Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 1401 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A přitom jsme si dnes donesli od vinaře vína, už se připravují, sýr a klobásky jsou ještě od včera... Není lepší mít dobrou náladu? :-) Ještě aby ty dečka někdo vyřešil :-D
Moderátor
Vlasovci bojovali s Němci neb ti bojovali proti bolševikům. Většina Vlasovců měla k nacistům ideově radikálně daleko, ale nepřítel mého nepřítele...
Většinu Vlasovců Rusi postříleli. Část odvezli na popravu do Moskvy, zbytek skončil na Sibiři a nejspíš pochcípal na sovětskou pohostinnost.
Katyň, jakož i jiná zvěrstva bolševiků je dobré vždy připomenout, tuplem v sovětské státní televizi (to tam fakt vysílali?). Nevím jestli Poláci postříleli 50000 zajatých bolševiků, ale dost o tom pochybuju. Ne snad že by se to vůbec nestalo, ale to číslo je ... přinejmenším neprokazatelné (tetička Wiki vždy píše: "zdroj?").

Sovětské úřady a bumážka ... sovětský čelověk chce bumážku i když žádná neexistuje. Akorát prdel si vytírá prsty, protože bumážku nelze použít, když ji buď vůbec nemá, nebo na ní má povolení a razítko, že se může vysrat. A třeba to byla odveta za ty Vlasovce. Rus (s funkcí) je schopen jakékoliv špatnosti a věřit se jim nedá. Mužik to má jinak, ale na toho sere bělaja sobaka (fehér kutya, jak by řekl Maďar). Rusové jsou vůbec národ, kde sice zítra znamená jinde už včera a lítají do vesmíru (akorát na tom Měsíci, tam naštěstí noha sovětského člověka ještě nevkročila), ale mentálně jsou furt někde hluboko v samoděržaví.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
. Navíc nemohu důvěřovat někomu, kdo jde proti své straně a podporuje kandidáta naprosto jiného politického směru,...

Mně je naopak zase sympatické když každý poslanec hlasuje podle svého přesvědčení, názoru nebo svědomí a nepapouškuje slepě to co chce vůdce strany :roll:
Registrovaný uživatel
na tom videu s Novotnym je zajímavej i konec. Ten Rus s brejlema (od 9 minuty) mluví velice dobře... Naopak od druhýho se dozvíme, že Češi v jeho zemi rozpoutali občanskou válku která připravila o život miliony obyvatel (to je síla).

Škoda že toho brejlatýho umlčeli..on dle nich sovětskej režim chyby neměl...
Registrovaný uživatel
https://www.forum24.cz/video-legracni-duo-zeman-lze-a-soukup-se-mu-omlouva-za-to-co-neudelal/

taky síla..Soukup jasně a zřetelně řekne 93 a Zeman ho opraví, že řekl 94..Soukup sklopí uši a omluví se..Pan Zeman je zdá se na tom hůř a hůř.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Evropa1 napsal
. Navíc nemohu důvěřovat někomu, kdo jde proti své straně a podporuje kandidáta naprosto jiného politického směru,...

Mně je naopak zase sympatické když každý poslanec hlasuje podle svého přesvědčení, názoru nebo svědomí a nepapouškuje slepě to co chce vůdce strany :roll:


Ale reaguješ na zcela jiný příklad, který jsem nenapsal.

Tak ještě jednou.

Do Senátních voleb byla stranou ODS uzavřena kandidátka. V jednom z těchto okrsků proti sobě kandidovali zástupce ODS a mimo jiné zástupce SPD, blízký spolupracovník Klause staršího. Klaus mladší veřejně podporoval zástupce SPD. Pokud si vezmu otázku zahraničně politickou, pak mezi těmito dvěma stranami lze vyčíst zásadní rozdíl. SPD nevadí mocenská politika Ruska a ve svých vyjádřeních se jí dost často snaží obhajovat, či omlouvat. Tento přístup zastává i např. Klaus starší, když např. při Rusko-Gruzínském konfliktu z před pár, jako jediný vrcholný politik ze zemí NATA obhajoval postoj Ruska. A co je docela nehorázné, svůj názor vyřknul dne 21. srpna, tedy v den výročí okupace Československa. Doposud tuto část Gruzie Putin okupuje.

