Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
krásní ;)
Registrovaný uživatel
Otakar18 napsal
Jj, vyčkám toho katalogu ještě. Už ted mě ale fascinuje 70 narozeniny Masaryk 1920, jsou to tři známky, Vy je určitě znáte, 150h, 500h a 1000h. Našel jsem jak zoubkované, tak bez zoubků. Moc se mi líbí hlavně ty zoubkované tedy. Věřte mi nebo ne, ale já dnes jedl poprvé až v pět hodin odpoledne, jsem tady do toho zabořenej až po nos. -))


No vidíte, tedy kromě toho, že nejnižší nominál není 150, ale 125 hal, tak ještě jsou tam 2 barvy (kromě modré ultramarín), 2 typy, několik hezkých deskových vad a také jsou tyto známky s několika různými přetisky (něco podobného, jako vámi zmiňované BuM 1939). Spousta známek a možných kombinací:)
Registrovaný uživatel
Ano pardon, 125h. A jinak teda to je nádhera, že to má ještě tolik barevných variant. Uf, to je opravdu krásnej koníček. -)
Registrovaný uživatel
Radost z barevných variant vás přejde, až se dostanete k Hradčanům ;) že raje? :mrgreen:
Moderátor
Ty fotečky jsou hezké. Musím taky najít fotku, kde jsem krmila z lahve kozlátka. Narodilo se jich nám 2 krát po sobě 4! No a pak si Líza zlomila nohu. Veterinář řekl utratit, ale protože to byla zasloužilá matka, tak babička šla k doktorovi, vyptala dlahu a sádra se koupila v drogerce a naši Lízu vyléčila. No a mléčkem se krmilo těch 150 vietnamských prasátek, co bylo doma :D
Registrovaný uživatel
Prosím pěkně, kterápak známka, či série se z období ČSR1 a protektorátu se špatně shání? Já abych věděl co bych už ted měl případně začít hledat. :) Nejde mi o nějaké vady, nebo nějaké abnormality.
Moderátor
Špatně se shání čtyřbloky s kupónem na přetiskové sérii Protektorátu a aršík Heydrich (i když někteří zdejší experti si mohou dovolit koupit jen 3 ročně) a v ČSR I by se toho našlo ... Záleží jen na tom co ještě není a co už je abnormalita. ;)
Registrovaný uživatel
Přetisky "Pošta československá 1919", vyšly až po Hradčanech. Já je nesbírám, prostě je vynechávám, po tom co jsem si ve Filatelii přečetl, co je to za šmejd.
Registrovaný uživatel
Ale koukám že ten Masaryk 70 narozeniny 1920 vyšel i jako 50h. A taky existujou i červený formy. 8)
Registrovaný uživatel
No vyšly .... jsou to zkusmé tisky a makulatury :).

Ještě se zeptám zda-li sbíráte známky nové nebo ražené ? nebo co přijde pod ruku, ale pasuje do série ? :)

Díky
_______________
P.
« Poslední úpravu provedl(a) SakoMDKcz v 13. 2. 2014, 10:36. »
Registrovaný uživatel
Sbírám pouze známky bez razítka. Tedy nové? Řiká se tomu tak? No a jestli má lep, nebo ne, to moc neřešim. Tak já zatim ještě nemám ani jednu známku, pouze nové prázdné album a vyhrané aukce a čekám na dodání známek. :D A jinak jsem tedy včera našel super online katalog ČSR1 protektorát a ČSR2 ale sem se to asi dát nesmí, tak jestli má někdo zájem rád pošlu emailem.
« Poslední úpravu provedl(a) Otakar18 v 13. 2. 2014, 10:45. »
Registrovaný uživatel
Základní dělení je na známky "nepoužité se svěžím lepem" - v katalozích značeny jako **, potom nepoužité s nálepkou * (tam se počítají i se stopou po nálepce, s vadou lepu apod) a známky ražené (kolečko s tečkou). Výše již byla taky zmínka o známkách ražených z ochoty, které sice mají hezký lep, ale zároveň razítko - ty neprošly nikdy poštou.
Odkaz na katalog mi klidně pošli, já jej tedy nepotřebuji, ale chtěl bych se jen podívat, na který z online katalogů si narazil (mail v profilu)

a na závěr - prosil bych, jestli bychom mohli přesunout tuto diskuzi do sekce rady začátečníkům - úplné začátky, tam se to více hodí , určitě to najdeš, tady pak úplně zapadnou Lacewingsovy kozičky a to je škoda:)
Moderátor
Jaa-chym napsal
a na závěr - prosil bych, jestli bychom mohli přesunout tuto diskuzi do sekce rady začátečníkům - úplné začátky, tam se to více hodí , určitě to najdeš, tady pak úplně zapadnou Lacewingsovy kozičky a to je škoda:)


