Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim vsechny fanousky ceskeho hokeje 😇 tak kdyz nam to nvyslo v lonskem roce 2020 MS ve Svycarsku tak letos to bude lepsi 👍 CESI DO TOHO 😛 muj tip 4:2 pro Cesko

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bohovský tip ! Skoro presne, ale pre koho ...
Registrovaný uživatel
Katastrofa 😡 ale hlavu Vzuru to bude jeste dobre 👍 Nastesti pro mne fandim aj Svycarsku 👍😁a Kosican aj Slovensko mam take Rad a fandim aj vam 👍
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Pavel_III napsal
Moc jsem nepochopil (nebo spíš vůbec ne), proč vychází toto:
Obrázek vložený uživatelem
náklad je pouhých 32000 aršíků, to leckterá místní revoluční vydání měla vyšší.

Jen tak mimochodem, proč místo takovéhoto nesmyslu nevyšel spíš aršík k bitvě na Bílé hoře?

No,k bitvě na Bílé hoře.....mě spíše trápí absolutní opomenutí událostí roku 1420.A to nejen ve filatelii.
« Poslední úpravu provedl(a) Karaba v 23. 5. 2021, 19:13. »
Moderátor
Karaba napsal
Pavel_III napsal
Jen tak mimochodem, proč místo takovéhoto nesmyslu nevyšel spíš aršík k bitvě na Bílé hoře?

No,k bitvě na Bílé hoře.....mě spíše trápí absolutní opomenutí událostí roku 1420.A to nejen ve filatelii.

No, třeba si to nechávají na rok 2034 jako shrnutí. ;)

Ale jestlipak si Španělé připomenou narození Tomáse de Torquemada?
Registrovaný uživatel
Dobry den prosim vas potreboval bych poradit kde najdu info, google 😁postovnich tarifu do zahranici ( vzdalena.ciz.od roku 1970 dekuj👍
Registrovaný uživatel
Já bych měl jednu takovou otázku.
Když na dopis nalepím známku, hodím do poštovní schránky a dopis dojde na danou adresu....může příjemce tuto známku opětovně použít na jiný dopis a být si stoprocentně jist, že tento dopis dojde?
Registrovaný uživatel
A pokud by si někdo náhodou ťukal na čelo a říkal si že jsem se asi zbláznil tak vězte, že pro tuto otázku mám důvod ;)
Registrovaný uživatel
Na100% jisty????😂🤣
Registrovaný uživatel
Nutne bych si Rad spocital porto ,? mam celistvost s datem 8.5.1971 zaslanou do Svycarska asi do 20g muzu poprosit kolik byl Tarif? Moc diky za info
Registrovaný uživatel
Donnovan napsal
Na100% jisty????😂🤣

Ouha. Ano, řekl jsem to špatně. Dnes si totiž nemůže být nikdo jistý na sto procent ničím. Tedy jinak.
Může si být stoprocentně jistý tím, že příčinou nedoručení dopisu nebude již jednou použitá poštovní známka?
« Poslední úpravu provedl(a) Karaba v 23. 6. 2021, 16:53. »
Registrovaný uživatel
Donnovan napsal
Nutne bych si Rad spocital porto ,? mam celistvost s datem 8.5.1971 zaslanou do Svycarska asi do 20g muzu poprosit kolik byl Tarif? Moc diky za info


Za psaní do 20 gramů byl tarif od 01.01.1971 (do 22.07.1979) 3,60 CSK, za každých dalších 20 gramů byl příplatek 2,20 CSK.
Moderátor
Karaba napsal
Ouha. Ano, řekl jsem to špatně. Dnes si totiž nemůže být nikdo jistý na sto procent ničím. Tedy jinak.
Může si být stoprocentně jistý tím, že příčinou nedoručení dopisu nebude již jednou použitá poštovní známka?


