Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
smith sekcie z aukra su sem zakazane davat?
_______________
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
-------------------------------------------------
Pro:Otakar18

Myslím, že jste se rozhodl sbírat známky kterých je všude dost a jsou celkem dostupné finančně ;)
_______________
P.
Moderátor
babygulka napsal
smith sekcie z aukra su sem zakazane davat?


Tak odkaz na "konkurenciu" nie je najlepší nápad. ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Hezký den. Chtěl bych se zeptat, jestli hodně vadí když otrhám kolem známky papír. Kupuju celkem levný známky zhruba kolem 100kč z ČSR1 a příliš by mi to zabralo místa v albumu a navíc se mi to nelíbí když je pěkná série a třeba jedna známka má kolem sebe spoustu papíru. -))) Je mi naprosto jasný, že snižuju cenu známky, ale pokud ta známka stojí cca 15kč, tak se snad tak moc nestane ne? Nikdy nebudu velkej filatelista a tak i k tomu přistupuju a tak mě berte. Je jasný kdybych měl známku třeba za tři tisíce kč, že bych to neudělal. ;-)
Registrovaný uživatel
Jsou to vaše známky, tak si s nimi můžeze dělat, co chcete, ale je to barbarství:) radši si ji tam nechte s okrajem a pak ji vyměníte, až si ji někde seženete bez okraje, jestli jsou to levné známky, tak nebude problém takovou sehnat. Krajové známky jsou dražší , pro někoho i hodnotnější, především potom s počítadly dole nebo deskovými značkami (u některých emisí ji zatím možná ani nezaregistrujete). Tedy - pokud mohu radit, okraje neotrhávat!
Registrovaný uživatel
Milý Otakare

Známky rozlišujeme na nepoužité (s čistým lepem **), nepoužité (na lepu je známka od filatelistické nálepky a nebo tam přímo je nalepena *) ražené (známka sejmuta z dopisu který prošel poštou) ražené s lepem (razítko z ochoty oražen celý arch nežli známky byly vůbec lepeny na dopis).

V tomto pořadí je i jejich hodnota (né vždy ale v 90% ano)

Pokud se jedná o nějaký skárt (výstřižky známek z dopisů pohledů) je asi nejlepší tyto známky nechat odmočit ve vlažné vodě a zbavit papíru a nečistot (pokud nesbíráte pěkná razítka).
Toto si myslím o známkách ČSR II.

U některých známek ČSR I je více konkrétních známek u sebe cennějších než samostatné známky, ale to se dá nalézt v katalogu a je to na dlouhé povídání ;)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Děkuji ;)
Registrovaný uživatel
podivejme se na kanoura..a to jeste krade v zahranici propisky,nenazranec.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Maxmilian napsal
podivejme se na kanoura..a to jeste krade v zahranici propisky,nenazranec.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

a tady pouští veteš do ulic ....vlastizrádce :evil:
Registrovaný uživatel
M.Viehweg ho odhalil a ve svych knizkach dostatecne popsal......
Registrovaný uživatel
Tak mi dneska přišel první katalog který sem si obědnal, protektorát a sudety. ještě čekám na katalog čsr1 a 1945-92. To chtělo tenhle řád, aby člověk věděl co vyšlo všechno a co mu chybí třeba do kompletní série a jaký známky vyšly. To už se jinak sbírá. 8)
Registrovaný uživatel
Po tom co jsem byl okouzlen známkami ČSR I přešla mě chuť sbírat ČSR II. Už jen proto, že ČSR II má přes 3000 známek :roll:

Poradil bych Vám stránky kde si můžete zakřížkovat které známky máte a které ne. Je tam i ČR. Ale nevím zda je vhodné sem dávat odkaz. Není problém zaslat do SZ ale nevídím Váš mail :).
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Můj mail je Otakar18@seznam.cz. A děkuji předem. Můžu se zeptat jakym způsobem se vyhledávají známky k zakoupení? Nevim přesně co mám zadat do vyhledavače. Jako například bych chtěl známku Masaryk 1939 1k. Nejde to přesněji zadat, třeba nějaké katalogové číslo? A jen dodám že známky z počátků čsr2 se mi některé velmi líbí. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Otakar18 v 12. 2. 2014, 12:30. »
Registrovaný uživatel
Tak nějáke info jsem zaslal.

