Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Wjem
Tvoji poznámku nechápu. Co je levicového nad připomínkou, že Švýcarsko má značný příjem z bankovního sektoru?

P.S.: Tuhle nám soudruh Klaus řekl, že krást je vlastně v pořádku. To má být pravicový názor?
Moderátor
Pavel_III napsal
Wjem
Tvoji poznámku nechápu. Co je levicového nad připomínkou, že Švýcarsko má značný příjem z bankovního sektoru?

P.S.: Tuhle nám soudruh Klaus řekl, že krást je vlastně v pořádku. To má být pravicový názor?



Sorry, ta moje poznámka patřila k té tvé druhé části, jak se navážíš do těch "zlovolných" direktorů a majitelů...
Moderátor
Pavel_III napsal
Ale vraťme se k filatelii. Tohle jsem dostal (ctí a darem). Jak se tam dostalo to razítko Kravsko?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Asi to ve Znojmě hodili omylem do pytle, který jel na druhou stranu :D .
Moderátor
Wjem napsal
Pavel_III napsal
Wjem
Tvoji poznámku nechápu. Co je levicového nad připomínkou, že Švýcarsko má značný příjem z bankovního sektoru?

P.S.: Tuhle nám soudruh Klaus řekl, že krást je vlastně v pořádku. To má být pravicový názor?

Přečti si to celé.
A jsem tak nějak přesvědčen, že takový Baťa by podobného manažera vyhodil na hodinu. Baťa byl taky takový bolševik.
Registrovaný uživatel
Tak jsem si právě nepředplatil časopis Filatelie. Přišlo mi absurdní, že v tuto chvíli je jediný možný způsob platby platba poštovní poukázkou C. Prý aktuálně z technických důvodů nemohou akceptovat platby na účet. Časopis tak nutně nepotřebuji, proto jsem tento způsob odmítl a předplácet si jej nebudu. Každopádně mě tento zážitek vrátil snad o 20 let zpátky. A to by člověk řekl, že se filatelisté budou snažit natáhnout mezi sebe mladé lidi. Asi jak kdo...
Registrovaný uživatel
To je ještě dobré(útržek je tuším ale potvrzením o členství v KF), já si šel na obecní úřad zaplatit hotově roční poplatek za popelnici a dostal jsem od nich do ruky složenku s tím, ať ji zaplatím o patro níže na poště...(docela mně to vytočilo)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Inzerát z Kauflandu

Tak co, pošleme paní pohledy? ;)
Registrovaný uživatel
Jerry: možná jsem sentimentální, ale co se domluvit a skutečně té paní pohled poslat? Myslím, že nikomu z nás nic neudělá napsat na pohled pár vlídných a milých slov a donést pohled na poštu...
Moderátor
Pavel_III napsal
Ale vraťme se k filatelii. Tohle jsem dostal (ctí a darem). Jak se tam dostalo to razítko Kravsko?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Vzhledem k tomu, že Kravsko neleží u železnice a razítko z Kravska je o čtyři dny starší než to Jihlavské, tak bych se klidně vsadil, že se pošťačka v Kravsku zželela a nechala poslat již orazítkované mache.
PS: Božice sice u železnice leží, ale dráha tudy vede směr Brno, takže zase na opačnou stranu.
« Poslední úpravu provedl(a) regula_jan v 15. 1. 2014, 8:15. »
Registrovaný uživatel
zdenek_prachar: Souhlasím ;) Jen je škoda, že paní neuvedla také křestní jméno. To by na pohledech vypadalo hned líp :)

BTW na Facebooku se tahle fotka šíří jako lavina, sdílelo ji už přes 1000 lidí, takže paní jistojistě "pár" pohledů přijde :)
Moderátor
regula_jan napsal
Pavel_III napsal
Ale vraťme se k filatelii. Tohle jsem dostal (ctí a darem). Jak se tam dostalo to razítko Kravsko?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Vzhledem k tomu, že Kravsko neleží u železnice a razítko z Kravska je o čtyři dny starší než to Jihlavské, tak bych se klidně vsadil, že se pošťačka v Kravsku zželela a nechala poslat již orazítkované mache.
PS: Božice sice u železnice leží, ale dráha tudy vede směr Brno, takže zase na opačnou stranu.

Nechci polemizovat, ale podle mě je razítko Kravsko o čtyři dny mladší, nikoliv starší, než to jihlavské ;) .
Moderátor
Zas mě nachytal na švestkách :roll:
Moderátor
xxJERRYxx napsal
zdenek_prachar: Souhlasím ;) Jen je škoda, že paní neuvedla také křestní jméno. To by na pohledech vypadalo hned líp :)

BTW na Facebooku se tahle fotka šíří jako lavina, sdílelo ji už přes 1000 lidí, takže paní jistojistě "pár" pohledů přijde :)