Bude sa považovať za nevyplatený list. A pri doručení poštovné zaplatí adresát aj s trestným portom, si myslím ja
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Moc dekuji za info tzn.porto odpovida 12×30=360h myslim ze velice zajimava nasobna frankatura ktera se asi nevidi tak casto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nebudu vás déle napínat. Jde o to, že dnes jsem ze schránky vyndal dopis, který cestoval před půl republiky a já kdybych potřeboval zítra poslat dopis mohu použít tu samou známku :lol: Upozornuji, že se nejedná o žádný podvrh či "fake"! Snad jako jediné vysvětlení mě napadá to, že pošta šetří za barvu, začala používat razítka neviditelná a nebo prostě nejsou lidi :lol:
Berte to jako pravdivou a do jisté míry úsměvnou historku o tom, jak dnes pošta funguje ;)
Pokud jste se s tím již někdo setkal a nebo se jedná jen o moji neznalost moderních poměrů tak se rád poučím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Karaba v 23. 6. 2021, 18:09. »
Moderátor
To Karaba: Treba hneď napísať, že pošta neorazítkovala známka. V tom prípade ak odlepíš, a nanovo použije je to v "pohode".
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
To Karaba: Treba hneď napísať, že pošta neorazítkovala známka. V tom prípade ak odlepíš, a nanovo použije je to v "pohode".

Tak zajímalo mě co koho napadne. Stejně jako by mě zajímalo, zda je nerazítkování v dnešní době již běžná praxe a nebo se to týká jen některých zásilek či lokalit. Trošku jsem se pídil a zjistil jsem, že dopis byl vhozen do poštovní schránky a tyto schránky jsou sváženy přímo do nějakého depa. Neřeším to proto, že bych chtěl šetřit a znovu ji požívat. Spíše mi vadí, jak známé a zažité mizí a je nahrazováno novotami. Takhle se vlastně člověk ani nedozví, kde a případně kdy byla zásilka podána (pokud by ho to zajímalo). Asi GDPR :lol: Obálku v každém případě schovávám.
Registrovaný uživatel
Já jsem jednou z legrace použil starou, orazítkovanou japonskou známku a došlo to bez problému také ;)
Moderátor
Karaba napsal
smith napsal
To Karaba: Treba hneď napísať, že pošta neorazítkovala známka. V tom prípade ak odlepíš, a nanovo použije je to v "pohode".

Tak zajímalo mě co koho napadne. Stejně jako by mě zajímalo, zda je nerazítkování v dnešní době již běžná praxe a nebo se to týká jen některých zásilek či lokalit. Trošku jsem se pídil a zjistil jsem, že dopis byl vhozen do poštovní schránky a tyto schránky jsou sváženy přímo do nějakého depa. Neřeším to proto, že bych chtěl šetřit a znovu ji požívat. Spíše mi vadí, jak známé a zažité mizí a je nahrazováno novotami. Takhle se vlastně člověk ani nedozví, kde a případně kdy byla zásilka podána (pokud by ho to zajímalo). Asi GDPR :lol: Obálku v každém případě schovávám.

Je to pomerne caste, ze posta znamku/y neorazitkuje. Z filatelistickeho hlediska to neni zajimave, protoze jaksi neni problem toto zfalsovat, neni totiz doklad, ze dopis prosel postou.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Karaba napsal
smith napsal
To Karaba: Treba hneď napísať, že pošta neorazítkovala známka. V tom prípade ak odlepíš, a nanovo použije je to v "pohode".

Tak zajímalo mě co koho napadne. Stejně jako by mě zajímalo, zda je nerazítkování v dnešní době již běžná praxe a nebo se to týká jen některých zásilek či lokalit. Trošku jsem se pídil a zjistil jsem, že dopis byl vhozen do poštovní schránky a tyto schránky jsou sváženy přímo do nějakého depa. Neřeším to proto, že bych chtěl šetřit a znovu ji požívat. Spíše mi vadí, jak známé a zažité mizí a je nahrazováno novotami. Takhle se vlastně člověk ani nedozví, kde a případně kdy byla zásilka podána (pokud by ho to zajímalo). Asi GDPR :lol: Obálku v každém případě schovávám.

Je to pomerne caste, ze posta znamku/y neorazitkuje. Z filatelistickeho hlediska to neni zajimave, protoze jaksi neni problem toto zfalsovat, neni totiz doklad, ze dopis prosel postou.

Díky za info. Významné to asi nebude, ale je to zajímavé. Co se dokladu týče...na spodní části obálky jakýsi číselní kód a mraky čárek (asi nějaký strojový kód) reflexní oranžové barvy. To je asi jediná známka doručování.Jen je otázka, zda by tam tento kód byl dán pokud by tam nebyla známka.
Registrovaný uživatel
Neorazitkované obálky občas přijdou, jak od nás, tak častěji z ciziny, tento týden např. z Itálie. Nepamatuji, že by ale někdy přišla neražená že Slovenska nebo Německa, jenže ty jejich strojová razítka.
Registrovaný uživatel
Karaba napsal
numismat napsal
Karaba napsal
smith napsal
To Karaba: Treba hneď napísať, že pošta neorazítkovala známka. V tom prípade ak odlepíš, a nanovo použije je to v "pohode".

