Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
pavel - no pokud si nevzpomeneš na nějaké konkretnější slovo, tak asi hodně štěstí a času...

abych to tu trochu odlehčil, přiznejte se pánové, kdo z vás nadělil své manželce či partnerce k Vánocům toto: :))

http://www.zbozi.cz/vyrobek/la-prairie-luxusni-platinovy-krem-cellular-cream-platinum-rare-50-ml/
Moderátor
Pavel_III napsal
Tady u těch dvou dopisů píší "Jedno od samo desetak originalno putovalih pisama u odličnom kvalitetu." :shock:
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Možná bych se tedy měl zamyslet nad popisem v mém exponátu?? 8) :

Našel jsem to nakonec (je to z 24. 11. 2012 - https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kecarna-tlacharna-filatelia-_post_-227258#post227258 ), ale musel jsem na to jít přes tu chorvatštinu, tedy přes originální stránky (ani to nebylo úplně jednoduchý).

Takže, ten první dopis se prodal za 320€. Ten druhý asi ne.

A pro zajímavost, z těchto dvou dalších dopisů se první prodal za 200€ a druhý za 300€:
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Ten můj (viz obr), to jsem měl štěstí, ten byl levnější. Tehdy ovšem bez atestu. A v korunách to bylo. Z čehož je myslím patrné, že ty moje přetisky sbírat na dopisech zase není tak úplně snadný, pro chudý lid. (Doufám, že tu jury časem dokáže zhodnotit. ;) )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavle,
opravdu nechci dále rozvíjet debatu, která je výrazně OT, nicméně Vás mohu ujistit, že nejsem bohatý ani zajištěný povaleč, ale živnostník s manželkou v očekávání narození potomka, který se musí setsakra otáčet, aby se uživil. Nemám auto, půjčku na bydlení budu splácet asi do smrti, na vybavení bytu musíme dost šetřit.
Mám chápavou ženu a tak si občas mohu dopřát i potěšení z nějaké známky. Takže se mám pořád relativně velmi dobře ale nikoli tak, jak jste si mne asi představoval.
Váš příspěvek je přesně tím, o čem jsem psal (a nemyslím to nijak negativně), tedy učebnicovou ukázkou demagogie a levičáctví. Opravdu nemá smysl se o tom dále dohadovat, jen si dovolím malou poznámku - pokud tvrdíte, že degresivní daň je blbost, která by nefungovala, mohu se Vás zeptat, jak si vysvětlujete, že země s podle Vás nefunkčním daňovým systémem vcelku zřetelně vzkvétá a rozhodně patří mezi vůbec nejbohatší evropské (ano, evropské) státy? Mám na mysli Švýcarsko, mající na federální úrovni mírně degresivní daň a v některých kantonech, např. Shaffhausen, dokonce výrazně degresivní daň. Přičemž Shaffhausen od jejího zavedení dokázal přitáhnout dost nových investic a to zejména investic poskytujících vysoce nadprůměrně placenou specializovanou či odbornou práci místním obyvatelům? Buď máte pravdu a je to blbost a chudáci Švýcaři žijí v zhroucené ekonomice s nefungujícím daňovým systémem, nebo to tak hrozná blbost nebude.
Tímto bych tuto debatu za sebe rád ukončil, myslím, že nemá valný smysl ji dále rozvíjet.
Moderátor
Pavel to len ja mám taký dojem, že u tej obálky s podacím číslom 671 Muraszerdahely, je pečiatka ručne dokreslená, alebo je tomu skutočne tak?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
smith napsal
Pavel to len ja mám taký dojem, že u tej obálky s podacím číslom 671 Muraszerdahely, je pečiatka ručne dokreslená, alebo je tomu skutočne tak?

