Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » knoflík - starý a stříbrný, nebo...?

Vykupminci.cz
Numisargo

knoflík - starý a stříbrný, nebo...?

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer lovci.
dnes jsem vyčistil zapomenutý knoflík co se mi zůstal v kapse a zůstává mi rozum stát. Nepravidelný tvar, vespod "sluníčko" jako by byl tepaný a krásná, skutečně jemná rytina. Materiál stříbrné barvy s černým oxidem (olověný není).
Nalezen v hlubokých lesích a hájích.
Co si o něm myslíte?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jet to knoflik z tzv. arzenbronzu, delaly se od tusim 16 stoleti. Tenhle je pozdejsi, rekl bych 18-19 stol., pozna se to podle "napajeneho" ocka. Ty nejstarsi jsou odlivane celistve. Je to relativne casty nalez, ale nekteri hledaci je maji radsi nez vetsinu minci. Arzenbronzove knofliky jsou obecne velmi hezke, mi se zda, ze mnohem hezci nez vetsina dnesnich knofliku. Nektere jsou velke snad 4cm v prumeru, to je neco! Arzenbronzovych knofliku budu mit urcite pres stovku. Jsou super.
Registrovaný uživatel
Wow díky, hned mám z toho zabláceného kolečka co jsem zapoměl v bundě mnohem větší radost 8-)
Registrovaný uživatel
Engurru napsal
Wow díky, hned mám z toho zabláceného kolečka co jsem zapoměl v bundě mnohem větší radost 8-)

takových sem měl stovky jak píše Tovy je to velmi běžná věc.
Registrovaný uživatel
jsou sice běžné, ale to nemění nic na tom, že jsou krásné :D
Registrovaný uživatel
Taky je mám rád, přidávám foto mé menší sbírky. (Spusta jich ještě čeká na očištění)

Ale raději mám vojenský, ty udělaj mnohem větší radost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
resp. z uniforem i unoforem civilního sektoru abych byl konkrétnější

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » knoflík - starý a stříbrný, nebo...?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1