Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
regula_jan napsal
No, typuji že u nás v ČR to nebude.

Proč myslíš?
Registrovaný uživatel
ja si myslim,ze takto "zadratovana" je jenom Amerika..... :roll:
Moderátor
Je to focené přes dráty, protože lepší úhel jsem neměl. Ale Amerika to kupodivu není (v DC bys na drát nenarazil a jinde by jich bylo 3x tolik ;)).
Moderátor
dejvy napsal
regula_jan napsal
No, typuji že u nás v ČR to nebude.

Proč myslíš?

Ten komín my přijde takový ... jiný 8)
Moderátor
vidno, ze sa blizi 6. 1. rusnacke sviatky pretoze vonku u nas krasne snezi
_______________
Registrovaný uživatel
:D Asi sa dám prekrstiť
Registrovaný uživatel
Jako nový zdravím všechny vespolek a přeju Vám prožití roku, na který budete rádi vzpomínat.A hned zkraje, bych Vás poprosil o radu. Před čtvrt stoletím jsem ukončil sbírání známek, všechno z důvodu stavby prodal a těď na stará kolena byh rád začal od čistého stolu. Rozhodl jsem se pro Rakousko do roku 1918. Protože mě připadá, že o filatelii je stále menší zájem a rád bych, aby jednou moje děti za sbírku alespoň něco dostaly, moje představa je následující. Raději sbírka menší, ale sestavená z čistých známek, stokorunové položky svěží, od emise 1867 pouze svěží. Od této emise se zaměřit na zoubkování a barevné odstíny, každou emisi doplnit nějakou ukázkou zk. tisku. První čtyři emise mít zastoupené třeba jen jednou známkou od každého nominálu ale v kvalitě s falzkou, u první emise nevím, jak vidíte budoucnost známek čistá - bez lepu. Můžete se někdo k této mé představě vyjádřit? Předem všem díky.
Moderátor
Ako predstava zostavenia zbierky je dobrá. Len neviem, či RU emisie 1850-1867 v kvalite čisté s falckou sa dá zrealizovať za stokorunové položky.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Asi jsem se špatně vyjádřil, první čtyři emise v kvalitě s falzkou, další emise stokorunové položky do dejme tomu 1000 korun pouze svěží, dražší známky si nejsem jistý, nevím kde a jak se naučit rozpoznávat falza lepu, nevím, není lepší známky s přiznanou kultivovanou stopou? A další dotaz, kde nakupovat čisté známky, procházel jsem české aukce a nabídka nic moc, vyplatí se občas zajet o Vídně, jaké zkušenosti jsou s e-bay?
Moderátor
No ja nie som nejak extra skúsený filatelista. Venujem sa tomu intenzívne asi tak 6-7 rokov (s pauzou asi 20 rokov), ale som začal po klasických burzách. Až potom som začal na internetových, sálových aukciách.
Mal som to šťastie, že som našiel, resp. našiel mňa môj mentor, skúsený filatelista z tohto fóra. Od koho som dostal veľmi veľa užitočných informácii, a rád. Ktoré sa nedajú ani ohodnotiť. A samozrejme samoštúdium.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
No, to je právě problém, kluby filatelistů se u nás rozpadly, základy mám, spíše mě zajímá jak se orientovat, do čeho investovat. Nechci na tom vydělávat, zároveň nechci úplně vyhodit peníze. Proto jsem třeba vzdal první republiku. Někde jsem zaznamenal, že je u nás na počet obyvatel osumkrát víc filatelistů, než v zahraničí. Stavěl jsem se ve Wroclawi u obchodníka se známkami. žádné české neměl, že to nikoho nezajímá, zájem je o Německo a klasiku. Z hlediska nabídky a poptávky mám za to,že české známky čeká strmý pád cen. Na to, dělat svět klasiku na solidní úrovni nemám, a to Rakousko je taky naše, proto ta volba.