To netuším, já to znám jen z toho obrázku (chorvatská aukce). Ale v popisu uvádí atest. Osobně mi to přijde na vyčištěné razítko a čerstvě namočenou podušku. Ty ostatní razítka vypadají stejně, jenom jsou bledší.
Moderátor
Nezdajú sa mi tie lomy vo vonkajšom okruží pečiatky, ktoré som označil šípkami.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
To může být i vada razítka.
Moderátor
zdenek_prachar napsal
Váš příspěvek je přesně tím, o čem jsem psal (a nemyslím to nijak negativně), tedy učebnicovou ukázkou demagogie a levičáctví. Opravdu nemá smysl se o tom dále dohadovat, jen si dovolím malou poznámku - pokud tvrdíte, že degresivní daň je blbost, která by nefungovala, mohu se Vás zeptat, jak si vysvětlujete, že země s podle Vás nefunkčním daňovým systémem vcelku zřetelně vzkvétá a rozhodně patří mezi vůbec nejbohatší evropské (ano, evropské) státy? Mám na mysli Švýcarsko, mající na federální úrovni mírně degresivní daň a v některých kantonech, např. Shaffhausen, dokonce výrazně degresivní daň. Přičemž Shaffhausen od jejího zavedení dokázal přitáhnout dost nových investic a to zejména investic poskytujících vysoce nadprůměrně placenou specializovanou či odbornou práci místním obyvatelům? Buď máte pravdu a je to blbost a chudáci Švýcaři žijí v zhroucené ekonomice s nefungujícím daňovým systémem, nebo to tak hrozná blbost nebude.

V první řadě se ve Švýcarsku míň krade. Něco, co je u nás zkrátka neuskutečnitelné a opravdu to nemůže fungovat.
A za druhé, nikdy jsem se podrobně nezajímal o švýcarské daně, ale je zajímavé, že tam dost bohatě například dotují železnici a hromadnou dopravu vůbec. Věc, kterou má u nás zařídit "neviditelná ruka trhu" a nejlépe za tržní ceny. Zvláštní, že?
Navíc velká část jejich HDP pochází z bankovnictví (to u nás až tak nelze) a z turistického ruchu (tam máme hodně co dohánět). Z výtěžku obojího možná dotují tu dopravu.
Za CK monarchie a první republiky bylo u nás rovněž progresivní zdanění (rozhodně ne takové jako pořád předhazují tzv. pravičáci - tedy že po odvodu progresivní daně má ten chudák bohatší míň než ten s minimem příjmů, o tomto přitom vůbec nikdy nešla řeč, snad jedině v CCCP) a, jaký div, Švýcarsku jsme byli výrazně blíž než teď, od začátku zavedení "rovné" daně.

Ale opakuju to ještě jednou, ale snad naposled: ten s vyššími příjmy má mnohem větší možnosti v čemkoliv. To sice na jednu stranu je motivační pro ty s nízkými příjmy, na druhou stranu, každý to mít zkrátka nemůže (nevím jestli je toto tvrzení levicové nebo pravicové, ale je to fakt a realita). Kdyby měl každý 200000 Kč měsíčně, budou mít všichni dohromady vcelku hovno, protože naše ekonomika na to zkrátka nemá a nejspíš hodně dlouho, přesněji řečeno nikdy, mít nebude. Řeč byla o mírné progresi. Forma např. "do 500000 Kč 10%, od 500000 do miliónu 12% z částky nad 500000Kč (teda ne, jak to presentují tzv. pravičáci z celé částky), atd. Rakušáci mají například daň progresivní a od určité výše natolik progresivní, že někteří advokáti se už od dubna plně věnují golfu, a kupodivu žijí.
A navíc, řeč je o daní z příjmu FO, nikoliv o daních PO. To znamená, že Franta Votruba, ředitel, bude platit daň z jisté části svého výdělku vyšší, ale firma Votruba company (+ deset anglických COOL slov) může mít daň jinou. Ale nevím proč by měla být degresivní, pro malé firmy bylo to mohlo být i likvidační, pokud by nemělo být účelem sdružování se malých firem do větších podniků.
A jak jsem už taky napsal, při koupi jednoho rohlíku platí člověk s malým příjmem poměrově výrazně vyšší daň než ten s vysokým. Z čehož nám vyplyne, že naše daně jsou ve skutečnosti degresivní.
A je to vidět i na bankovních účtech. Pokud má člověk na účtu málo, po čase mu přijde od banky dopis, že má hovno a ještě dluží. Pokud tam má milióny, tak se mu toto nepřihodí. (Krásný příklad degrese.)
P.S.: Progresivní daň, můžeme to nazvat daní z luxusu, je i jinde - první třída ve vlaku je dražší než třetí třída, podle "echtpravicové logiky" by snad měla být levnější, protože tím jezdí lidé s vysokými příjmy?

