Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Jen tak mě napadá, co, že se tolik zdejších přispěvatelů, natož moderátorů, tak vehementně zabývá státem (Afghanistán), kterýžto snad kromě krásných a jedinečných afgánských chrtů nepřinesl a nepřináší lidské populaci nic moc pozitivního...
Cožpak není spousta daleko sympatičtějších zemí k specializovanímu sbírání???
Třás takové sympatické země jako: Uruguay, Gibraltar, Nový Zéland, Island, San Marino,... ;)
Registrovaný uživatel
Obecně to bude možná takto:
Mnoho zemí nemá studijně moc zajímavý maeriál, nebo je téměř nedostupný z vícero důvodů a v neposletní řadě mnoho zemí má pro oblíbenost nehorázně drahé jakékoliv jen trochu lepší materiály(třeba i 100x či ještě více za výskytem stejně vzácné věci).
Takže to co jsem pro zábavu dal do nákupu někdy asi i občas unikátních věcí bych u mnoha např. evropkých zemí (či jiných "civilizovaných") nekoupil ani trochu objektivně vzácný materiál tak na jednu,dvě stránky a šance něco častěji objevovat či levně koupit jsou skoro nulové.
Z uvedených zemí třeba Gibraltar a San Marino je z 99% jen čistá obchodní komerce a skoro nic zajímavého, tedy možná poštovní historie, ale ta je buď nehorázně drahá nebo velmi často jen od filatelistů udělaná(nebo obojí).
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dráček: A co ta Uruguay??? Z latinské Ameriky pro mě nejsympatičtější stát, skvělý fotbal, a neříkej, že by tam nešla udělat nějaká výstavní záležitost třás z doby, kdy se tam "mleli" s Argentinou o samostatnost... ;)
Registrovaný uživatel
Uruguay, staré věci špatně dostupné a zdaleka ne levné, slušných dopisů jak šafránu, nemám nyní po ruce katalog, ale typuji že slušně studijně vysbíraný základ 19.století by pro exponát vyšel hrubým odhadem na několik desítek tisíc USD. Mladší období většinou již pro dokonlý tisk není studijně zajímavé. Šance konkurovat zahraničním sbírkám asi dost malá, tedy za předpokladu že tam nenaleješ nějaký ten milion na nákup materiálů.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
a muzete mne jako staleho novacka, ale novacka s velkym zajmem necemu naucit? :)
Registrovaný uživatel
Laskut napsal
a muzete mne jako staleho novacka, ale novacka s velkym zajmem necemu naucit? :)

.............................................................. ;)

Ako moderator som to zmazal, lebo to považujem za nedôstojné pre toto fórum. Smith
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 27. 11. 2013, 7:28. »
Registrovaný uživatel
..........................................


Ako moderátor som to zmazal, ide o reakciu na Honzu, nakoľko som zmazal aj jeho príspevok, tak tento tiež stráca zmysel. Smith
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 27. 11. 2013, 7:29. »
Registrovaný uživatel
.............................................................


Ako moderátor som to zmazal, nakoľko po zmazaní príspevku od Honzy to stráca zmysel. Smith
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 27. 11. 2013, 7:28. »
Registrovaný uživatel
:mrgreen: OMG
_______________
P.
Moderátor
blazek007 napsal
Pavle, se škodolibostí sobě vlastní konstatuji, že bábovičky se už 21 let hroutí leda tak Tobě. Když na jaře a v létě 1992 Klaus a Mečiar v Brně ve vile Tugendhat domlouvali podrobnosti rozdělení Československa, sešlo se před vilou zhruba třicet (slovy: třicet) protestujících, kteří s rozdělením nesouhlasili. Na Slovensku naopak byly zastánců rozdělení statisíce. Viz volební program HZDS + hlasy ve volbách, která toto hnutí získalo. Takže Klaus nás dovedl jen k rozumnému a klidnému rozdělení bez nějakých excesů. Takže - máš po bábovičkách. Nazdar.

