Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:lol: to uz mas o 100% vic jak ja....
Registrovaný uživatel
Hledá se pejsek :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Já se ještě vrátím ke známkovým zemím.
Je pravdou, jak píše Dráček, že určité země jsou jenom komerce a kšeft. Ostatně šejcháty, či některé africké země, nebo maličké ostrůvky z Tichomoří se tímto jako známkové země zcela zprofanovaly (např. Tuvalu nyní prezentuje 9 zz).
I z tohoto důvodu jsem se rozhodl pro Afghánistán, protože tady začala komerce nejdříve v roce 1961 a trvala cca do r. 1965. Poté po r. 1990, kdy z Afghánistánu odešli Rusové začaly všemožné podvrhy (hlavně s princeznou Dianou).
Z tohoto důvodu je z Afghánistánu zajímavé cokoliv do r. 1960 a 19. století je snad nejzajímavější, jelikož se nedochovaly naprosto žádné písemnosti, které by jakkoliv objasňovaly vznik afghánské poštovní správy, údaje o návrzích a tisku známek, údaje o tiskárně, o vzniku známek, prostě jedno velké NIC. Všechno jsou pouze spekulace opírající se o dochované materiály. Není známý jediný tvůrce afghánské známky z 19. století.
Je toho tolik nejasného, že je zde neustále prostor pro výzkum. Jelikož jsem na různé odporující si informace nejednou narazil, tak dávám na průzkum vlastního materiálu a svoje filatelistické znalosti. Jeden z mých článků, kde například vyvracím údaje z Michela či Gibbonse je zde: http://www.infofila.cz/padelky-patisky-novotisky-a-zkusebni-tisky-znamek-r-2-c-4827 .
Třeba zmiňovaný Uruguay je určitě zajímavá známková země, ale nedovedu si představit cenu celistvostí se známkami Diligencie či Montevidea. Zajímavá známková země je třeba i Peru se svými lokály.
Pro případné badatele dobré náměty, ale troufám si tvrdit, že nic záhadnějšího a neprozkoumanějšího než Afghánistán lze těžko najít. A absolutně neprozkoumaný je nyní poštovní provoz Afghánistánu po r. 1990. O tomto období mají minimum informací a znalostí i moji zahraniční kolegové.
Registrovaný uživatel
ta uruguay by mne zajimala...na prvni kliknuti jsem objevil toto:



ze bychom wjeme zacli spolecne? exponat by mel nazev wjemax-montevideo...
:mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Když jsme u toho vystavování, tohle jsem koupil vloni na aukru. Je to takový unikátek, jen ještě musím zjistit, kdo a zač ji dostal... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
cituji: Jak dopadla největší meziválečná filatelistická výstava pořádaná u nás? Nejvyšší ocenění - cenu výstavy věnovanou prezidentem republiky - získal W. S. Alfieri z Alexandrie za exponát řeckých známek z let 1861-86. Celkem bylo uděleno 45 čestných cen, 12 velkých a 30 malých zlatých medailí, 53 velkých a 88 malých stříbrných a 87 bronzových medailí, 13 pozlacených a 25 stříbrných plaket. Československé exponáty dostaly 4 malé zlaté a 19 velkých stříbrných medailí.

Teda to asi bude fuška!
Registrovaný uživatel
No díky, mám to v Tribunách a dalších časopisech z té doby ve své knihovně také. No u medailí všech kovů a u bronzových plaket je vždy vyryté jméno oceněného. Jednu z těch 19 velkých stříbrných z ČSR mám mimo jiné také. U speciální ceny presidenta FIP bych nečekal více něž několik málo kusů(cca 1-3) z celkového počtu cen. Jen mi schází to podrobné palmáre z něhož to blíže pak identifikovat.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Maxmilian napsal
ta uruguay by mne zajimala...na prvni kliknuti jsem objevil toto:



ze bychom wjeme zacli spolecne? exponat by mel nazev wjemax-montevideo...
:mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


No prosím, to jsou známčičky. jen srdce zaplesá. A i dopisy by se našly... a jak nádherně krasopisně provedené. Nebejt zainteresován ve Španělské občanské válce, Maltézácích a a v Heydrichiádě, tak "jdu" do Uruguaye. Sympatická země s jedinečnými šťavnatými hovězími steaky a sqělými fotbalisty... ;)
Moderátor
Jaromír: A zaslouží si vůbec Afghánci, abys Ty a Tobě podobní filatelističtí nadšenci odkrývali tajnosti jejich ranné poštovní historie? Ják říkám, beru jejich chrty i překrásné hory, ale jinak "pakáž" zralá k důsledné separaci od civilizovaného světa...
Moderátor
Wjem napsal
ale jinak "pakáž" zralá k důsledné separaci od civilizovaného světa...

Problém Angličanů, a po mnoha letech sovětů, že se serou úplně všude ... ;)
Moderátor
Pavel_III napsal
Wjem napsal
ale jinak "pakáž" zralá k důsledné separaci od civilizovaného světa...

Problém Angličanů, a po mnoha letech sovětů, že se serou úplně všude ... ;)


Též Američanů a vůbec všech, kdo se do téhle "zparchantělé" země jakkoliv "serou"...
Ovšem, Pavel III. a jeho Maďarsko, to je jiná. Byť sám Maďarsko nesbírám, vždycky rád juknu, páč okamžitě mi to asociuje fantastické kolozsvárské zelí, čabajku, halázslé, tokáň, tokajské vínečko, nemluvě o gulášku a jeho různých variantách, které "zbožňuji" na jakýkoliv způsob ;) Aneb maďarská kuchyně hned u mě na prvním místě po české...
Anebo Szentendré a jeho umělecké skvosty, budapešťská Citadela se svými 1,5 metrovými zdmi, v jejichž okenních výklencích jsem se druhdy "rozvaloval"
Ano, Pavel III. si uměl filatelisticky vybrat... ;)
Registrovaný uživatel
OK...zadna firma wjemax pro rozvoj cesko-uruguayskeho filatelistickeho pra-telstvi,jde se na gulas Na barikady....
Moderátor
Maxmilian napsal
OK...zadna firma wjemax pro rozvoj cesko-uruguayskeho filatelistickeho pra-telstvi,jde se na gulas Na barikady....


