Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » **KNIHOVNA**

Vykupminci.cz
Numisargo

**KNIHOVNA**

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Vážení kolegové,
měl bych pro vás myslím velmi zajímavou nabídku - dostala se mi do ruky notafilická literatura, kterou však už z valné většiny mám. Běžné věci nabízím na aukru (katalog Novotný 2007, německý katalog, nějaké studie...), ale vám bych zas předhodil takový "bonbónek", který zatím na aukro dávat nechci.

Jistě znáte občasník "Sběratelské zprávy" publikované pobočkou ČNS Hradec Králové. Nicméně tyto zprávy se věnují nejen bankovkám, ale i mincím, medailím atd. Takže v některém čísle bylo o bankovkách 50% textu, jindy 10% ... a někdy "ani ň".

Já mám k dispozici v tomto případě xeroxový reprint článků těchto zpráv, týkajících se výhradně bankovek. Je to posbírané z č. SZ 1 - 100 (z let 1977 - 2002). Je to asi 500 stran A4 (na každém listu jsou vždy ofoceny dvě strany = 1000 stran textu).

K tomu všemu je pak pro přehled (pro každých 20 čísel) uveden přehled všech článků daných SZ a tužkou jsou označeny články, které jsou dále okopírované, takže se v tom člověk celkem slušně může orientovat.

V případě, že byste měli o zmíněný materiál zájem, dejte mi vědět (vč. cenové nabídky) na e-mail y160z@seznam.cz .

Zkusím eventuálně i pro představu nafotit aspoň ty soupisy článků (ono je to těžké nějaké nadhodit, když je tam vlastně vše - historie tiskáren ČS bankovek, ukázka návrhů platidel, rozbor aliančních poukázek, nouzovky, info o nerealizovaných platidlech z padesátých let... ), případně můžu spočítat, kolik listů to opravdu je (na pohled to odpovídá přibližně balíku papíru, což je těch 500 listů).

Zatím to píšu sem na fórum než bych to picnul na Aukro - kdyby tu od někoho eventuálně byla cenová nabídka "která se neodmítá", rád tento komplet přenechám a budu vědět, že je to "v dobrých rukou" :-) stějně tak, jako jsem prodal komplet časopisů Notafilie + Bankovka.
Kdyby zájem nebyl, tak to časem na to Aukro vystavím nebo zkusím prodat jinde.
Moderátor
K předchozí zprávě ještě doplňuji celkové foto materiálů + pár ukázek, jak to vypadá:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezká nabídka, ale když já mám "Sběratelské zprávy" publikované pobočkou ČNS Hradec Králové v knihovně mimo číslo 1 komplet... 8)
Moderátor
dracek > tak u Tebe tomu rozumím, jsi i "mincař" ;-) (btw - chystám se už týden Ti napsat, omlouvám se, že jsem se k tomu nedostal, poslední dobou stíhám jen těch pár vět na fóru)
Moderátor
pls, nema nekdo toto? moc by me to pomohlo, staci xerox, zalepim:

RADOMĚRSKÝ, P. 1955: Obol mrtvých u Slovanů v Čechách a na Moravě. Sborník Národního muzea v Praze, svazek IX-A — Historický č.2, 3-81.

prip. i toto (ale to neni tak dulezite pro mne):

KOLNÍKOVÁ, E. 1967: Obolus mrtvých vo včasnostredovekých hroboch na Slovensku, SlA 15, 189-254.
Moderátor
> oliver > souvisí to nějak s bankovkami? :D
Registrovaný uživatel
Koupil si už někdo PDF verzi toho katalogu(Linzmayer) za 15USD???
Stojí ten katalog za to?

http://www.banknotenews.com/files/category-book.php
Moderátor
acme2000 napsal
> oliver > souvisí to nějak s bankovkami? :D


koukam, ze sem se zas jednou trefil, sorry :( kopnu to jinam, klido to smaz
Moderátor
K mé nabídce kopií SZ zpráv - díky za nabídky, materiály už mají kupce, tak to berte prosím už za bezpředmětné.
Moderátor
http://www.novinky.cz/ekonomika/218996-v-usa-pokazili-tisk-milionu-stodolarovek-mackal-se-papir.html

takže v tomto případě jsou rarity ty povedené :D
Moderátor
hladam publikaciu "SLOVENSKÝ ZÁKONNÍK 1939-45"
napiste prosim na mail: kuscsikp(@)gmail(.)com
Moderátor
V posledním bajerovi je v literatuře uveden odkaz (u acmeho článku) na nějaký časopis Numismatické zprávy. Nevíte o něm něco (kvalita, vydavatel ...) ?
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 9. 1. 2011, 12:47. »
Registrovaný uživatel
Nejsou to nahodou Numismaticke zpravy CNS Hradec Kralove??
Registrovaný uživatel
A nejsou to tyto? :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
dráčku, nevíš, která pobočka to vydává?
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
dráčku, nevíš, která pobočka to vydává?

Ústředí ČNS
Moderátor
Dostava je kazdy clen CNS ale vychazeji ve stejne podobe i v casopise Mince & Bankovky
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
dráčku, nevíš, která pobočka to vydává?

pokud něco potřebuješ, znám lidi z redakce a i článek od Tebe by téměř jistě přijali... ;)
Jinak jak píší, od loňska to v této podobě vydává ústředí ČNS - zatím 4+1 čísla a viděl jsem již ukázky 1/2011
Moderátor
to je zajímavý o tom jsem nevěděl, takže v současnosti má ČNS de facto dva buletiny
Moderátor
Nema nahodou niekto katalog na talianske bankovky z 1918?
(Cassa Veneta dei Prestiti)
Mam velke mnozstvo z nich a neviem ktore su vzacne alebo nie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Standart Catalog of Worl Paper Money uvádí pouze základní typy bez serií a variant, mohu dát na vlákno dva scany.
Moderátor
numismatik-fji napsal
Standart Catalog of Worl Paper Money uvádí pouze základní typy bez serií a variant, mohu dát na vlákno dva scany.

take zakladne katalogy /co sa da u nas kupit/
samozrejme mam, ale dakujem!
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
Nema nahodou niekto katalog na talianske bankovky z 1918?
(Cassa Veneta dei Prestiti)
Mam velke mnozstvo z nich a neviem ktore su vzacne alebo nie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Mam novyho Richtera na Rakousko (monarchii, - Uhersko, republiku) a tam něco málo je, můžu Ti poslat sken...
Moderátor
rihav napsal
Mam novyho Richtera na Rakousko (monarchii, - Uhersko, republiku) a tam něco málo je, můžu Ti poslat sken...


ok, dakujem!
Moderátor
podarilo sa to poslat?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » **KNIHOVNA**

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1