Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Archypov napsal
Ako facctory :)

to je tak ked netrafíš smaila :lol: :lol:
Moderátor
kacuro, ja ked vidím niekde nahádzané mince, tiež mávam nutkanie ich nejak poprezerať......vždy rozmýšlam či tam nie je nejaký zaujímavý ročník...
Registrovaný uživatel
a jakéže Ty sbíráš mince?
Moderátor
československo mám ako-tak pozbierané, teraz pozerám po R-U...a kde skončím neviem, lebo už mám zo tri pražské grošíky
Moderátor
a tak pomimo mám ešte pozbieraných 13 štátov euromincí..
Registrovaný uživatel
á tak to už Tě Archypov zpracoval :) ale denárek ještě nemáš? to je tůze krásná mincička a mooooc stará ;) pořiď si i denárek dva tři čtyři :) ....
Moderátor
možno aj to bude, ničomu sa nebránim.... a ked si spomínal tú rozmanitosť razieb, musel som ti dať za pravdu. pri zbieraní novodobých mincí hladáme odchylky, pozeráme ročníky ktoré ešte nemáme, ale v podstate je to stále tá istá minca....
Registrovaný uživatel
no právě, to mě na nových mincích neba ... i když mám doma ještě skoro celé Československo, které jsem si zpočátku posbíral a to si i nechám :) akorát budu muset doplnit ještě těch pár ročníků, co mi chybí, teda kromě RRR, na ty kašlu ;)
Moderátor
No ohledně sbírání současných mincí se mi osvědčil postup prohlížení drobáků v hospodě. Tam je vždycky házej do půllitru. Takže si občas na večír sednu na bar, nechám si rozmotat plzeňku a prohlížím.

Vpodstatě jsem tam našel vše, co se dá sehnat z oběhu. Tedy 50Kč 1994, otočený 20h i prvních pět variant dvoukorun 1998. ( To jsem se ještě najivně snažil dávat do kupy varianty publikované ŠNS. Ale když jsem viděl,co vše prohlašují za nové varianty, vykašlal jsem se na to. Nejsem blázen, abych každou minci dával pod mikroskop )

Z nepokovených 10Kč ( skutečně chyba pokovení. Tedy né žádné opotřebení. V Jablonci tehdy museli strašně chlastat :D ) si už nic nedělám. Kdybych je dával postupně na Aukro a prohlásil je za raritu, asi bych si hloupost druhých postavil barák.
Moderátor
a myslím, že mnoho zberateľov, ktorý zbierali novodobé mince časom prešli k tým oveľa starším kolečkám...
Moderátor
kacuro napsal
no právě, to mě na nových mincích neba ... i když mám doma ještě skoro celé Československo, které jsem si zpočátku posbíral a to si i nechám :) akorát budu muset doplnit ještě těch pár ročníků, co mi chybí, teda kromě RRR, na ty kašlu ;)


tak nejak to mám i ja
Moderátor
a samozrejme že zbierku československa si nechám, mám i slovenské obehové, a priatel opelomega mi pomohol zo súčastnou českou menou...vďaka mu za to...
Registrovaný uživatel
Mince, pche... správní chlapi sbíraj známky... :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
no ten pravý......ako keby sme nevedeli....
Moderátor
a ked si už prešiel na známky to nemecko mi kľudne pošli, aby si ho nemusel vyhadzovať,,,
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
teď mě napadá, existuje vůbec nějaký film o numismatice? teď nemyslím nějakou vloupačku, kde vykradou banku :)


Existuje jeden co jsem viděl, kde kluk sbíral římské mince, kupoval je od starého numismatika, no a jednou jedna ta mincička byla kouzelná (mimochodem, byla to ta nejznámější římská mince se sovou a písmeny AOE) ...tak si frajer přál, že ať zmizí jeho brácha. A ráno se vzbudil a brácha byl fuč, on byl díky tomu úspěšný sportovec ve škole, protože byl jedináček, tak měl auto a takové podobné věci... ale jak to tak bývá, tak se mu po něm začlo stýskat a abych to zkrátil, tak si to zase přál zpátky... mezitím tu minci ale ztratil a tak podobně... znáte to, takový psychotriller ;)

To byl asi jediný film kde ve vedlejší roli hrála mince... :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
A co by si chtěl ? Válečné německo, nebo krejcárky RU... mám tam Pepu II, Marušku, Frantu Lotrinského, Frantu II, Ferdu V, Frantika Jožu I... všecky sbírkové..... pak tam mám pana Ádu Hitlerů ve stříbře, pana prezidenta Hindenburga ve stříbře... jak říkám, stačí si vybrat... všecko mám, všecko dodám :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
zbal to všetko,ked sa toho chceš ako filatelsta zbaviť a pošli.... :lol:
Registrovaný uživatel
Robbie: hmmm tak to jsem neviděl :) a jestlipak to dobře dopadlo a bratříček se znovu objevil :)
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
kacuro napsal
teď mě napadá, existuje vůbec nějaký film o numismatice? teď nemyslím nějakou vloupačku, kde vykradou banku :)


Existuje jeden co jsem viděl, kde kluk sbíral římské mince, kupoval je od starého numismatika, no a jednou jedna ta mincička byla kouzelná (mimochodem, byla to ta nejznámější římská mince se sovou a písmeny AOE) ...tak si frajer přál, že ať zmizí jeho brácha. A ráno se vzbudil a brácha byl fuč, on byl díky tomu úspěšný sportovec ve škole, protože byl jedináček, tak měl auto a takové podobné věci... ale jak to tak bývá, tak se mu po něm začlo stýskat a abych to zkrátil, tak si to zase přál zpátky... mezitím tu minci ale ztratil a tak podobně... znáte to, takový psychotriller ;)

To byl asi jediný film kde ve vedlejší roli hrála mince... :D


Ta mince co popisuješ je z Athén (AOE - alfa, theta v O je malá pomlčka, epsilon (Athe)) - tou nejznámější je tetradachma (cca 16 g stříbra). Na jedné straně hlava Atheny v přilbici na druhé sova s ratolestí a AOE. Nejkrásnější (provedením) pocházejí z období okolo 440 př. Kr.
Administrátor
nerva81 vzal by sis nastarost jako moderator rubriku Svetove mince? Znalosti mas opravdu nevydane :-)
Registrovaný uživatel
tak hoši, zítra mám velkou akci s dalšíma 4 hledačema, tak mi držte palce, né jako minule, že jsem našel prd ;) jestli nekopnu hrnec plný neznámých ražeb denárů, tak za to můžete VY !! :D
Moderátor
budem hovoriť za seba: držím palce a potom sa tu trošku pochváľ z úlovkom,,,, :lol:
Registrovaný uživatel
tak drž palce i na nohou, pokud vykopnu ten hrnec, máš u mě pár minciček, tedy samozřejmě ty, co vypadnou na zem, až si je budou muzejníci odvážet ;)
Moderátor
držím aj na nohach už teraz, len neviem ako sa dostanem od kompu do postele.....tie mincičky musím predsa mať.... :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1