Registrovaný uživatel
Hm, představa je to hezká ale trochu naivní. Jak píše smith , musíš spíše uvažovat o tisícikorunách a dál uvažovat , že na dražší známky , odstíny a typy budeš muset nakupovat známky s atesty jinak by děti mohly být překvapené až to půjdou prodat. Zároveň ještě si zapoměl , že dnes je sbírka bez prošlých celistvostí hůře prodejná čili chce to i nakupovat prošlé atestované celistvosti.Neber to ve zlém ale je to o penězích co do toho můžeš vložit. Mám známého ,který toto období sbírá a má toho dost ale je to o tisících a více měsíčně. Pak se taky musíš zajímat kdo Ti u nás známky ověří , co jsem slyšel tak Hirsch už nechce , Kopřiva u Burdy a Pelikán se Želetavy jsou hlavně obchodníci takže Těm platíš navíc. Pořádně to uvaž.
Moderátor
Rakusko je u hubu a hlavne o peniazoch vo svete je velmi popularne hlavne klasika, skor by som sa zameral na nejaku exotiku... Z nasho uzemia by som zbieral len Protektorat a Slovensky stat je tam krasna specializacia na varianty kuponov DC, atd a je to aj financne prijatelne. Ked nepocitam harceky Heydrich a Terezin....
_______________
Moderátor
Ja práve zbieram prvú republiku (špecializovanie Hradčany, a aj celistvosti) a nemám ten pocit, že by nebol záujem. Kvalitné veci dodnes sa predávajú za slušný peniaz. A keď si pozriem svoje poznámky z výsledkov aukcii tak ceny neklesajú, práve naopak idú hore. Samozrejme nie závratným tempom, ale pokaždé badám mierne stúpanie.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Doporučuju Uhry. Tam si u průsvitek člověk zažije srandy!! ;)
Registrovaný uživatel
Rakuska klasika ciste v super kvalite je vzdy predajne.napr.nieco taketo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Hezké. Ale aby z toho leben neměl guláš tak já bych si dovolil poradit tohle.
Pokud máš lebene volné peněžní rezervy v řádu desetitisíců možné vložit do známek a láká Tě Rakousko , spoj se s nějakým sběratelem , který to dělá a s jeho pomocí zkus zakládat kvalitní sbírku. Pokud ty prostředky nemáš zkus zauvažovat třeba na specializaci sbírky Masaryků. Typy, průsvitky, barvy,desková čísla, celistvosti. To by si mohl dělat sám, pochopitelně to chce studovat, koupit Monografii atd. Vytvořit jde určitě cenná a prodejná sbírka a hlavně vyřádíš se u toho taky pěkně. :D :D
Registrovaný uživatel
Díky moc za odpovědi, musel jsem odjet, proto až teď. K tomu rozmýšlení, zvažoval jsem do toho dávat tak 4 t. měsíčně, s tou kvalitou, trochu jsem se otřel o mince z nich mám zkušenost že člověk u perfektního stavu nadává na cenu, nechce se mu do toho a nakonec s odstupem pár let vidí, že lepší jedna špičková, než pořídit za stejné peníze deset nic moc. Jenže, koho baví koukat na album s pěti známkama, že jo.
Registrovaný uživatel
Album znamok zo zlou kvalitou kupiš kedykolvek za zlomok ceny ale prave tie kabinetne kusy zhanaš aj roky...
_______________
Registrovaný uživatel
No pouštět se dnes do **/* Rakouska 1850-1918 s uvedeným rozpočtem bych asi nedělal. Hodně kvalitní věci nezaplatíš, u běžnějších je naopak zase různá horší prodejnost a nezapomínal bych ani na velmi časté opravy lepů(či celé lepy). Minimálně několik lidí z Prahy a okolí to dělá s tím, že pak to posílají k atestaci jako svěží do Rakouska či Německa a neb to umí tak u velké většina jim to prochází a chodí jim ve vysokém procentu atesty na svěží.
Do ČSR bych dnes větší částky asi neinvestoval, moc velkou perspektivu tam nevidím. Pokud chceš sbírat staré Rakousko, uvažoval bych na specializací na dostupnější období 1880-1918(případně od 1867). Běžné série do 500/700Kč bych sbíral **, ostatní jen *, ale s opravdu pěknými max. 1-2 menšími lehkými nálepkami a neopravovaným lepem(sérii vždy jednotně, né ** a * dohromady!). Pokud vezmu v potaz zoubkování, lakové pruhy, papíry a další varianty z tohoto období, je to nadlouho a spolkne to nemálo peněz. Než kupovat za každou cenu stavy snad bez nálepky, volil bych klidně pěkné nálepky a za tím ušetřené peníze bych kupoval neobvyklé firemní čisté celistvosti s pěknými razítky a netradiční frankatury(ale to až časem kdy budou vysbíranější známky do sbírka a HLAVNĚ nastudované hlubší znalosti o celistvostech.