Tak to prrrr. uruguayský šťavnatý hovězí steak mě vždy učiní mimořádně nerozhodným, váhám-li mezi českou či maďarskou kuchyní a nějakou "exotikou". Více viz moje poznámka výše k uruguayským známkám a dopisům... ;)
Moderátor
Wjem
A to víš, že čabajka je slovenský (teda spíše slovanský) vynález? To když Turci ustoupili, nebo teda byli konečně vyhnáni, z velké části Uher, tak polovylidněné oblasti byly dosidlovány slovanským obyvatelstvem (pojem Slovák v dnešním významu tehdy ještě neexistoval) a tito si z hor s sebou přivezli svoje maso, nebo spíš zvyky zpracování masa a v nížině se potkali s paprikou a dalšími a tož to teda smíchali dohromady. Jsme před pár lety byli na exkurzi po hradech v oblasti Šomoška - Eger a tam nám to prozradili. V hospodě nám pak nabídli jejich domácí čabajku (teda za peníze, ale domácí výroba). Sežrali jsme co měli, vřele doporučuju, v hospodě byla značná část zájezdu až do kuropění (drtivá většina do 3 hodin) za zpěvu, hry na kytaru a banjo a při pití jejich černého piva. Prý mělo 14 nebo 16°, ale ta čabajka zahnala veškeré případné následky. Prostě, člověk jich vypil 8 nebo kolik a bylo mu jako když si dá po obědě 2. Inu, je důležité dobrý mok dobrým jídlem prokládat. Místní se nestačili divit a přidávali se, byť texty neznali. Inu, tak to bývá, když se divoký maďarský národ setká s usedlým národem moravským a valašským (jsme tam byli z jižní Moravy a od Zlína). :P Pravda, dvou účastníků zájezdu jsme se nemohli ráno dočkat. Šli si vyfotit svítání na hradě, ale ten pískovec byl prý takový měkký ... :mrgreen: Jediný pískovcový hrad mezi okolními čedičovými.
Registrovaný uživatel
to Dráček - Pro určení asi potřebuješ toto -

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hmm možná, to vypadá zajímavě - je Tvoje?
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Jisi:
Obsah této Zprávy z výstavy 1938 by mne zajímal také.
Je to příliš rozsáhlé, nebo se to dá naskenovat?
Registrovaný uživatel
Pro zájemce:
Originál je veřejně přístupný ve svazové knihovně+katalog výstavy.
Zpráva cca. 30str.
Moderátor
Už máte ve sbírce?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Doufám, že to není v desetibloku ... ;)
Registrovaný uživatel
Dejvy, nepřijde Vám to zcela nevkusné? Mně tedy dost...
Upřímně bych zrovna paní Němcovou viděl třeba na hradě nebo v premiérském křesle asi tak milionkrát raději než tu kombinaci populismu se špatně skrývaným bolševismem (tím myslím Zemana na Hradě a nikým nevolenou vládu spoz), která tam aktuálně sedí... Paní Němcová pro mne není ani vysněnou prezidentkou, ani premiérkou, ale je to ženská, podle mne celkem rozumná, a mně tedy doma učili, že chlap se má k ženské chovat nějakým způsobem, který tedys Vaším příspěvkem velmi hrubě nekoresponduje.
Neberte to prosím zle, ani jako začátek politické debaty, jen se mi podobné věci principielně nelíbí.
Moderátor
Němcová je Klaus v sukni. Naprosto nepřijatelná osoba a protivná takovým tím obzvláště nechutným ženským způsobem (to zkrátka "dokáže" mužský jen zcela ojediněle). A navíc je studená ... inu, jako Němka (lepší teplý pivo než studená Němka, v tomto případě Němcová). To vyobrazení ju vystihuje vcelku velmi trefně.
Registrovaný uživatel
Pavle, vím, že poruším pravidla fora, protože se tu navzájem neurážíme, ale chováte se jako Miloš Zeman. Rádoby argument (který je ve skutečnosti populistickou frází, která dobře zní, ale nic neříká), opepřený trochou toho sexismu a rádoby vtipným bonmotem, samozřejmě doplněný citátem, to pro zdání rozhledu.
Podobné chování a zejména podobný přístup k ženám (navíc starším), který ukázal Dejvy, je zase nepřijatelný pro mne. Ale je to důvod, abych vás dva tady hanlivě zobrazil? Není. Protože to prostě není slušné a nedělá se to. Nechci to rozmazávat, jste dospělí a pokud vám to přijde slušné a dospělé, je to zcela vaše věc. Jen jsem chtěl zdvořile připodotknout, že já to považuji za vrcholně neslušné, nedžentlmenské a nedospělé.
Moderátor
Byť nejsem ODSák, tak mi to přijde taky dost trapné a nechutné... Inu, spodina se raduje, ale ještě netuší, co si teď zvolila za politickou squadru azzurru...
Registrovaný uživatel
Chlapi, neblbněte a vraťte se na zem. Musím se Dejvyho zastat. Politická satira patří do společnosti ať chcete nebo ne, protože TO je pravá tvář demokracie.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1