Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1906 1907 1908 1909 1910 1911 1912 1913 1914 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Štěkanátky a psíčková, to by šlo, to je čistý maso, ale krysí steak, to teda nevím.
Registrovaný uživatel
https://magazin.recepty.cz/clanky/peceni-jezci-vrabci-na-vine-i-varene-veverky-tohle-varili-nasi-predci-888.html

dneska je ten plebs strašně rozmazlený. veverka musí mít parádní chuť, když se ta mrcha láduje oříšky.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Veverky měl v oblibě český král Karel I.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Štěkanátky a psíčková, to by šlo, to je čistý maso, ale krysí steak, to teda nevím.

Doporučuji přečíst
https://www.databazeknih.cz/knihy/asijska-saga-kral-krysa-544
Moderátor
Tak jistě, když je hlad, i bližního svého požiješ. (vor Medúzy, koncentráky)
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Dnešná realita ... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Jasně vidím několik uživatelů vocad z fora v první frontě :roll:
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
koňů už jsem musel sežrat několik. koňský gulášek i salámík jsou taky super.

loni dobře chutnal i dromedár.


Hnus a ještě se tím chlubíš.Styď se :shock:
Registrovaný uživatel
:|
grofik napsal
Dnešná realita ... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Kato aj ich vidím... 👍😊😂
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Aj já ich vidím. Gróf :-)
Moderátor
Kaťušo 👍
Registrovaný uživatel
Kvalitný mäsový výrobok z konského mäsa má svoje čaro...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Kvalitný mäsový výrobok z konského mäsa má svoje čaro...


Ale jo. Už jsem měl tu čest jíst koňský salám ale jen jsem ochutnal. Nic moc,salám prasečí je lepší
Každopádně kůň je ušlechtilé zvíře stejně jako pes a kdo vyloženě vyhledává jejich maso je hovado
Registrovaný uživatel
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Slovenský jazyk za 3
:D:D
Registrovaný uživatel
kato napsal
Každopádně kůň je ušlechtilé zvíře stejně jako pes a kdo vyloženě vyhledává jejich maso je hovado

V podstatě tady vykřikuješ:
"Kdo má jiný názor než já, je hovado"
Lecos to o tobě vypovídá ;)
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
Byl tu někdo v Asii a dal si polívku z netopýra?

Od začátku mě zajímá, jestli je to fakt tak dobré.


Z netopierov nie, ale z kadečoho iného áno. Ono sa kadejaká tá háveď predáva na tržniciach (potkany, netopiere, hady, veveričky a kadečo čo ani netuším čo bolo), ale vo všeobecnosti sa s tým stretnúť v reštikách, tak to nie. Možno na to majú nejaké špeciály, ale na to som nenatrafil. A na druhej strane by to asi ani logisticky nešlo, pretože tohoto bolo na tých tržniciach dosť málo, takže aby to mal niekto v ponuke na jedálnom lístku - to moc nejde. Na druhej strane, videl som hodne prevádzok, kde mali na výveske napísané, že neponúkajú jedlá z papagájov, psov, potkanov atď. ale iba vo veľkých mestách - to je asi pre turistov, pretože už len pocit že tam niečo také varia, môže kopu ľudí odradiť, predovšetkým amíkov a austrálčanov s ich náhľadmi na svet a tých tam je zároveň najviac. No a vidiek :mrgreen: tam je ťažko vedieť čo som jedol, jedálny lístok je v ich hatmatilke, jelikož nemajú ani latinku poväčšine a tam sa jednoducho ukáže prstom a už čosi priniesli :mrgreen:. A posledná možnosť je votrieť sa priamo do kuchyne a ukázať do hrncov čo chcem. V každom prípade som sa stretol iba raz s niečím čo nebolo dobré, inak vždy všetko úžasne dochutené a celkovo absolútne nové chute. Proste v tomto regióne sa vždy teším pred cestou na jedlo :) . Celá juhovýchodná ázia je takým malým rajom pre mňa všetko je tam absolútne čerstvé, ešte pred chvíľou to proste behalo, alebo rástlo, nič nemusia skladovať, zavárať, konzervovať..
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
kato napsal
Každopádně kůň je ušlechtilé zvíře stejně jako pes a kdo vyloženě vyhledává jejich maso je hovado

V podstatě tady vykřikuješ:
"Kdo má jiný názor než já, je hovado"


Lecos to o tobě vypovídá ;)


Můj názor je naprosto v pořádku. Kdo žere koně je hovado!
Moderátor
Všechno to je jednoduše o tom, že v některý přelidněných, chudých, gramotně zaostalých, či válkou zasažených končinách světa nemají lidi co žrát, tak logicky,, sežerou co se dá,, Lidé jsou svým způsobem stravováním v podstatě jako prasata a to doslova. Máme velmi podobný trávicí trakt. Dokonce většina farmaceutických výzkumů probíhá na prasetech..
U nás v průběhu války a po válce u těch nejchudších bylo zcela normální, že na jídelníčku z dnešního pohledu, měli domácí mazlíčky. Koňské maso bylo zcela normální ve všech společenských vrstvách. Dokonce si lidé připravovali polivky s ptactva, nejčastěji divocí holubi, vrány, havrani..
Ve Španělsku je do dnes maso s vybraného ptactva vyhledávanou pochutinou...
Registrovaný uživatel
Odveka Čínska filozofia:čo nezje mňa, zjem ja...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Barbare o tom se přece nikdo nebaví.to je snad jasný
Moderátor
kato napsal
Barbare o tom se přece nikdo nebaví.to je snad jasný


No tak si kup koňský salám, chleba, hořčicu, cibulu, plzeň a uvidíš, budeš se oblizovat až za uši a na nějaké ušlechtilosti zapomeneš ;) ještě nedávno ti v garáži visela celá sušená kýta a teď ze sebe děláš fiflenu... :)
Registrovaný uživatel
kato napsal
turtleoverhead napsal
kato napsal
Každopádně kůň je ušlechtilé zvíře stejně jako pes a kdo vyloženě vyhledává jejich maso je hovado

V podstatě tady vykřikuješ:
"Kdo má jiný názor než já, je hovado"


Lecos to o tobě vypovídá ;)


Můj názor je naprosto v pořádku. Kdo žere koně je hovado!


tož to budu hovado :D
Registrovaný uživatel
doma v starej kuchárke z 28. je recept na pečené "kvíčaly". Teraz som pozeral čo to vlastne tá kvíčala je (niečo ako drozd - kos) a kurňa vyskočilo na mňa aj toto :)
https://www.recepty.cz/recept/nadivane-pecene-kvicaly-146737
takže nemusí byť zrovna povojnové obdobie :)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
kato napsal
Barbare o tom se přece nikdo nebaví.to je snad jasný


No tak si kup koňský salám, chleba, hořčicu, cibulu, plzeň a uvidíš, budeš se oblizovat až za uši a na nějaké ušlechtilosti zapomeneš ;) ještě nedávno ti v garáži visela celá sušená kýta a teď ze sebe děláš fiflenu... :)

Prasečí kýta
Moderátor
maros napsal
doma v starej kuchárke z 28. je recept na pečené "kvíčaly". Teraz som pozeral čo to vlastne tá kvíčala je (niečo ako drozd - kos) a kurňa vyskočilo na mňa aj toto :)
https://www.recepty.cz/recept/nadivane-pecene-kvicaly-146737
takže nemusí byť zrovna povojnové obdobie :)


👍

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1906 1907 1908 1909 1910 1911 1912 1913 1914 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1