Pokud budu členem nějaké politické strany, nebo budu její sympatizantem, pak právě proto, že jsem srozuměn s hlavními politickými body, které prosazuje. Klaus mladší byl v poslední době členství v této straně v naprostém rozporu se základními body politiky ODS a také proto skončil.

A malý osobní dovětek.

Já jsem byl voličem a sympatizantem ODS do podpisu Opoziční smlouvy. Klaus starší si v této smlouvě vymínil podporu Zemana a ČSSD v otázce ovládnutí veřejné televize svými lidmi (Hodač a Bobošíková) a následně vymyslel protidemokratický volební systém, kterým chtěl ovládnou politický prostor dvěma velkými stranami na věčné časy. Následně Ústavní soud některé pasáže tohoto zákona zrušil, protože odporovaly právnímu řádu ČR. Bohužel důsledky tohoto zákona platí v některých otázkách i v dnešní době, když např. v malém volebním kraji musela malá strana na zisk mandátu získat 42 000 hlasů, naopak Hnutí ANO stačil pouze počet 18 000 hlasů. Zeman na opoziční smlouvě vydělal a Klaus ve své podstatě nezískal nic a ztratil všechno. Z České televize ho vyflákali, hlavní pasáže volebního zákona byly zrušeny, následné parlamentní volby Klaus prohrál. Jediného čeho dosáhl, bylo zprofanování pravicové politiky u velké části pravicových voličů. Neméně důležitým výsledkem Opoziční smlouvy byl nárůst korupce a to i v nejvyšších místech politiky. ODS klesla po těch všech průšvihách až na samé dno. Když se začala ODS očišťovat, začal jsem přemýšlet o opětovné podpoře, ale pouze do doby, než přišel Klaus mladší. Po tomto vstupu Klause mladšího do ODS můj přístup ochladl a řekl jsem, že začnu ODS volit až v situaci, kdy tento člověk řady ODS opustí. Já tomuto člověku z principu všech těch jeho činů NEVĚŘÍM a v poslední době mně nezklamal.

Tedy Michale, nebavíme se o svědomí poslance při některých hlasováních, ale bavíme se o zcela fatálním rozporu mezi názory člena strany a základními politickými piliři, které politická strana prosazuje.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 1. 12. 2019, 7:17. »
Registrovaný uživatel
Mně na ODS mnohem víc vadí například Fiala nebo Němcová, v poslední době mám pocit že se stále víc blíží k TOP09.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
https://www.forum24.cz/video-legracni-duo-zeman-lze-a-soukup-se-mu-omlouva-za-to-co-neudelal/

taky síla..Soukup jasně a zřetelně řekne 93 a Zeman ho opraví, že řekl 94..Soukup sklopí uši a omluví se..Pan Zeman je zdá se na tom hůř a hůř.

:mrgreen: je to sranda no ale dokud dejchá,budou ho volit :P
Registrovaný uživatel
https://twitter.com/AlexandrMitrofa/status/1200742986264563714
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Mně na ODS mnohem víc vadí například Fiala nebo Němcová, v poslední době mám pocit že se stále víc blíží k TOP09.


Každá demokratická strana by měla ctít názorovou pluralitu, která ale nezasahuje do základního směřování strany. To samé mohu respektovat ve zcela obyčejném životě, kdy si budu zcela rozumět v zásadních věcech s někým, kdo nebude krást a bude se chovat podle zažitých hledisek slušnosti a pak třeba mezi námi bude rozpor v tom, že on bude fandit Slávii a já Spartě. Tedy rozeznávejme věci důležité, které pro nás budou nepřekročitelné a věci nepodstatné.

Např. jedním z nejdůležitějších aktů politického života v ČR je volba prezidenta. To je volba, která zásadním způsobem ovlivňuje politický život na dobu příštích pěti let. Já jsem oponentem Zemana a nemohl jsem ho volit z důvodů skutků, které ve svojí politické historii spáchal-viz Opoziční smlouva, jeho východní angažovanost atd. Když pronášel po znovuzvolení svůj nenávistný projev a uvědomil jsem si jaká skupina lidí za jeho zvolením stojí, byl to žalostný pohled-Klaus starší, Klaus mladší, Okamurovci, Babišovci, komunisti. To je opravdu skupina lidí, možná na první pohled rozdílná, ale v některých zásadních otázkách z principu podobná. Ale jak praví jedno české rčení- vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. A já jsem rád, že to této skupiny lidí nepatřím a ani s těmito lidmi nechci mít nic společného.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Paul napsal
na tom videu s Novotnym je zajímavej i konec. Ten Rus s brejlema (od 9 minuty) mluví velice dobře... Naopak od druhýho se dozvíme, že Češi v jeho zemi rozpoutali občanskou válku která připravila o život miliony obyvatel (to je síla).