Technicky nemožné.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Jasně, nemyslel jsem výše napsané přesunout, ale pokračovat v diskuzi na uvedeném místě:) špatně jsem se vyjádřil
Registrovaný uživatel
zakoukanej-,dík,
pavlínka-rovněž dík,sakra 150 kousků,to měli /máte/ malej vepřín a pár hektárků na pastvu :D ,ty kozlíci z fota jsou mini Holand,ale máme i anglonubijky a normál.Zvířat je u nás hodně,od brouků,pavouků,hadů,ještěrů,myší,papouchů,slepic,husej,kachen,králíků atd.
Registrovaný uživatel
a to vesechno kousek od hvezdarny,ze ja to blb prodal,muj exsoused chodil
s Lizou na prochazky...mas to tam asi moc hezke.
Registrovaný uživatel
Maxmilian napsal
a to vesechno kousek od hvezdarny,ze ja to blb prodal,muj exsoused chodil
s Lizou na prochazky...mas to tam asi moc hezke.

-ted je bláto a marast,na jar můžem dát nějakej ten žejdlík a to mazání ze švestek,na ,,špejli,,se taky vždy něco najde ;)
Registrovaný uživatel
Lacewings napsal
Maxmilian napsal
a to vesechno kousek od hvezdarny,ze ja to blb prodal,muj exsoused chodil
s Lizou na prochazky...mas to tam asi moc hezke.

-ted je bláto a marast,na jar můžem dát nějakej ten žejdlík a to mazání ze švestek,na ,,špejli,,se taky vždy něco najde ;)

to je pozvání jen pro maxe nebo pro všechny hradčanáře co maj rádi chlupaté kozy ? :D
Registrovaný uživatel
ale jo klidně,místa je tu dost ;) já vím, u tebe ,,krásní,, jsou nejkrásnější na té špejli nebo dozlatova na pekáči :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Lacewings napsal
ale jo klidně,místa je tu dost ;) já vím, u tebe ,,krásní,, jsou nejkrásnější na té špejli nebo dozlatova na pekáči :mrgreen:

odhalil jsi mně :D
Registrovaný uživatel
:mrgreen: -tohle je taky dobrota,mladí kohouti maj tak5-6kg,žádní vychrtlíci -největší plemeno slepice na světě

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
taky krásní .... takle vypadaj mé myšlenky v barvě :D https://www.google.cz/search?q=recepty+kohout&rlz=1C1GTPM_csCZ542CZ543&espv=210&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=OyX9UuO8N8yShQeemIDQDw&ved=0CEEQsAQ&biw=1366&bih=643
Registrovaný uživatel
-tak to už sem raději husy labutí , pomořanské a tuluzké dávat nebudu,což teprve králíci -francouzští berani, :mrgreen: ,ne ,máš recht ,na okrasu se to nechová.
« Poslední úpravu provedl(a) Lacewings v 13. 2. 2014, 21:18. »
Registrovaný uživatel
Lacewings napsal
Maxmilian napsal
a to vesechno kousek od hvezdarny,ze ja to blb prodal,muj exsoused chodil
s Lizou na prochazky...mas to tam asi moc hezke.

-ted je bláto a marast,na jar můžem dát nějakej ten žejdlík a to mazání ze švestek,na ,,špejli,,se taky vždy něco najde ;)


diky za pozvani,ale ted to mam trosku z ruky.... :roll:
Registrovaný uživatel
Lacewings napsal
-tak to už sem raději husy labutí , pomořanské a tuluzké dávat nebudu,což teprve králíci -francouzští berani, :mrgreen: ,ne ,máš recht ,na okrasu se to nechová.

klidně dávej .... ze mně mluví jen závist a hlad :D máš to krásné ...hodně starostí ale i radosti ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1