Tak jistě. Podříznout je nešlo, většina lidí byla v práci a v místě samém není ani příliš mnoho prostoru. Nehledě k tomu že, znáš Klause, on protestující proti své osobě demagogicky označí za ignoranty, vlastizrádce, nacionalisty snažící se rozbít stát, hlupáky atd. A Mečiar dává rovnou rány pěstí. A k tomu má každý okolo sebe bandu goril.
Na Slovensku žádné statisíce nebyly, to je přesně ta mediální fikce, kterou soudruzi z Prahe propagovali, aby to prošlo snadněji. A kromě toho, HZDS v programu žádné samostatné Slovensko nemělo. V Čechách (a hlavně v Praze) taky pořád volí ODS a těžko budeš dokládat, že mají v programu tunelování (a tedy co volič, to tunelář) a přitom je ta strana tím pověstná.

Akorát jsi ještě neřekl, jestli jsi byl jedním z těch, co v hospodě vyřvávali: "Jen ať si táhnou!", když tvrdíš, že to byl převažující názor. ;)
Moderátor
Nikdo mi nevymluví, Laskut alias Dento jest ve skutečnosti pan Mgr. et Ing. František Beneš, CSc, který takto proniká do zdejších cizích sběratelských vod, by se dobře pobavil na účet svých zdejších "nepřátel". I cvičená opice by po několika letech strávených v ČR zvládla komunikaci v Čj lépe než nám tu předvádí výše zmíněný nick Laskut.
Á propos, vím o čem mluvím, mám řadu ruských, běloruských či ukrajinských studentů, ale takhle stupidně by nekomunikoval žádný z nich...
Moderátor
Dracek napsal
Obecně to bude možná takto:
Mnoho zemí nemá studijně moc zajímavý maeriál, nebo je téměř nedostupný z vícero důvodů a v neposletní řadě mnoho zemí má pro oblíbenost nehorázně drahé jakékoliv jen trochu lepší materiály(třeba i 100x či ještě více za výskytem stejně vzácné věci).
Takže to co jsem pro zábavu dal do nákupu někdy asi i občas unikátních věcí bych u mnoha např. evropkých zemí (či jiných "civilizovaných") nekoupil ani trochu objektivně vzácný materiál tak na jednu,dvě stránky a šance něco častěji objevovat či levně koupit jsou skoro nulové.
Z uvedených zemí třeba Gibraltar a San Marino je z 99% jen čistá obchodní komerce a skoro nic zajímavého, tedy možná poštovní historie, ale ta je buď nehorázně drahá nebo velmi často jen od filatelistů udělaná(nebo obojí).

A i proto se věnuju těm přetiskům. :P Kdyby to sbíral každý, tak při nákladech 200 - 10000 kusů bych nezískal nic.

Zajímavá je jedna věc, často se uvádí, že jeden ze znaků spekulativních vydání je nízký náklad. To je sice do jisté míry pravda, ale jen u velkých států. Velké náklady například u Pitcairnu naopak svědčí o komerci a spekulaci, neb to zkrátka neodpovídá poštovní potřebě. Na malém území nebo za zvláštních podmínek (okupace, revoluce, povstání) je poštovní provoz obvykle slabý, z objektivních příčin, známek nebývá dostatek neb zásobování z centra vázne nebo není žádné, ale i když je provoz slabý, většinou je snaha jej nějak zabezpečit a to z řady důvodů. Jeden z nich je i ten, že je snaha doručit příbuzným zprávu o tom, "že žijeme" (jiná otázka je, jestli pošta tím směrem zrovna funguje) a druhý ten, že i v nestandardních podmínkách se stále žije a dřív si lidé psali, když už se to naučili a byla ta možnost, mnohem víc než dnes, když má každý mobil a smalt (e-mail). Byla zkrátka poptávka. V takovém Afghánistánu je krapet jinak, tam je nejcennější osoba ženského pohlaví ta, která nikdy nechodila do školy, jakmile do ní chodila, její cena rapidně klesá. 8) A chlapi většinou nemají komu psát, když většina příbuzenstva žije v dosahu jedné mešity, kde se pravidelně potkávají.
Registrovaný uživatel
no Wjem, nemate pravdu, protoze mne osobne neznate.
V zadne ceske skole jsem nikde nestudoval, nemam zde ceskych kamaradu,
nestuduji ze spatneho zdravi ani vubec nijak nedotykam cestiny.
je to pro mne tezce, totiz jsem na praskach, a porad lezim v posteli.
jediny co muzu dojit do pocitace, neco procist, najit, ale vse je absolutne v mizerne kapacite.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
I cvičená opice by po několika letech strávených v ČR zvládla komunikaci v Čj lépe než nám tu předvádí výše zmíněný nick Laskut.
Á propos, vím o čem mluvím, mám řadu ruských, běloruských či ukrajinských studentů, ale takhle stupidně by nekomunikoval žádný z nich...