Škoda že toho brejlatýho umlčeli..on dle nich sovětskej režim chyby neměl...

Přesně tak ale nikdo nereaguje tak je možný že nebyla síla to dokoukat do konce :mrgreen: :mrgreen: :evil:
Moderátor
Pro Evropu a Paula:

Pánová já vím, že to co jste napsali je pravda a Vy to o mně víte také. Já se jen snažím být slušný, tedy v praxi vidím i druhou stranu. To Vy však nechce přijímat. Potom by jste pochopili, že ten krvavý spor Polsko-Rusko má bohužel staré kořeny a opět chci říci, že jak je to možná, řežou se zbytečně. Přitom Rus jako člověk je člověk a to platí i pro Poláky. Asi bychom měli hledat i to, co nás všechny může spojovat. Churchill byl schopen pro Británii se spojit se Satanem.Myslím si, (třeba hloupě), že by mezi Ruskem a Polskem mohlo být i něco kladného. Např. ten novodobý Polský stát to je práce Stalina ať chcete či nechcete. Na západ do staré historické hranice. Aby jste opět jen nedštili na Altmanna síru, prostě se zase tak moc nelišíme!
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
,To samé mohu respektovat ve zcela obyčejném životě, kdy si budu zcela rozumět v zásadních věcech s někým, kdo nebude krást a bude se chovat podle zažitých hledisek slušnosti a pak třeba mezi námi bude rozpor v tom, že on bude fandit Slávii a já Spartě. Tedy rozeznávejme věci důležité, které pro nás budou nepřekročitelné a věci nepodstatné.

,

Něco jiného je fandit Slávii či Spartě nebo vpouštět či nevpouštět do země neintegrovatelné hordy. To je zase pro mne nepřekročitelná hranice.
Registrovaný uživatel
Mě stačí toto a ODS spí v klidu dále:
https://www.irozhlas.cz/volby/volby-2018-komunalni-volby-volba-pro-kladno-opozice_1810071733_dbr

Možná první hordy, které překročí naše hranice budou francouzské a německé, ale ne při útoku, ale útěku ze svých rodných zemí.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Něco jiného je fandit Slávii či Spartě nebo vpouštět či nevpouštět do země neintegrovatelné hordy. To je zase pro mne nepřekročitelná hranice.


Na tom se shodneme, ale pouze do okamžiku pohledu na hledisko "kolektivní viny."

Kolektivní vinu zastávají totalitní a zločinecké režimy a tedy nemohu zastávat stejné metody, jinak bych byl v principu zcela stejný, jako nacisti a komunisti.

Nebo zaveďme totalitní právní řád, ale pak bys musel být věrným přisluhovačem těchto pořádků, nebo emigrovat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Kolektivní vina je široký pojem.
Např. ve Francii se rekrutují teroristé až z 3 generace muslimů.
U nás do nástupu AH seděli Češi a Němci v hospodě u jednoho stolu.
Turci v Německu a Rakousku po nástupu Erdogana...
Registrovaný uživatel
taho napsal
Kolektivní vina je široký pojem.


Odsuzování principů kolektivní viny je věcí zásadního demokratického postoje a naopak.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Takže i tak je to správné a demokratické:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rimskou-risi-v-dobe-rozmachu-zaplavili-syrsti-a-recti-migranti-40304877
Registrovaný uživatel
taho napsal
Takže i tak je to správné a demokratické:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rimskou-risi-v-dobe-rozmachu-zaplavili-syrsti-a-recti-migranti-40304877


Na jedné straně je výsostným právem každého státu regulovat migraci, na druhé straně nemůže migraci demokratický stát regulovat na základě principu národnosti, přesvědčení atd. Tedy nemusím přijímat ekonomické migranty, ale měl bych přijímat lidi, kteří jsou v domovských zemích vystaveni útlaku a to bez ohledu na národnostní původ.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
,Tedy nemusím přijímat ekonomické migranty, ale měl bych přijímat lidi, kteří jsou v domovských zemích vystaveni útlaku a to bez ohledu na národnostní původ.

