Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No, ono bude stejně lepší, když to hodim někam sem na ocenění. Za prvé mám jen pár kousků a za druhé je stejně nezbírám. Kam to mám prosím fouknout, mezi ocenění známek?
Díky
Moderátor
Áno, do sekcie ocenenie známok...
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Keby sa celá populácia planéty Zem zmenšila na dedinu so sto obyvateľmi, kde by však zostal zachovaný pomer všetkých ľudských odlišností - ako by potom takto maličká, rôznorodá dedinka vypadala? Toto bolo predmetom pátrania
Philipa M. Hartera, lekára z nemocnice pri Stanfordskej Univerzite.
Tu sú výsledky jeho výskumu:

V dedine by žilo:
55 Aziatov, 21 Európanov, 14 obyvateľov zo Západnej pologule, 8 Afričanov
52 žien, 48 mužov
70 "farebných", 30 belochov
70 iného vyznania, 30 kresťanov
89 heterosexuálov, 11 homosexuálov
6 ľudí by vlastnilo všetok svetový majetok
6 by bolo z USA
80 by žilo v dome, ktorý by nezodpovedal štandardu
70 by nevedelo čítať
50 by trpelo podvýživou
1 by bol na prahu smrti
1 by bola tehotná
1 by mal vysokoškolské vzdelanie
1 by vlastnil počítač

Nasledujúce je iba anonymná interpretácia vyššie uvedených faktov:
Premýšľajte o tom týmto spôsobom.

Ak žijete v peknom byte, máte dosť jedla a viete čítať, ste členom veľmi úzkej skupiny.
Ak máte pekný byt, jedlo, viete čítať a vlastníte počítač, ste členom elity.
Ak sa zobudíte toto ráno a budete viac zdravý, ako chorý, ste šťastnejší, ako celý milión ľudí, ktorý neprežije tento týždeň.
Ak ste nikdy nebol vo vojne, nezažil osamelosť uväznenia, utrpenie mučenia, alebo trápenie hladu ste na tom lepšie ako 500 miliónov ľudí tohoto sveta.
Ak môžete chodiť na omše do kostola, a nemusíte obávať poníženia, zatknutia, mučenia alebo smrti, ste šťastnejší ako miliarda ľudí, ktorí nemajú to šťastie.
Ak máte jedlo v chladničke, oblečenie na seba, strechu nad hlavou a kde spať ste bohatší ako 75% ľudí na tejto planéte.
Ak máte peniaze v banke, vo svojej peňaženke a šporíte si do pokladničky ste medzi 8% najbohatších ľudí sveta.
Ak sú vaši rodičia stále nažive a svoji ste veľmi vzácny prípad.
Ak sa pozeráte priamo s úsmevom na tvári a ste skutočne vďačný ste požehnaný, pretože väčšina ľudí má tu možnosť, ale nerobí to.
Ak držíte niečiu ruku, ak objímate niekoho, alebo sa len dotýkate jeho ramena, ste požehnaný, pretože viete ponúknuť liečivý dotyk.
Ak môžete čítať túto správu, ste požehnaný dvakrát, pretože na vás niekto myslel, a čo viac, ste ešte požehnanejší ako dve miliardy ľudí, ktorí nedokážu čítať vôbec.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
"6 ľudí by vlastnilo všetok svetový majetok"

Takže 94% lidí nemá majetek vůbec žádný? :shock: :mrgreen: :roll:
Moderátor
Tak jsem zaslechl, že Pavlínka letos na olympiádě moc nezabodovala... Že prý snad testy se jí nevydařily... Copak je na tom pravdy?
Moderátor
regula_jan napsal
Tak jsem zaslechl, že Pavlínka letos na olympiádě moc nezabodovala... Že prý snad testy se jí nevydařily... Copak je na tom pravdy?

Ano Honzíku, ale je to trochu jinak.Je pravda že testy mně nesedly, jenže politicky mně upozadily ohodnocení exponátu na úroveň 10-ti letého soutěžícího. Kvůli blbému datu narození mě dali do skupiny B a až na místě se zjistilo, že patřím do C.Jenže tam už byli dva Duškovi zástupci a oba dva končí letos coby mládežníci ,tak prostě "museli" oba bodovat na něčí úkor(z jednotlivých krajů mohou být pouze dva soutěžící) A tím blbcem jsem se po bodování exponátu stala já ;) . Všichni do jednoho mně řekli, že jako vždycky jsem měla exponát nejlepší(měla jsem taky nejlepší ten elektronický) a že si mám jít stěžovat, ale nebylo na co. Aby si odnesl Jirka Kotrnetz na odchodnou nějakou medaili , tak při zisku 6 (!) bodů za otázky ze 40-ti (!) možných, dostal za exponát 53 (!!!) aby mě předběhl na stupních vítězů o PŮL BODU ! :D Ono to přišlo absurdní i samotnému Jirkovi, ale přeju jim to.Anička Zoufalá byla absolutně bez konkurence a moc jsem jí to přála. Je to moc milá a chytrá holka.Když mně hned ráno řekli, že sem tam vlastně jen do počtu, tak nebylo co řešit. :roll: Takže je potřeba taky trochu "číst mezi řádky". Snad ti nemusím tady psát, kdo v tom všem byl zainteresovaný :D To ty víš sám nejlíp.