Aby jí to nezranilo, až otevře schránku...
Moderátor
Pánové, vím kde leží Kravsko (pěkný zámeček tam mají) i kde jsou Božice (ve své podstatě to je pokračování tratě z Jihlavy/Okříšek do Znojma, žádná zajížďka), teta tam mnoho let bydlela. Uvažoval jsem o omylu pošty, že to poslala kam neměla a to razítko je tak vlastně průchozí (už jsem sem jeden obdobný dopis dal, do Uh Brodu přes Uh Hradiště), ale nějak se mi nezdá, že by se daly poplést při čtení Božice a Kravsko a v PSČ 64 a 51 (tak, jak je to napsané), to by na té poště museli být buď opilí, nebo zamilovaní. Být to dopis přepravený balónem řeknu "místo přistání balónu", ale to u vlaku na kolejích dost dobře nejde, že by tam z ničehož nic přijel vlak, když jsou tam koleje maximálně na polní cestě. :D Takže je to pro mne dost nepochopitelné, podobnost těch dvou míst tam moc nevidím.
Registrovaný uživatel
Pavel_III: Pročpak je to tak nepředstavitelné? Není třeba v tom hledat zádrhel. Dle mého názoru běžná chyba při třídění - buď obyčejný přehmat, nebo byla jedna zásilka přilepena ke druhé, čehož si poštovní úředník nevšiml. No a nebo fakt dělají pod vlivem, no :D
Registrovaný uživatel
Taky mi to tak příde. Mohlo dojít k přimotání dopisu v Žerůtkách odvezeno do Kravska ... nebo jestli tam není nějaká třídírna :). Každopádně zajímavé ... škoda, že tam není datum doručení do Božic :). Asi by údaj ničemu nepomohl, ale rozhodně by mě zajímal :).
_______________
P.
Moderátor
Ještě mě napadá, že to mohli vyložit nechtěně v Olbramkostele, kde pošta není (ale je tam nádraží na zmiňované trase) a spádová pošta je právě Kravsko odkud to mohlo putovat na správnou adresu. Ale aby to leželo čtyři dny na poště?
Nějak si nevybavuji akci z tohoto roku, ale typl bych, že si to nějaký domorodec v Olbramu na nádru koupil (vlak tam měl určitě menší zastávku) a pak to v Kravsku poslali.
Moderátor
Ale teď mě ještě napadlo, že to mohli podat ve vlaku (Poštova Jihlava 50 tam pravděpodobně byla, už to tak dělali), v Olbramkostele (= pošta Kravsko) to vyložili a předali k další přepravě. To by to mohlo celé vysvětlit! Proto razítka Jihlava 50, Kravsko a dodání zásilky obloukem! To by mohlo být nejpravděpodobnější.
Ale zase ty čtyři dny...
« Poslední úpravu provedl(a) regula_jan v 16. 1. 2014, 11:52. »
Moderátor
Jo, Olbramkostel je dobrá stanice. Člověk vyleze z vlaku a široko daleko vůbec nikde nic, jen pole a v dáli les. Přesněji kousek lesa. Po dědině ani vidu, ani slechu. Božice jsou na tom sice, co se týče vzdálenosti nádraží od obce, sice podobně, ale tam je přece jen jakási civilizace vidět.
Nejlepší je z tohoto hlediska Kaproun. Uprostřed hustého lesa litinová cedule a cestička. Pak tam přidali "Památník vyloučení Járy Cimrmana z přepravy", ale do té doby si člověk neznalý myslel, že strojvedoucí šel zase na houby. ;)

No, netuším sice jak to kde vykládali po trati z vlaku, s tím, že se to tam připletlo omylem, ale vysvětlení by to být mohlo.
A jestli se nepletu, tak 20. srpna byla sobota. Takže v pondělí by to došlo do Kravska a buď s tím pošťačka celý den někde chodila, nebo, pokud to bylo k něčemu přichycené (nevypadá) a někdo to vrátil na poštu, že to není jejich. Kdo ví. Dneska jsem se potkal s pánem, kterému z Německa šel dopis 29 dní. Spočítal to na 15 km denně. škoda že už se rezignovalo na příchozí razítka, mnohdy by to bylo opravdu zajímavé a žádoucí.
Mám taky koresponďák (ten jsem posílal teda já), kde adresát připsal došlo ... myslím o 2 měsíce později že to je. Musel bych se podívat.
Registrovaný uživatel
Já osobně na všechnu poštu co mi dojde píši zezadu tužkou datum doručení. Sice to né vždy je přesné protože to občas někde může ležet, ale je to fajn :).
_______________
P.
Moderátor
Hlasovali jste do ankety o nejkrásnější známku ČR? A pro jakou? Já dal Fláje. ta známka se mi moc líbí.
Moderátor
regula_jan napsal
Hlasovali jste do ankety o nejkrásnější známku ČR? A pro jakou? Já dal Fláje. ta známka se mi moc líbí.

Pořád nevím, jestli 20 let ČP na výšku nebo na šířku :twisted: :mrgreen: .
Moderátor
Anebo kapka nafty ... ;)

Ale, teď jsem viděl nové olympijské známky a, nevím jak vám, ale mně to přijde bez invence, bez nápadu, naprotsto o ničem:
Obrázek vložený uživatelem Obrázek vložený uživatelem

Takový směr šejcháty, mi to přijde. A navíc je ta paraolympijská prý tištěna v tete-beche dvojicích!! Koho půjdeme nakopat do řiti? :evil:
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 21. 1. 2014, 3:16. »
Moderátor
No ještě že jsem odhlásil novinky...
Registrovaný uživatel
děs, taky mi to už přijde spíš jako bogus..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1