Další zajímavou alternativou o které bych přemýšlel možná i více, by bylo sbírat Bosnu a Hercegovinu 1879-1918(pěkné, oblíbené, mezinárodní). Základní známky jsou sesbíratelné většinou **, specializaci a dopisy může každý přizpůsobit svým finančním možnostem.
V obouch případech počítat také hned do začátku s cca 5000-10000Kč za základní literaturu.
Tolik moje úvaha... :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
no alebo ako pise Dracek vykaslat sa na Rakusko a pustit sa do Rakuskych obsadenych uzemi Polne posty, BaH atd...
_______________
Registrovaný uživatel
O té Bosně taky uvažuji, připadám si jako ten příslovečný osel versus seno. Abych pravdu řekl, začal jsem mincema Ř. cís., pak jsem se spálil při nákupu v Brně v kamenném obchodě. Plus ty fotky falz, co se tady probírají, no co bych to natahoval, docela jsem ztratil odvahu. Teď jsem si pořídil Monogr. od Hirsche, kdysi jsem měl Ferch., říkal jsem si - kašlu na sbírání vlastních mincí nebo známek, budu sbírat literaturu o nich. Ale občas se probouzí srdce hamižníka a touha něco z toho fyzicky vlastnit. Dráčku, pokud to není tajné, co ty vlastně sbíráš, znám tvé příspěvky vlastně ze všech sekcí a o všem evidentně něco víš. To myslím jako poklonu, miluju renesanšní osobnosti - ne že byh jich až tolik znal.
Registrovaný uživatel
babygulka: Nepsal jsem nic o obsazených územích ani tzv. PP, to koupím kdykoliv u každého lepšího obchodníka v Rakousku nebo trochu dráže i u nás a prodejné je to v případě potřeby jen s dost velkou ztrátou. A kdo chce sbírat kvalitněji jen tzv. Levantu dle úřadů, tak má co sbírat několik desetiletí a stejně to nezaplatí.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
leben napsal
...
Dráčku, pokud to není tajné, co ty vlastně sbíráš, znám tvé příspěvky vlastně ze všech sekcí a o všem evidentně něco víš. To myslím jako poklonu, miluju renesanšní osobnosti - ne že byh jich až tolik znal.


Zjednodušeně řečeno mám zájem obecně o skoro vše s vazbou na historii(již od ZŠ), i když je to nereálné(ale mnoho věcí historie je spolu často různě provázané).
Známky sbírám již více jak 30 let, ale poslední roky jsou mi možná občas trochu bližší mince. Známky jsou dle mého cca od 2002/06 pozvolna v útlumu jak u nás, tak mi mnohdy přijde že i v zahraničí(samozřejmě to má i různé drobné výkyvy). Jinak od dob mládežníků jsem sbíral hlavně Hradčany(a ČSR I.) nebo věci kolem poštovní historie, časem jsem se dostal do fáze, že finančně dostupné věci co mi po těch letech schází jsou velmi špatně sehnatelné(věc náhody) a desetitisícové kusy kupovat nehodlám(za prvé mám běžný příjem a zadruhé mi přijde nákup těchto drahých věcí ztrátový - věc názoru, ale nejde zrovna o investiční kusy nebo finančně nemám šanci proti zbohatlým podnikatelům), začalo to pak být i trochu nudné a i ve vystavování jsem se dostal asi +/- na pomyslný strop poměru možnosti hodnocení/finance(sbírka je víceméně „zakonzervována“ a leží v bance).
