Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
No aspoň ses dozvěděl, jaks dopadl. Já nejsem nikde schopna zjistit, jak dopadly mé články ve třídě literatury mládeže v Indonésii a jestli je tam vůbec někdo poslal. Psala jsem všude na svaz i na FIP a jsem asi zakletá nebo co. No a těch 41 bodů- no co už. Jankovič dostal za kola taky jen potvrzení o účasti a za pár let velké zlato. To se podá. Nám se stránky líbí!
Moderátor
Když jsme u toho Jankoviče, tak www.postoveznamky.sk dostaly 56 bodů. Oproti tomu rainbowstampclub.blogspot.com 53 bodů, http://filateliajuvenil.weebly.com/ 55 bodů, http://www.hemofilatelia.org/ 58 bodů. Podle mne se tyto stránky moc srovnat nedají a bodově jsou v rozmezí 3 bodů (i když jde o různé "výstavní třídy").
Moderátor
Hned sem dala tu o té krvi a to je guláš, jak prase. :D Páté přes deváté. Všechno je to jen subjektivní pohled jurymanů a hodnocení raději ponechám bez komentáře. ;)
Registrovaný uživatel
pro regula_jan:

Není třeba smutnit... Stránky stejně neděláte pro "dobré" ohodnocení na nějaké výstavě, ale zkrátka proto, že Vás to baví. Pokud Vám to udělá alespoň nějakou radost, jsem velmi rád, že z Vašich stránek na stránky blogu NEWSPHILA přicházejí čtenáři (pokud se občas podívám na zdroje návštěvnosti...). To znamená (alespoň v mých očích), že Vaše stránky nemohou být tak špatné, když na ně chodí sběratelé.
A dále, když tito sběratelé si je podrobně prohlédnou - jinak by odkaz na NEWSPHILU nenašli... Z toho všeho mi vychází, že ty stránky zase nemohou být tak katastrofální, že se sběratelům líbí a že je čtou.
Co chtít víc? Vydržte, pište, publikujte... a ono se to postupně "zlomí"... a nakonec jednou i v tom hodnocení.
Moderátor
Tohle mi dneska uteklo - přeplatili mne, bídáci (ale i tak jsem utratil nad poměry a jestli něco zůstane pro chudáka Beneše, to si nejsem jist):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Udělal jsem jeden pokus, ale mám takový pocit, že níže uvedený list exponátu už je za hranicí únostnosti zhuštění (využití 110% jako u stachanovců). Co vy na to?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To není dobré z technického hlediska. Listy se na rámech překrývají vespod a tak na A4 jsou nastaveny okraje na bocích a nahoře 1,5 cm a dole 3,2cm. ;) Jinak při napasování 16-ti listů na rám, by ta spodní řada byla z půlky zakrytá.
Moderátor
A ještě bych asi zvětšila trochu hawidky.
Moderátor
No právě, tohle je odspodu už jenom 1,8 cm a hawidky budou na sebe těsně navazovat (na výšku). od spodu to může být ale zakrytý maximálně rámem. Je a vždy bude to poslední list ... a pokud to budu importovat do 8 rámového exponátu všech vydání (protože 5 rámů z tohoto udělám jen těžko), tak toto budou 2 listy (třeba ještě do té doby i něco přibyde ;)).
Moderátor
A na bocích je dole teda už jen 1 cm ... :(
Registrovaný uživatel
dej pryč dolní serii, možná i průpich, posuň a bude to skoro ok... ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
No to nejde!! Dolní sérii bych neměl kam dát a ta je důležitá, protože poslední, definitivní a atraktivní!! Dokonce i Michel už ji objevil. Jinak, fčil ten list vypadá takto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to už je lepší...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Takto to bylo k vidění v Řečkovicích. A furt je u mě doma.
Dvourámové exponáty náhodou nebudou? :?
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 11. 11. 2012, 23:53. »
Registrovaný uživatel
Také už jsem se kdysi ptal... :?
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Pavel_III napsal
Psala pošta (Česká pošta, s.p.), že 15. listopadu "dojde" z technických důvodů, u opakovaného tisku výplatní známky Lidová architektura "A", ke změně v barevnosti. A následné dotisky budou v této nové úpravě.
Jaká ta nová barevnost bude se neuvádí.

Co si má člověk představit pod pojmem "technické důvody"? A dojde, nebo už věcně došlo?

Už to vím!!
A pro ty, kteří to ještě neví:
Mašině dělá na současné známce problém přečíst to A. Barva podkladu a barva A jsou takové, že to ten stroj zkrátka nepřečte. Takže po novu je prý podklad bílý. Sranda je, že pošta této známce nechce přidělit nové číslo, ale bere ju jako variantu jedné známky se slovy, že filatelisti nadávají (a pošta na ně stejně sere, ani na výstavy nedá ani korunu). Jednou pošta vydává známku ze skutečně provozních důvodů a dělají s tím takové cavyky.
Moderátor
Mašina neumí přečíst "A" na žádné známce. Problém je v tom, že podkladová barva je příliš tmavá, takže stroj není schopný známku vůbec najít a dopisy vyhazuje na ruční třídění.
Nová varianta nebude mít barevný podklad, ale barevné tečkované kontury.
Mimo emisní plán vyjde ještě 19.12. výplatní známka 5 Kč. Takže kdo kompletuje ročník, ten si ještě chvíli počká. Trojan už vydal albové listy; nevím, jestli má o těchto známkách tušení a jestli je tam zařadil.
Moderátor
Anebo tak. Jsem si to ne dobře zapamatoval. 5 Kč se bude hodit, zásoby pomalu docházejí, ale čím to, že to neví dřív?
Moderátor
... v podrobným emisním plánu ju ještě nemají.
Moderátor
No vidíš, a já už vím, jak bude vypadat ;).
Moderátor
mas aspon nahlad?
_______________
Moderátor
Měl jsem v ruce výtvarný návrh.
Moderátor
Pánové, prosím Vás, nemáte čirou náhodou někdo doma film Dekalog, díl 10? Snažil jsme se ho najít na netu, ale neúspěšně...
Moderátor
dejvy napsal
Měl jsem v ruce výtvarný návrh.

Už chystá pošta mimořádnou emisi k vítězství ve Fed-Cupu a v Davis Cupu?
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Dekalog, díl 10?

na www.uloz.to by mal byt....
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1