Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Keltské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Keltské mince

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
no, je kazdemu asi jasne ze ide o nahodny nalez typu 'nahodou' isiel okolo niekto s detektorom..
myslim ze by bola skoda to nepublikovat a nalez zatajit.
hlavne ten nerazeny ingot mi pride zaujimavy, je teda dost mozne ze na tom hradisku sa mince aj razili. (ide o nalezisko mne zname z odbornej literatury, nalez bronzoveho razidla).
tie 2 mince typu zemplin ilustruju podla mna zrejme obchodne kontakty medzi hradiskami na vych. slovensku,
a podla ich stavu (vysoky stupen zosuchania) budu tak o pol generacie starsie ako typ v.bysterec.
uvitam vase nazory, email mam odkryty.
jozef.
_______________
Registrovaný uživatel
takový nález by jistě zajímal archeologa p. Militkého, ten je u nás zpracovává, pokud je zájem, můžu na něj dát kontakt
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
takový nález by jistě zajímal archeologa p. Militkého, ten je u nás zpracovává, pokud je zájem, můžu na něj dát kontakt

posli mi na mail, vdaka.
_______________
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím zasvěcené o komentář k vyfocené doufámkeltské mincičce. Je to miniatura 10x8 mm, asi koník..?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle mého názoru je to kmen Bójů,
tzv. Kleinsilber, Roseldorf I. (Kostial 92),
ovšem jestli je to pravé si podle fotky netroufnu tvrdit.
;)
Registrovaný uživatel
No jo, pokud ta mince může pocházet od "našich" Bójů, tak by to sedělo. Podle způsobu, jak se ke mně dostala, si totiž myslím, že pochází od nějakého místního detektoráře. Děkuji!
Registrovaný uživatel
..a ještě k tomu je to relativně zajímavější varianta, s hvězdou nad koníkem. Takže i v tomto stavu pěkný kousek!
Moderátor
Kde ze je ta hvezda? :D
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
korunka napsal
..a ještě k tomu je to relativně zajímavější varianta, s hvězdou nad koníkem. Takže i v tomto stavu pěkný kousek!


Původně jsem to sem nechtěl psát, ale po tomto zhodnocení mi to prostě nedá... :?
Toto je jeden z nejhorších stavů co jsem viděl u této mince(zlomky nepočítám) a je to jeden z nejčastějších typů mezi sběrateli(ostatně hledači jich ročně dávají na trh odhadem minimálně několik stovek kusů, z jisté známé moravské lokality).
O nějaké variantě se dá pouze spekulovat na úrovni teorie...(nebo množství vínka :D )
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
no jo, popis jak z Acka :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Původně jsem to sem nechtěl psát...


:mrgreen:
Ale držel jsi se dlouho...
:mrgreen:
Moderátor
Já vidím nad koníkem nějakou šmouhu, že by ta hvězda padala? ;)
Ale neberte mě vážně, jsem názorově zdeformovaný Římem, kde se běžné mince podobné "kvality" prodávají ve velkých konvolutech za pár dolarů / kus :)

Nicméně když odbočím, tak by mě zajímalo, jak se určuje pravost u zlatých mincí typu "hrbol", tedy ty, kde je jen různě z(de)formovaný hrbol a jinak nic. Mě napadá jen radiokarbonová analýza a to kdoví jestli, ale možná mají sběratelé Keltů něco jako superzrak.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 2. 4. 2011, 12:18. »
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
...
Nicméně když odbočím, tak by mě zajímalo, jak se určuje pravost u zlatých mincí typu "hrbol", tedy ty, kde je jen různě z(de)formovaný hrbol a jinak nic. Mě napadá jen radiokarbonová analýza a to kdoví jestli, ale možná mají sběratelé Keltů něco jako superzrak.


tenzor: u těchto mincí Au hrbol(i jiné typy) prodává původ mince(tedy důvěryhodnost prodejce) anylýza u některých mincí také pomůže, ale kolik znáš lidí u nás, co si ji nechají dělat(sám znám jeden případ kamaráda, co si nechal dělat srovnání včetně kovu u Künkera) a praxe když Ti projdou rukama za léta stovky těchto mincí(i tací u nás jsou - já to ale nejsem ač jsem lecos již viděl). :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Z toho me napada otazka: Cim vic hrbolku a prohlubni tim lepe? :D
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Cim vic hrbolek tim vic Kelt!
(no dobre, uz te provokace radsi necham :) )
Moderátor
Dracek: diky za odpoved.. podporuje to mou domneku, ze padelateli v pripade techto minci staci pouzit zlato o stejne ryzosti a s minimalnimi naklady vyrabet mince na kterych vydela nekolikanasobek.. nemusi resit hromadu veci, narozdil od padelatelu jinych oblasti.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Toto je jeden z nejhorších stavů co jsem viděl u této mince(zlomky nepočítám) a je to jeden z nejčastějších typů mezi sběrateli(ostatně hledači jich ročně dávají na trh odhadem minimálně několik stovek kusů, z jisté známé moravské lokality).
O nějaké variantě se dá pouze spekulovat na úrovni teorie...(nebo množství vínka :D )