Ano Rok 1945 se mi ještě líbí, ale pak už moc okouzlen nejsem na pár vyjímek.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Chci se zeptat, zakoupil jsem "přetiskovou" emisi z roku 1939. Jsou na ní Masaryk, Štefánik,Komenský a města. Ovšem nemají přes sebe razítko Bohmen und Mahren a Čechy a Morava. Vadí to příliš že jsou tyto známky bez tohoto přetisku? Navíc tam chybí Masaryk 1k. Mohu to doplnit stejně nepřetisknutou známkou jako jsou ty ostatní?
Moderátor
najprv boli vydane bez pretlace CSR, potom pouzite v Protektorate, Slovenskom state, Sudet atd...
_______________
Registrovaný uživatel
Otakare Vy jste dar z nebes :mrgreen: (bez urážky ;) )

Asi takhle:

Ve své sbírce můžete mít co chcete o tom je sběratelství ALE.

Známky ČSR I přetištěné nápisem BuM - ČaM patří katalogově a sběratelsky do Protektorátu Čechy a Morava tedy jako předběžné protektorátní. Kdežto ty samé známky bez přetisku jsou řazeny do ČSR I.

Jinak řečeno vypadalo by to divně, ale jak píši je to na Vás ;)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
:D Njn, každej začátek je..... a taky kam jinam se zeptat než sem. -)
Registrovaný uživatel
V pořádku od toho to je ;) Moje začátky byli stejné ;) Tedy i teď se považuji za začátečníka i když tedy už nějaké zkušenosti mám :roll: ale známky to je na celý život studium.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Takže vlastně je to v pořádku, žádnej Masaryk 1k tam nechybí, ten byl až roce 1939, páč tohle co mám já, je z roku 1936 a né z roku 1939 jak jsem mylně uváděl. Takže to sedí. -)) Ano, známky jsou na celý život a to mě teda baví. ;)
Registrovaný uživatel
Nevím zda máte katalog, ale na Masarykovi pof.352 (10) se přetisk BuM vyskytuje také :).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Ano, mám katalog a taky chodim na jeden server kde je katalog. Takže v tom katalogu co mám je protektorát 1939-45. Tam jsou tyhle známky přesně co jste sem dal s přetiskem. Ale na tom serveru kam chodim, je ČSR1 do roku 1939 a tam je tento Masaryk1k vydanej téhož roku bez přetisku. A pak v tom samym katalogu v protektorátu, tam je pochopitelně taky rok 1939 - 45 a tam je tento Masaryk 1k už s přetiskem. Doufám že to řikám dobře. PS, samozřejmě že chci i tuto sérii s přetiskem z roku 1939 a nespokojim se jen s tou co mám z roku 1936 bez přetisku. -))
Registrovaný uživatel
Vyčkejte Otakare ještě toho katalogu ČSR I a a pak se to zase kus pohne dál:)

ad ČSR II - známek je sice hodně, ale celkově je ČSR II levná, když člověk pomine spaciality, tak se dá sehnat 1945-89 ve stavu ** kolem 10.000. U ČSR I je toto cena spousty jednotlivých položek...

co se týče nákupu známek - v katalogu jsou čísla, předpokládám, že máte pofis, nejrozšířenější katalog na ČSR a protektorát u nás, tedy když chcete koupit známku, nejlépe je se řídit podle katalogových čísel pofis. Záleží, kde chcete známky kupovat - levné není problém třeba na aukčních serverech, zadáte sběratelství - známky - ČSR I - "masaryk" a uvidíte, co vyskočí, nebo rovnou katalogocé číslo. Někdy je to o hledání. V internetových obchodech to je téměř vždy vyhledatelné podle pofis katalog. čísla.
Registrovaný uživatel
Jj, vyčkám toho katalogu ještě. Už ted mě ale fascinuje 70 narozeniny Masaryk 1920, jsou to tři známky, Vy je určitě znáte, 150h, 500h a 1000h. Našel jsem jak zoubkované, tak bez zoubků. Moc se mi líbí hlavně ty zoubkované tedy. Věřte mi nebo ne, ale já dnes jedl poprvé až v pět hodin odpoledne, jsem tady do toho zabořenej až po nos. -))
Registrovaný uživatel
-sice to známky nejsou ,ale nedá mi to ,se nepochlubit, letošní první ,oba kozlíci ,tak bude zas na nějakou tu známečku. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1