Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
barbar napsal
Chlapi vykašlete se na ty provokace....
Buďme rádi,že ta doba je pryč a dnes se máme dobře....


To přece není provokace, asi bych měl být ticho, ale je to naše historie, kterou mnozí naznají.
Jinak M. byl schopný generál to ano, ale schopný všeho. Jeho syn později budoval nový demokratický Bundeswehr. Já to beru tak, že bez znalosti historie to je špatné. Tak příteli "b" "narovinu", četl jste tu knihu?
Registrovaný uživatel
taho napsal
Není co bych dodal. To jsou fota co se nehodí.
Např. tato kniha
https://www.nasevojsko.eu/nasevojsko/eshop/18-1-Nove-knihy/0/5/5320-Ztracena-vitezstvi?gclid=EAIaIQobChMIs-Ty9qKV3gIVD6qaCh0VHg3fEAQYASABEgLVpfD_BwE
Ani slovo lítosti nebo pokání, že napadl cizí státy a nechal zabíjet.


já to nedočetl... ale třeba rause jsem četl několikrát :)
Moderátor
Taho, ano je dobré si ji připomínat a nezapomenout.
Ale vzajemně se zde neustale názorově veřejně provokovat a dohadovat ,urážet a ponižovat.
A pak v konečné důsledky se zde neustále prubežně odráži chování a arogance,jeden vuči druhýmu.
Naší otcové a praodcové,by nám napraskali na prdel.(všem zde věkově generacím).....ani jeden zde nezažil v dospělosti tyhle kruté doby, ani jeden zde nebyl mnohokrát s rodinou za zady postaven do bezvychodne situace, válečné a povalečne doby,nemluvě ztrátě nejbližších.
Válka je všestraně svinstvo.
Neprovokuj me se a držme při sobě, jako jeden národ, zvláště v těchto významných dnech. ....(bez ohledu na různorodost názoru, politiky,národnostní, smyšleni, náboženství.atd.)..
Moderátor
Altmann napsal
barbar napsal
Chlapi vykašlete se na ty provokace....
Buďme rádi,že ta doba je pryč a dnes se máme dobře....


To přece není provokace, asi bych měl být ticho, ale je to naše historie, kterou mnozí naznají.
Jinak M. byl schopný generál to ano, ale schopný všeho. Jeho syn později budoval nový demokratický Bundeswehr. Já to beru tak, že bez znalosti historie to je špatné. Tak příteli "b" "narovinu", četl jste tu knihu?

Tuhle nečetl, ale sám zde znáte důsledky těchto debat,je kolikrát těžke a to z různych důvodu, pak se to zde odráží mezi námi všemi a rozděluje do jakých si názorových táborů a to mě osobně od těchto diskuzi odrazuje....
Registrovaný uživatel
furt nějaký národ... jak zpátečnické... o historie se nepoučil ať se s ní ohání
Registrovaný uživatel
;) ;) ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
furt nějaký národ... jak zpátečnické... o historie se nepoučil ať se s ní ohání


:)
Ono záleží jak se na slovo a význam národ, díváš vnímáš a chápeš.

Tohle slovo sice zavání nacionalismem,nacionalismem zneužívané,ale zpravné pojetí má širší význam,ano je to do jisté míry zpatečnicke staromódní chceš li,ale pádné a významné
V našich krajinách často používané po celé období naší státnosti.
A kupodivu slovo také často kladně používané evropskou unie.


Jinak mě netaváhej zde na tomto fóru do těhle debat...
Výše jsem napsal důvodu a historický jsem se zde vyjádřil dost....
Nepoučil a oháním se :) :mrgreen: ....jo kamaráde,kdybys věděl, to co nevíš,byla by to jistě zajímavá konverzace.
Registrovaný uživatel
kdybych vědět to co nevím, tak bych byl nejspíš bůh...

no to je tvůj problém jak se na význam díváš a chápeš, ty tady ten pojem jen tak používáš. byť jeho význam je docela jasně dán.
Moderátor
http://casopisargument.cz/2017/08/11/co-je-co-narod-nacionalismus-a-narodni-identita/
Registrovaný uživatel
Konzultácie;

Konzultujúc s dostatočným počtom odborníkov je každý názor opodstatniteľný.

