Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Keltské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Keltské mince

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 51 52 53 54 55 56 57 58 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
I tak by se jednalo o polotovat , ne minci jako takovou ...
Registrovaný uživatel
Dobrý den, váha 2,2gr materiál stříbro ale bohužel nemohu dohledat.
Narovinu na mne mince působí moc pěkně až nově.

Díky za radu, s pozdravem Petr

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, koupím keltské oboly a díly stateru nejlépe z území Čech a Moravy , budu rád za každou nabídku. Případné nabídky prosím na mail neejoo@seznam.cz. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Toto by mal byť denár Eraviskov. Mám trochu pochybnosti. Myslíte, že je v poriadku? Hmotnosť vraj 3,1 g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
fotka je divná, ale vypadá to na chloridovou korozi
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Tady je jeden téměř identický prodaný za 550 Chf+%.loni v prosinci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten prvý denár s bublinami vyzerá veľmi divne. Ten druhý je bez bublín, ale tiež nevyzerá ok. A tá cena čo dokazuje? Stratu súdnosti investorov?
Registrovaný uživatel
Nějak mi to nechce docvaknout...
Proč by měla ta cena dokazovat ztrátu soudnosti investorů?
Podle mne je to přijatelná částka za velmi pěknou minci.
Registrovaný uživatel
Veľmi pekná minca z dobrého striebra má iný povrch.
Ak by som bol predávajúci, tak súhlasím, bola by to dobrá cena.
Registrovaný uživatel
Moc pěkná patina.Pěkná mince
Registrovaný uživatel
Ano tohle duhové zabarvení se mi vždy líbilo,a zajisté sehrálo svou roli i při výsledné docílené částce stejně jako i to že konkrétně tahle mince je zpodobněna ve Freemanově eseji z roku 1998 "A group of eraviscan denarii"
No kdo by nechtěl minci vyobrazenou v literatuře..že.

Je stejně zajímavé kolik se těchto eraviských denárů stihlo vyrazit za poměrně krátkou dobu asi 25-30 let...tedy mezi smrtí Burebisty a Augustovým dobytím Pannonie...a jsou z drtivé většiny velmi cenově dostupné.

Všechny tyto denáry imitují republikánské římské denáry vydávané asi od osmdesátých let př.n.l.
Jsou mírně nižší hmotnosti,ale s vyšší ryzostí ag.

Ale to jen tak pro zajímavost.
Registrovaný uživatel
Koukni do vlákna ...Vojenské sběratelství
Registrovaný uživatel
Zdravím, prodám přebytky ze sbírky moravských koníků (obolů), vhodné spíše pro začínající sběratele nebo pro doplnění chybějících typů. Kdyby měl někdo zájem, napište na mail Neejoo@seznam.cz.
Registrovaný uživatel
Ak má ten denár dobrý rodokmeň, tak to vysvetľuje tú cenu a zároveň potvrdzuje investičný nákup.
Ak ide o relatívne bežnú mincu, ja by som uprednostnil podobne pekný kus za oveľa nižšiu cenu a vôbec by mi nevadilo, že nie je v referenčnej literatúre.
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Nějak mi to nechce docvaknout...
Proč by měla ta cena dokazovat ztrátu soudnosti investorů?
Podle mne je to přijatelná částka za velmi pěknou minci.


Keltové většinou používali stále dokola to samé razidlo, dokud nebyl obraz úplně nečitelný. Také mám tento typ, samozřejmě už ražen horším razidlem, přesto se mi konkrétně tyto vyobrazené mince také něčím nezdají. Tím ale nechci tvrdit, že nejsou pravé, ale mít možnost je koupit, nekoupila bych. (je to jen osobní názor, nemám nakoukané stovky mincí Eravisků)

K této patině- lze jí dosáhnout chemickou cestou, proto barva do modra a žluta. Dost často se mi to při patinaci mincí stává, ale obvykle modravý nádech se mi na mincích nelíbí, ale každému dělá radost něco jiného, takže Vaše názory nechci rozporovat :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 1. 3. 2022, 20:54. »
Registrovaný uživatel
Další hádanka, pomůže někdo určit tento obol? Prohledal jsem několik katalogů a stránek na internetu, bohužel jsem nenašel žádnou, doprava podobnou hlavu. Hlava je tvarem velmi zajímavá, obrovské oko a hlavně tvar vlasů zakončené vždy kuličkou . Druhá strana neméně zajímavá, koník doleva s línií kopírující vrchní část těla zakončené dvěma kuličkami.
Váha mince 0,53g, průměr 8,2-9,3mm. Dle váhy pravděpodobně oppidální období.
Nález mince pravděpodobně severní Morava (neověřeno).