Ale aby jste si nemysleli, že jsem tam byla na houby, tak jsem na olympiádu připravila mého nového kamaráda ve zbrani- Jošku Škrdlíka tady vedle z Havřic a nachystala jsem mu exponát , aby tam uspěl.No a povedlo se. Napoprvé deklasoval zbytek kategorie B a tak jsem měla velkou radost s ním :D No a exponát mu ohodnotili o 5 bodů líp jak mně :D takže to odráží to, co se tam dělo. Toť vše.
Atmosféra tam ale byla jinak vynikající a výborné jídlo.No a já mám chuť je za ten jejich kiks se mnou, poslat do prčic a můžou si to dělat sami. Vyhrála jsem třikrát, nebo čtyřikrát a to už můžu jít do mládežnického důchodu. ;)
Moderátor
Co se tam dělo nevím. Nebyl jsem tam. Koho myslíš tím "zainteresovaným" taky nevím.
Kdo ti říkal, že máš nejlepší miniexponát jako vždycky taky nevím, ale rozhoduje o tom jury. A ta hodnotí "anonymní" miniexponáty (pro nezasvěcené - exponát má přidělené číslo a až podle čísla se zjistí, kdo ho vytvořil). Samozřejmě okoukaný styl lze přiřadit ke konkrétní osobě. Na olympiádě dost rozhoduje originalita, ale žádný miniexponát jsem letos neviděl.
Bylo mi řečeno, že jsi skončila pátá, takže jestli je to pravda, ještě tady figurují další dva, které jsi nerozebrala.
Nechci to celé shazovat ani nikoho ospravedlňovat, zvlášť když vím, že hodnocení olympiády má své vady a chápu, že tě neúspěch mrzí.
A osobně si nemyslím, že by pan Špatný dopustil nějaké handlování s umístěním .
Moderátor
No páté místo to nebylo, ale čtvrté a exponáty se anonymně už taky nehodnotí.Neseděli jsme zvlášť, ale všichni pohromadě s jurymany a při hodnocení každý zhruba ví, od koho to je, takže se časy mění.Tak jak to popisuješ to bejvávalo.Jurymané jsou náhodně vybraní (rozuměj kdo se tam toho ujme) a chodí spolu a diskutují o tom dohromady.Krom pana Špatného- ten to odchodil sám. Určitě víš, že v jedné kategorii mohou být zástupci pouze dva z kraje a mně hned ráno řekl pan Kalabza, že jsem navíc a nejlíp tak mimo soutěž.To jsem odmítla a bylo to. Pochválila jsem všechny přede mnou a všem jsem pogratulovala. O nikom jsem nic špatného neřekla.Jen mě mrzí, že jsem do toho šla. Příští rok- pokud se toho zůčastním, tak budeme asi jen dva v kategorii. To by bylo asi jasné.
Moderátor
No a tímto to ukončím a letošní olympiáda je pro mě minulost. Honzíka jsem se svým názorem asi dotkla, protože je odchovanec Znojma a pana Duška a jeho další odchovance jsem v příspěvku vzpoměla.Třeba se opravdu mýlím a jsem jen opravdu zhrzená neúspěchem jak píše :D .
Soustředím se na výstavy a bude mi to dělat radost. A dobrou noc !
Moderátor
Dotčený se necítím ;) Něco podobného jsem už párkrát zažil...
Moderátor
Před chvilinkou jsme zpracovali nějaké fotky tak ať si snad někdo nemyslí že tady "válčíme" :D , Tak jsem strávila v doprovodu znojemského Jirky dva dny a sranda byla velká. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dovolím si jako vzpomínku ze září 1990 ve Svitavách,co vím minimálně dva lidé z fotky se tu občas ukazují...(u 7 lidí znám i jména) ;)
Kde jsou ty časy... :| :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

(většina lidí na fotce je jen delegace účastníků z Prahy)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 10. 6. 2012, 21:50. »
Moderátor
A ktorý si ty Dráčku, priznaj sa..... ;-)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Jojo, dobří hipíci.To ještě byly děcka, chuť a peníze. Dnes krom chuti (na pivo) néni nic :roll: .
Jo pánové- kdo z vás dražil něco u Feldmana. O něco bych tam měla zájem.
Moderátor
pavlinka napsal
Jojo, dobří hipíci.To ještě byly děcka, chuť a peníze. Dnes krom chuti (na pivo) néni nic :roll: .
Jo pánové- kdo z vás dražil něco u Feldmana. O něco bych tam měla zájem.

