho uděla i špačsko - kormoránní "žranici", páč těch kormoránů, co na Pálavě decimují rybí populaci je tam až až až až moooc...
Registrovaný uživatel
No jo,řekni to ochráncům nebo v některých případech jakoochráncům přírody.
Ty hejna špačků to je ale dílo,nechat si je půl dne ve vinohradě a máš posbíráno.
Moderátor
Arsen napsal
No jo,řekni to ochráncům nebo v některých případech jakoochráncům přírody.
Ty hejna špačků to je ale dílo,nechat si je půl dne ve vinohradě a máš posbíráno.

Věřím, a tyhle "pseudoochránce přírody" bytostně nesnáším. Ať jdou žrát (ti špaččci i přírodní pseudoochránci) lýkožrouta na Šumavu...
Registrovaný uživatel
Těm placeným študákům co se uvazují ke stromům bych zavrčel Husqvarnou u zadku a myslím,že by ty řetězi aj utrhli.
Moderátor
Arsen napsal
Těm placeným študákům co se uvazují ke stromům bych zavrčel Husqvarnou u zadku a myslím,že by ty řetězi aj utrhli.

Moje řeč, moje řeč, moje řeč... ;)
Moderátor
Arsen napsal

Jediný zaručený prostředek proti kůrovci je vykácet veškeré lesy. Ona už se nějaká firma, která to za 3 mld Kč udělá, najde, obzvlášť, když ještě bude moci prodat dřevo.
Otázka je, co potom. Nejspíš nechat všechno holý a udělat všude sjezdovky.
Registrovaný uživatel
Když jsem dělal v lese,dělali jsme tzv. lapáky a tvrdili nám,že je to nejúčinnější a nejšetrnější věc pro boj s kůrovcem.
Nevím,zda li je to pravda,ale to přivazování určitě kůrovce neodradí.Podle mě laciné,debilní gesto.
Moderátor
ikanek napsal
To jsi mi připomněl, že bych měl napsat Feldmanovi, aby stáhnul to běžně se vyskytující falzum převráceného středu na kolku z Bhoru.

No a netrvalo to dlouho a skutečně se tak stalo. :)
Moderátor
Vzkaz pro Dráčka: "Martine, obdržel jsi známky Afghánistánu, které jsem Ti poslal?"
Moderátor
Přišla vám už Filatelie 09/2012?
Moderátor
Ještě ne, pravděpodobně se zdržela kvůli vložení členské prémie.
Moderátor
Tak dnes přišla, zatím bez prémií (budou v listopadu).
Moderátor
Asi se to zdrželo výrobou vlastních známek (aby tam o tom bylo).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1