Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/vaclav-zapadlik-predstava-chromoveho-lesku-potrebujete-tri-barvy--1168694
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Ty měsíce slovem myslíš ty v obsahu, nebo jsem ještě nějaký přehlédl v textu? "Oficielně", na to už jsem byl upozorněn. Mně to divný/nesprávně nepřišlo, možná vliv nářečí? 8)

V textu jsou také dva měsíce slovem.
http://zpravy.idnes.cz/postovni-znamka-milos-zeman-d19-/domaci.aspx?c=A130131_133339_domaci_jav

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:D
Registrovaný uživatel
Ať si to nechá vyrobit jako tu vlastní známku.
Registrovaný uživatel
:mrgreen: ....ja bych to az tak dramaticky nevidel,jedinou chybou Schwarzenberga bylo,ze je rakusak a neumi vlastni hymnu....
Moderátor
Nuž pánové, pokusil jsem se zapracovat vaše připomínky, zrušil jsem odstavec (to bylo nutné, udělalo to v podstatě řádek), lehce upravil text, doplnil menším písmem literaturu* (velikost 9,5, vše ostatní je 12, kromě nadpisu, pochopitelně) a roztáhl stránku směrem dolů. Nahoru to nejde, to by nevypadalo esteticky (viz podzimní přednáška :P ) a do šířky to taky není ono a ani to ničemu moc nepomůže.

*Za Donaupost jsem už čárku doplnil, ovšem až poté co jsem udělal zkusmý tisk.

Obrázky:

Moderátor
Pokud roztahuješ stránku směrem dolů, dej si pozor, aby na výstavním rámu nebyl text překrytý další řadou listů. Je to poměrně častá chyba, málokdo si to uvědomí.
Moderátor
Je to možné, ale u té literatury (a podpisu), které by se to tady týkalo, by se to zkrátka muselo nějak přežít. To není to nejpodstatnější. Horší to je na jiných listech (myslím že tak cca na 3-5 ze 112), tam to buď budu muset nějak pořešit anebo teda nevím.
Moderátor
Nepřežijí to ale ty body za úpravu. ;) Co ti pomůžou body třeba za vzácnost materiálu (a můžeš tam mět rarity jak prase), když ti sundají body za tyto "přesahující" listy. Dolní okraj jsem ti už psala- 3,2 cm. A věř tomu, že si toho opravdu všimnou. Nedivila bych se, kdyby ti to jurymanoval někdo ze zdejšího fora :D (a možná to tak i bude)
Moderátor
pavlinka napsal
Nepřežijí to ale ty body za úpravu. ;) Co ti pomůžou body třeba za vzácnost materiálu (a můžeš tam mět rarity jak prase), když ti sundají body za tyto "přesahující" listy. Dolní okraj jsem ti už psala- 3,2 cm. A věř tomu, že si toho opravdu všimnou. Nedivila bych se, kdyby ti to jurymanoval někdo ze zdejšího fora :D (a možná to tak i bude)

:twisted: :twisted: :twisted: jurymanoval :twisted: :twisted: :twisted:
Moderátor
No první sa už ozval a není tady jediný :D
Moderátor
No já to hodnotit nebudu, na to nemám papíry ;).
Moderátor
Obávám sa, že na to Maďarsko asi nikdo.
Moderátor
V tom případě je to ovšem neřešitelný problém. :(
Moderátor
Jurymanů na teritoriální filatelii je hodně, jen ať se chlapci potrápí :lol:.
Moderátor
Já měl na mysli spíš ty centimetry.

Anebo ... mohl by být obsah a ty předcházející dva odstavce písmem menším?
Moderátor
Velikost písma tuším není nikde stanovena, pouze se doporučuje odlišení textů (např. základní text normální písmo, odborný filatelistický kursivou apod.). Takže ve zmenšení písma bych určitě problém neviděl.
Moderátor
dejvy napsal
Velikost písma tuším není nikde stanovena, pouze se doporučuje odlišení textů (např. základní text normální písmo, odborný filatelistický kursivou apod.). Takže ve zmenšení písma bych určitě problém neviděl.

Tak jsem to nemyslel. Spíš že by vypadalo divně, kdyby na titulním listě byl text o cosi menší než ve zbytku. Ale u těch dvou odstavců ("exponát představuje" a "číslo pod známkou") a obsahu by to možná šlo, ale taky mi to přijde divný. Musel bych to zmenšit o 2 body a to se mi zdá dost. Anebo všechno (kromě literatury) písmo na úvodním listě zmenšit o půl bodu, to by možná do očí netlouklo.

