Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Vedel by niekto, čo je to za pretlač?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Osobně bych si myslel, že si někdo hrál s dětskou tiskárničkou, protože ty provizorní doplatní přetisky byly vždycky výrazně větší (aby to bylo dobře poznat). A navíc, kde by na poště sebrali soukromě zoubkovanou novinovou známku?
Moderátor
ejha no to bejvavalo :-), Dejvy ty si pamatas veci
_______________
Registrovaný uživatel
Tak jsem při sepisování chyběnky Rakouska začal zkoumat, jestli mám ve sbírce padesátihaléřového císaře z 1908 na nažloutlém nebo na šedém papíře. S tím jsem ale vůbec nechtěl si začínat. Přivedla mě k tomu snaha mít ve sbírce pokud možno vždy první náklad. Přitom jsem zapomněl, jak je to bláhové, když například československá pětihaléřová známka s holubicí vydaná v roce 1920 v modré barvě byla v následujícím roce nahrazena barvou fialovou a v roce 1926 znovu vydána v barvě modré a katalogy ani ta dvě vydání modré známky nerozlišují (není pořádně podle čeho). Takže zpět, až budu mít chuť, můžu zkusit nějaké ty varianty papíru rozlišit, ale nebudu podle nich zařazovat do sbírky. Oddych.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dědek napsal
... například československá pětihaléřová známka s holubicí vydaná v roce 1920 v modré barvě byla v následujícím roce nahrazena barvou fialovou a v roce 1926 znovu vydána v barvě modré a katalogy ani ta dvě vydání modré známky nerozlišují (není pořádně podle čeho).

Tak si je pořiď na celistvosti, tam to rozlišíš podle data na razítku :D ;)
Registrovaný uživatel
Jdi ode mě satane! :) :D :mrgreen:
Registrovaný uživatel
dědek napsal
Jdi ode mě satane! :) :D :mrgreen:

Snažím se pouze pomoci :roll: :D
Registrovaný uživatel
Svádíš mě k nepravostem. :D
Registrovaný uživatel
Nemusí být nutně na celistvostech. Stačí dobře čitelné razítko, tedy alespoň rok. Ale to pomůže spolehlivě jen u prvního nákladu, v době vydání 2. nákladu mohl někdo použít prvonákladovou známku ze svých starých zásob :)
Registrovaný uživatel
xxJERRYxx napsal
Nemusí být nutně na celistvostech. Stačí dobře čitelné razítko, tedy alespoň rok. Ale to pomůže spolehlivě jen u prvního nákladu, v době vydání 2. nákladu mohl někdo použít prvonákladovou známku ze svých starých zásob :)

Sakryš to se nám to komplikuje :?
ještě štěstí že Dědek hledá jen to první vydání ;)
Moderátor
Škoda že u těch starých známek (našich, teda) není na archu datum tisku, že? ;)
Registrovaný uživatel
něco mimo téma.....znovuzrození
za jízdy nás skalpoval obrovský bagr

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to sa da ako?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
kusek ho jde vidět za autem.....bagroval vedle cesty a stál v mém pruhu....před sebou měl tatrovku na nákladku,měli tam značku s příkazem objíždění ....objíždíme a on si asi spletl páku či co a místo aby uhýbal s lžící do prava k výkopu tak jel doleva a nabral přímo nás
Registrovaný uživatel
no pekne :shock:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To bylo asi ku..v,že jo?Ale hlavně,že můžeš psát,takže asi v pohodě aspon Ty.
Jezdím jako doprovod s nadměrama a kolikrát žasnu,jak ty havárky hnusně vypadají a většinou jenom vyskočí maník a má nerva,jak bude asi tak jezdit do práce.Ty první reakce bývají někdy až k smíchu.
Registrovaný uživatel
jako uplně v šoku...zařval jsem na kolegu ohni se,on zároven Honza bacháááá a bylo to.....lezu ven,čumím jestli něco mu není pak na sebe....třepem se jak ratlíci a naběhne jeden ču*** a řve na nás co tu tak valíte???? tak jsem ho zjebal tak že utekl.....bo jsme nejeli ani 20.....asi si chtěl krýt záda...beztak měl hlídat
Registrovaný uživatel
zakoukanyhonza napsal
jako uplně v šoku...zařval jsem na kolegu ohni se,on zároven Honza bacháááá a bylo to.....lezu ven,čumím jestli něco mu není pak na sebe....třepem se jak ratlíci a naběhne jeden ču*** a řve na nás co tu tak valíte???? tak jsem ho zjebal tak že utekl.....bo jsme nejeli ani 20.....asi si chtěl krýt záda...beztak měl hlídat



Takže jsi měl pěknů sobotu. :evil:
Policajti,zdžovačka?
Registrovaný uživatel
stalo se to ve čtvrtek ráno......do ted jsem slavil :)
policajti tam byli za cca 45 minut.....dořešené za dalších 30.....asistentční služba tam byla za necelé 2 minuty :D
Registrovaný uživatel
Tak si užij nového života a bacha at neoslepneš.
Registrovaný uživatel
dík :) nehrozí jsem pivař :)
Moderátor
Tak tam bych sedět nechtěl...
Moderátor
Jenom doplním info o nové výplatní známce o obrázek:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To už jsem viděl (pošta to má na webu už asi týden), ale to nové Áčko ještě ne ... a taky nevím, jak to bude s tou objednávkou těch nových Áček. Pošlou to? Respektive kdy?
Moderátor
Připomínka 90. výročí KF Alfonse Muchy a toho, že včera bylo 12.12.12. (ještě jsem poslal i mohutnější, ale to až dostanu zurück).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1