..tak ti nevím, ale teď nechápu, zda mluvíš všeobecně, nebo konkrétně o variantě roseldorf l. s hvězdou nad koněm. Keltské mince se hodně špatně shání a těchto typů se tolik neobjevuje. Spíše mne udivuje informace, že se na trh dostávají stovky ročně. (mluvíš všeobecně o roseldorfech, nebo této variantě?) Hlavně tohle opravdu záleží na tom, kdy jim ta jistá lokalita přestane mince vydávat. Je to vyčerpatelný zdroj a pak cena mincí poroste. Jinak jistě, pokud znáš lidi, kteří tyto mince prodávají, pak máš jistě i větší šanci koupit pěkné a zajímavé kousky v super stavu. Všeobecně se ale na trh ty pěkné moc často nedostávají. Také, pokud srovnám typ Roseld.ll a R.l, tak Roseld. ll se vyskytuje v mnohem lepších stavech, než právě první typ. Mně osobně to přijde zajímavé. Snad šlo o méně kvalitní slitinu? Nebo prošly žárem? Nebo jsem jen měla smůlu a ty typy l. prostě vyděla jen ty špatné? Ano pouze teorie...Já bohužel ve sbírce lepšího než tento nemám, to ale samozřejmě neznamená, že lepší nejsou, ty suprově zachovalé jsou samozřejmě vzácnější. Ale to nemusím psát, to platí všeobecně, všichni ví.
Jinak je možnost vystavit sem foto toho koníka ve větším rozlišení?? Ať se můžeme lépe podívat, zda ta hvězda je jen má fantazie, a jako výtvarník ji mám opravdu hodně, takže tuto možnost samozřejmě nevylučuji :mrgreen: ..
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 2. 4. 2011, 13:34. »
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
no jo, popis jak z Acka :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No vidíš, až tu mou budu prodávat, musím to tam napsat :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tenzor- myslím, že mince, které mají litý střížek, jsou pro padělatele nejlehčím úkolem. Ty se dají napodobit oproti jiným mincím nejsnadněji a bohužel pro sběratele, rozpoznat nejobtížněji, pokud vůbec. Ale tohle téma tu už také bylo ;)
Registrovaný uživatel
Korunka: Vzhledem k zachovalosti je přesné určení spíše hádání.
Typy Rosendorf-Němčice se převážně z Němčic-ké lokality ve více variantách dostávaly a relativně stále dostávají ve velkých množstvích(před pár roky to bylo jen z této lokality hrubým odhadem možná i několik tisíc ročně, než začala být postupně vysbírána).
Všeobecně se na běžný sběratelský trh nedostávají ve velkém, protože nálezci nestojí z jasných důvodů o publicitu(a nemají zájem ničit ceny). Jsou tu ale i sběratelé a investoři kupující větší sestavy.
Jediní koníci co poslední dobou trochu stoupají na ceně jsou typy ze Stradonic, kde je vysbíráno a navíc se tam snad i lokalita nějakou dobu neorala.
Kelty již několik roků nesbírám(prodal jsem je se svým Římem) a tedy i informace kolem nich dnes nevyhledávám, přesto se člověk sem tam lecos dozví z věrohodných zdrojů.

Jen pro srovnání stavů:
Obrázek vložený uživatelem

Nedávno(XI/2010) jsem tu prodával jeden kousek a ten byl dle mého jen v průměrné zachovalosti
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

:)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
No vidíš, a já už bych u tohoto řekla, že je spíše nadprůmerný ;)
Jen pro zajímavost- u toho tvého koukám- co je to za vaiantu? Hvězda přeražená nějakým kazem v razidle /zdá se mi že vidím část hvězdy/ nebo je to varianta se stylizovaným jezdcem?
Jinak přesně jak píšeš. Možná právě v tom je ten zakopaný pes. Já jsem bohužel odkázána na nákup mincí z aukcí, (teď už je také kupuji spíše výjimečně) takže tam se ty pěkné kousky asi moc neukazují, proto možná ta posunutá hranice, co je pro mne pěkné a pro tebe už ne. Pokud jsi měl možnost setkat se s lepšími, to tu hranici samozřejmě posouvá a nedivím se, že ten nahoře už pro tebe samozřejmě hezký není. Takže rozumím. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Jejda, byl jsem o víkendu mimo internet a mezitím taková košatá diskuze. O moc víc už se svým foťákem nedokážu, ale ještě sem nějakej pokus dodám, třeba opačně nasvícený. V reálu pod lupou žádnou hvězdu nevidím, je to přesně taková šmouha ve tvaru číslice "1", jako na té fotce, co už vidíte..
Registrovaný uživatel
Lampička..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hm, obávám se, že to skončí přesně tak, jak psali ostatní -objekt nad koníkem odhalit asi nepůjde... Roseldorf l. je nejspíš nejstarším typem koníků a jak už jsem psala, já mám tyhle mince ráda a líbí se mi i ty horší, no co,no :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Nebyl ten kůň nakonec okřídlenej?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Keltské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1