K veľkým blbostiam je treba veľké právomoci...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
Konzultácie;

Konzultujúc s dostatočným počtom odborníkov je každý názor opodstatniteľný.

K veľkým blbostiam je treba veľké právomoci...


:) Taky na tom něco bude.
Nedávno jsem četl,že nadměrná inteligence člověka je nebezpečná a zhoubná pro samotné lidstvo.... je a bylo všude mnoho bl.ců co svou inteligenci zneužijí :)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
grofik napsal
Konzultácie;

Konzultujúc s dostatočným počtom odborníkov je každý názor opodstatniteľný.

K veľkým blbostiam je treba veľké právomoci...


:) Taky na tom něco bude.
Nedávno jsem četl,že nadměrná inteligence člověka je nebezpečná a zhoubná pro samotné lidstvo.... je a bylo všude mnoho bl.ců co svou inteligenci zneužijí :)


Liberálna demokracia je toho nádherným príkladom v praxi... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ocinko, je pravda, že všetky rozprávky sa začínajú: Kde bolo, tam bolo...? - pýta sa malá dcérka svojho ocka.
Ale kdeže, zavrtí ocko hlavou.
Teraz omnoho viacej začínajú slovami: Pokiaľ ma zvolíte, sľubujem vám...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Pánové i když je to zde, proti nepsaným pravidlům......
Ale pravděpodobně tolik mincí pohromadě nikde jinde neuvidíte...... :)

https://aukro.cz/750-kilo-minci-6936494402
Registrovaný uživatel
426 korun za 1kg barevných kovů :D
Registrovaný uživatel
Tiež 750kg kovu neodvezieš v kufri Octávie. To už chce seriózne nákladné auto. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Predajca zrejme mnoho rokov doma vyprázdňoval vrecká .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Ta vichřice je pořádný humbuk!!!
Už mě ty časté vichřice a orkány začínají štvát, v baráku kravál jak v tunelu... :evil:
Každý rok mi to vyhodí nějakou střešní kachli...
Zítra počítám,bude zase něco na zemi....
Tohle to před lety tak často nebývalo.....
Moderátor
Ale bejvalo. Akorát o tom moc lidí nevědělo.

Druhou věcí je, že se nějak vykácelo moc stromů v mezích. Takže vítr nemá co brzdit. V lese se vykácí čtverec 100x100 metrů, a pak přijde malej vánek, a najednou je kalamita. Protože strom nemá co držet (les). A najednou chtěj všichni dotaci.

Nějak jsme si zvykli na to, že za RU a první republiky se sázely lesy jak o závod. Díky tomu jsme před pár lety měli krajinu, kterou nám záviděla celá Evropa. Dnes se o ni bohužel už neumíme starat (problém staré monokultury bohužel moc nepomáhá). Posloucháme ty zelený teroristy, kteří tvrdí, že orná půda se má raději než pro jídlo využít pro pěstování něčeho, co prohodíme komínem, a snažej se nás přesvědčit, že náš motor netouží po ničem jiném, než ten lepkavej humus, kvůli kterýmu je benzín podstatně dražší.

Krásnej obrázek byl v prvouce (pokud se nepletu byla z 55 roku). Tam byl nakreslenej vítr, jak nese vědro. A jak ho krásně musí vylejt, když narazí na stromy. To bohužel dnešním študovaným rádoby odborníkům na krajinu jaksi uniká. :P

Nejsou větší vedra, ani větší deště, nebo větší větry, než byly dřív. Pouze krajinu spravují větší dementi, než dřív. Pokud prachy řídí vše, není se čemu divit. :roll:

Proč místní úřady povolují stavět baráky v záplavovejch oblastech, kde dřív nepostavili ani krmelec??? Proč si na střechu dám nějakou lepenku, nebo plast, či kus plechu místo kvalitní těžké tašky, kterou mi pak odfoukne i běžnej větřík, o kterým před pár lety ani neinformovali ve zprávách??? Tady asi na vině nebude počasí (Barbare: Toto není nic proti tobě. Ber to obecně.), nemyslíte?

