Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ještě k danému tématu, právě dnes se mi dostala do rukou neorazitkovaná obálka výrazně ručně znehodnocená. Dole ty strojové kódy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Opožděně ale přece- promoce na Škoda Auto Vysoká škola. Tatínek a maminka a já s tatínkem u učitele národů.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Gratulujem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Příští fotky budou z výstavy (z předávání cen) nebo svatební?

Já abych věděl na co se mám těšit. ;)
Moderátor
Tatínek vypadá, že tam tomu šéfuje... Gratulace :-)
Moderátor
Děkuji za gratulaci! Pavle- další fotka z výstavy asi nehrozí. Z porodnice? :D :D :D Zatím néé....Honzo dyť jsi ho poznal- normál vidlák z dědiny :mrgreen:
Moderátor
Pavlínko, též se opožděně připojuji ke gratulaci
Moderátor
Došel jsem k názoru, že se asi vyseru na novinky. Dost ušetřím. Maximálně si koupím ročníkové album s černotiskem a možná po jednom TL a dál na to už seru. Nominále je furt větší a větší, novinková služba (filatelistická přepážka) zrušena a pošta (management) ani o filatelisty nestojí. Žádný bonus, žádná snaha o nové odběratele, právě naopak ... a pak se strašně všichni diví, že náklady jsou na úrovni spekulativních. I ten Lajtabánság měl častokrát vyšší náklady než má dnes Česká pošta. A navíc, pošta ani nestojí o to, aby se známky používaly a preferuje placení keš (pak je otázka co se schránkami - tam se keš platit nedá). A navíc, když se vezme v úvahu, že čumkarta za 19 Kč je, jak tvrdí management, na hranici rentability, kde jsou potom ty OP sračky, kde to pošta přepravuje za 8,50 Kč, 10 Kč apod.? Odpovím si sám, hluboko pod náklady. Hlavně že vrchní ředitel má 8,5 miliónu ročně a 2× za rok covida a ti šašci pod ním 4 milióny. Obyčejný pošťák si takové vymoženosti dovolit nemůže a zatímco kancelářské krysy na úřadech dostávají 50000 Kč za riziko se stykem s veřejností (úřad práce a asi i jinde), pošťák dostal 2000 Kč mimořádné odměny (což je zhruba vše za celý rok a na dalších 5 let dopředu) a management se ještě 2 roky bude chlubit tím, jak zaměstnancům pomohl v těžkých časech.
Moderátor
Já se na noviny už vyprdl úplně. Pak jsem teda po roce ještě odebíral z Karlových Varů to RA, ale i to jsem už zrušil.
Registrovaný uživatel
Tak já už známky ČR - ze zrušené dřívější sbírky - používám už jen k vylepování na dopisy, abych udělal radost kolegům filatelistům (adresátům zásilek) ….
Moderátor
Wohnouti!
https://www.youtube.com/watch?v=wMB8L2aae8M&ab_channel=Wohnout
Moderátor
Mimochodem, na Lipně mají furt ty pamětní R-nálepky!
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem
Poštovní schránka na rohu ulice kvete modře ...
No, asi ne všude. Tohle je poštovní šutr ve "velkoměstě" Jamestown (Svatá Helena), kde se (asi pod ním) dopisy nechávaly. (where letters and messages would be left)
Moderátor
Novinka z Rakouska:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je tu někdo, kdo by mi něco zkusil vydražit na Darabanthu?
Moderátor
Kolky tu myslím nikde nejsou, tak to dám sem - pěkný čtyřblok místních kolků za 40000 Ft vyvolávačky:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Občas si tu zažehráme na "láci" České pošty.
To, že mi přišla pc myš v ceně 1,32 USD a já pošťačce doplácel 214,- Kč
(64 clo+150 poplatek poště) zde dnes nemíním rozebírat.
Rád bych zde totiž prezentoval "kacířskou myšlenku", že to s těmi cenami ještě u nás není tak hrozné.
Včera mi po dlouhém putování (vizte datum na apostu) přišel balíček z USA. Velikost krabice od bot (pro detailisty Air Jordan, 2017), váha 3,44 kg.
A cena poštovného?
Sedíte dobře? Tak se raději ještě pro sichr něčeho chytněte...
:shock: :? :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
« Poslední úpravu provedl(a) mikimar v 4. 11. 2021, 4:37. »
Registrovaný uživatel
mikimar napsal
Občas si tu zažehráme na "láci" České pošty.
To, že mi přišla pc myš v ceně 1,32 USD a já pošťačce doplácel 214,- Kč
(64 clo+150 poplatek poště) zde dnes nemíním rozebírat.
Rád bych zde totiž prezentoval "kacířskou myšlenku", že to s těmi cenami ještě u nás není tak hrozné.
Včera mi po dlouhém putování (vizte datum na apostu) přišel balíček z USA. Velikost krabice od bot (pro detailisty Air Jordan, 2017), váha 3,44 kg.
A cena poštovného?
Sedíte dobře? Tak se raději ještě pro sichr něčeho chytněte...
:shock: :? :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Není lepší si tu PC myš objednat "přes Alzu" a vyzvednout si to v jejich kšeftě, než si to nechat dováže někde z druhé strany světa? ;)
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Není lepší si tu PC myš objednat "přes Alzu" a vyzvednout si to v jejich kšeftě, než si to nechat dováže někde z druhé strany světa? ;)


Případ s myší nemá nic společného se zmiňovaným balíčkem, to byl nákup z eBay a šlo to Číny. To jsem pouze zmínil na začátek pro ilustraci, jak mě naše pošta překvapila.. ;) :D
Chtěl jsem to mé vyprávění po chvíli ještě doplnit krátkým vysvětlením, ale už jsem nestihl limit, kdy ještě bylo možno příspěvek opravit. :'(
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Moderátor
Pánové vše nej do Nového roku a hodně zdraví. Ten konec roku byl u nás ve znamení nějakých pohřebů, maminka byla celé Vánoce v nemocnici a tak jsem aspoň byla s tatínkem. Snad ten další rok bude zdravější......
Registrovaný uživatel
Všem kolegům (a kolegyním) zde na Sběrateli.com - filatelie, přeji také, aby ten příští rok byl prostě lepší než ten, co právě končí. A k tomu spoustu nových přírůstků do sbírek a spoustu nápadů, otázek a podnětů pro zdejší diskuse :D
Moderátor
PF MMXXII
Moderátor
Také já všem přeji vše nejlepší do nového roku 2022.
Moderátor
kolo101 napsal
PF MMXXII

Škoda, že to není na razítku ... :mrgreen:
Moderátor
Kousek z Tribuny filatelistů ročník III.(? sakra, teď nevím, ale rok 1922) č. 2 - aneb info o "známkách "REPUBLIKA SLOVENSKÁ", o sporu o pravost PČS 1919 - 10 K žilkovaná, o "Deutsch-Ostafrika" aj.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1