Více si občas hraji s novinovou emisí Sokol, kde mám myslím slušnou sbírku a třeba u jeho deskových značek bych se asi dostal mezi top10(možná i top5) sbírek u nás co je mi známo. Zde zase nejčastěji narážím na situaci, že to není zrovna tolik o penězích, ale různé speciality prostě nejsou už roky na trhu na prodej. A jako poslední ze známek až před pár roky ze srandy zvolený Afghanistan 1927/50(60), který skoro nikdo nesbíral a také proto, že je to málo prostudované(ale jako investice peněz to bude spíše ztrátové).
Mince dělám vážněji cca od roku 1995/6, ale poté co jsem po několika letech zrušil nejprve průřezovou sbírku bohemiky jsem sbíral hlavně mince cís. Říma a co finance dovolily i tzv. naše rodovky a mincovně samostatná slezská knížectví. Z cís. Říma klasicky snaha o získání každého panovníka v pěkném stavu a pak později ještě dva panovníky(Gordiana III.+Phillipa s rodinou /238-49/ na varianty dle RIC). Po několika letech sbírání ale Slezsko začali u nás skupovat překupníci z Polska. U Říma jsem se dostal zaprvé do fáze, že jsem zastoupeny minimálně mincí panovníky(a mincující členy rodiny) u mincí sehnatelných do cca 10-12000Kč a za druhé u zbývajících dvou panovníků se ukazovaly už dokola stejné typy(občas nějaký se sice po Evropě ukázal, ale na naše poměry za velmi vysoké ceny) a začalo to být někdy trochu nuda, zejména když jsem nechtěl moc slevovat z určitého stavu zachovalosti. Z „rodovek“ jsem to dostupné relativně nasbíral+ několik dukátů či tolarů sehnal a zjistil, že s běžným příjmem zde není už šance skoro nic dalšího získat.
Z bankovek jsem sbíral jen jako vedlejšák ČSR, tehdy ještě ne tak nehorázně drahé jako dnes.
Někdy v té době jsem byl ale přinucen řešit své bydlení a tak jsem došel k rozhodnutí:
1/ známky jsem si většinu ponechal a prodal jen pár špeků z desetitisícových relací(Hradčany 30h zoubk.D na dopise, 30h ** smíšené perforace několik kusů a další podobné věci)
2/ z mincí jsem rozprodal Slezsko(mimo jedno knížectví, které jsem prodal později), rozprodal všechen Řím, a cca 80-90 % z rodovek a dalších mincí
3/ prodal všechny své bankovky
Prostě bydlení bylo prioritou…
Z mincí jsem si ponechal(a dále sbíral) jen tzv. vládní a rodové početňáky, sem tam nějaký žetonek či starou medaili. Časem jsem pro zábavu(a částečně jako drobnou investici na "důchod" pokud se ho někdy dožijeme) začal sbírat mince staré Číny(ty „děravé“ do r.1912) + Tibet, ale tam to je trochu o momentálních financích a o aktuální nabíce od několika věrohodných prodejců bez padělků(kterých je nabízeno stále více). Z bankovek jsem v roce 2009 začal pro srandu + oddech sbírat tehdy levnou inflaci Jugoslávie a nakonec jsem pro zábavu i trochu jako investici u této země zůstal vážněji specializovaně.
Líbí se mi sice i „kameny“, ale začít sbírat je nehodlán(na to není čas, místo ani zdroje) - i když chuť by asi byla. :mrgreen:
Takže tolik asi mé sbírání a jeho vývoj… :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Tak to je super citanie ;)
Dracek napsal
leben napsal
...
Dráčku, pokud to není tajné, co ty vlastně sbíráš, znám tvé příspěvky vlastně ze všech sekcí a o všem evidentně něco víš. To myslím jako poklonu, miluju renesanšní osobnosti - ne že byh jich až tolik znal.


Zjednodušeně řečeno mám zájem obecně o skoro vše s vazbou na historii(již od ZŠ), i když je to nereálné(ale mnoho věcí historie je spolu často různě provázané).