A pokud mám být levičák kvůli tomu že nemám pocit, že je zapotřebí chudé odrat do mrtě a bohatým ještě přihazovat a ulehčovat jim jejich těžký život, tak nechť. Rozhodně lepší než být pravičák, který tvrdí, že Krejčíř, Mrázek, Kožený a další své majetky získali poctivou prací.
Moderátor
smith napsal
Nezdajú sa mi tie lomy vo vonkajšom okruží pečiatky, ktoré som označil šípkami.

Jo tohle. No on ten "lom" je i na tom posledním, ale není tak patrný. Z vnější strany tam ten průhyb je. Spíš bych řekl, že je to víc vidět díky tomu, že je to razítko sytější (těžší, nebo jak to pojmenovat). Na tom mém dopise je průhyb z vnější strany v tom místě patrný taky, z vnitřní ne, k tomu byla asi zapotřebí větší síla, aby se to otisklo, protože vnitřní okraj byl trochu sražený dovnitř.

V Uherským Brodě mají taky křivý razítko. :)
Registrovaný uživatel
Zdravim ve spolek
mozna jsem ve spatne sekci , ale zkusim to
jsou toto prave znamky ? http://aukro.cz/listing/user.php?string=iran&us_id=3736741
Predem dekuji za info
Moderátor
Pavel_III napsal
Tady u těch dvou dopisů píší "Jedno od samo desetak originalno putovalih pisama u odličnom kvalitetu." :shock:
Možná bych se tedy měl zamyslet nad popisem v mém exponátu?? 8) :

Ale myslím že tu poznámku o deseti dopisech nikde uvádět nebudu. Není mi jasné jak na to kdo přišel a z čeho vyšel. Ani ty pořadový čísla (414, 433, 460) na to tak úplně nesedí, ale to nemusí být úplně rozhodující.

Přelepky jsou asi blbé, že? Při úpravě textu bude asi lepší celý list udělat znova, což? Jsem se totiž dozvěděl, že přetisk Prelog (Perlak) je vyrobený, teda to razítko, z kousku gumy (podrážky??) nějakého vojáka a přetiskové razítko Mursko Središče (Muraszerdahely) s korku čepice (kde byl v čepicích korek?) ppor. (- jestli teda je zastavnik ppor.) Gopčevice (druhé c s čárkou) a nebyli to příslušníci srbské armády, ale chorvatské a místních dobrovolníků, což považuju za užitečné opravit a doplnit. Tedy pokud si zdroj národnostně nepřilepšuje, ale v době obsazení Mezimuří měla údajně srbská armáda s maďarskou čerstvě podepsáno příměří a velitelé neměli zájem toto porušit, takže logiku by to mělo.
Přetisk Belatinci (Belatincz) (taky Beltinci, Belatinc, Fellsdorf, prekomurski!! = zámursky Böltinci) jsem nenašel, to bude opravdu z erteple. :mrgreen:
Moderátor
smith napsal
Nezdajú sa mi tie lomy vo vonkajšom okruží pečiatky, ktoré som označil šípkami.

Jinak, na tom razítku je pozoruhodná úplně jiná věc - přehozený (upravený) datum. Všude jinde to nechali jak to bylo - rok (919), měsíc, den, ev. hodina - ale tady si to upravili na den, měsíc, rok (19).
Registrovaný uživatel
pro ty co mi někdy nerozumí :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jeste tam chybi to slovo s kratkym "i" co davaj ostravaci do kazde vety :mrgreen:
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
vinn napsal
jeste tam chybi to slovo s kratkym "i" co davaj ostravaci do kazde vety :mrgreen:

mi to slovo sice používáme častěji,ale význam je stejný pro celou čr a okolí :D
(výjimkou je klasická ostravská fráze ´´baník pi** ´´ :D )
Moderátor
A některé další: masař = řezník, špigl = zrcadlo, brutvan = pekáč a ni = ne :-)
Fajna řeč, no ni? :P
Registrovaný uživatel
nebo třeba taky borok, švigra, dostat ve škole baňu a když byly ty Vánoce, tak taky baňky:)
Moderátor
Jaa-chym napsal
nebo třeba taky borok, švigra, dostat ve škole baňu a když byly ty Vánoce, tak taky baňky:)



A měli jste i štryclu chleba? :P
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Navíc velká část jejich HDP pochází z bankovnictví (to u nás až tak nelze) a z turistického ruchu (tam máme hodně co dohánět). Z výtěžku obojího možná dotují tu dopravu.