Copak by se ti líbilo a co na to ministr financí? :D
Moderátor
ikanek napsal
pavlinka napsal
Jojo, dobří hipíci.To ještě byly děcka, chuť a peníze. Dnes krom chuti (na pivo) néni nic :roll: .
Jo pánové- kdo z vás dražil něco u Feldmana. O něco bych tam měla zájem.

Copak by se ti líbilo a co na to ministr financí? :D

Ministra asi odvezů do Kromclu do cvokárny :lol:
Moderátor
Dracek napsal
Dovolím si jako vzpomínku ze září 1990 ve Svitavách,co vím minimálně dva lidé z fotky se tu občas ukazují...(u 7 lidí znám i jména) ;)
Kde jsou ty časy... :| :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

(většina lidí na fotce je jen delegace účastníků z Prahy)

Už to nehul ...
V roce 1990 byl kongres v Brně, Svitavy byly o rok později.
Registrovaný uživatel
smith napsal
A ktorý si ty Dráčku, priznaj sa..... ;-)

Já bych tipoval že ten s tou kytarou :D ;)
Moderátor
Tak jsme na dovolené neplánovaně "zabloudili" do Zakopeného a když už jsem tam byl, tak jsem navštívil i místní poštu s úmyslem zakoupit nějakou tu památku v podobě známek k letošnímu šampionátu ve fotbale. Plakát s vyobrazenými známkami měli sice na hale pěkný (a velký), ale známku neměli ani jedinou. Možná taky dobře, pač jsem tam byl o onom inkriminovaném pátku, takže bych je mohl taky večer roztrhat :).
Tak jsem chtěl alespoň letošní polskou Europu a kupodivu - taky neměli. Ale slečny a paní za přepážkou byly alespoň ochotné a vstřícné.
Tak Vám sem, přátelé, vložím alespoň dvě nekvalitní fotografie - polskou poštovní schránku a část poštovní budovy v Zakopaném. Fotograf ze mne taky nikdy nebude ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nikdy jsem na žádné filatelistické olympiádě nebyl a, upřímně řečeno, ani bych se jí nechtěl aktivně účastnit. :-)
Registrovaný uživatel
to je nuda, ze? soucasne vsechny na dovolene a nic v sberatelske.com filatelie prakticke nepisou...
byloby bezva jestli u toho vychvalovaneho SCF bylo neco co poutalo pozornost.
Ale Buch vi co v nim je... vztah k spolencnosti ma nulovou a skrytou.
jenom stary dedky pisou v tech casopisech nejaky nesmysl o sobe... a kde tech dedku certi berou...
Proto neni zajimatelny pro mne ten pojem co maji skuseni a zase dedky...
Moderátor
Holt ti, co mají to štěstí, že jsou v práci od rána do večera, víkendy nevyjímaje, už nemají moc náladu ještě večer sedět u kompu :).
A pokud jde o SČF, o kterém asi nevíš skoro nic, doporučuji přečíst si třeba článek http://www.infofila.cz/rozhovor-s-vedoucim-kmf-znojmo-stanislavem-duskem-r-2-c-4407 . Abys věděl, co ti, jak píšeš "staří dědkové", pro filatelii dělají.
Moderátor
dejvy mas pravdu, zvacsa trcime v praci mimo nedele :-)
_______________
Registrovaný uživatel
no pane dejvy, vidim tam jen problemy od vtíraveho nestydateho stareho cloveka, co opravdu bojim.
ovsem kluby bez demokratickeho vztahu k lidem je jako sekta, a navic je to jen Znojemsky exkluziv.
K tomu dodam, ze kdyz jsem prisel do sekretariatu SCF, mne dali jen kontakt bez jedineho upomenuti co ten SCF vubec je. a na kontaktu pozadovali abych ja bral novinkovou sluzbu CR a drobnosti SK. A to pro mne vubec nedela cest.
Registrovaný uživatel
a po mych reci se spadla klec na foru jako uder Bozi bourky.) nebo je to jen u mne tak vypadaji stranky?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1