Tak zajímalo mě co koho napadne. Stejně jako by mě zajímalo, zda je nerazítkování v dnešní době již běžná praxe a nebo se to týká jen některých zásilek či lokalit. Trošku jsem se pídil a zjistil jsem, že dopis byl vhozen do poštovní schránky a tyto schránky jsou sváženy přímo do nějakého depa. Neřeším to proto, že bych chtěl šetřit a znovu ji požívat. Spíše mi vadí, jak známé a zažité mizí a je nahrazováno novotami. Takhle se vlastně člověk ani nedozví, kde a případně kdy byla zásilka podána (pokud by ho to zajímalo). Asi GDPR :lol: Obálku v každém případě schovávám.

Je to pomerne caste, ze posta znamku/y neorazitkuje. Z filatelistickeho hlediska to neni zajimave, protoze jaksi neni problem toto zfalsovat, neni totiz doklad, ze dopis prosel postou.

Díky za info. Významné to asi nebude, ale je to zajímavé. Co se dokladu týče...na spodní části obálky jakýsi číselní kód a mraky čárek (asi nějaký strojový kód) reflexní oranžové barvy. To je asi jediná známka doručování.Jen je otázka, zda by tam tento kód byl dán pokud by tam nebyla známka.


Dobrý den,

jako pošťák k tomu mohu říct:
- je to nepozornost. Zásilka podaná na přepážce nebo vhozena do schránky musí být opatřena poštovní známkou (příp. otiskem výplatního stroje nebo číselným - kódem v rámečku - podavatelé pod smlouvou)
- vaše zásilka unikla nepozorností při třídění a přepravě oražení denním razítkem
nebo orážecím strojem
- vaše zásilka unikla pozornosti i poštovního doručovatele, který má za úkol zásilky prohlédnout před pochůzkou a takto neoražené známky znehodnotit např. škrtem pera
- známku si odlepte a znovu použijte, hlt za chybu musí pošta platit, tím, že znovu využijete neoraženou známku k dopravě nové zásilky ;)
- číselný kód a mraky oranžových čárek je otisk z třídící linky, podle které si pak stroj dál přečte, kam má zásilku třídit, na zásilkách většinou běžné
- obálku neschovávejte, nemá to žádnou hodnotu
Registrovaný uživatel
Ještě dodatek... ano ten strojový oranžový kód by tam byl i kdyby tam nebyla známka. Čtečka po vhození zásilky do třídícího bubnu, čte pak při zpracovávání PSČ a adresu. Umístění (druh, hodnotu) známky nezabírá ...
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Ještě dodatek... ano ten strojový oranžový kód by tam byl i kdyby tam nebyla známka. Čtečka po vhození zásilky do třídícího bubnu, čte pak při zpracovávání PSČ a adresu. Umístění (druh, hodnotu) známky nezabírá ...

Děkuji za vyčerpávající informace a vysvětlení postupu. To hodně vysvětluje. Známku nebudu odlepovat a používat ale nechám si jí. nevím proč.Prostě jen tak :oops: Zkrátka mi to přijde zajímavé.
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Ještě dodatek... ano ten strojový oranžový kód by tam byl i kdyby tam nebyla známka. Čtečka po vhození zásilky do třídícího bubnu, čte pak při zpracovávání PSČ a adresu. Umístění (druh, hodnotu) známky nezabírá ...

Tak to je ale hloupý stroj, když není schopen kontrolovat sám, zda je zásilka označená známkou (alespoň nějakou) a zásilku bez známky vyplivnout pro další řešení pomocí lidského faktoru. Holt lidí je třeba a dokud nebude vše perfektně vymyšleno.... Vlastně je to stejné jako s dálniční známkou. Dnes kamery také snímají RZ vozidla a porovnávají s databází. Označení vozidla O7 (ZTP) tak není stejně jako v tomto případě bráno v potaz a systém vyhodnotí vozidlo jako bez zaplaceného poplatku. Tohle také není domyšleno. A tak to kontroluje Policie a každé vozidlo které neprojde lustrací v databázi musí zastavit a projednat přestupek. Pokud by kontrolovala podle zadní RZ tak O7 je standardně umístěno vpředu. Ale to jsem odbočil.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1