Podíl bankovního a pojišťovacího oboru na švýcarském HDP.

Banky tvoří 13,4 % národního důchodu Švýcarska. Ve vztahu k zahraničí vytvářejí ročně aktivum cca 20 mld. CHF. Na daních plyne z bankovního sektoru do spolkového rozpočtu ročně asi 8 mld. CHF. Bankovnický sektor patří k nejúspěšnějším odvětvím národního hospodářství a je založený na dlouholetých tradicích. Lze ho rozdělit do následujících kategorií: Švýcarská národní banka, velké banky (UBS, Credit Suisse Group), kantonální banky (nejsilnější je Zürcher Kantonalbank), regionální banky a spořitelny, Reiffeisenbanky a výpůjční pokladny, ostatní banky, finanční společnosti, pobočky zahraničních bank, soukromé banky, Ústředí zástavních listů a Banka zástavních listů, Ústřední banka Švýcarského svazu Raiffeisenbank.
Pojišťovací společnosti se podílejí na HDP s 2,5 %, na zaměstnanosti 1,7 % a jejich příjmy z prémií představují okolo 126 mld. CHF.

Zde máte přesná čísla a je otázka, jakou jim dáme v celkové struktuře váhu.
Takové a podobné diskuse by měly vždy probíhat pouze na bázy čísel a argumentů, navíc v neutrálním duchu. Bohužel z Vás je cítit hodně nenávisti, ke které upravujete svojí argumentaci. V otázce našich dějin jste zde stačil probrat mnoho témat a docela mě fascinujete, jak jste schopný v pár větách shrnout velmi složitá témata, která by si zasloužila sáhodlouhé diskuse o mnoha stranách textů.
Svět je rozdělen na dva politické tábory. Já jsem se narodil s pravicovými názory, ale v žádnén rovině neuznávám fanatická řešení, kterých se obě strany občas dopouštějí. Proto bychom se měli v některých situacích řídit obyčejným selským rozumem, který nemá svoje politické zabarvení. Zároveň si ale vážím politiků z obou táborů, kteří v historii něco dokázali a svůj politický názor dokázali upravit potřebám národů.
Každý člověk by se měl udělat v hlavě pořádek, jaký názor zastává, jaké idee mu jsou nejbližší. Jestli chce menší stát s jistou osobní svobodou, nebo velký stát, se spoustou úředníků, kteří by se o něho ve velmi masivním přerozdělovacím systému starali. To ale něco stojí. Někdy je docela úsměvné poslouchat lidi, kteří se nechají obelhávat levicovou politikou, která jim tvrdí, že ta jediná se o ně dokáže postarat, protože jim dá všechno, co chtějí. Zde začíná můj odpor ke lžím politiků, kteří se snaží udržet svoje koryta a to za každou cenu. Měli bychom si totiž uvědomit, že můžeme projíst pouze to, co vyrobíme a vše ostatní jde na vrub dluhu, který se stále navyšuje, jednou se stane neudržitelným a skončíme ve scénáři Řecka. Proto mají politici primární povinnost bránit státní majetek, měli by ho smysluplnně využívat, dávat šancí všem, těm úspěšným pomáhat v podnikání a za protislužbu žádat podporu méně schopných. To není nic hrozného, protože to je jistý model státu, který by měly podporovat obě skupiny politiků. Místo toho ale vládnou politické sekretariáty a jejich populistická volební hesla, která by je udržela u koryt, nebo určitá stranická fanatická předsevzetí.
Politika je pouze jedna a to ta správná a je naprosto jedno, jestli bude v čele vlády levicový, nebo pravicový politik. Když zabrousím do kuchyně konkurentních názorů, pak otcové levicových hospodářských teorií do nich vtiskli některé věci, se kterými se dokáži stotožnit. Mám ale dojem, že pokud vy vstali z mrtvých a zažili by praxi některých dnešních levicových postupů, pak dotyčné politiky museli pomlátit, protože to již nemá nic společného s levicovou politikou, ale pouze s nejvulgárnějším populismem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Já to říkám pořád - jedině návrat k feudalismu, obnovit robotu a lenochům valchovat hřbet drábskou sukovicí. Ale na druhou stranu oddané poddané chránit a zajistit jim slušný důstojný funus. A to by bylo, aby nám HDP nepřeskočilo i vyspělé státy západní Evropy včetně Švýcarska... :P
Registrovaný uživatel
nevidim moc velky rozdil mezi feudalem a nynejsim statem...pulku mesice pracu-
jeme pro "demokraticke"zrizeni a teprve zbytek jde do nasi kapsy..vyhoda nynejsiho systemu je,ze nemame kosy a cepy abychom na ne sli....... ;)
Moderátor
Maxmilian napsal
nevidim moc velky rozdil mezi feudalem a nynejsim statem...pulku mesice pracu-
jeme pro "demokraticke"zrizeni a teprve zbytek jde do nasi kapsy..vyhoda nynejsiho systemu je,ze nemame kosy a cepy abychom na ne sli....... ;)