PS: Odkoupím či vyměním keltské mince z oblasti Čech, Moravy a Slovenska.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1_Paja kontakt halamka.pavel@email.cz
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny sběratele.
přistál mi ve zprávě tento poklad s tím že je na prodej a tak mě zajímalo jaká je adekvátní cena pro kup.
prodejce navrhuje 45K za komplet ale všude kde jsem hledal tak jsem našel ceny okolo 7k za kus, bohužel nikde k dostání.
jaký na to máte názor vy?
děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
chtělo by to lepší fotky a z obou stran. Takhle to ani nevypadá jako originál
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Tato hrana vypadá na tzv. suberát :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jen aby nebylo hůř..

Foto je naprd..

https://www.drakkaria.cz/numismatika/keltove-mince/duhovka-keltska-mince-replika.html/?gclid=CjwKCAjwxZqSBhAHEiwASr9n9AqlUbYeQhTIVvs_F4qvcyrtX3F0wKPdkKl0QiMgb0NKfdYO0GVsBRoC8AMQAvD_BwE
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Jen aby nebylo hůř..

Foto je naprd..

https://www.drakkaria.cz/numismatika/keltove-mince/duhovka-keltska-mince-replika.html/?gclid=CjwKCAjwxZqSBhAHEiwASr9n9AqlUbYeQhTIVvs_F4qvcyrtX3F0wKPdkKl0QiMgb0NKfdYO0GVsBRoC8AMQAvD_BwE

Aha, ta špinavá ruka má dodat zdání autenticity ;)
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Jen aby nebylo hůř..

Foto je naprd..

https://www.drakkaria.cz/numismatika/keltove-mince/duhovka-keltska-mince-replika.html/?gclid=CjwKCAjwxZqSBhAHEiwASr9n9AqlUbYeQhTIVvs_F4qvcyrtX3F0wKPdkKl0QiMgb0NKfdYO0GVsBRoC8AMQAvD_BwE
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Jen aby nebylo hůř..

Foto je naprd..

https://www.drakkaria.cz/numismatika/keltove-mince/duhovka-keltska-mince-replika.html/?gclid=CjwKCAjwxZqSBhAHEiwASr9n9AqlUbYeQhTIVvs_F4qvcyrtX3F0wKPdkKl0QiMgb0NKfdYO0GVsBRoC8AMQAvD_BwE

až okrájím fotky na 2MB tak nahraji.
drakkaria mě napadla jako první ale pak se z toho vyklubalo při zkoušce zlato tak nevím co si o tom mám myslet :|
Registrovaný uživatel
Jelikož se tu dlouhou dobu nic neděje, přidám zde jednu zajímavou minci.

Je jím obol podobný moravským Roseldorf II, pro mě s neznámým symbolem nad koníkem ve tvaru velkého písmene K. V katalogu Kolníkové - Němčice 2012 se tato varianta nenachází.
Váha mince 0,49g, průměr 9,7-10,2mm, naleziště okres Kolín, pracovní název "Kolínský Roseldorf", (souhra názvu Kolínský a velkého K na minci je čistě náhodná).
Dle váhy mince, rozměrů a nálezového místa by se mohlo jednat o lokální napodobeninu RII, odhadem časovém období (C2)-D1. Není to jediný typ mincí, kdy keltové z rovinných sídlišť z Čech napodobovali Moravské ražby. Zajímavostí je i dosti prodloužená hlava koníka a velká podobnost k obolům Bi středočeské skupiny Smělý 2020. Jelikož neznám více kusů teto mince, bude potřeba počkat na další nálezy.
Děkuji za Vaše názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 51 52 53 54 55 56 57 58 > »

Sběratel.com » Antické mince » Keltské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1