Dělení na základní text normální písmo a odborný kursivou se mi osobně příliš nelíbí, nehledě k tomu, že mi není nikdy jasné co je ještě normální a co už odborné, když to mám vymýšlet a rozhodovat já. :)
Moderátor
No a vo tom to je Pavlíku! :D Nad tou kursívou a normálem jsem maturovala i já. Udělej úvodní list písmem vel. 10. Normálně se píše 12-kou, ale když je toho víc jako u tebe, tak to vadit nebude. Na ostatních listech zachovej 12-ku jako hlavní popis (nadpis a kecání k němu) a tématické texty 10-ka normál a filatelistický popis 10-ka kursíva. Tématický- známka vyšla tak a tak a byla přetisknutá tak a proto. Filatelistický- ten přetisk je o půl mm větší jak druhý, nebo známečka má v dolním růžku nějaký mušinec a tím se odlišuje od druhých. ;)
Moderátor
Já nevím, mně to esteticky potom přijde strašně rozbité. :( Kromě toho se kursiva občas blbě čte, když má být jako text zásadního významu. Obvykle se spíš používá jako citace. Mnohem lepší mi přijde dělení na odstavce nebo úseky.
A vzhledem k tomu, že takový psací stroj má jen jednu velikost písmen a žádnou kursivu, tak bych toto dělení osobně zase až tolik nehrotil a beru tu možnost spíše jako bonus. Já používám nadpisy (kapitoly) v písmu tučném 14, ostatní ve 12 (pro nás, s horším zrakem, to je lepší!! :mrgreen: )
Jediný bližší exponát, který jsem kdy viděl (protože do Maďarska se mi nepodařilo dorazit, než jsem obdržel odpověď stran ubytování, bylo po výstavě) je tady ten http://www.japhila.cz/hof/0731/index0731a.htm Dusbábkův, který se mi osobně příliš nelíbí (nehledě k těm obludným padělkům co má mezi přetisky, ale má tam některý docela pěkný dopisy - ne ty z Debrecína, ty ne!) a dostal myslím pozlacenou medaili v Jihlavě i v Mýtě (štve mne, že je tam spletený úvodní list, když se na něj klepne, vypadnou kosmické lety).
Ale třeba na těchto dvou listech nevím, jak bych měl ty 3,2 cm vyrobit, pokud nechcu zájemce nějak výrazně ošidit o něco, co možná nikdy neviděl a ani neví, že to existuje (a to mám v řešení ještě i další dva), navíc na druhém by teoreticky mělo být vlastně vše kursivou a to se mi nejeví:

Obrázky:

Moderátor
Tak u jednorámovky by tyto listy mohly byt ve spodní řadě rámu a tudíž nebudou spodní známky ničím přikryté. Pokud to máš ale sesumírované kus po kuse a tohle bude někde uprostřed tak nevím no. Je to složité. Snažíme se ti tady s Dejvym tak trošku osvětlit, že i exponát ze špičkových věcí- pokud nemá tu správnou "štábní kultůru" dostává srážky i za prkotiny ohledně grafické úpravy. Ono to bude asi takto- tady dostaneš na výstavě krásnou medaili s vysokým hodnocením. Projdeš rychle přes ty naše tři stupně výstav a zúčastníš se nějaké zahraniční výstavy a tam to spadne na blbostech a řekneš si:" Víckrát nikdy!"
Moderátor
Ve spodní řadě jsou jiné přesahující. Tohle je uprostřed, protože, málo naplat, chronologie má svůj určitý smysl. A vůbec to musí mít jakýsi postup, to je přece jasné.
Otázka je co v zahraničí. Přelepit to celé do němčiny (protože englicky a francouzsky bych netušil co tam mám a Angličany a Francouze to stejně nezajímá, kdežto Rakušáky ... :) ), nebo k tomu přiložit volně listy s překladem?

A jistě, mohl bych ty čtyřbloky nedávat (v Řečkovicích jsem tyto ještě neměl), ale přijde mi to škoda, přece jen tím dokladuju že ty typy a "dírky" jsou na tomtéž archu a není to třeba jiný náklad. Spojené typy mají vždy lepší renomé než jednotlivé kusy (hradčanáři určitě potvrdí ;) ).

pavlinko
A co makkos vízjel, už máš? :P
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 3. 2. 2013, 1:34. »
Registrovaný uživatel
Šesťnásťročné dievča sa vráti domov a smutne oznámi rodičom, že je tehotná. Otec, rozzúrený, nabije pištol a chce vedieť, čo je to za bastarda, že ho zabije. Dcéra nato, že je to slušný chlapík a postaví sa k tomu zodpovedne. Vtom zastane pred domom špičkové auto a vystúpi distingvovaný mladý muž. Pozdraví rodinu, posadí sa pred rodičov dievčaťa, pozrie im do oči a hovorí:
-"Mal som pomer s vašou dcérou, ale bohužial moja rodina mi nedovolí zobrať si ju. Kedže som vážený človek, chcem niesť následky za vzniknutú situáciu. Nechcem nechať ani ju ani dieťa v nedostatku, preto navrhujem nasledovné: Ak sa narodí chlapec, na jeho účet pošlem milión euro a bude spravovať 5 pobočiek predaja Alfa Rómeo. Ak sa narodí dievča, dostane na účet milión euro a 10 salónov krásy. Keby však nešťastnou náhodou dieťa potratila..."
Otec ho preruší, položí mu ruku na plece a hovorí:
-"Tak ju pretiahneš znova, žiadny problém."
Registrovaný uživatel
:D kdepak starostlivý taťka ....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1