Jenže to jsou studenti vysoké školy. ;)
Registrovaný uživatel
ja myslim ze jak turtle tak i ja muzeme tvrdit,ze to tak jednoduche neni,u mne i
po mnoha letech exilu kazdy domaci pozna,ze zdejsi nejsem a to po nekolika vetach,muj graficky projev je mirne receno pozoruhodny a to mohu o sobe
tvrdit ze sice nejsem zadny IQ zazrak ale ouplnej blbec taky nejsem..to vse
je silne individuelni,z emigrantskych kruhu existuje tvrzeni,ze po 30 se nikdo
cizi jazyk perfektne nenauci,existuji narodnosti,ktere se v exilu skupinuji a ty
ani za cely zivot rec zeme a pisemny projev nikdy nezvladnou..ani se o to nepo-
kouseji....proto navrhuji nechte Denta na pokoji,alespon se pokousi a kdo mu
rozumet chce ten mu i porozumi....
Registrovaný uživatel
Maxmilian napsal
...,existuji narodnosti,ktere se v exilu skupinuji a ty
ani za cely zivot rec zeme a pisemny projev nikdy nezvladnou..ani se o to nepo-
kouseji....

Přesně tak, měl jsem souseda Řeka, pracoval v partě Řeků, po práci šel do řecké restaurace, nakupoval v řeckých obchodech, četl si řecké noviny a na SBS se díval na řecké filmy.
Byl tu 30 let a domluva s ním byla hrozná. Jinak ale milý a veselý člověk. :D
Registrovaný uživatel
No, jediny duvod neco delat - pokusit zvladnout se skouskami na ceske obcanstvi.
A to prave to, tam nutne vystudovat, kulturu, umeni,historii atd.
takze kdyz dostanes ceske obcanstvi jste na 80% zahranicni Cech.
a o to budu pokouset protoze jsem v Cechach na vzdycky.
Registrovaný uživatel
kde je ta demokracie ? :D zas tu můžou plácat nesmysly jen slaboduší .... to je princip celé naší země ... nakonec zrobte s Denta ještě moderátora !!! :D :D :D
Registrovaný uživatel
to by nebylo nezajimave...(povsimnete si prosim dvou zaporu v jedne vete,jako
v aritmetice)...... :lol:
Moderátor
zakoukanyhonza napsal
kde je ta demokracie ? :D zas tu můžou plácat nesmysly jen slaboduší .... to je princip celé naší země ... nakonec zrobte s Denta ještě moderátora !!! :D :D :D


Honzo, ak narážaš na ten svoj príspevok čo som zmazal, tak áno sklamem ťa, že aj v budúcnosti príspevky podobného ducha, resp. rázu budem mazať bez milosti. Je to dehonestujúce pre toto fórum.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith : v poho ...jen laškuju :D klidně smaž i tu demokracii ;)
Max: vidíš aspoň jak mně rozčiluje ... ani psát z roztžitosti neumím :D
Registrovaný uživatel
ono by asi ale zcela stačilo, kdyby Laskut/Dento nepsal ty jeho bláboly do mnoha témat a zůstal s tím třeba v tom jednom, jak mu i Zdeněk Jindra doporučoval zde...
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/napoveda-k-vytvoreni-exponatu-_post_-290206#post290206
:roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
no? nevim, ja myslim ze nic spatneho nepisu,
a jen diskutuji na Vasi temata. Co spatneho vidite Vy?
Registrovaný uživatel
zakoukanyhonza napsal
smith : v poho ...jen laškuju :D klidně smaž i tu demokracii ;)
Max: vidíš aspoň jak mně rozčiluje ... ani psát z roztžitosti neumím :D


to je mozna tim,ze mas moc tech7.TD...... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Maxmilian napsal
zakoukanyhonza napsal
smith : v poho ...jen laškuju :D klidně smaž i tu demokracii ;)
Max: vidíš aspoň jak mně rozčiluje ... ani psát z roztžitosti neumím :D


to je mozna tim,ze mas moc tech7.TD...... :mrgreen:


jj už celýýýých ...... 1 :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1