Nejvíc mě může dostat, když vidím vydlážděný koryto, a pak při prvním větším dešti to vtrhne do města, kde jsou záplavy. A všichni lamentujou, jak za to může extrémní počasí. Dřív se to rozlilo do luk, a než voda stekla do koryt, trvalo to hodně dlouho. Proč se dnes člověk nechová k půdě tak, jak by měl?

Je to jednoduchý. Pokud zasadí řepu, dostane za ni pár šprdlíků. Pokud zasadí olejku, kterou nepotřebuje, a která vysiluje půdu a není chopna absorbovat vodu, tak si namaže kapsu (a to i dvakrát do roka). To, že si kurví vlastní půdu, ho netrápí.

Kdysi dávno jsem viděl velice pěkný animovaný film "O muži, který sázel stromy".

https://www.youtube.com/watch?v=W2oOaA2aqZQ

Myslím, že každý by se na něj měl podívat, než začne nadávat.

Chyba není v počasí, ale v nás.

Možná to je hloupost, ale před rokem jsem koupil menší pozemek. Ten krásně zarostl trávou. EU byla nasraná, že jsem ho neposekal. Plašili i jiní papaláši, a vyhrožovali pokutou, ale nechal jsem ho zarůst polní trávou a sekat ho prostě nebudu. Co se stalo?

Letošní léto jsem měl na zahradě takových druhů motýlů, o kterých se mi ani nezdálo. Objevili se ptáci, který jsem u nás nikdy neviděl, hadi, ještěrky atd. Samozřejmě i myši. Řekněte mi jediný důvod, proč bych měl sekat (mimo dotací EU)???

Prostě, příroda se chová k nám tak, jak se chováme k ní. Pokud se k ní chováme, jak k levný holce, nemůžeme přece chtít, že se ona k nám bude chovat jinak, ne? :lol:
Registrovaný uživatel
aj tu je to celkom logicky odôvodnené a ten chlapík robil tieto výskumy s rýľom, lopatou a pár kubíkmi vody, bez dotáciíí a grantov :)
https://www.youtube.com/watch?v=2psEDt65dIQ
Moderátor
Pěkný článek, něco na tom bude. ..
Je pravda, že baráky se stavěly na bezpečných mítech, naši předkové to už dávno věděli...
Můj barák je praktický na holém vyvýšenině, starší sousedé mě před stavbou upozorňovali, že zde fouká. ...
Barák je navržen do horských podmínek ze silnou střešní konstrukcí....
Je třeba si zvykat. ...i když někdy to je nářez. ..na druhou stranu nádherné slunné místo.
Beskydy jsou Beskydy :)
Registrovaný uživatel
nesnáším vítr...
Moderátor
Doplním,moje reakce na zajímavý článek...pro Pavelgregor.
Registrovaný uživatel
Tak kdo vystal ty silene fronty u pobocek CNS? na FB uz litaji sady po 4stovkach :-O A CNB to nejak nezvladla, pry tam byly lidi uz od 6:30 a v pulce fronty pry uz nemeli material. Zitra pry to jeste bude fungovat. Neb jak uvolnit do obehu nove obehove mince po cesku. Jsme zvlasnti narod ktery i z toho nejbanalnejsiho ukonu udela proces krery by vydal na bibli. PavelGregor: Muz ktery sazel stromy je kniha ktera me hodne ovlivnila, mala kniha s velkym obsahem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
:shock: :D
Nechápu......proč do oběhu jich přijde přes půl milionu. ..

Komáre předpokládám,že tam stojíš také v te frontě.... :)
Vem mi taky 3 kousky na památku. .. :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1