Demokracie vede leda tak k lenosti a zahálčivosti. Jakto, že nemáte kosy a cepy - máte přeci možnost využíti legálně držené palné zbraně, v nejhorším případě volně prodejné sekery či mačety. Ale líní jste... :P
Moderátor
Evropa1 napsal
Podíl bankovního a pojišťovacího oboru na švýcarském HDP.

Banky tvoří 13,4 % národního důchodu Švýcarska. Ve vztahu k zahraničí vytvářejí ročně aktivum cca 20 mld. CHF. Na daních plyne z bankovního sektoru do spolkového rozpočtu ročně asi 8 mld. CHF. Bankovnický sektor patří k nejúspěšnějším odvětvím národního hospodářství a je založený na dlouholetých tradicích.

A to zase není až tak málo, že?

Ale vážně, možná že to je (ultra)levicový názor, ale tak nějak jsem přesvědčen, že platy a odměny by měly být přiměřené práci a užitečnosti dotyčného. Takže Nagyová s odměnama 200000 Kč (ze státního) nemůže v žádném případě uspět a bankovní manažer s podobnýma odměnama (ovšem v $) když banka krachuje taky ne. A ředitel (včetně majitele) společnosti která dluží za 2 měsíce dělníkům plat by to měl cálovat ze svého. Když něco posere dělník, dostane pokutu, sníží se mu plat, dostane vyhazov. Pro manažery, ředitele, ministry i presidenta by mělo platit totéž. Jestli to je levicové, tak nechť.
Moderátor
Pavel_III napsal
Evropa1 napsal
Podíl bankovního a pojišťovacího oboru na švýcarském HDP.

Banky tvoří 13,4 % národního důchodu Švýcarska. Ve vztahu k zahraničí vytvářejí ročně aktivum cca 20 mld. CHF. Na daních plyne z bankovního sektoru do spolkového rozpočtu ročně asi 8 mld. CHF. Bankovnický sektor patří k nejúspěšnějším odvětvím národního hospodářství a je založený na dlouholetých tradicích.



Levičák forever. Nemá žádnou cenu diskutovat, lze se pouze pousmívat :D
A to zase není až tak málo, že?

Ale vážně, možná že to je (ultra)levicový názor, ale tak nějak jsem přesvědčen, že platy a odměny by měly být přiměřené práci a užitečnosti dotyčného. Takže Nagyová s odměnama 200000 Kč (ze státního) nemůže v žádném případě uspět a bankovní manažer s podobnýma odměnama (ovšem v $) když banka krachuje taky ne. A ředitel (včetně majitele) společnosti která dluží za 2 měsíce dělníkům plat by to měl cálovat ze svého. Když něco posere dělník, dostane pokutu, sníží se mu plat, dostane vyhazov. Pro manažery, ředitele, ministry i presidenta by mělo platit totéž. Jestli to je levicové, tak nechť.
Moderátor
Ale vraťme se k filatelii. Tohle jsem dostal (ctí a darem). Jak se tam dostalo to razítko Kravsko?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1