Známky sbírám již více jak 30 let, ale poslední roky jsou mi možná občas trochu bližší mince. Známky jsou dle mého cca od 2002/06 pozvolna v útlumu jak u nás, tak mi mnohdy přijde že i v zahraničí(samozřejmě to má i různé drobné výkyvy). Jinak od dob mládežníků jsem sbíral hlavně Hradčany(a ČSR I.) nebo věci kolem poštovní historie, časem jsem se dostal do fáze, že finančně dostupné věci co mi po těch letech schází jsou velmi špatně sehnatelné(věc náhody) a desetitisícové kusy kupovat nehodlám(za prvé mám běžný příjem a zadruhé mi přijde nákup těchto drahých věcí ztrátový - věc názoru, ale nejde zrovna o investiční kusy nebo finančně nemám šanci proti zbohatlým podnikatelům), začalo to pak být i trochu nudné a i ve vystavování jsem se dostal asi +/- na pomyslný strop poměru možnosti hodnocení/finance(sbírka je víceméně „zakonzervována“ a leží v bance).
Více si občas hraji s novinovou emisí Sokol, kde mám myslím slušnou sbírku a třeba u jeho deskových značek bych se asi dostal mezi top10(možná i top5) sbírek u nás co je mi známo. Zde zase nejčastěji narážím na situaci, že to není zrovna tolik o penězích, ale různé speciality prostě nejsou už roky na trhu na prodej. A jako poslední ze známek až před pár roky ze srandy zvolený Afghanistan 1927/50(60), který skoro nikdo nesbíral a také proto, že je to málo prostudované(ale jako investice peněz to bude spíše ztrátové).
Mince dělám vážněji cca od roku 1995/6, ale poté co jsem po několika letech zrušil nejprve průřezovou sbírku bohemiky jsem sbíral hlavně mince cís. Říma a co finance dovolily i tzv. naše rodovky a mincovně samostatná slezská knížectví. Z cís. Říma klasicky snaha o získání každého panovníka v pěkném stavu a pak později ještě dva panovníky(Gordiana III.+Phillipa s rodinou /238-49/ na varianty dle RIC). Po několika letech sbírání ale Slezsko začali u nás skupovat překupníci z Polska. U Říma jsem se dostal zaprvé do fáze, že jsem zastoupeny minimálně mincí panovníky(a mincující členy rodiny) u mincí sehnatelných do cca 10-12000Kč a za druhé u zbývajících dvou panovníků se ukazovaly už dokola stejné typy(občas nějaký se sice po Evropě ukázal, ale na naše poměry za velmi vysoké ceny) a začalo to být někdy trochu nuda, zejména když jsem nechtěl moc slevovat z určitého stavu zachovalosti. Z „rodovek“ jsem to dostupné relativně nasbíral+ několik dukátů či tolarů sehnal a zjistil, že s běžným příjmem zde není už šance skoro nic dalšího získat.
Z bankovek jsem sbíral jen jako vedlejšák ČSR, tehdy ještě ne tak nehorázně drahé jako dnes.
Někdy v té době jsem byl ale přinucen řešit své bydlení a tak jsem došel k rozhodnutí:
1/ známky jsem si většinu ponechal a prodal jen pár špeků z desetitisícových relací(Hradčany 30h zoubk.D na dopise, 30h ** smíšené perforace několik kusů a další podobné věci)
2/ z mincí jsem rozprodal Slezsko(mimo jedno knížectví, které jsem prodal později), rozprodal všechen Řím, a cca 80-90 % z rodovek a dalších mincí
3/ prodal všechny své bankovky
Prostě bydlení bylo prioritou…
Z mincí jsem si ponechal(a dále sbíral) jen tzv. vládní a rodové početňáky, sem tam nějaký žetonek či starou medaili. Časem jsem pro zábavu(a částečně jako drobnou investici na "důchod" pokud se ho někdy dožijeme) začal sbírat mince staré Číny(ty „děravé“ do r.1912) + Tibet, ale tam to je trochu o momentálních financích a o aktuální nabíce od několika věrohodných prodejců bez padělků(kterých je nabízeno stále více). Z bankovek jsem v roce 2009 začal pro srandu + oddech sbírat tehdy levnou inflaci Jugoslávie a nakonec jsem pro zábavu i trochu jako investici u této země zůstal vážněji specializovaně.
Líbí se mi sice i „kameny“, ale začít sbírat je nehodlán(na to není čas, místo ani zdroje) - i když chuť by asi byla. :mrgreen:
Takže tolik asi mé sbírání a jeho vývoj… :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1