To je sebevražedná myšlenka. :evil:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Evropa1 napsal
,Tedy nemusím přijímat ekonomické migranty, ale měl bych přijímat lidi, kteří jsou v domovských zemích vystaveni útlaku a to bez ohledu na národnostní původ.

To je sebevražedná myšlenka. :evil:


To je jeden z postojů demokratického smýšlení. A divím se, že Ty jako bývalý migrant můžeš něco podobného vyslovit. Pokud by se tehdy k Tobě chovali Tvými dnešními postoji, pak by Tě nepřijali a předali do rukou zastánců kolektivní viny.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Pro Evropu a Paula:

Pánová já vím, že to co jste napsali je pravda a Vy to o mně víte také. Já se jen snažím být slušný, tedy v praxi vidím i druhou stranu. To Vy však nechce přijímat. Potom by jste pochopili, že ten krvavý spor Polsko-Rusko má bohužel staré kořeny a opět chci říci, že jak je to možná, řežou se zbytečně. Přitom Rus jako člověk je člověk a to platí i pro Poláky. Asi bychom měli hledat i to, co nás všechny může spojovat. Churchill byl schopen pro Británii se spojit se Satanem.Myslím si, (třeba hloupě), že by mezi Ruskem a Polskem mohlo být i něco kladného. Např. ten novodobý Polský stát to je práce Stalina ať chcete či nechcete. Na západ do staré historické hranice. Aby jste opět jen nedštili na Altmanna síru, prostě se zase tak moc nelišíme!


Nejde jen o Polsko...Co říkáte na to, že nám tam dávali za vinu rozpoutání občanské války v Rusku a miliony mrtvých? To já beru jako absolutní drzost a demagogii...Tam ta propaganda prostě pořád vymejvá lidem mozky..A jak jsem psal, není na škodu jim v nejsledovanější televizi připomenout Katyň...srazilo jim to hřebínek pěkně.. ;)
Registrovaný uživatel
pro Evropa1:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/povest-svedska-jako-oazy-klidu-mizi-v-zemi-se-strili-a-bouchaji-bomby-40305327

Naši emigranti se takhle chovali v zemích, které je přijali? Ten argument použitý proti turtlemu spíše považuji za ránu pod pás. Demokracie musí umět vyhodnotit i nebezpečí pro své občany a jestli neumí.....
Registrovaný uživatel
taho napsal
pro Evropa1:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/povest-svedska-jako-oazy-klidu-mizi-v-zemi-se-strili-a-bouchaji-bomby-40305327

Naši emigranti se takhle chovali v zemích, které je přijali? Ten argument použitý proti turtlemu spíše považuji za ránu pod pás. Demokracie musí umět vyhodnotit i nebezpečí pro své občany a jestli neumí.....


Pořádně si přečtěte co jsem napsal. Já jsem nepsal nic o přijímání lidí tohoto typu, pouze jsem napsal o migraci lidí, kteří jsou ve velkých potížích a to bez ohledu na národnost, rasu atd.

Argument proti tutlemu je zcela relevantní. Jeho také přijal cizí stát, když požádal o pomoc a že odmítám jeho tezi kolektivní viny, která je v souladu s totalitním myšlením, je zcela namístě. V životě jsem mluvil s několika našimi emigranty a postřehl jsem spíše jistý druh pokory, nikoli nenávistnou kampaň proti nějaké skupině lidí na bázi kolektivní viny.

Také jsem byl dříve v kontaktu s lidmi, kteří zažili totalitní teror v podání buď nacistů, nebo komunistů a jejich názory na tyto zločiny a dnešní nebezpečí, která nám hrozí, byly zcela totožné. Oni již znají tyto praktiky a druh lidi, kteří je provozovali, ale větší strach mají z některých dnešních lidí, kteří by se v některých zlomových situacích chovali totožně ve jménu nějaké pochybné pravdy založené na totalitních praktikách, ke kterým samozřejmě patří i prosazování kolektivního vidění světa..
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Uuufffff... Me se zda ze se tady porad mota ta stejna diskuze porad a porad dokola a dokola. Nenudi vas to? stale si merit pindiky nejakou vlastni konstrukci "pravdy" jestli leva nebo prava strana s nama vyjebava min ci vic?! Me uz ta boomer generace tak nazorove nudi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 1401 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1